Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 06-11-07, 19:16   #121
Kaluvr6
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kaluvr6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,562
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: masinuta mea polo GTI

adica ce vrea sa zica andreiand1 e ca de ex daca ai bani de un lamborghini ai bani si de benzina, daca te plangi atunci i`ati altceva. Eu cred ca are dreptate. mai sunt astia de isi iau limuzine si ii intrebi optiunile si zic: e full extra numai ca nu are aia si aia. Ori e full ori numai e...si daca tot iti iei limuzina la ce nu`ti iei full?? In fine asta era o idee, nu ca ar avea limuzina ceva de`a face cu topicu asta. Bafta
__________________

VW Corrado VR6 - new engine

"I started out with nothing and I still got most of it left"
www.midnightracersvl.blogspot.com
http://forum.midnightracers.ro
Kaluvr6 is offline   Reply With Quote
Old 06-11-07, 20:57   #122
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: masinuta mea polo GTI

Quote:
Originally Posted by Kaluvr6 View Post
adica ce vrea sa zica andreiand1 e ca de ex daca ai bani de un lamborghini ai bani si de benzina, daca te plangi atunci i`ati altceva. Eu cred ca are dreptate. mai sunt astia de isi iau limuzine si ii intrebi optiunile si zic: e full extra numai ca nu are aia si aia. Ori e full ori numai e...si daca tot iti iei limuzina la ce nu`ti iei full?? In fine asta era o idee, nu ca ar avea limuzina ceva de`a face cu topicu asta. Bafta
am zis aproape toate masinile, masini normale , lamborghini intra in alta liga unde se sacrifica multe (printre care si consumul) in detrimentul performantei.

La optionale iti dau dreptate si eu urasc cand oameni folosesc impropriu termenul de "Full options" dar depinde si de ce masini e vorba, la masini de genul A8 / seria 7 / S-class poti sa ii dublezi valoarea masini prin optionale, multe dintre ele sunt cam inutile si costa o avere (ex: 2 dvd-uri in tetiere 4000euro) asa ca de nu ploua cu bani nu are rost sa optezi pentru ele.
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 08-11-07, 23:14   #123
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: masinuta mea polo GTI

Quote:
Originally Posted by wtcvictim View Post
am zis aproape toate masinile, masini normale , lamborghini intra in alta liga unde se sacrifica multe (printre care si consumul) in detrimentul performantei.

La optionale iti dau dreptate si eu urasc cand oameni folosesc impropriu termenul de "Full options" dar depinde si de ce masini e vorba, la masini de genul A8 / seria 7 / S-class poti sa ii dublezi valoarea masini prin optionale, multe dintre ele sunt cam inutile si costa o avere (ex: 2 dvd-uri in tetiere 4000euro) asa ca de nu ploua cu bani nu are rost sa optezi pentru ele.
Nu prea ai inteles nimic ... dar nu conteaza
Poate reusesc sa iti explic eu cu masini normale daca spui ca Lamborghini si A8-uri sunt alte clase.

ce vrea andrei sa spuna e ca e aiurea sa iti iei un gti cand tu abea poti sa intreti un polo happy. si la chestia cu optiunile iti dau tot cu polo exemplu ca poate asa intelegi ... degeaba zici ca e full daca dupaia vi cu precizari de genul full, fara aer, fara geamuri electrice, fara proiectoare de ceata ... etc (si sa nu zici ca nu e nici un tampit care sa isi ia masina fara ce am zis eu mai sus ... ca e doar un exemplu)

Bafta
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 09-11-07, 01:07   #124
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: masinuta mea polo GTI

Quote:
Originally Posted by alexGTI View Post
Nu prea ai inteles nimic ... dar nu conteaza
Poate reusesc sa iti explic eu cu masini normale daca spui ca Lamborghini si A8-uri sunt alte clase.

ce vrea andrei sa spuna e ca e aiurea sa iti iei un gti cand tu abea poti sa intreti un polo happy. si la chestia cu optiunile iti dau tot cu polo exemplu ca poate asa intelegi ... degeaba zici ca e full daca dupaia vi cu precizari de genul full, fara aer, fara geamuri electrice, fara proiectoare de ceata ... etc (si sa nu zici ca nu e nici un tampit care sa isi ia masina fara ce am zis eu mai sus ... ca e doar un exemplu)

Bafta
stai mai linistit ca am intales . stiu genul de oameni de care vorbesti, nici mie nu imi sunt pe plac.

M-am luat de alceva , adica de a aduce in discutie la masinile astea problema consumului nu faptul ca un gti consuma mai mult ca un polo happy pt ca e si logic. Sa iti dau un exemplu (dar nu caz real) un polo gti daca ar consuma 15L la 100km si un corsa opc ar consuma 10 L , nu ai zice ca polo-ul are o problema de consum ? Sper sa intalegi la ce m-am referit. Iar treaba cu optionalele cred ca clare :
Full Options = toate optionalele posibile
O masina cu aproape toate dotarile = o masina cu multe dotari

Chestii de genul full fara aer si alte chesti e o tampenie , o vorba de bisnitari prin targuri de masini ..
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 09-11-07, 10:23   #125
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: masinuta mea polo GTI

GTi Dsg consum mediu 9,8...Mie imi consuma mai putin decat 2.0 aspirat de la Peugeot..Si baiatul cu polo ii consuma mult, pt ca virgula cred ca a stat pe langa baietii cu ``tractorase`` ..Polo GTi e o masina sportiva si e normal sa consume un pic
__________________
Peugeot 407 & Vw GTI & A4 B6
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 09-11-07, 12:18   #126
dj_geo_bv

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 185
Member of:
[VW]
Default Re: masinuta mea polo GTI

Uite unii te tot critica de ce Polo gti..etc...cu consumul eu te inteleg. normal.doar nu ai 40 de ani sa fi plin de bani.(ma gandesc). la fel ca si tine si eu am vrut o masina "cu vana" in ea. De polo Tdi pd 1.9 101 cp sunt f multumit. mama mea a fcut un imprumut ca sa pot sa-mi iau eu masina. dar rata motorina eu mi-o platesc. si normal sa te mai gandesti si la consum.. poate asa e si in cazul tau.... ai grija de masina ca e o bijuterie. chiar esti unicat. Sa o stapanesti sanatos.
dj_geo_bv is offline   Reply With Quote
Old 10-11-07, 00:26   #127
robertinho
VW Driver

Stage 5
 
robertinho's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 632
Member of:
[VW]
Default Re: masinuta mea polo GTI

...masinuta e bomba,sa o stapanesti sanatos si cumpatat...dar marea ta greseala a fost ca ai postat d multe ori si teai contrazis singur la multe faze,de aceea ai fost luat peste picior(ca nuti place viteza,dar ca vrei sa vezi ce poate,ca masina fuge,ca ai dat 27,apoi23 dar cu lesing,bla bla bla,ca vrei jante de golf 5 gti,dar sunt identice cu alea de p polo gti difera doar dimensiunea.si multe alte chestii,iar faza care a pus capac a fost cu pozele...poate tu ai dreptate si ai masina,si chiar ai luat primele poze cu poloul ala in 2 usi de pe net,dar la cat teai contrazis singur nu t astepta sa t creada lumea...)...si ai grija cu tuningul exterior ,ca vad ca t atrage kitschul,mai bine o lasi ajea si investesti in altele,interior,sunet,poate ceva la motor(dar tu nu esti cu viteza,sau de fapt cine stie ceti place dupa cate neai zis=)))...)...
robertinho is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 21:59   #128
Mad_8

Stock
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 5
Default Re: masinuta mea polo GTI

In primul rand felicitari pentru masina si sa o stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute.In al doilea rand nu are rost sa te plangi de consum,pentru ca din moment ce ai vrut GTI era clar ca nu ai vrut o masina economica,ci o masina care sa te asculte oricat de grea ai avea talpa.Cat despre tuning eu zic ca daca nu ii pui kit-ul de polo cup, sa o lasi asa pentru ca nu are rost sa o strici cu kitch-uri.Jantele,cum Detroit-urile de pe MKV GTI nu se potrivesc, ti-as sugera jantele Santa Monica, care au fost puse de Volkswagen pe Golf MKIV GTI. Le-am mai vazut tot pe un Polo GTI in Craiova si dadeau super.Jantele sunt cele din poza https://www.4tuning.ro/bazar/images/b...MONICA%201.jpg
Bafta in continuare si sa ai grija e masina.
Mad_8 is offline   Reply With Quote
Old 25-03-09, 23:41   #129
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: masinuta mea polo GTI

Da,masina e frumoasa,daca e a ta,cum a zis si robertihno,ai aberat cam mult si cand ai pus poze cu una in 4 si una in 2 portiere ai pus capac,si e normal ca lumea sa te i-a la misto,si full,pff,e mult pana la full option. Oricum sa o stapanesti sanatos daca o ai.
VladM is offline   Reply With Quote
Old 30-03-09, 12:32   #130
DBZ16

Stage 3
 
DBZ16's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 106
Default Re: masinuta mea polo GTI

salut. s-o stapanesti sanatos si bun venit in clubu polo gti)... am si eu una si daca vrei uita-te sa-ti faci o idee de kit...masina e senzatie!!!

Last edited by Magos; 30-03-09 at 23:35.
DBZ16 is offline   Reply With Quote
Old 30-03-09, 18:46   #131
bockalinda

Stage 2
 
bockalinda's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 66
Default Re: masinuta mea polo GTI

ms pentru urari baieti am facut si eu cateva modificari pe la ia daca sunt doritori dau si detali.
bockalinda is offline   Reply With Quote
Old 30-03-09, 21:23   #132
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: masinuta mea polo GTI

pai de-ne si noua detalii
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 17:11   #133
bockalinda

Stage 2
 
bockalinda's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 66
Default Re: masinuta mea polo GTI

pai hai sa zicem xenone, plafon facut negru + parasolar cu GTi Racing, toba de la borla, alarma cu pager, tun de bass jbl cu statie tot jbl de vreo 1200 w.
mai urmeaza pe parcurs si altele...
bockalinda is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 17:17   #134
vwgolf_trei

Stage 5
 
vwgolf_trei's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,337
Member of:
[VW]
Default Re: masinuta mea polo GTI

pune si tu niste poze sa vedem si noi cum arata cu plafon negru si cu modificarile care le-ai mai facut!bafta in continuare la modificari
vwgolf_trei is offline   Reply With Quote
Old 31-03-09, 17:20   #135
bockalinda

Stage 2
 
bockalinda's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 66
Default Re: masinuta mea polo GTI

deocamdata nu am poze dar o sa-i fac zilele astea .bafta
bockalinda is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -