Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Masina mea Ford

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 28-04-11, 01:19   #136
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

oare nu ar da mai bine eleronul ala in negru ? asta daca tot nu vrei sa renunti la el ..???
RIcKO is offline  
Old 28-04-11, 01:26   #137
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
oare nu ar da mai bine eleronul ala in negru ? asta daca tot nu vrei sa renunti la el ..???
A fost negru si nu arata rau (culoarea neagra micsoreaza obiectele)dar avand in vedere ca partea de sus a masinii este portocalie si lateralele negre...toti au zis sa-l fac portocaliu...poate nu am spus pana acum niciodata dar in realitate nu este asa mare cum pare in poze...nu spun ca este mic dar in poze intr-adevar asa arata,mare.Stima si merci de sfat..poate o sa-l fac la loc negru dar o pata de negru pe portbagaj portocaliu face masina prea colorata,parerea mea
__________________

"Criticile nu-si au rostul cand vine vorba de gusturi..."

NORBERTYNO is offline  
Old 29-04-11, 02:00   #138
dracushorul

Stage 4
 
dracushorul's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 242
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

smechera masina dar leonul promite mai mult ...
dracushorul is offline  
Old 29-04-11, 10:01   #139
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Quote:
Originally Posted by dracushorul View Post
smechera masina dar leonul promite mai mult ...
Merci pt compliment cat despre LEON...v-a iesi frumos pt ca este lucrat de meseriasicare lucreaza intai cu sufletul din pasiune,apoi pt bani....o sa iasa bine cu toate ca asa cum a spus colegul,putin mai sus,le vezi la orice pas...Bafta!
-noua "imbracaminte" volan,schimbator(scurtat)+nuca,manson frana de mana :P
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P1040614.JPG
Views:	150
Size:	394.1 KB
ID:	1983138   Click image for larger version

Name:	P1040615.JPG
Views:	115
Size:	392.0 KB
ID:	1983139  

Last edited by NORBERTYNO; 29-04-11 at 10:03.
NORBERTYNO is offline  
Old 30-04-11, 02:35   #140
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Totul are un inceput...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	AUTO FORUM7.JPG
Views:	134
Size:	25.7 KB
ID:	1984240   Click image for larger version

Name:	AUTO FORUM4.JPG
Views:	121
Size:	70.0 KB
ID:	1984241   Click image for larger version

Name:	AUTO FORUM8.JPG
Views:	125
Size:	71.8 KB
ID:	1984242  

NORBERTYNO is offline  
Old 08-05-11, 12:19   #141
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Ma poate ajuta cineva cu o bara stabilizatoare/rigidizare(bara de torsiune) pt masina?Am cautat si nu am gasit..sau poate nu am cautat unde trebuie.Multumesc
NORBERTYNO is offline  
Old 08-05-11, 13:19   #142
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Quote:
Originally Posted by NORBERTYNO View Post
Ma poate ajuta cineva cu o bara stabilizatoare/rigidizare(bara de torsiune) pt masina?Am cautat si nu am gasit..sau poate nu am cautat unde trebuie.Multumesc
Depinde de buget sau daca vrei una normala sau una de ST .... gasesti ambele variante pe ebay germania , italia , anglia
DEVIL's Style is offline  
Old 14-05-11, 22:52   #143
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Depinde de buget sau daca vrei una normala sau una de ST .... gasesti ambele variante pe ebay germania , italia , anglia
Nu vreau pe comanda pt ca am patit-o..am comandat ceva si nu s-a potrivit..vreau s-o vad ,so probez..oricum intre timp am vorbit cu cineva si imi face una ,identica cu cele originale ,din otel .merci pt sfat.bafta
NORBERTYNO is offline  
Old 14-05-11, 23:19   #144
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Multumesc frumos erau niste baieti pe aici care m-au criticat fff mult si ziceau ca nu voi ajunge niciodata undeva cu aceasta masina care este un kitsch total....uite ca spre dezamagirea lor,probabil,care doar viseaza sa ajunga la un salon auto,eu am ajuns acolo unde mi-am dorit si sunt mandru de masina mea kitschoasa .VA MULTUMESC BAIETI! BAFTA!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P1040747.JPG
Views:	104
Size:	2.12 MB
ID:	2003653   Click image for larger version

Name:	P1040777.JPG
Views:	126
Size:	2.11 MB
ID:	2003654   Click image for larger version

Name:	P1040788.JPG
Views:	112
Size:	1.82 MB
ID:	2003655  

Click image for larger version

Name:	P1040811-1.JPG
Views:	133
Size:	2.12 MB
ID:	2003656   Click image for larger version

Name:	P1040894.JPG
Views:	78
Size:	2.13 MB
ID:	2003657   Click image for larger version

Name:	P1040780-1.JPG
Views:	116
Size:	2.21 MB
ID:	2003658  

Click image for larger version

Name:	P1040789.JPG
Views:	105
Size:	1.87 MB
ID:	2003659   Click image for larger version

Name:	P1040766.JPG
Views:	62
Size:	1.98 MB
ID:	2003660   Click image for larger version

Name:	P1040784.JPG
Views:	88
Size:	1.95 MB
ID:	2003661  

Click image for larger version

Name:	P1040779.JPG
Views:	61
Size:	2.07 MB
ID:	2003663   Click image for larger version

Name:	P1040780.JPG
Views:	100
Size:	1.98 MB
ID:	2003664   Click image for larger version

Name:	P1040797.JPG
Views:	45
Size:	2.10 MB
ID:	2003665  

Click image for larger version

Name:	P1040881.JPG
Views:	87
Size:	2.19 MB
ID:	2003666  

Last edited by ReLLaXX; 15-05-11 at 01:25.
NORBERTYNO is offline  
Old 15-05-11, 21:47   #145
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

ti-am vazut-o si eu azi live, am trecut pe la romexpo
se pare ca eleronul ala nu doar in poze e urat...

.. e tu"R"nata de la rieger???? =)) =))
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF4627.jpg
Views:	66
Size:	2.46 MB
ID:	2004875   Click image for larger version

Name:	DSCF4629.jpg
Views:	68
Size:	2.51 MB
ID:	2004876  
__________________

VolksWagen Bora variant 1.9 TDI
https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...-bora-tdi.html


Reconditionez jante, polish, sablat, indreptat, vopsit... Materiale profesionale!
https://www.facebook.com/pages/Recond...09226669120009
goshy is offline  
Old 16-05-11, 01:26   #146
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Merci expertule nu era nevoie sa-ti exprimi iar parerea care nu conteaza...conteaza parerile persoanelor care au participat la acest eveniment ,la care tu ai platit o suma de bani ca sa vezi masinile "kitschoase" pe care le critici...conteaza parerile oamenilor care au firme renumite de tuning si care au avut expuse elemente de tuning gen TNT TUNING..no comment bafta..te astept si data viitoare la salon
NORBERTYNO is offline  
Old 16-05-11, 01:51   #147
cRbL


Stage 5
 
cRbL's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,818
Member of:
[Moderators]
[FOTO]
[4Tuning International]
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Nu trebuie nimeni sa fie expert cand e clar ca multi inca au ramas in era NFS cu șpoilăre si nebunii care mai de care mai kitchoase. Lumea nu stie cum sa faca m asinile mai curate mai placute ochiului si tu ti-o arzi OZN. E a ta, tie trebuie sa-ti placa, dar nu avea pretentia ca ceilalti sa haleasca gusturile tale, mai ales la un show de tzunning.
cRbL is offline  
Old 16-05-11, 06:44   #148
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Quote:
Originally Posted by cRbL View Post
Nu trebuie nimeni sa fie expert cand e clar ca multi inca au ramas in era NFS cu șpoilăre si nebunii care mai de care mai kitchoase. Lumea nu stie cum sa faca m asinile mai curate mai placute ochiului si tu ti-o arzi OZN. E a ta, tie trebuie sa-ti placa, dar nu avea pretentia ca ceilalti sa haleasca gusturile tale, mai ales la un show de tzunning.

Ma mir cum de a fost acceptat sa isi expuna masina acolo ... nu inteleg un aspect .... kit ul e fibra de sticla made in RO si are lipite stickere RIEGER...wtf?.. asa de jos am ajuns? noroc ca mai avem oameni care stiu ce e ala tuning , macar ei sa salveze onoarea tuningului din romania
DEVIL's Style is offline  
Old 16-05-11, 10:01   #149
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Ma mir cum de a fost acceptat sa isi expuna masina acolo ... nu inteleg un aspect .... kit ul e fibra de sticla made in RO si are lipite stickere RIEGER...wtf?.. asa de jos am ajuns? noroc ca mai avem oameni care stiu ce e ala tuning , macar ei sa salveze onoarea tuningului din romania
D-le din CUCUIETII DIN DEAL tin sa te anunt ca oamenii isi stickereau masinile la salon inainte sa inceapa expozitia asa ca nu toti halesc ce va place voua si uite ca cu masina mea asta kitschoasa am ajuns unde voi nici nu visati sa ajungeti si va uitati doar pe reviste,site-uri si poze ..vorbele si criticile voastre nu ma fac decat sa continui ceea ce am inceput doar exista si o vorba" ce nu ma darama ma face mai puternic"...Nu vedeti ca numai voi comentati..,sunte-ti absurzi pe bune si m-am saturat sa comenteze numai "experti" d-astiaasa ca scrie-ti cat vreti si ce vreti dar din moment ce altii au habar se vede unde am ajuns ...voi mai aveti pana acolo!
P.s:TOATE MASINILE DIN ROMANIA TUNATE LA FIRME DE TUNING DE LA NOI FAC TUNING DIN FIBRA DE STICLA!!!!MAJORITATEA MASINILOR DE LA EXPOZITII DE TUNING SUNT FACUTE DE MANA OAMENILOR,MANUAL NU CUM VRETI VOI ...CUMPARATE SI PUSE PE MASINA..HABAR-N-AVETI DE4 TUNING FRATILOR...TOT CE FACE RS TUNING RESPECTIV SESE SI TNT TUNIG SI GHETTO TUNING SUNT FACUTE DE EI MANUAL,DIN FIBRA DE STICLA!!!REVENITI PE PAMANT SI NU MAI VORBITI DACA SUNTETI AFONI

Last edited by NORBERTYNO; 16-05-11 at 10:04.
NORBERTYNO is offline  
Old 16-05-11, 10:23   #150
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Ford Mondeo mk2 2.0i - "NFS-ul is in Town"

Quote:
Originally Posted by NORBERTYNO View Post
D-le din CUCUIETII DIN DEAL tin sa te anunt ca oamenii isi stickereau masinile la salon inainte sa inceapa expozitia asa ca nu toti halesc ce va place voua si uite ca cu masina mea asta kitschoasa am ajuns unde voi nici nu visati sa ajungeti si va uitati doar pe reviste,site-uri si poze ..vorbele si criticile voastre nu ma fac decat sa continui ceea ce am inceput doar exista si o vorba" ce nu ma darama ma face mai puternic"...Nu vedeti ca numai voi comentati..,sunte-ti absurzi pe bune si m-am saturat sa comenteze numai "experti" d-astiaasa ca scrie-ti cat vreti si ce vreti dar din moment ce altii au habar se vede unde am ajuns ...voi mai aveti pana acolo!
P.s:TOATE MASINILE DIN ROMANIA TUNATE LA FIRME DE TUNING DE LA NOI FAC TUNING DIN FIBRA DE STICLA!!!!MAJORITATEA MASINILOR DE LA EXPOZITII DE TUNING SUNT FACUTE DE MANA OAMENILOR,MANUAL NU CUM VRETI VOI ...CUMPARATE SI PUSE PE MASINA..HABAR-N-AVETI DE4 TUNING FRATILOR...TOT CE FACE RS TUNING RESPECTIV SESE SI TNT TUNIG SI GHETTO TUNING SUNT FACUTE DE EI MANUAL,DIN FIBRA DE STICLA!!!REVENITI PE PAMANT SI NU MAI VORBITI DACA SUNTETI AFONI

Tu esti cel afon aici , incearca sa belesti ochii aia in jurul tau.... am vazut destule proiecte custom ... si ti am zis .... cand ai sa castigi un premiu , atunci sa vii cu pretentii ...pana atunci vorbele tale sunt egale cu 0

Si fii atent cat de patetic ai putut sa fii la o faza , acum cateva posturi ti ai facut poze la masina surprinsa de o emisiune tv in timp ce filma o adunare a pasionatilor ... cand o sa fie masina ta subiect de reportaj atunci sa faci lucruri de genul asta ... despre gusturile tale nu comentez.... sunt banii tai si tot....dar iti place sa te minti asa de unul singur? ai fost la romexpo ...si? ai luat vreo cupa...macar o amarata de diploma care sa ateste ca masina ti a fost apreciata de vreun juriu? iti zic eu...masina asta e apreciata de taranii veniti de la sate , care mai toata viata lor au mers cu dacii sau carute, iar acum cand vede o "nava" spatiala zic "wow"

Experti? au venit oameni care lucreaza in domeniu , ti sa explicat tot ce si cum... dar ce pretentii sa ai de la un "presedinte de club fantoma" unde motoul lui este : daca nu esti cu noi , esti impotriva noastra , si un forum mort.... halal club ... toata stima. ti sa zis ce e gresit la masina si tu tot pe a ta o tii. Tu ai ajuns acolo , cum ai ajuns , dar garantat nu ai ajuns pe baza de invitatie...stiu si eu cum merg lucrurile pe acolo.....poze si forumuri? daca iti pun 2-3 intrebari mai detaliate despre cum se face ceva la o masina iti garantez eu ca te pierzi total.... nu mai denigra tu oamenii atat de mult din cauza faptului ca au incercat sa te ajute cu un sfat.... sunt altii mult mai inteligenti si de nota 10 care nu sufera [ cu toate ca ar avea tot dreptul ] , asa cum o faci tu. Ti am zis ... sa vad cupe castigate la concursuri si eu personal vin sa te felicit si sa iti prezint tot respectul meu pentru ce ai facut.
DEVIL's Style is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -