Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 26-01-08, 17:03   #31
giorgiana

Stage 2
 
giorgiana's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 62
Default Re: 94 Vento

Quote:
Originally Posted by tzatzichi View Post
benzinica asta care fuge de sub picioarele tale am avut-o si eu pe un 307 1.6 16v de 110 cp si nu prea fugea deloc de sub ale mele
fiecare cu parerea lui, eu sunt super multumita!
giorgiana is offline   Reply With Quote
Old 26-01-08, 17:06   #32
tzatzichi

Stage 5
 
tzatzichi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 500
Default Re: 94 Vento

asta conteaza cel mai mult pana la urma.ca tu sa fii multumit
tzatzichi is offline   Reply With Quote
Old 26-01-08, 19:29   #33
bogmotorsport
VW Driver

Stage 5
 
bogmotorsport's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 748
Member of:
[VW]
Default Re: 94 Vento

tin sa o contrazic pe georgiana...ma indoiesc ca ai face un audi indiferent de motorizare si de rav 4 nu ma pronunt dar ma indoiesc...motorul meu e exact ca al iei si lasa de dorit...poate cum era gti-ul ce l-am avut mai inainte de 139cp motor aspirat KR ala mai ziceam ca la demaraj si pe 300 de metrii le faceam cu siguranta dar dupaia pa...iar golful 3 de 90cp e chiar puturos
bogmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 26-01-08, 19:43   #34
giorgiana

Stage 2
 
giorgiana's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 62
Default Re: 94 Vento

cum imi dau seama daca masina mea este euro 2 sau non euro? ca pe cartea verde nu gasesc, in fc de asta platesc mai mult sau mai putin la inmatriculare...
__________________
Nu zbura mai tare decat ingerul tau pazitor poate!
giorgiana is offline   Reply With Quote
Old 27-01-08, 09:29   #35
bogmotorsport
VW Driver

Stage 5
 
bogmotorsport's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 748
Member of:
[VW]
Default Re: 94 Vento

nu iti fa pb ca nu se pacalesc ei cu taxa...este euro 2
bogmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 27-01-08, 12:02   #36
MaxX_82

Stage 4
 
MaxX_82's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 293
Default Re: 94 Vento

daca voi va plangeti ca nu fuge cu 90 de cai eu de 75 ce sa mai zic...
MaxX_82 is offline   Reply With Quote
Old 27-01-08, 12:06   #37
bogmotorsport
VW Driver

Stage 5
 
bogmotorsport's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 748
Member of:
[VW]
Default Re: 94 Vento

Quote:
Originally Posted by MaxX_82 View Post
daca voi va plangeti ca nu fuge cu 90 de cai eu de 75 ce sa mai zic...
te cred dar nu pot sa spui ca fuge...sincer eu de abia am reusit sa fac un logan diesel si georgiana spune ca face un a4 si un rav4...sa fim seriosi
bogmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 27-01-08, 12:30   #38
MaxX_82

Stage 4
 
MaxX_82's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 293
Default Re: 94 Vento

cam asta e rivalul direct la vento loganul, in rest....mai mult vise si sperante :P
MaxX_82 is offline   Reply With Quote
Old 27-01-08, 17:27   #39
giorgiana

Stage 2
 
giorgiana's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 62
Default Re: 94 Vento

Quote:
Originally Posted by MaxX_82 View Post
cam asta e rivalul direct la vento loganul, in rest....mai mult vise si sperante :P
asta sa intamplat,nu va imaginati ca am facut liniute, ci pur si simplu un demaraj, sunt sigura ca,daca isi puneau mintea cu mine si stiau sa isi conduca masinile bine, nu ma bucuram eu asa si ma faceau in sange, oricum un jeep sau o motorina sa recunoastem, din pc meu de vedere este mai puturos decat o benzina, cel putin asta am observat eu, si un vento nu il comparati cu logan, logan este cea mai proasta masina existenta, cel putin asta cred eu!
giorgiana is offline   Reply With Quote
Old 27-01-08, 17:48   #40
giany_TM

Stage 5
 
giany_TM's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,762
Default Re: 94 Vento

Total gresit crezi ,dizelu-l are un cuplu mult mai mare deci cistiga net in fata unui benzinar vb aici de dizele generatie mai noua nu alea vechi un pasat 1,9 tdi rupe un 2000 benzina are cuplu mare si nici nu se oboseste sa patineze la plecare avind un abecedar care il ajuta in acest caz.
__________________
giany_TM is offline   Reply With Quote
Old 27-01-08, 18:12   #41
tzatzichi

Stage 5
 
tzatzichi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 500
Default Re: 94 Vento

corect giany TM!
tzatzichi is offline   Reply With Quote
Old 27-01-08, 21:49   #42
bogmotorsport
VW Driver

Stage 5
 
bogmotorsport's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 748
Member of:
[VW]
Default Re: 94 Vento

Quote:
Originally Posted by giany_TM View Post
Total gresit crezi ,dizelu-l are un cuplu mult mai mare deci cistiga net in fata unui benzinar vb aici de dizele generatie mai noua nu alea vechi un pasat 1,9 tdi rupe un 2000 benzina are cuplu mare si nici nu se oboseste sa patineze la plecare avind un abecedar care il ajuta in acest caz.
total de acord cu tine...ieseam intr-un bulevard intr-o seara si se asfalta pe acolo si era naspa drumul si normal ca am mers incet ca era varza si unul cu un logan diesel in spatele meu facea ravagii sa ma depaseasca dar nu avea pe unde ca era rau drumul si normal ca nu era sa-mi obosesc masina si am lasat-o incet pe acolo iar dupa ce am trecut de locul unde se asfalta ala vroia sa ma depaseasca nervos si l-am lasat dar asa urat se uita la mine ca m-am enervat si m-am tinut in curul lui si la semafor am ajuns in dreptul lui si am ambalat motorul un pic si cand se face verde ii dam amandoi...deci vreau sa-ti zic ca la plecare era cu jumatate de masina in fata mea si imi ziceam in gand dezamagit ca NU SE POATE SA MA FACA UN LOGAN...imi era rusine,nu imi venea sa cred dar l-am facut bineinteles dar i-am dat cat am putut si vreau sa-ti zic ca de abia am reusit sa-l fac...se tinea bine dupa mine...nu mi-a venit sa cred
bogmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 10-02-08, 14:02   #43
giorgiana

Stage 2
 
giorgiana's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 62
Default Re: 94 Vento

mi-am luadat atat de mult vento-ul meu glx incat ieri sa dus pedala de ambreiaj la fund, ca un arc asa, se ridica doar cu mana, acum.......nu stiu ce are, e duminica si nu am dus-o la mecanic inca, stie cineva cam ce ar putea sa aibe? am inteles ca e pos sa fie placa de presiune discul de ambreiaj sau doar cablul de ambreiaj, sunt scumpe? asta ma intereseaza daca o sa ma coste mult, imi vine sa plang, frumusica mea e bolnavioara((
giorgiana is offline   Reply With Quote
Old 10-02-08, 14:06   #44
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: 94 Vento

S-ar putea sa se fi dus placa de presiune...
Pregateshte-te de vreo 700 ron (placa de presiune, disc si rulment de presiune)
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 10-02-08, 14:14   #45
giorgiana

Stage 2
 
giorgiana's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 62
Default Re: 94 Vento

700 , vai de mama mea, am incurcat-o,nu imi vine sa cred, o vand gata, prea multi bani cere ) dar poate nu e asta....poate e ceva mai ieftin..
giorgiana is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -