Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 06-12-14, 17:14   #1
SpokY

Stage 3
 
SpokY's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 104
Default Vw Passat 1.8T 150 bhp `

Salut , ma numesc Beni , am 17 ani si de curand sunt posessorului unui Vw Passat . ( Primul VW pentru mine )
Dupa ce am vandut vechea masina ( Renault Megane 2 1.6 ) am tot cautat alta masina, si asta mi`a sarit in ochi. Masina am luat`o foarte ieftin dar cu ceva probleme cu care sper sa le rezolv curand.
Cu masina nu circul, am o corsa C cu care merg ,nu imi permit sa asigur un motor turbo aici .
Am cumparat`o si vreau sa o pregatesc pentru vara , in mai , plec in tara ( pentru prima data cu masina ) si nu vreau sa am probleme cu ea.

Masina este un VW Passat 1.8 T 150 CP an 2001 Estate.
Ca dotarii : - Geamuri electrice, oglinzii electrice, interior sport, volan 3 spite , ceasuri crom , magazie cd`uri , faruri cu lupa clear, scaune incalzite etc.

PLANURI DE VIITOR : Xenon
Folie geamuri
Grila bara fata sport ( neagra )
Kit inductie
Blow off valve
Evacuare ( astept parerii daca e nevoie schimbata toata sau pentru un sunet cat de cat placut sau doar finala si eliminat mijloc)
Led`uri interior ( deja comandate)
Placute inmatriculare noi ( deja cumparate )
Stopuri fumurii sau rosii ( astept parerii )
Jante + suspensie o sa le fac cand ajung in tara
+ de rezolvat problemele "mecanice"
1. O planetara caraie cand virez dreapta.
2. De cand am luat masina la relantiu intrerupe , are o pierdere de curent pe undeva, daca o turez putin , isi revine , dar si daca apasa pe swich sa deschid geamul scade turatie deci ceva scapari de curent .
3. Un vecin s`a oprit acum cateva zile exact in aripa spate si m`am ales cu apripa infundata destul de grav ( urmeaza sa fie reparata de asigurare) .
4. Un service full inainte sa plec ( ulei , filtre , bujii , placute si posibil si discuri ) .

Revin maine si cu cateva poze.

Multumesc.
SpokY is offline   Reply With Quote
Old 06-12-14, 17:31   #2
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: Vw Passat 1.8T 150 bhp `

Si poze cu masina nu pui
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 06-12-14, 17:34   #3
SpokY

Stage 3
 
SpokY's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 104
Default Re: Vw Passat 1.8T 150 bhp `

Am spus mai sus , revin maine si cu poze ` !
SpokY is offline   Reply With Quote
Old 06-12-14, 21:11   #4
alygator

Stage 1
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 12
Default Re: Vw Passat 1.8T 150 bhp `

17 ani,ai Passat,ai avut Renault si momentan conduci o Corsa. Ceva nu se leaga .
alygator is offline   Reply With Quote
Old 07-12-14, 01:23   #5
SpokY

Stage 3
 
SpokY's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 104
Default Re: Vw Passat 1.8T 150 bhp `

Da , am omis un mic amanunt , stau in Anglia , aici permisul il iei la 17 ani , masina este cu volanul pe dreapta.
SpokY is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -