Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Masina mea Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 11-04-10, 09:14   #16
Naky

Stage 3
 
Naky's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 76
Default Re: Ford Mustang Shelby GT500

weiii chiar e de vis masina asta ,sa o stapanesti sanatos :X
Naky is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 09:27   #17
brownshark

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 2,145
Default Re: Ford Mustang Shelby GT500

Quote:
Originally Posted by robertirod View Post
Prietene, daca ai stii cata dreptate ai ....... E o poveste lunga si o gramada de bani investiti. Am cumparat masina din state, acum 1 an si jumatate si am reusit sa merg cu ea doar 5 luni. La 6000 km, a cazut ambreiajul.... ca sa o repare (schimbe ambr) mi-au cerut 400 milioane plus 500 $ pentru 9 suruburi. I-am dat in judecata si dupa ce m-au plimbat de vre-o trei ori prin service pe la ei, cand au vazut hartiile, mi l-au schimbat pe garantie. A cazut din cauza faptului ca la toata seria 2008/2009 de Shelby GT500, au montat un ambreiaj subdimensionat, incapabil sa sustina 550 CP. Toata "futareala" a durat un pic peste 6 luni... deci fara masina la care platesc lunar 1500 Euro leasing si 500 Euro asigurare casco. Deci, prin luna August anul trecut am reusit sa conduc frumoasa fata pana in Decembrie, cand, din cretinism, am dat-o unui sofer sa mi-o aduca acasa, eu fiind dupa un sprit cu prietenii, pe la 5 dimineata (sofer constient si constiincios). Eu am mers cu un taxi, de la Universitate spre Mosilor, iar handicapatul meu de sofer de la firma, a disparut de langa mine. A luat-o la dreapta la Universitate, spre Unirea, doar conducea un Shelby, ce gura masii, sa vada si el ce poate....... Si ce crezi ? A rupt o fantana la Unirea in fata, mi-a facut masina de boala copiilor. Acum sta in service din Decembrie, ca mai trebuie un rulment si o aparatoare de cacat, dupa ce a fost reparata. Deci ai mare dreptate cand spui ce spui. Am dus o lupta crancena cu cacatii de importatori si dealeri, si nu ma las. Masina a costat groaznic de mult si de aceea nu ii las, cred ca reparatiile i-au costa in jur de 2 miliarde, fara pic de gluma. Prima oara in jur de 400 milioane si acum in jur de 1,5 miliarde. Merita sa plateasca, dupa cati bani le-am dat, numai la asigurari, nu ? Masina a costat pana sa vina, pe factura, pretul ei de import cu descarcare in Constanta port, 46000 Euro. Imediat ce am scos-o din container a trebuit sa platesc alti 1,5 miliarde taxele de import si TVA. Eeeeeee, ce crezi ? A fost deajuns ? Nu. Taxa de prima inmatriculare, 5000 Euro, asta ca am fost norocos, la trei zile dupa mine s-a facut 12000 Euro pentru capacitatea ei.......... De aici si pana la nebunie, doar un pas, dar rezist. E o senzatie sa o conduci, de acasa pana la constanta slabesc trei kile........
cat costa un kg d salam facut din soferul ala ? ca presupun ca asta ai facut din el...nu-s canibal, e bun d tinut la indemana alaturi d o plansa cu explicatia detaliata a provenientei, de citit de catre cei ce solicita sa ia masini cu imprumut.
nu inteleg d c te-ai complicat asa, masina inmatriculata in state si asigurata full acolo si gata.acte beton, gata trb. asta nu e masina de service in RO. daca ai asa cva trb sa ai garaj, manuale, pasune, eventual o nevasta rabdatore, daca nu e rabdatore...naspa, lasa locul din dreapta pt eventualele pretendente...iar tu, indecis, n-ai c sa faci...analizezi oferte...one by one...ca masina permite...
brownshark is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 10:48   #18
robertirod

Stock
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 7
Default Re: Ford Mustang Shelby GT500

Quote:
Originally Posted by brownshark View Post
cat costa un kg d salam facut din soferul ala ? ca presupun ca asta ai facut din el...nu-s canibal, e bun d tinut la indemana alaturi d o plansa cu explicatia detaliata a provenientei, de citit de catre cei ce solicita sa ia masini cu imprumut.
nu inteleg d c te-ai complicat asa, masina inmatriculata in state si asigurata full acolo si gata.acte beton, gata trb. asta nu e masina de service in RO. daca ai asa cva trb sa ai garaj, manuale, pasune, eventual o nevasta rabdatore, daca nu e rabdatore...naspa, lasa locul din dreapta pt eventualele pretendente...iar tu, indecis, n-ai c sa faci...analizezi oferte...one by one...ca masina permite...
HA HA HA, Hai ca m-ai facut sa rad de dimineata ...... Am vrut sa iasa salam, dar a iesit parizer. Si-a primit-o, cu varf si-ndesat. Ii e suficient. Bine ca "stricaciunea" de sofer nu a atins motorul, pagubele au fost oarecum......"mici" (piesele costa foarte mult , de unde dracu' le aduc ei, importatorul si dealerul Ford). Au schimbat, nu indreptat, aripa fata stanga, un suport motor, bascula completa stanga, bara fata, masca frana stanga, janta si cauciucul stang care erau rupte de la impact, contraaripa stanga, deci nimic foarte grav. E capoasa masina. Si hai sa-ti mai spun una, care a aparut zilele trecute...........
Cati bani crezi ca au cerut pentru a-mi schimba colantele, restul decat cele de pe bara si aripa stanga ? Stii, din cauza jetului de la spalatorii, le-a mai ciupit, colo un pic, dincolo un pic si am zis, hai sa le schimb toate daca tot le schimba pe cele de pe aripa si bara, care sunt pe casco ? Nu vei crede ......., 96.000.000 + TVA. M-am cacat pe mine, nu-mi venea sa cred. Le-am zis sa nu le mai puna, sa mi le opreasca de model pe cele noi de pe bara si aripa, am vorbit cu cei de la "colantari", reclama din dreapta de pe pagina asta, si ma costa toata masina, cat crezi ? 120 Euro + TVA. ???????? Ce mai e de zis ?
robertirod is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 22:58   #19
URSU_DEEA

Stage 4
 
URSU_DEEA's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 200
Default Re: Ford Mustang Shelby GT500

isi bat joc de banii si pasiunea oamenilor tara asta te face sa nu mai vrei nimic iti distruge visele
URSU_DEEA is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 20:55   #20
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Ford Mustang Shelby GT500

Alea sunt preturile de importator, insa clar sunt umflate, achizitioneaza-le din state, pretul va fi cu totul altul (mult mai "pamantean")
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 21:26   #21
capricosti

Stage 5
 
capricosti's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,190
Member of:
[FORD]
Default Re: Ford Mustang Shelby GT500

Este vorba si de lacomie, multa-multa lacomie, a importatorilor si vanzatorilor de piese din Romania pt masini americane. Cineva de pe forum, (cetatean german nascut in Romania, pasionat si el de masini americane), povestea de preturile din Germania la diverse piese pt masini americane, si le compara cu preturile care se cer la noi...Era vorba tot ceva de Mustang (2006-2007 ?), si, daca tin bine minte, niste bujii americane costau in Ro 25 eu/buc, iar in Germania exact aceleasi bujii costau 1,8 eu/buc !!!

Last edited by capricosti; 12-04-10 at 21:32.
capricosti is offline   Reply With Quote
Old 13-04-10, 14:58   #22
spiner

Stage 3
 
spiner's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 124
Default Re: Ford Mustang Shelby GT500

Robertirod ,ai de gand sa ti masina mult timp sau o dai peste cativa ani?
spiner is offline   Reply With Quote
Old 13-04-10, 15:07   #23
brownshark

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 2,145
Default Re: Ford Mustang Shelby GT500

cine ti-a cerut banii aia p colante ? nu-l invitam la o plimbare la padure ?...sa vada cum merge masina...nu altcva...
nu inteleg d c nu le faci direct din culoare, eu n-as da nici cei 120, in banii aia le faci din culoare
brownshark is offline   Reply With Quote
Old 13-04-10, 15:30   #24
spiri14

Stage 5
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 340
Default Re: Ford Mustang Shelby GT500

misto masina ... pacat de toate costuriile astea

e cumva parcata pe la ramnic ? printre blocuri , aproape de scoala 86?
spiri14 is offline   Reply With Quote
Old 14-04-10, 10:03   #25
robertirod

Stock
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 7
Default

Da tati, suntem vecini ?

inseamna sa o vopsesc toata.... si e cam complicat. Abia astept sa o iau si sa ma dau cu ea, cred ca o s-o parchez in pat de acuma....

Quote:
Originally Posted by capricosti View Post
Este vorba si de lacomie, multa-multa lacomie, a importatorilor si vanzatorilor de piese din Romania pt masini americane. Cineva de pe forum, (cetatean german nascut in Romania, pasionat si el de masini americane), povestea de preturile din Germania la diverse piese pt masini americane, si le compara cu preturile care se cer la noi...Era vorba tot ceva de Mustang (2006-2007 ?), si, daca tin bine minte, niste bujii americane costau in Ro 25 eu/buc, iar in Germania exact aceleasi bujii costau 1,8 eu/buc !!!
Ai dreptate.... am familia in Germania, am sa vorbesc cu ei

Quote:
Originally Posted by brownshark View Post
cine ti-a cerut banii aia p colante ? nu-l invitam la o plimbare la padure ?...sa vada cum merge masina...nu altcva...
nu inteleg d c nu le faci direct din culoare, eu n-as da nici cei 120, in banii aia le faci din culoare
Reprezentanta Ford de la Casa Presei Libere, in spate. Atentie, nu pe toate colantele, ci doar pe 3/4 din ele, cele de pe piesele de caroserie schimbate sunt in casco. Pretul cerut este de 96.000.000, + TVA......... Iti crapa capu'

Quote:
Originally Posted by spiner View Post
Robertirod ,ai de gand sa ti masina mult timp sau o dai peste cativa ani?
Nu stiu ce sa-ti spun, am incercat sa o vand, dar nu voi lua niciodata banii care i-am dat, asa ca .... ma mai gandesc. Cred ca ma apuc sa fac niste up-grade-uri. Am vorbit cu Fabi, de la SRZ.ro si mi-a dat ceva idei.... Vedem

Last edited by NWZeu; 14-04-10 at 18:00. Reason: posturi unite
robertirod is offline   Reply With Quote
Old 14-04-10, 19:09   #26
spiri14

Stage 5
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 340
Default Re: Ford Mustang Shelby GT500

Quote:
Originally Posted by robertirod View Post
Da tati, suntem vecini ?
oarecum.. stau la matei ambrozie ..

si nu da bani la noi.. ia din afara piese si tot ce ai nevoie daca sunt de n ori mai ieftine
spiri14 is offline   Reply With Quote
Old 28-04-10, 13:18   #27
Vulturica

Stage 1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 13
Default Re: Ford Mustang Shelby GT500

Quote:
Originally Posted by robertirod View Post
Nu stiu ce sa-ti spun, am incercat sa o vand, dar nu voi lua niciodata banii care i-am dat, asa ca .... ma mai gandesc. Cred ca ma apuc sa fac niste up-grade-uri. Am vorbit cu Fabi, de la srz.ro si mi-a dat ceva idei.... Vedem
Sa vorbesti cu Andrei de la CustomCarsRomania la nr care ti l-am dat azi si sigur o va pune pe picioare

Sa-mi spui ce rezolvi, Fabi

Last edited by NWZeu; 29-04-10 at 17:48.
Vulturica is offline   Reply With Quote
Old 08-06-10, 09:16   #28
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Ford Mustang Shelby GT500

Quote:
Originally Posted by robertirod View Post
HA HA HA, Hai ca m-ai facut sa rad de dimineata ...... Am vrut sa iasa salam, dar a iesit parizer. Si-a primit-o, cu varf si-ndesat. Ii e suficient. Bine ca "stricaciunea" de sofer nu a atins motorul, pagubele au fost oarecum......"mici" (piesele costa foarte mult , de unde dracu' le aduc ei, importatorul si dealerul Ford). Au schimbat, nu indreptat, aripa fata stanga, un suport motor, bascula completa stanga, bara fata, masca frana stanga, janta si cauciucul stang care erau rupte de la impact, contraaripa stanga, deci nimic foarte grav. E capoasa masina. Si hai sa-ti mai spun una, care a aparut zilele trecute...........
Cati bani crezi ca au cerut pentru a-mi schimba colantele, restul decat cele de pe bara si aripa stanga ? Stii, din cauza jetului de la spalatorii, le-a mai ciupit, colo un pic, dincolo un pic si am zis, hai sa le schimb toate daca tot le schimba pe cele de pe aripa si bara, care sunt pe casco ? Nu vei crede ......., 96.000.000 + TVA. M-am cacat pe mine, nu-mi venea sa cred. Le-am zis sa nu le mai puna, sa mi le opreasca de model pe cele noi de pe bara si aripa, am vorbit cu cei de la "colantari", reclama din dreapta de pe pagina asta, si ma costa toata masina, cat crezi ? 120 Euro + TVA. ???????? Ce mai e de zis ?
Aia vorbeau serios? vopsit capota+pavilion+bari=800 RON in multe locuri, repet VOPSIT
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 19:10   #29
blad

Stage 4
 
blad's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 217
Default Re: Ford Mustang Shelby GT500

salut, frumoasa masina!
am ceva pt tine daca te intereseaza!
le am in magazie de 2ani.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Foto417.jpg
Views:	111
Size:	856.5 KB
ID:	1557297   Click image for larger version

Name:	Foto418.jpg
Views:	83
Size:	774.4 KB
ID:	1557298  
blad is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 21:25   #30
claudiu lucian
Ford Driver

Stage 5
 
claudiu lucian's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,523
Member of:
[FORD]
[VW]
[Street Zone]
Default Re: Ford Mustang Shelby GT500

uimitoare povestea si aberante preturile, care defapt sunt facute pentru asigurari, pt ca sunt obligate sa plateasca si merg pe premiza ca omu isi face casco la o asemenea masina!

ex cand am reparat masina, o usa originala second costa 100e, o usa de producator costa 900lei iar pretul platit de asigurare a fost de 4500lei!....

P.S. sa o stapanesti sanatos si vezi k exista driver rent(gen) suni si vine un sofer de la firma aia si iti conduce masina pana acasa daca ai baut...aia nu se joaca k tre sa plateasca dupa aia!
claudiu lucian is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -