Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Masina mea Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 24-05-09, 23:51   #46
quick_silver2

Stage 5
 
quick_silver2's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,414
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Ford Focus DEMO

zolll... in 14 iunie la satu mare ajungi la expo?
quick_silver2 is offline   Reply With Quote
Old 24-05-09, 23:56   #47
zolll

Stage 2
 
zolll's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 55
Member of:
[FORD]
Default Re: Ford Focus DEMO

Nici nu stiam de Satu Mare .. Daca va fi ceva show pe 14 iunie, venim si noi bineinteles Urmatorul show unde mergem acum este la Baia Mare in acest weekend, in 31 mai.
__________________
www.magnatuning.ro
Car audio & styling
zolll is offline   Reply With Quote
Old 26-05-09, 12:00   #48
focu25

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 50
Default Re: Ford Focus DEMO

recomanda-mi ceva, ptr o izolare cat mai buna, ma refer la cea fonica adica: rulaj, zgomot motor.

Last edited by NWZeu; 26-05-09 at 12:11.
focu25 is offline   Reply With Quote
Old 26-05-09, 12:15   #49
zolll

Stage 2
 
zolll's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 55
Member of:
[FORD]
Default Re: Ford Focus DEMO

Iti recomand STP Bimast super + un strat de STP SPLEN peste el. Poti sa faci asa usile, plafonul, portbagajul si capota. Daca vrei si izolatie pe podea, folosesti tot asa Bimast + STP Barier.
zolll is offline   Reply With Quote
Old 31-05-09, 02:44   #50
quick_silver2

Stage 5
 
quick_silver2's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,414
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Ford Focus DEMO

Da, 14 iunie 2009 liniute, drag racing, drift , expo, stunt riding ... pe aeroportul satu mare..
quick_silver2 is offline   Reply With Quote
Old 31-05-09, 22:28   #51
zolll

Stage 2
 
zolll's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 55
Member of:
[FORD]
Default Re: Ford Focus DEMO

Da, am aflat si eu. In plus am vorbit azi cu cineva de la organizatori si se va tine si dB Drag! asa ca trebuie mers neaparat
zolll is offline   Reply With Quote
Old 03-06-09, 18:50   #52
63ard

Stage 4
 
63ard's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 228
Default Re: Ford Focus DEMO

Quote:
Originally Posted by zolll View Post
Da, am aflat si eu. In plus am vorbit azi cu cineva de la organizatori si se va tine si dB Drag! asa ca trebuie mers neaparat
am avut ocazia sa te vad zilele astea la semafor langa iulius,se auzea bine muzica, ce sa zic e o masina de strada frumoasa d.p.d.v estetic si din cate obs si de db drag.bafta cu ea sper sa te aud la satu mare
63ard is offline   Reply With Quote
Old 03-06-09, 20:57   #53
zolll

Stage 2
 
zolll's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 55
Member of:
[FORD]
Default Re: Ford Focus DEMO

Mersi, mersi Iti dai seama ca in oras nu prea ascult la maxim muzica ...
La Baia Mare destul de nasoala a fost toata organizarea, reguli aiurea la competitia SPL, o sigura masuratoare cu piesa aleatoare - in plus, avand CD player nou si netestat, la bas mare imi sarea playerul si nu citea bine CD-ul ... asa ca nu am dat nu stiu ce mult, dar tot Focusul a fost a doua masina care suna cel mai tare din toate de acolo ... fiind depasit numai de unul care venea cu 10.000 W RMS, 4 baterii, etc. In plus am fost trecuti imediat in ultima (cea mai mare) categorie pentru ca masina era considerata masina Demo a firmei, indiferent de sistem sau putere, cum erau clasificati altii.

La Satu Mare se anunta un show foarte tare, cu multe masini si din Ungaria. Am vorbit cu baietii care organizeaza dB Dragul, care va fi dupa regulile obisnuite, vin si masini tari ... sper sa fie fain acolo.
zolll is offline   Reply With Quote
Old 15-06-09, 10:38   #54
Luchiano

Stage 2
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 34
Default Re: Ford Focus DEMO

Salut. Tin neaparat sa te felicit pentru sistemul audio pe care-l ai in masina. Te-am vazut ieri la Satu Mare si, parca nu m-am mai putut dezlipi de langa masina. Desi ma dureau urechile ca stateam cu capul pe geamul dreapta spate, parca ceva ma tot indemna sa mai stau cu capul in masina. Dupa aceea, nu exagerez dar cred ca o jumatate de ora m-au durut urechile. Si sunt convins ca nu era dar nici la 70% din puterea maxima. In concluzie, felicitari pentru sistemul audio. Foarte profi. Mi-a placut enorm ca masina este extrem de bine antifonata. Pacat ca nu ai stat mai mult. Eu am auns pe la 12:30 , te-am vazut acolo, si pe la 17:00, cand m-am intors de la liniute, nu ai mai fost acolo. Ce vroiam sa te intreb dar nu ai mai fost acolo : Cumva ai facut modificari si la alternator ? Oricum felicitari pentru masinuta. Suna intr-un mare fel. Felicitari si pentru modificarile optice. Subtile si cu bun gust. Pacat ca nu s-a organizat si un concurs de SPL. Am ramas putin dezamagit fiindca organizatorii nu s-au gandit si la partea asta.
Luchiano is offline   Reply With Quote
Old 15-06-09, 16:25   #55
zolll

Stage 2
 
zolll's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 55
Member of:
[FORD]
Default Re: Ford Focus DEMO

Luchiano, mersi mult

La sistemul masinii se mai poate imbunatati, iar noi asta incercam sa facem continuu. Apropo, daca inchideam usile + geamurile, iti dureau si mai tare urechii, iti garantez (de obicei "probele" le facem cu usile deschise ca sa iasa presiunea din cabina).
Noi pe la ora 19 am plecat din Satu Mare ... intr-adevar intre 16-18 nu prea am mai stat eu langa masina ca ma uitam si la liniute un pic. Concurs de SPL nu s-a organizat din pacate, organizatorii s-au gandit prea tarziu si la asa ceva si pana-n urma s-au dat numai premii pentru Best Audio ... acolo am luat locul 1.

Masina mai poate fi vazuta (auzita) si la Cluj intre 4-5 iulie la CST Tuning event sau la orice alt eveniment din zona care va fi organizat.
zolll is offline   Reply With Quote
Old 20-06-09, 20:32   #56
cucuyatu_19

Stage 2
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 58
Default Re: Ford Focus MK1 1.8 TDCi - DEMO

felicitari.o masina intr-adevar frumoasa.scuze de off topic .ce ulei folosesti?ms.
cucuyatu_19 is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 17:45   #57
Valentin_vvv

Stage 2
 
Valentin_vvv's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 31
Default Re: Ford Focus MK1 1.8 TDCi - DEMO

Salut ! Acum am citit pt prima data topicul tau , si tin sa te felicit pt modificarile de "bun gust" aduse. super masina
O intebare....( am aceeasi masina).Ce modificari au fost necesare pt a monta BOV ul pe masina...? sunt putin uimit, stiam ca BoV pe diesel nu prea se monteaza, da mi un pm te rog cu detalii despre bov si pret. multumesc
Spor la treaba in continuare si la "surzit lumea". stima
Valentin_vvv is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 22:38   #58
zolll

Stage 2
 
zolll's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 55
Member of:
[FORD]
Default Re: Ford Focus MK1 1.8 TDCi - DEMO

Ms, ms

BOV se poate monta fara nici o modificare, insa numai acest tip special pr Diesel. Altfel n-o sa-ti mai mearga motorul ca lumea, vei pierde putere din cauza presiunii foarte mari din turbine care face BOV-ul sa fie deschis aproape tot timpul. Acesta pe care il am montat e controlat electronic, cu senzor pe pedala + BOV-ul setat la maxim pentru Diesel. Importat direct din Germania. Il am de aproape 3 ani si nu am avut niciodata probleme cu el. In curand uploadez si niste filmulete pe youtube si iti dau linkurile. Daca vrei sa-ti pui si tu, pot sa-ti mai aduc din astea. Detalii in privat.
zolll is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 23:47   #59
zolll

Stage 2
 
zolll's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 55
Member of:
[FORD]
Default Re: Ford Focus MK1 1.8 TDCi - DEMO

Un filmulet scurt cu blow-off-ul in actiune. Masina sta pe loc ... in timpul mersului sunetul e mult mai puternic, turbina fiind sub sarcina produce presiune mult mai mare.

https://www.youtube.com/watch?v=9p6np0diMt4
zolll is offline   Reply With Quote
Old 05-09-09, 23:37   #60
HD-90-MTZ

Stage 5
 
HD-90-MTZ's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 457
Member of:
[VW]
Default Re: Ford Focus MK1 1.8 TDCi - DEMO

Quote:
Originally Posted by zolll View Post
Un filmulet scurt cu blow-off-ul in actiune. Masina sta pe loc ... in timpul mersului sunetul e mult mai puternic, turbina fiind sub sarcina produce presiune mult mai mare.

https://www.youtube.com/watch?v=9p6np0diMt4
Felicitari pentru masina!!!Este foarte frumoasa, de muzica nici nu mai zic. Iar referitor la BOV nu cred ca face vre-un rau turbinei..sunt curios cum se aude in mers poate faci un filmulet... daca se aude ca in filmuletul de mai jos e mortal.Bafta in continuare!

https://www.youtube.com/watch?v=RFken...eature=related
__________________
VW Vento 1.8 GLX
Opel Vectra B 2.0 DTI
HD-90-MTZ is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -