Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 24-08-08, 02:25   #61
rudolf.s

Stage 5
 
rudolf.s's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 793
Member of:
[VW]
[Virtual Tuning]
Default Re: Volkswagen Bora Variant 1.9 TDI Rave Green

In vitan la primul rand de comercianti (tarabe, cei care vand tot felul de chestii pt masina). Cred ca la oricare gasesti deja. Sunt de 2 dimensiuni. Eu iti recomand cele albe. Dar ai grija! Sunt 2 nuante de alb: o nuanta ma galbuia si una mai albastruie. Sa te uiti atent.
Chip tuning e facut la DIM Sport.
__________________
Volkswagen Golf Variant 2.0 TDI | DSG | 2012


rudolf.s is offline   Reply With Quote
Old 24-08-08, 04:22   #62
rudolf.s

Stage 5
 
rudolf.s's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 793
Member of:
[VW]
[Virtual Tuning]
Default Re: Volkswagen Bora Variant 1.9 TDI Rave Green

...si la cererea publicului, cateva poze de azi...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC08006.JPG
Views:	818
Size:	948.2 KB
ID:	623226   Click image for larger version

Name:	DSC08004.JPG
Views:	763
Size:	1.06 MB
ID:	623227   Click image for larger version

Name:	DSC08003.JPG
Views:	800
Size:	1.24 MB
ID:	623228  

rudolf.s is offline   Reply With Quote
Old 24-08-08, 11:24   #63
m3lcul

Stage 4
 
m3lcul's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 194
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[SKODA]
Default Re: Volkswagen Bora Variant 1.9 TDI Rave Green

daca nu iti mai ajunge nici macar portbagajul original... e clar.. calatoresti in stil barbar ). off topic. am fost in vitan sa-mi iau led-uri: sub usa mi-am luat rosii de 12" iar sub pedale si in dreapta de 10" cul. alb xenon, albul kre bate in albastru. ma rog, un fel de turquoise. ms pt sfat arata bestial.
aaa... si inca ceva... de ce nu ii vopsesti etrierii in verde ?
__________________
SKODA OCTAVIA 1.9 TDI Under Construction

Last edited by m3lcul; 24-08-08 at 16:01.
m3lcul is offline   Reply With Quote
Old 25-08-08, 03:10   #64
rudolf.s

Stage 5
 
rudolf.s's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 793
Member of:
[VW]
[Virtual Tuning]
Default Re: Volkswagen Bora Variant 1.9 TDI Rave Green

@m3lcul: nu calatoresc chiar asa de mult dar acum umeaza sa plec in concediue si am nevoie de spatiu. Ma bucur ca ti-ai gasit led-uri. Sunt simple de montat, arata bine si se pot monta aproape oriunde. Sincer, mi-as umple toata masina.
Vreau sa imi vopsesc si etrierii dar nu am avut timp. Am fost cam ocupat in ultima vreme. Si sincer, nici nu stiu unde as putea face operatiunea. Sa ma duc la unii si sa platesc o caruta de bani... Nu, multumesc. Iar eu, in spatele blocului... nu prea imi vine. Desi, intr-o zi am s-o fac si pe asta.
rudolf.s is offline   Reply With Quote
Old 25-08-08, 13:08   #65
m3lcul

Stage 4
 
m3lcul's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 194
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[SKODA]
Default Re: Volkswagen Bora Variant 1.9 TDI Rave Green

) - stai linistit. dak vrei te ajut eu. nu e o problema. TOT ce vezi modificat la masina mea mi-am facut singur, in afara de ionizat si vopsit bandouri. iti pot spune povestea fiecarei modificari. mie mi-a luat km 4 ore sa-mi fac etrierele. dar au iesit k la carte. am frecat la ele de mi-a venit rau. nu e nevoie decat de o perie de sarma buna, migala multa si vopseaua kre de asemenea trebuie sa fie speciala si de calitate. si nu te costa decat o sticla de sprite k posterul cu autografe il am deja. km asa arata lucrarea...nu lua in seama vopseaua sarita de pe placutze. nu mi-am dat silintza pt ele k oricum le voi skimba. poti sta linistit in privinta vopselei. rezista la 800 de grade. nu vei avea temp. asta in veci pe etrieri. ramane se te decizi . si o idee cam cum ar veni

Last edited by m3lcul; 27-02-09 at 00:21.
m3lcul is offline   Reply With Quote
Old 25-08-08, 22:04   #66
Circoloco
Banned

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 205
Default Re: Volkswagen Bora Variant 1.9 TDI Rave Green

Salut rudi. Am si eu un mp3 player de la Blaupunkt si am gasit pe un site telecomada pt volan exact ca a ta. MP3-ul tau a venit cu tot cu telecomanda sau lafel ai luat-o ca pe un accesoriu o sa-ti las 2 linkuri cu casetofonul meu si cu telecomanda. aici este mp3-ul http://www.olmar.ro/DetaliiProdus/90...cruz_mp36.html si aici telecomanda http://www.olmar.ro/DetaliiProdus/91...nkt_rc_10.html
Circoloco is offline   Reply With Quote
Old 26-08-08, 02:25   #67
rudolf.s

Stage 5
 
rudolf.s's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 793
Member of:
[VW]
[Virtual Tuning]
Default Re: Volkswagen Bora Variant 1.9 TDI Rave Green

Eu am cumparat CD-playerul tot de la Olmar. Era la oferta cu telecomanda cadou. Am mai avut un cd player pe care mi l-au furat. De la acela mi-a ramas telecomanda.
rudolf.s is offline   Reply With Quote
Old 26-08-08, 19:35   #68
Smenarul

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 657
Member of:
[VW]
Default Re: Volkswagen Bora Variant 1.9 TDI Rave Green

foartee foarte tare... cate odata imi pare au k nu mi`am luat bora... ala la tine pe capota este autocolant negru simplu? sau imitatie de carbon? ca vreau sa imi pun si eu autocolant imitatie de carbon pe capota sus pe plafon si pe portbagaj ca niste UAMENI binevoitori mi`au zgariat capota si sus plafonul x( si sa maschez cumva acele zgarieturi pana fac casco si sa vad cum o vopsesc pe casco

Last edited by Smenarul; 26-08-08 at 19:51.
Smenarul is offline   Reply With Quote
Old 04-09-08, 11:50   #69
rudolf.s

Stage 5
 
rudolf.s's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 793
Member of:
[VW]
[Virtual Tuning]
Default Re: Volkswagen Bora Variant 1.9 TDI Rave Green

Atat capota cat si tavanul,sunt vopsite. Nu am autocolant numai pe stalpi.
rudolf.s is offline   Reply With Quote
Old 04-09-08, 17:03   #70
Circoloco
Banned

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 205
Default Re: Volkswagen Bora Variant 1.9 TDI Rave Green

ti-am scris si pe vwforum dar probabil intrii mai rar Sunt ok semnalele laterale pe LED ca am gasit la un pret bun si vreau sa stiu daca se ard sau nu ? Ms
Circoloco is offline   Reply With Quote
Old 05-09-08, 13:48   #71
rudolf.s

Stage 5
 
rudolf.s's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 793
Member of:
[VW]
[Virtual Tuning]
Default Re: Volkswagen Bora Variant 1.9 TDI Rave Green

Iti recomand semnalizarile cu led. Sunt foarte bune si arata bine. La ce pret ai gasit?
rudolf.s is offline   Reply With Quote
Old 05-09-08, 14:24   #72
Circoloco
Banned

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 205
Default Re: Volkswagen Bora Variant 1.9 TDI Rave Green

750 000 lei ...productie dectane. Singurul lucru care nu m-a lasat sa mai ma gandesc este k sunt negre dar in jurul ledului sunt cromate si pierd mult din aspectul fumuriu. poze cu un alt model care pare ceea ce vreau eu.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	semanle FK.jpg
Views:	280
Size:	123.8 KB
ID:	633241  

Last edited by Circoloco; 05-09-08 at 14:31.
Circoloco is offline   Reply With Quote
Old 09-11-08, 12:53   #73
sandueugeniu
VW Driver

Stage 4
 
sandueugeniu's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 281
Member of:
[VW]
[Street 4 Cars]
Default Re: Volkswagen Bora Variant 1.9 TDI Rave Green

Frumoasa Bora.Dar am si eu o intrebare de unde ai luat oglinda dreapta mai mare ca am si eu un Golf 4 si chestia asta ma enerveaza rau(si cit a costat).Nu cumva ai fost si in emisiunea Promotor?Cel mai mult mi-a placut colectia de machete si apropos nu ai cumva vreo macheta de golf 4 la scara mai mica de vinzare?
sandueugeniu is offline   Reply With Quote
Old 09-11-08, 13:10   #74
rudolf.s

Stage 5
 
rudolf.s's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 793
Member of:
[VW]
[Virtual Tuning]
Default Re: Volkswagen Bora Variant 1.9 TDI Rave Green

Multumesc!
Oglinda mare am comandat-o din SUA si m-a costat cam 50 $. Am un prieten acolo care tocmai avea drum in RO si transport nu am platit. Gasesti si pe cod original, dar iti recomand sa iei modelul de Anglia. Are si unghi mort.
Gasesti pe la orice Hypermarket macheta Golf IV GTI scara 1/64 (aprox 7 cm) facut de Welly. Arata destul de bine. La ceeasi scara este si la Majorette dar cu 3 usi.





rudolf.s is offline   Reply With Quote
Old 09-11-08, 15:54   #75
sandueugeniu
VW Driver

Stage 4
 
sandueugeniu's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 281
Member of:
[VW]
[Street 4 Cars]
Default Re: Volkswagen Bora Variant 1.9 TDI Rave Green

Multumesc frumos de raspuns tot la modelul englezesc de oglinda ma gindeam si eu dar de unde sa-l iau.Si mai am o intrebare macheta din emisiune de dacie de unde ai luat-o?Frumoasa colectia de machete si Bora deasemenea foarte ingrijit lucrata.Am si eu o colectie de machete dar in mare parte sunt Burago si nu am atit de multe ca tine.
sandueugeniu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -