Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Masina mea Ford

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-05-11, 10:34   #151
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

1.poza facuta la masina nu este facuta de mine ci era in cadrul unei emisiuni dedicata CLUB FORD din care fac parte...
2.vorbele voastre le pun in alta parte..nu la suflet
3.am primit diploma si multumiri pt participarea la salon(cand o sa aveti si voi atunci sa vorbiti)
4.SUNTE-TI ABSURZI IN CRITICI SI NU CRED CA SUNTE-TI IN MASURA SA MAI COMENTATI ATAT TIP CEI CARE M-AU ACCEPTAT AU SPUS CA MASINA E OK/ALTFEL NU O ACCEPTAU...ASA CA...DEGEABA VORBITI,VEDETI-VA DE MASINILE VOASTRE OAMENI BUNI!
ps:se poate inkide topicul pt k m-am saturat5 de acesti 2-3 experti si cunoscatori in ale tuning-ului..nu va voi mai raspunde..ACCEPTA-TI VOI ODATA CA NU TOT CE VA PLACE VOUA TRE' SA PLACA LA TOATA LUMEA SI DACA NU E CA VOI ATUNCI E URAT ..E KITSCH ,S.A.M.D...
__________________

"Criticile nu-si au rostul cand vine vorba de gusturi..."

NORBERTYNO is offline  
Old 16-05-11, 13:22   #152
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

ti-am vazut si eu masina ieri la etaj. arata exact ca in poze.....
aleks is offline  
Old 16-05-11, 19:05   #153
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Quote:
Originally Posted by NORBERTYNO View Post
Merci expertule nu era nevoie sa-ti exprimi iar parerea care nu conteaza...conteaza parerile persoanelor care au participat la acest eveniment ,la care tu ai platit o suma de bani ca sa vezi masinile "kitschoase" pe care le critici...conteaza parerile oamenilor care au firme renumite de tuning si care au avut expuse elemente de tuning gen TNT TUNING..no comment bafta..te astept si data viitoare la salon
Quote:
Originally Posted by NORBERTYNO View Post
D-le din CUCUIETII DIN DEAL tin sa te anunt ca oamenii isi stickereau masinile la salon inainte sa inceapa expozitia asa ca nu toti halesc ce va place voua si uite ca cu masina mea asta kitschoasa am ajuns unde voi nici nu visati sa ajungeti si va uitati doar pe reviste,site-uri si poze ..vorbele si criticile voastre nu ma fac decat sa continui ceea ce am inceput doar exista si o vorba" ce nu ma darama ma face mai puternic"...Nu vedeti ca numai voi comentati..,sunte-ti absurzi pe bune si m-am saturat sa comenteze numai "experti" d-astiaasa ca scrie-ti cat vreti si ce vreti dar din moment ce altii au habar se vede unde am ajuns ...voi mai aveti pana acolo!
P.s:TOATE MASINILE DIN ROMANIA TUNATE LA FIRME DE TUNING DE LA NOI FAC TUNING DIN FIBRA DE STICLA!!!!MAJORITATEA MASINILOR DE LA EXPOZITII DE TUNING SUNT FACUTE DE MANA OAMENILOR,MANUAL NU CUM VRETI VOI ...CUMPARATE SI PUSE PE MASINA..HABAR-N-AVETI DE4 TUNING FRATILOR...TOT CE FACE RS TUNING RESPECTIV SESE SI TNT TUNIG SI GHETTO TUNING SUNT FACUTE DE EI MANUAL,DIN FIBRA DE STICLA!!!REVENITI PE PAMANT SI NU MAI VORBITI DACA SUNTETI AFONI

amice... eu ce fac la masina fac usurel, nu ma grabesc si daca fac ceva la ea, fac ceva placut nu bag o tona de kit in masina si o ard in eleroane nfs sa fac itp ul la aeronave

nu-mi trebuie un salon auto sa ma laud cu tigania pe care as face-o la masina asa cum e la tine

dar deh, tu nu, batman-batman

daca vrei sa te lauzi cu ceva, lauda-te cu ceva facut de mana ta, nu ca vezi domne iti cumperi un kit si gata il montezi...

p.s. mai invata si putina gramatica
__________________

VolksWagen Bora variant 1.9 TDI
https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...-bora-tdi.html


Reconditionez jante, polish, sablat, indreptat, vopsit... Materiale profesionale!
https://www.facebook.com/pages/Recond...09226669120009

Last edited by goshy; 16-05-11 at 19:14.
goshy is offline  
Old 16-05-11, 19:15   #154
cRbL


Stage 5
 
cRbL's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,818
Member of:
[Moderators]
[FOTO]
[4Tuning International]
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Faptul ca ti-au acceptat niste "cunoscatori" masina e total irelevant. Uita-te prin poze si ai sa vezi si alte masini care NU aveau ce cauta acolo. Ai fost acceptat pentru ca trebuia sa se umple salonul, nimic mai mult. Nu mai poci limba romana si nici masina.
cRbL is offline  
Old 16-05-11, 21:20   #155
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Quote:
Originally Posted by cRbL View Post
Faptul ca ti-au acceptat niste "cunoscatori" masina e total irelevant. Uita-te prin poze si ai sa vezi si alte masini care NU aveau ce cauta acolo. Ai fost acceptat pentru ca trebuia sa se umple salonul, nimic mai mult. Nu mai poci limba romana si nici masina.
+1 ... si stiu povestea de anul trecut inca .... multi cu care am vorbit [ si au masini frate , nu tiganii de genul fordului ] si au zis...ce sa fac frate? sa ma duc sa isi bata joc de noi cum au facut anii trecuti? [ masini cu interior stock premiate etc, unde premiile sau dat pe orice altceva , insa nu pe criteriul modificarilor suferite ]... si anul asta din lipsa de prezenta a unor masini cu adevarat modificate , au fost acceptate si cele de genul acelui ford.
DEVIL's Style is offline  
Old 16-05-11, 22:14   #156
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

corect! chiar de umplutura au fost masinile
goshy is offline  
Old 17-05-11, 00:58   #157
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

BINE D-LOR ..E CA VOI =)) ALTCEVA MAI STI-TI SA SPUNE-TI CA SUNT SATUL DE VOI...DEGEABA VA ZBATE-TI CU CRITICILE CA NU REZOLVATI NIMIC..DOAR PIERDE-TI TIMPUL PE FORUM PT CA ALTCEVA NU CRED CA SUNTETI IN STARE SA FACETI...SPRE DEZAMAGIREA VOSTRA CARE CREDETI CA MASINILE DE LA UN SALON AU FOST ACCEPTATE CA SA SE UMPLE COMPLEXUL...HAI,LASATI-NE ASA CUM SUNTEM NOI CU MASINILE NOASTRE URATE SI KITSCHOASE...LASATI-NE PE NOI SA MERGEM LA SALOANE SI VOI DOAR PRIVITI ..ASTA E ...MA BUCUR SI SUNT FOARTE MANDRU CA AM O MASINA ATAT DE URATA INACAT A PARTICIPAT LA UN SALON AUTO DUPA O PRESELECTIE !!! )
NORBERTYNO is offline  
Old 17-05-11, 01:01   #158
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Quote:
Originally Posted by goshy View Post
amice... eu ce fac la masina fac usurel, nu ma grabesc si daca fac ceva la ea, fac ceva placut nu bag o tona de kit in masina si o ard in eleroane nfs sa fac itp ul la aeronave

nu-mi trebuie un salon auto sa ma laud cu tigania pe care as face-o la masina asa cum e la tine

dar deh, tu nu, batman-batman

daca vrei sa te lauzi cu ceva, lauda-te cu ceva facut de mana ta, nu ca vezi domne iti cumperi un kit si gata il montezi...

p.s. mai invata si putina gramatica
EU NU VAD CA FACI NIMIC LA MASINA ...SI NICI NU MA INTERESEAZA DAK I-AI FACE CEVA...E MASINA TA SI POTI SAI PUI SI HAMURI SA FIE TRASA DE 2 CAI FRUMOSI...KIAR NU MA INTERESEAZA..POATE NU AI OBSERVAT CA EU NU COMENTEZ MASINA NIMANUI DE PE ACEST SITE/FORUM...E O KESTIE DE BUN SIMT ..CEAA CE TU SI ALTII NU AVETI..SI TOT INSISTATI DE PARCA ATI REZOLVA CEVA..IN FINE...BAFTA CU "CAZANUL TAU"(AM CITAT)
NORBERTYNO is offline  
Old 17-05-11, 01:11   #159
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

amice, eu si poate ceilalti nu avem nimic personal cu tine, dar daca tu incepi cu mistouri si sa ne iei peste picior oare cum ai vrea sa reactionam?...

ti-am dat si noi niste sfaturi cu ce e frumos si de bun gust...

cazanul meu? ma mandresc cu el decat sa am sau sa fac ceea ce ai facut tu
goshy is offline  
Old 17-05-11, 01:13   #160
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default

Quote:
Originally Posted by goshy View Post
amice... eu ce fac la masina fac usurel, nu ma grabesc si daca fac ceva la ea, fac ceva placut nu bag o tona de kit in masina si o ard in eleroane nfs sa fac itp ul la aeronave

nu-mi trebuie un salon auto sa ma laud cu tigania pe care as face-o la masina asa cum e la tine

dar deh, tu nu, batman-batman

daca vrei sa te lauzi cu ceva, lauda-te cu ceva facut de mana ta, nu ca vezi domne iti cumperi un kit si gata il montezi...

p.s. mai invata si putina gramatica
Iar o dai in KIT "maestre"...te pomenesti ca oi fi si vreun personaj cunoscut in lumea tuning-ului dar ai stat ascuns pana acum...chiar nu vezi ca esti exagerat...DACA MIE IMI PLACE SA O ARD IN ELEROANE NFS CARE ESTE PROBLEMA TA NU INTELEG ..VREI SA FAC CE VREI TU LA MASINA MEA SAU CE?FA-TI NENE MASINA ASA CUM ITI PLACE TIE...SPUNETI PAREREA ODATA SI LASA-NE ...NU TREBUIE SA COMENTEZI PANA LA ADANCI BATRANETI DE CEEA CE-TI PLACE TIE SI NU PLACE LA ALTII...

Quote:
Originally Posted by goshy View Post
amice, eu si poate ceilalti nu avem nimic personal cu tine, dar daca tu incepi cu mistouri si sa ne iei peste picior oare cum ai vrea sa reactionam?...

ti-am dat si noi niste sfaturi cu ce e frumos si de bun gust...

cazanul meu? ma mandresc cu el decat sa am sau sa fac ceea ce ai facut tu
Nu cred ca te-am luat eu la misto d-le cum te-o chema...CUM VRETI VOI SA REACTIONEZ EU CAND VAD CA O TINE-TI ASA...spune-ti-va parerea si gata ...ti-am inteles ideea NU-TI PLACE ...PUNCT..vezi ca mai sunt si alte topicuri si le poti spune si laltora ca nu-ti place si tot asa...daca vrei sa ne luam la misto o facem dar nu aici pt ca nu e frumos...repet..V-AM INTELES PARERILE SI ATAT.Restul discutiilor nu-si au rostul
fac ce vreau cu banii mei si masina mea..daca imi place o idee o pun in aplicare ...daca nu NU!

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Tu esti cel afon aici , incearca sa belesti ochii aia in jurul tau.... am vazut destule proiecte custom ... si ti am zis .... cand ai sa castigi un premiu , atunci sa vii cu pretentii ...pana atunci vorbele tale sunt egale cu 0

Si fii atent cat de patetic ai putut sa fii la o faza , acum cateva posturi ti ai facut poze la masina surprinsa de o emisiune tv in timp ce filma o adunare a pasionatilor ... cand o sa fie masina ta subiect de reportaj atunci sa faci lucruri de genul asta ... despre gusturile tale nu comentez.... sunt banii tai si tot....dar iti place sa te minti asa de unul singur? ai fost la romexpo ...si? ai luat vreo cupa...macar o amarata de diploma care sa ateste ca masina ti a fost apreciata de vreun juriu? iti zic eu...masina asta e apreciata de taranii veniti de la sate , care mai toata viata lor au mers cu dacii sau carute, iar acum cand vede o "nava" spatiala zic "wow"

Experti? au venit oameni care lucreaza in domeniu , ti sa explicat tot ce si cum... dar ce pretentii sa ai de la un "presedinte de club fantoma" unde motoul lui este : daca nu esti cu noi , esti impotriva noastra , si un forum mort.... halal club ... toata stima. ti sa zis ce e gresit la masina si tu tot pe a ta o tii. Tu ai ajuns acolo , cum ai ajuns , dar garantat nu ai ajuns pe baza de invitatie...stiu si eu cum merg lucrurile pe acolo.....poze si forumuri? daca iti pun 2-3 intrebari mai detaliate despre cum se face ceva la o masina iti garantez eu ca te pierzi total.... nu mai denigra tu oamenii atat de mult din cauza faptului ca au incercat sa te ajute cu un sfat.... sunt altii mult mai inteligenti si de nota 10 care nu sufera [ cu toate ca ar avea tot dreptul ] , asa cum o faci tu. Ti am zis ... sa vad cupe castigate la concursuri si eu personal vin sa te felicit si sa iti prezint tot respectul meu pentru ce ai facut.
"ai fost la romexpo ...si? ai luat vreo cupa...macar o amarata de diploma care sa ateste ca masina ti a fost apreciata de vreun juriu? iti zic eu...masina asta e apreciata de taranii veniti de la sate"
Am si eu o intrebare..de unde esti tu ca sa-i faci pe oamenii care au fost la salon tarani..aaa esti din BARLAD...cine e nesimtit acum si cine ia la misto?...Cupe se stie dinainte cine castiga..cei care castiga mereu pt ca nu conteaza votul publicului niciodata..asta ca sa stii si tu si da am primit o diploma de recunostinta pt participarea la salon,diploma pe care au primit-o toti cei participanti si ma refer la cluburi...altceva mai vrei sa stii?iti atasez si poza ca sa nu mai zici ka ma mint singur...si app...in legatura cu pozele alea pe care zici ca le-am facut cand se filma o adunare a pasionatilor:CUM SE FACE CA EU ERAM LA VOLAN,CONDUCEAM, SI MI-AM FACUT SI POZE IN ACELASI TIMP...SI MAI APARE SI SIGLA DE LA POSTUL TV...
CINE E PATETIC?EU SAU CEI CARE NU SE UITA IN CURTEA LOR MAI INTAI...?
EU UNUL AM INCHEIAT SUBIECTUL DESCHIS DE CELE CATEVA PERSOANE CARE NU STIU DECAT SA CRITICE.VA DORESC MULTA BAFTA SI SA NU FITI CRITICATI DE NIMENI ASA CUM ATI FACUT-O VOI
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P1050048.JPG
Views:	284
Size:	1.77 MB
ID:	2007108  

Last edited by NWZeu; 17-05-11 at 15:08.
NORBERTYNO is offline  
Old 17-05-11, 01:44   #161
cRbL


Stage 5
 
cRbL's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,818
Member of:
[Moderators]
[FOTO]
[4Tuning International]
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

da boss cum spui tu, bafta la omorat masini.
cRbL is offline  
Old 17-05-11, 01:55   #162
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Quote:
Originally Posted by NORBERTYNO View Post
"ai fost la romexpo ...si? ai luat vreo cupa...macar o amarata de diploma care sa ateste ca masina ti a fost apreciata de vreun juriu? iti zic eu...masina asta e apreciata de taranii veniti de la sate"
Am si eu o intrebare..de unde esti tu ca sa-i faci pe oamenii care au fost la salon tarani..aaa esti din BARLAD...cine e nesimtit acum si cine ia la misto?...Cupe se stie dinainte cine castiga..cei care castiga mereu pt ca nu conteaza votul publicului niciodata..asta ca sa stii si tu si da am primit o diploma de recunostinta pt participarea la salon,diploma pe care au primit-o toti cei participanti si ma refer la cluburi...altceva mai vrei sa stii?iti atasez si poza ca sa nu mai zici ka ma mint singur...si app...in legatura cu pozele alea pe care zici ca le-am facut cand se filma o adunare a pasionatilor:CUM SE FACE CA EU ERAM LA VOLAN,CONDUCEAM, SI MI-AM FACUT SI POZE IN ACELASI TIMP...SI MAI APARE SI SIGLA DE LA POSTUL TV...
CINE E PATETIC?EU SAU CEI CARE NU SE UITA IN CURTEA LOR MAI INTAI...?
EU UNUL AM INCHEIAT SUBIECTUL DESCHIS DE CELE CATEVA PERSOANE CARE NU STIU DECAT SA CRITICE.VA DORESC MULTA BAFTA SI SA NU FITI CRITICATI DE NIMENI ASA CUM ATI FACUT-O VOI
Diplome de participare , nu ca ai fi castigat vreo ceva...diplome de genul ala am si eu pe acasa [ si tot nu ma mai agit asa cum te caci tu pe tine acum cu o bucata de hartie , care a primit-o orice participant de acolo] pentru participare la diferite event-uri ..."bossule"... ultima poza postata de tine face cat 1000 de cuvinte... sa fii sanatos... chiar nu ma asteptam ca in spatele acelei tastaturi sa se afle acel om din poze.....

ps : crbl da mi o lamaie te rog ca nu mai rezist.

Last edited by DEVIL's Style; 17-05-11 at 02:02.
DEVIL's Style is offline  
Old 17-05-11, 09:58   #163
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Nu suntem un forum gen cenaclul literar, nu suntem un forum dedicat limbii si gramaticii limbii romane INSA respectarea acestei limbi este OBLIGATORIE, observ "masacrarea" ei in mod repetat si inca ceva ...... acel CAPS LOCK (adica majuscule) DERANJEAZA, ok?
__________________
Ford Mondeo MK3 DuratecHE --- BMW E46 FL 320D --- Daewoo Cielo Executive DOHC 16V
uita-te bine in oglinda, aparentele insala

Last edited by NWZeu; 17-05-11 at 13:13.
NWZeu is offline  
Old 17-05-11, 11:54   #164
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default

Quote:
Originally Posted by NWZeu View Post
Nu suntem un forum gen cenaclul literar, nu suntem un forum dedicat limbii si gramaticii limbii romane INSA respectarea acesti limbi este OBLIGATORIE, observ "masacrarea" ei in mod repetat isi inca ceva ...... acel CAPS LOCK (adica majuscule) DERANJEAZA, ok?
Daca caps lock deranjeaza este cu un scop anume...faptul ca astia nu inceteaza circul nu te deranjeaza?...Stima...si poate ii faci tu sa inceteze pt ca eu am inteles ideea lor de cand au postat dar vad ca deja o dau in nesimtire..

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Diplome de participare , nu ca ai fi castigat vreo ceva...diplome de genul ala am si eu pe acasa [ si tot nu ma mai agit asa cum te caci tu pe tine acum cu o bucata de hartie , care a primit-o orice participant de acolo] pentru participare la diferite event-uri ..."bossule"... ultima poza postata de tine face cat 1000 de cuvinte... sa fii sanatos... chiar nu ma asteptam ca in spatele acelei tastaturi sa se afle acel om din poze.....

ps : crbl da mi o lamaie te rog ca nu mai rezist.
Cred ca tu ai nevoie de altceva nu de lamaie...pana la urma tu ce vrei defapt?
Vad ca incepi sa jignesti si persoana nu doar sa critici munca depusa si felul cum arata o masina...asta da nota cat de nesimtit si impertinent poti fi mai pe scurt :de la tara ...se vede ca esti de la Barlad si nu as dori sa-ti vad fata pentru ca cu siguranta m-ai lovi cu nasul de la distanta..."multe succesuri" in continuare

Last edited by NWZeu; 17-05-11 at 15:09.
NORBERTYNO is offline  
Old 17-05-11, 14:59   #165
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

cacofonie la greu, gramatica sufletu' si uite cine vorbea de scoala
am doar 21 de ani, dar nu ai tu scoala cata am eu pana acum tovarasu`
mai ai de mancat sa ajungi ca mine
si daca ai ajuns prin pitesti esti tras direst pe dreapta sa te iau asa putin la purificat daca ai TUV pt ceva de pe infecta aia de masina (sper ca te duce bibilica unde bat cand spun ca te trag pe dreapta) sau poate nu

prietene esti praf... ca pana la urma daca o dam in d`astea (sa ne jignim), hai s-o dam

hai frate sa-mi etalez lantu` peste tricou, gaurile`n urechi, tepii`n cap => cocalar!

stii si tu cat fac"E" 2+2 ??? presupun ca 5, asa dupa tine, este??

Dragos ma numesc nenea maneaua`n blana

Last edited by goshy; 17-05-11 at 15:03.
goshy is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -