Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 24-01-13, 17:58   #16
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 4, 1,9 TDI kombi

Quote:
Originally Posted by geo_gee2005_xxx View Post
Daca erai baiat destept faceai un singur topic pe vw si era o buna amintire fiind toate la un loc, se vedea mai bine de unde ai inceput si unde ai ajuns! Era mai bine zic eu decat sa faci atatea topicuri! Parerea mea! Daca am gresit poti sa arunci cu pietre.n mine!
La asta nu m-am gandit si chiar as vrea daca se poate sa se uneasca toate topicurile, dar nu cred ca este posibil. Nu arunc cu pietre, doar ca nu inteleg, daca te deranjeaza ca vand masinile des, atunci nu mai posta si lasa-ma sa vorbesc singur pe topic si gata..sigur o sa mai apara si altii care o sa ma ieie la misto
__________________
Mirel1919 is offline   Reply With Quote
Old 24-01-13, 18:30   #17
B777TLB

Stage 4
 
B777TLB's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 214
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 4, 1,9 TDI kombi

Quote:
Originally Posted by geo_gee2005_xxx View Post
Lasa ma specialule ca esti tu mai deosebit cand postezi ca iti speli masina in curte si te mandresti cu tablele de iarna, cine isi mai permite atatea jante pe praful asta!? Tu ce ai facut pana acum la dricul ala?
=))) prietene am niste vopsea verde mi-a ramas de la renovare te intereseaza??
Cat despre jantele mele de iarna adunate cu cele de vara fac cam cat toata masina ta cu boturile schimbate din una in alta....hai sa lasam ironiile astea si sa vedem daca scapam de codul asta galben poate sare lacu de pe carcasa aia...

App nu te.ai gandit sa schimbi si spatele?? nu stiu poate sa pui ceva "diferit" asa:>

On : hai mirele cu pozele lasa tunnerii
__________________

EVERY DAY I SEE MY DREAM
B777TLB is offline   Reply With Quote
Old 24-01-13, 19:02   #18
geo_gee2005_xxx
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,303
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 4, 1,9 TDI kombi

Quote:
Originally Posted by B777TLB View Post
=))) prietene am niste vopsea verde mi-a ramas de la renovare te intereseaza??
Cat despre jantele mele de iarna adunate cu cele de vara fac cam cat toata masina ta cu boturile schimbate din una in alta....hai sa lasam ironiile astea si sa vedem daca scapam de codul asta galben poate sare lacu de pe carcasa aia...

App nu te.ai gandit sa schimbi si spatele?? nu stiu poate sa pui ceva "diferit" asa:>

On : hai mirele cu pozele lasa tunnerii
E ciudat, ca daca vand si eu jantele de vara imi iau de la germania dric ca al tau!
Hai roaga-te sa treaca iarna ca ti-a inghetat apa pe furtun si n-ai cu ce spala bolidu ala funerar!
geo_gee2005_xxx is offline   Reply With Quote
Old 24-01-13, 19:15   #19
B777TLB

Stage 4
 
B777TLB's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 214
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 4, 1,9 TDI kombi

Quote:
Originally Posted by geo_gee2005_xxx View Post
E ciudat, ca daca vand si eu jantele de vara imi iau de la germania dric ca al tau!
Hai roaga-te sa treaca iarna ca ti-a inghetat apa pe furtun si n-ai cu ce spala bolidu ala funerar!
nu stau sa iti dau tie explicatii atata timp cat nici nu sti sa scri o fraza coerenta
iar masina mea este un golf 4 hatchback ....nu e deloc combi ( cu toate ca nu m-ar fi deranjat aproape deloc )

Bafta tie cu reactorul ala.....eu o sa am grija cu furtunele sa nu inghete

P.S. : Cunosc o profesoara de romana...in cazul in care ai putin timp liber...pe viitor sa ne putem intelege si noi vorbind aceeasi limba....stima
B777TLB is offline   Reply With Quote
Old 24-01-13, 19:22   #20
geo_gee2005_xxx
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,303
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 4, 1,9 TDI kombi

Quote:
Originally Posted by B777TLB View Post
nu stau sa iti dau tie explicatii atata timp cat nici nu sti sa scri o fraza coerenta
iar masina mea este un golf 4 hatchback ....nu e deloc combi ( cu toate ca nu m-ar fi deranjat aproape deloc )

Bafta tie cu reactorul ala.....eu o sa am grija cu furtunele sa nu inghete

P.S. : Cunosc o profesoara de romana...in cazul in care ai putin timp liber...pe viitor sa ne putem intelege si noi vorbind aceeasi limba....stima
Uitati-va dragi colegi forumisti la prostul asta si spuneti si voi cine are nevoie de o profesoara de romana! Ba lesinatule nici la varsta asta nu ai invatat sa scrii corect cu un i si doi de i si imi spui mie ca nu stiu sa scriu?!! Esti jalnic si te si faci de ras! In locul tau taceam dracului din gura! si daca mai ai ceva de comentat da-te pe topicul meu ca i-am dat stres destul baiatului asta! Sa ne scuzi mirel dar astia suntem!
geo_gee2005_xxx is offline   Reply With Quote
Old 24-01-13, 20:24   #21
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: Golf 4, 1,9 TDI kombi

fara suparare Mirel, cam are dreptate... niciuna din cele care le-ai avut nu a ajuns la un punct mai frumos... vrei sa gasesti masina buna second? n-ai sa vezi, la fiecare ai sa gasesti cate ceva care sa nu fie la locul ei... A3ul ce era ceva de capul lui, arata bine, dar in rest fac dreg si hop vanzare, asa ca nu-mi ramane decat sa-ti spun spor la vanzare si cu asta
__________________

VolksWagen Bora variant 1.9 TDI
https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...-bora-tdi.html


Reconditionez jante, polish, sablat, indreptat, vopsit... Materiale profesionale!
https://www.facebook.com/pages/Recond...09226669120009
goshy is offline   Reply With Quote
Old 24-01-13, 23:38   #22
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Golf 4, 1,9 TDI kombi

spor la vanzare !
Detman is offline   Reply With Quote
Old 25-01-13, 09:51   #23
B777TLB

Stage 4
 
B777TLB's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 214
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 4, 1,9 TDI kombi

Quote:
Originally Posted by geo_gee2005_xxx View Post
Uitati-va dragi colegi forumisti la prostul asta si spuneti si voi cine are nevoie de o profesoara de romana! Ba lesinatule nici la varsta asta nu ai invatat sa scrii corect cu un i si doi de i si imi spui mie ca nu stiu sa scriu?!! Esti jalnic si te si faci de ras! In locul tau taceam dracului din gura! si daca mai ai ceva de comentat da-te pe topicul meu ca i-am dat stres destul baiatului asta! Sa ne scuzi mirel dar astia suntem!
pune tu mai multi "i" acolo unde zici ca e cazul....sa vada si oamenii astia cat de analfabeta poate fi o singura persoana....Te rog fa-ma de ras )
B777TLB is offline   Reply With Quote
Old 25-01-13, 14:45   #24
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 4, 1,9 TDI kombi

Quote:
Originally Posted by Detman View Post
spor la vanzare !
Mersi domnu cu 20 sec pe 400m
Mirel1919 is offline   Reply With Quote
Old 25-01-13, 17:33   #25
geo_gee2005_xxx
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,303
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 4, 1,9 TDI kombi

Quote:
Originally Posted by B777TLB View Post
pune tu mai multi "i" acolo unde zici ca e cazul....sa vada si oamenii astia cat de analfabeta poate fi o singura persoana....Te rog fa-ma de ras )
Esti cea mai analfabeta persoana poftim! Mai inscrie-te inca o data in clasa a cincea poate te mai educi si tu un pic!

Exemplu: "nu stau sa iti dau tie explicatii atata timp cat nici nu sti sa scri o fraza coerenta"
geo_gee2005_xxx is offline   Reply With Quote
Old 25-01-13, 18:45   #26
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Golf 4, 1,9 TDI kombi

ma scuzati ca v-am deranjat , dar macar pune o poze cu masina.

p.s. esti familiar cu fenomenul Limp Mode si de ce se manifesta acesta si cum se manifesta?
__________________
Golf Mk1 - 1.8T 1978 Project!
Detman is offline   Reply With Quote
Old 25-01-13, 22:06   #27
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 4, 1,9 TDI kombi

Quote:
Originally Posted by Detman View Post
ma scuzati ca v-am deranjat , dar macar pune o poze cu masina.

p.s. esti familiar cu fenomenul Limp Mode si de ce se manifesta acesta si cum se manifesta?
O sa pun si poze, momentan inlocuiesc ce trebuie schimbat si o sa ii fac poze cand o sa fie curata.
Mirel1919 is offline   Reply With Quote
Old 26-01-13, 07:40   #28
mareo

Stage 5
 
mareo's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,507
Default Re: Golf 4, 1,9 TDI kombi

Numai pasionati pe aici ...
mareo is offline   Reply With Quote
Old 15-02-13, 11:26   #29
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 4, 1,9 TDI kombi

Masina a fost inmatriculata pe numele meu, am platit taxa de 5919 lei, luni urmeaza sa imi ajunga numerele preferentiale si restul de acte. Dupa refacerea bugetului voi incepe sa o fac pe placul meu.
Mirel1919 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-13, 11:49   #30
byJoKeR

Stage 5
 
byJoKeR's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 955
Default Re: Golf 4, 1,9 TDI kombi

Pune si tu 2-3 poze sa nu vorbim cu lumina stinsa
byJoKeR is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -