Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Masina mea Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 04-12-09, 09:42   #61
ObeLix
Chevrolet Driver

Stage 5
 
ObeLix's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,207
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Ford Fiesta - Rat Rod (concept)

sincer mie nu-mi place .... dar mi se pare geniala poza aia in care domnisoara .... aia tine schimbatorul in mana .... sa nu fim rautaciosi ... dar inafara de vopsea nu eeee nimik da cu nimik mai speciala .... oricat ai incerca sa o faci mai speciala ... nu se potriveste cu anul si cu .... formele masini . sper sa-ti revii si prostia aia din spate boxa cu trompete mi se pare chiar urata rau de tot chici ...... dar in fine parerea mea personala . desenele de pe ea ma obsedeaza ... imi vine sa vin cu guma ... sau cu o pensula de negru mat si sa le astup .... , nu mai bine .... eu nu am cu ce ma lauda ... dar sincer .... nu-mi place masina ta .
__________________
Stance Garage va ofera :
- Kituri Xenon ( aducem si montam la cele mai ieftine preturi )
- Suspensi Sport ( aducem si montam )
- Fitment ( reglaje ale suspensiei + modificari ale jantelor sa pice cat ai bine pe masina )
- Modificari Fibra
ObeLix is offline   Reply With Quote
Old 12-12-09, 02:47   #62
///V8///


Stage 5
 
///V8///'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 319
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Ford Fiesta - Rat Rod (concept)

marfa masina ta! sa o stapanesti sanatos imi place mult "subwoofer-ul V8" originala ideea! cum de ti-e trecut prin cap asa ceva?
///V8/// is offline   Reply With Quote
Old 04-01-10, 18:55   #63
kinderu_audio

Stage 4
 
kinderu_audio's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 182
Default

felicitari luci si posteaza si restul proiectelor tale .... nice car nice girl nice job

deoarece discutia a deviat de la subiect si am fost un pic nesimti imi cer scuze modelatorului.....un inginer nu ar trebui sa vb asa ......revenim la felicitari postez o lucrare a lui lucian in speranta ca nu se supara ...a 3a poza cu motoreta e de efect
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	007.jpg
Views:	197
Size:	81.0 KB
ID:	1248795   Click image for larger version

Name:	33.jpg
Views:	161
Size:	91.4 KB
ID:	1248796  
Attached Images
File Type: bmp yrdy.bmp (798.8 KB, 134 views)
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=fCKmbbsJscc

Last edited by NWZeu; 04-01-10 at 19:40. Reason: unit
kinderu_audio is offline   Reply With Quote
Old 04-01-10, 23:13   #64
nicolluci

Stock
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 5
Default

Salutare! Sunt Lucian din Satu Mare, eu am facut Fordul Fiesta Rat Rod si ma bucur ca se discuta despre creatia mea, fie bune, fie rele. Respect sincer parerile voastre, chiar m-as fi mirat sa placa tuturor, mi se pare normal sa fie persoane care nu apreciaza acest stil. Frumusetea e relativa si gusturile nu se discuta.Totusi numarul celor care au fost impresionati pozitiv e mult mai mare decit cei care nu apreciaza masina pe care am facuto, cea ce pentru mine e un bilant bun.

Quote:
Originally Posted by ///V8/// View Post
marfa masina ta! sa o stapanesti sanatos imi place mult "subwoofer-ul V8" originala ideea! cum de ti-e trecut prin cap asa ceva?
Aveam nevoie de un V8 ( si inca mai tinjesc dupa unul veritabil) si cum sa montez un motor V8 ar fi fost prea complicat mia venit idea de a face cutia instalatiei de muzica de forma unui motor V8

Quote:
Originally Posted by ObeLix View Post
sincer mie nu-mi place .... dar mi se pare geniala poza aia in care domnisoara .... aia tine schimbatorul in mana .... sa nu fim rautaciosi ... dar inafara de vopsea nu eeee nimik da cu nimik mai speciala .... oricat ai incerca sa o faci mai speciala ... nu se potriveste cu anul si cu .... formele masini . sper sa-ti revii si prostia aia din spate boxa cu trompete mi se pare chiar urata rau de tot chici ...... dar in fine parerea mea personala . desenele de pe ea ma obsedeaza ... imi vine sa vin cu guma ... sau cu o pensula de negru mat si sa le astup .... , nu mai bine .... eu nu am cu ce ma lauda ... dar sincer .... nu-mi place masina ta .
Ma simt obligat sa iti dau citeva explicatii: pe boxa sunt 8 carburatoare cu admisie directa, ca si la vechile motoare V8 de hot rod-uri, desenele care te obsedeaza se numesc pinstripes si e o forma de arta stapinita de putini pasionati care exerseaza ani la rind ca sa ajunga la un nivelul la care sa poata realiza asa ceva cu mina libera. Ele sunt plasate exact in zonele unde masina a fost modificata, tocmai pentru a atrage atentia asupra modificarilor subtile pe care de altfel doar un cunoscator adevarat le-ar putea observa si aprecia.Din pacate boala creatiei la mine e prea avansata ca sa-mi mai pot reveni.

Last edited by NWZeu; 05-01-10 at 17:18.
nicolluci is offline   Reply With Quote
Old 05-01-10, 01:17   #65
keemo
Design Team Member

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,436
Member of:
[Virtual Tuning]
[Design Team]
Default Re: Ford Fiesta - Rat Rod (concept)

extraordinar stil ,extraordinara executare ,daca mai ai poze cu masina in starea ei de acum ,sau chiar din timpul lucrarilor ,as fi deosebit de incantat sa le vad, felicitari inca odata pentru curajul de a aborda acest stil !!
congrats !!
__________________



I ♥ choppin'
keemo designs - gallery
e36318isdakargelb. w.i.p

keemo is offline   Reply With Quote
Old 17-06-10, 05:47   #66
nicolluci

Stock
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 5
Default Re: Ford Fiesta - Rat Rod (concept)

Quote:
Originally Posted by keemo View Post
extraordinar stil ,extraordinara executare ,daca mai ai poze cu masina in starea ei de acum ,sau chiar din timpul lucrarilor ,as fi deosebit de incantat sa le vad, felicitari inca odata pentru curajul de a aborda acest stil !!
congrats !!
daca mai gasesc ultimele poze cu masina, inainte sa o vand, vei fi dezamagit, pentru ca masina a fost vopsita in rosu, tocmai ca sa placa la mai multa lume, si sa se vinda mai usor, a primit un stil mai comercial, disparind, cauciucurile cu bordura alba, instalatia de muzica, si farmecul. vestea buna pentru ObeLix e ca odata cu vopsirea in rosu, au disparut pinstripe-urile si nu mai trebuie sa ia guma sa le stearga. in concluzie am distrus-o, am vindut-o, au ramas doar pozele si amintirea. nici azi cind mai vorbesc cu oameni care au vazut-o in realitate, nu ma crede nimeni ca masina avea doar doi ani si citeva zeci de mii de km, in garantie, cind am transformato, toata lumea o credea o vechitura, semn ca mi-am facut bine treba.
nicolluci is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -