Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 23-03-10, 19:25   #271
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Golf 2 - Gti

Quote:
Originally Posted by D0ryN View Post
Poate vii cu niste poze explicative, dar suna ciudat.
uite despre asta vorbeam(evident fara eleronul ala si prelungirea de bara)....daca fac hayonul asa neaparat trebuie sa schimb si stopuriile...
mie imi place cum da...acuma depinde si de masina,nu pe toate dau ok...is in dubii
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SyS_2006_4_16_15_59_26.jpg
Views:	140
Size:	41.0 KB
ID:	1384778  
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline  
Old 23-03-10, 19:37   #272
D0ryN

Stage 5
 
D0ryN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,679
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 2 - Gti

Ok, ma gandeam eu ca te referi la bad-ass look pentru stopuri.
Important e sa iti placa tie ca doar tu conduci masina. Si in timp ce o conduci chiar nu se vad detaliile exterioare.
Sa vedem cu ce jante vii...
__________________
Parbrize - Lunete - Geamuri laterale
Bacau Tel: 0751.08.34.33/0769.18.26.99
Relatii la pymautoglass@yahoo.com sau office@parbrizeonline.ro PymAutoglass Vanzari/Montaj/Garantie 24 de luni.
D0ryN is offline  
Old 23-03-10, 19:51   #273
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Golf 2 - Gti

Quote:
Originally Posted by D0ryN View Post
Ok, ma gandeam eu ca te referi la bad-ass look pentru stopuri.
Important e sa iti placa tie ca doar tu conduci masina. Si in timp ce o conduci chiar nu se vad detaliile exterioare.
Sa vedem cu ce jante vii...
da asa e....la urma urmei pentru mine fac masina asa ca na....insa intrebam si eu sa aud pareri,pro-contra

legat de jante,pffuuu,greu greu.....eu am deja modelul ales insa sa si gasesc si sa si intre in buget,asta ii problema
oricum nu o sa ma arunc sa cumpar ceva jante numai sa fie luate....daca nu,astept ca intra ocazie ceva sau se mai strang bani
am in vizor un set,insa sa vad cum ma descurc cu negociatul+adusul ca nu is la noi in tara
oricum surpriza:P
caut sa fie numai si numai buzat,ceva mai simpla,si sa nu aiba chiar toata lumea
soosy is offline  
Old 23-03-10, 21:01   #274
ugod

Stage 5
 
ugod's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,804
Default Re: Golf 2 - Gti

parca a pus kitu cu mistria
sau nu stia ca se sudeaza tabla prima data si dupa kituit ...
o sa i surpriga ca o sa crape kitul pe lnga tabla ...cam asa fac mai toti meriasi pe la noi
__________________
execut Evacuari Inox ,admisii aluminiu custom. Suduri in Inox ,Aluminiu ,Magneziu in mediu protector .Taieri flanse cu plasma pt admisi sau evacuari .
DEZMEMBRARI VW GOLF 1,2,3,4, PASSAT B3 B4 Corrado
Diferite motorizari: 1400, 1600, 1800, 2000 8v, 2000 16v, 2800 VR6, 1900 D, TD, TDI
YM/ID: ugodvamesu
E-mail:ugodvamesu@yahoo.com
TEL: 0722410820
ugod is offline  
Old 23-03-10, 21:09   #275
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Golf 2 - Gti

din cate stiu deja tabla a fost sudata de desubt....nu am vazut insa mi-a aratat ca un pic a ars vopseaua....deci ma gandesc a facut cum a zis....asta era si vorba lui ca nu pune kit ca va crapa

acum nu stiu ce sa zic....dar dupa dovada ce mi-a aratat eu zic ca a facut cum trebuie
soosy is offline  
Old 23-03-10, 21:38   #276
ugod

Stage 5
 
ugod's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,804
Default Re: Golf 2 - Gti

din cate usi am facut eu i-ti zic ca nu asa trebuie sa arate
ti-a aratat arsura pt ca a ars vopseaua ca sa prinda kitul mai bine
cand sudezi tabla se fece un sablon la fix dupa gaura de la maner ...
cu cat mai putin kit cu atat mai bine
uite cum am facut eu la mine si de vreo 7 ani tine fara crapaturi
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	777.jpg
Views:	119
Size:	73.1 KB
ID:	1385109   Click image for larger version

Name:	888.jpg
Views:	110
Size:	92.0 KB
ID:	1385110   Click image for larger version

Name:	999.jpg
Views:	112
Size:	88.4 KB
ID:	1385111  

ugod is offline  
Old 23-03-10, 21:42   #277
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Golf 2 - Gti

da,probabil nu contest...
nu eram de fata deci nu stiu ce sa zic....insa mi-a arata ce a mai lucrat pe la masina si am batut in chitul ala si nu suna gol...suna a tabla
si atunci a zis ca dovada ca ii arsa un pic tabla pe o parte....
nu ma pricep la astea.....eu sper sa iasa ok si nu numai,sa si tina!
oricum pe acolo va umbla cu chit,si la gauri de bandouri....in rest mai are ceva fibra pe la prag si cam atat
soosy is offline  
Old 23-03-10, 21:44   #278
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Golf 2 - Gti

Pozele comparative postate sunt făcute după primul finisaj, de aia arată aşa curat.
Nu rămāne mult chit după ce finisează, o să fie ok
Numai că nu e dat de finisor, e dat de tinichigiu, ei deobicei chituiesc să nu se vadă lucrătura

Last edited by aleks; 23-03-10 at 21:47.
aleks is offline  
Old 23-03-10, 21:51   #279
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Golf 2 - Gti

mda....is in dubii acum
dar am incredere,eventual pana la proba contrarie.....o sa fiu mai atent si daca la orice alt capitol vrea sa ma fenteze atunci clar ca si acolo a facut de astea,desii repet ca nu cred
m-am inteles la el cu finantele si fata nici un adaos(evident o sa dau eu ceva ca doar nu pot fi porc daca el va fi domn sau a fost)a schimbat suspensia
burdufe si mai lucra la niste ajustari...nu ii mare lucru dar ii din timpul lui

sa vedem odata ce va avansa lucrarea
sper sa spre weekend sa fie tot astupat si ma gandesc ca si capota prelucrata sa ramana pragul si arcadele(ce vor fi date jos si curatat de desubt apoi unit cu caroseria)
mai apoi ca sapt viitoare totusi sa ne facem planuriile de vopsire dupa ce ii finisata ok
soosy is offline  
Old 24-03-10, 08:54   #280
TwentyOne
VW Driver

Stage 5
 
TwentyOne's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 736
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 2 - Gti

Uite un haion cum il vrei tu
https://forum.4tuning.ro/501-anunturi...modificat.html
TwentyOne is offline  
Old 24-03-10, 11:11   #281
dubmaniacks

Stage 5
 
dubmaniacks's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,457
Default Re: Golf 2 - Gti

Nu pare sa fi matuit vopseaua cu smirghel de 80 sau 100. Asta stii ce inseamna? Ca peste foarte putin timp o sa vezi cum iti cresc inapoi manerele.

Meseriasul tau nu e meserias

Astept sa vad masina festita

L.E.: Cand sudezi cu argonul trebuie sa cureti exact asa cum a facut-o Vamesu. La tine nu pare sa fi fost facut asa..

Inca ceva : din toate posturile astea sper sa vezi realitatea, si anume ca noi iti vrem doar binele. Dar daca esti c8... o sa vezi doar ironiile, nimic mai mult.

SPor.
__________________
EPIC FAIL!!!
Quote:
soosy wrote :
caut pleoapa gen clasica...adevarul este ca am gasit nou la 20 eu dar deocamdata fara fonduri si prioritar ar ramane chederele
sa vad cum intra ce si mai intra

Last edited by dubmaniacks; 24-03-10 at 11:17.
dubmaniacks is offline  
Old 24-03-10, 12:40   #282
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Golf 2 - Gti

Quote:
Originally Posted by TwentyOne View Post
stiu hayonul de mult....dar de ce sa dau bani pe ea daca imi poate face omu?ma bag si mai in bani aiurea,+transportu la hayon...nici un rost nu are
am eu un hayon full clean si is in dubii sa bag bad boy lookul la hayon sau nu
dar se pare ca nu prea

Quote:
Originally Posted by dubmaniacks View Post
Nu pare sa fi matuit vopseaua cu smirghel de 80 sau 100. Asta stii ce inseamna? Ca peste foarte putin timp o sa vezi cum iti cresc inapoi manerele.

Meseriasul tau nu e meserias

Astept sa vad masina festita

L.E.: Cand sudezi cu argonul trebuie sa cureti exact asa cum a facut-o Vamesu. La tine nu pare sa fi fost facut asa..

Inca ceva : din toate posturile astea sper sa vezi realitatea, si anume ca noi iti vrem doar binele. Dar daca esti c8... o sa vezi doar ironiile, nimic mai mult.

SPor.

vad,nu ii nici o problemanu ma supar,nu nimic
si puteti face pe urma si ironii la greu din partea mea,nu eu am lucrat la masina si nu ii pentru pretentiosi!
pur si simplu o revopsire care sa fie ok+ modificariile(nu am facut de aia ca sa pot participa undeva cu ea)
in fine

la urma urmei nu ii dau restul de bnai la omu daca nu iasa cum trebuie si asta e
soosy is offline  
Old 24-03-10, 15:05   #283
D0ryN

Stage 5
 
D0ryN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,679
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 2 - Gti

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
,nu eu am lucrat la masina si nu ii pentru pretentiosi!
pur si simplu o revopsire care sa fie ok+ modificariile(nu am facut de aia ca sa pot participa undeva cu ea)
in fine
Daca nici tu nu stii ce sa ii ceri la om, si nu ai asteptari sa iti iasa calumea...
D0ryN is offline  
Old 24-03-10, 15:10   #284
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Golf 2 - Gti

stiu perfect ce vreau....si repet....o revopsire care sa fie ok si de aia nu folosesc alte superlative gen super,impecabila,fantastic,de show sau eu stiu pentru ca is constient ca o revopsire(doar vopsitul)pentru pretentiosi este peste 700-800 eu.....asta in cel mai bun caz
eu am incercat sa fiu undeva la mijloc...nu am nevoie de perle si etc asa ca am inclus unele modificari care daca omu le face ok si aduce totul la linie pe caroserie+ vopsea buna atunci is total multumit
nici nu ma astept la un rezultat incredibil.....aveam nevoie ca masina sa fie corectat + vopsita
ATAT
acum cu reglabile o sa stea si dea mai bine+ miciile detalii(gen fara manere,bad boy nu prin pre grila si etc..)+ eternele jante
nu are rost sa intram in discutii de astea....omu sa isi vada de treaba si vedem la urma ce si cum
soosy is offline  
Old 25-03-10, 20:20   #285
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Golf 2 - Gti

omu azi nu a lucart nimic.....maine se pune suspensia spate si se continua cu astuparea gauriilor de pe usi si locajele unde au fost amblemele...sper sa avanseze.....sapt viitoar spre mart,miercuri as vrea sa o vad cum intra in cabina,cuptor
pe pasti sa am masinuta acasa.....sper sa continue bine lucrarea atat ca si timp ca si calitate
legat de ultimul pas,adica jante nu stiu ce voi face,nu prea gasesc ce caut
adevarul este ca zi de zi bugetul se tot se si restrange,poate ca voi sta ceva timp pana mai fac rost de una alta si atunci daca intra ceva,hooop le-am si luat
vedem
soosy is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -