Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 10-05-13, 14:17   #121
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: My Red Biatch ( polo 6n )

Quote:
Originally Posted by Tweety_rzw View Post
Incredibiiiiiiiiiiiiiiiiiil 750 ron asigurarea pe 6 luni la carpatica maaa frateee nu se poate asa ceva.... de ce au majorat atat de mult politele rca ?
De nebuni, la mine e 810 RON, 1896 CM3, varsta de 19 ani. Romaniaaaaa
Mirel1919 is offline   Reply With Quote
Old 10-05-13, 15:20   #122
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: My Red Biatch ( polo 6n )

Traiasca Bulgariaaaaaaaaaa
Intreaba-l pe PDV cat e la el asigurarea
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 10-05-13, 16:25   #123
NTZ03

Stage 5
 
NTZ03's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 1,115
Member of:
[VW]
[BMW]
Default Re: My Red Biatch ( polo 6n )

Am permisul de 2 ani si motor de 1.3 la groupama m-a costat 670 lei mai cauta poate gasesti si mai ieftin.
NTZ03 is offline   Reply With Quote
Old 10-05-13, 18:45   #124
B999CPY

Stage 4
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 297
Member of:
[VW]
Default Re: My Red Biatch ( polo 6n )

585 lei pe 6 luni la Tiriac. Am facut-o acum doua saptamani. A fost cea mai ieftina. Vezi ca si in Bulgaria s-a facut 250 de euro. Imi spunea un prieten care n-are bani sa o mai faca.... MUIE ROMANIA si UE!
B999CPY is offline   Reply With Quote
Old 10-05-13, 20:06   #125
gekvr6
VW Driver

Stage 5
 
gekvr6's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 916
Member of:
[VW]
Default Re: My Red Biatch ( polo 6n )

Quote:
Originally Posted by B999CPY View Post
585 lei pe 6 luni la Tiriac. Am facut-o acum doua saptamani. A fost cea mai ieftina. Vezi ca si in Bulgaria s-a facut 250 de euro. Imi spunea un prieten care n-are bani sa o mai faca.... MUIE ROMANIA si UE!
Nu cred ca este cazul sa va manifestati asa , intr-un fel este buna initiativa asta sa ii responsabilizez pe cei tineri sa nu mai fie asa delasatori si neatenti , tineri sunt mult mai predispusi sa faca accidente decat cineva de varsta a treia , care conduce mult mai responsabil decat un tanar de 20+ ani.
__________________


RALINFILMS
gekvr6 is offline   Reply With Quote
Old 11-05-13, 01:49   #126
Tweety_rzw
VW Driver

Stage 5
 
Tweety_rzw's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,554
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: My Red Biatch ( polo 6n )

Lasa ca voi pune masina pe numele lu mama sau tata si aia e rezolv problema gekule ce salariu ai tata ? La un salariu de 1000de ron 750 lei asigurarea ...nu cred ca avem salarii pt asemenea taxe nu ii inteleg pe unii de ce vorbesc asa de sus.
Tweety_rzw is offline   Reply With Quote
Old 12-05-13, 20:38   #127
Claudiu_MK1

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 49
Default Re: My Red Biatch ( polo 6n )

salut baieti aveti dreptate sunt cam scumpe asigurarile pe la noi am un kadett gsi prin romania(locuiesc in frantza acum)si nu vreau sa ma gandesc cat este asigurarea,aici am un 6n2 de 1.4 si platesc undeva le 1200E pe an si toti au zis ca platesc mult dar cand ai amprenta pe buletin cu RO fuge lumea de tine ca de raie.nu am cuvinte sa spun ce rau a ajuns romania din cate vad a ajuns masina din nou un lux nasol multa bafta.
Claudiu_MK1 is offline   Reply With Quote
Old 13-05-13, 15:47   #128
Tweety_rzw
VW Driver

Stage 5
 
Tweety_rzw's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,554
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: My Red Biatch ( polo 6n )

Quote:
Originally Posted by Claudiu_MK1 View Post
salut baieti aveti dreptate sunt cam scumpe asigurarile pe la noi am un kadett gsi prin romania(locuiesc in frantza acum)si nu vreau sa ma gandesc cat este asigurarea,aici am un 6n2 de 1.4 si platesc undeva le 1200E pe an si toti au zis ca platesc mult dar cand ai amprenta pe buletin cu RO fuge lumea de tine ca de raie.nu am cuvinte sa spun ce rau a ajuns romania din cate vad a ajuns masina din nou un lux nasol multa bafta.
Aprob claudiu
Tweety_rzw is offline   Reply With Quote
Old 13-05-13, 16:09   #129
robertd

Stage 5
 
robertd's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 736
Member of:
[VW]
Default Re: My Red Biatch ( polo 6n )

Quote:
Originally Posted by gekvr6 View Post
Nu cred ca este cazul sa va manifestati asa , intr-un fel este buna initiativa asta sa ii responsabilizez pe cei tineri sa nu mai fie asa delasatori si neatenti , tineri sunt mult mai predispusi sa faca accidente decat cineva de varsta a treia , care conduce mult mai responsabil decat un tanar de 20+ ani.
conduce un drac mai atent acum 3 zile a intrat unu in mine avea 47 de ani si era cel mai puscarias sofer din cati am vazut vreodata...(am vazut in ce hal conduce cand ne-am dus la politie) si culmea el plateste 270 roni pe AN si eu la 25 ani permis de la 18 ani,nici un accident din vina mea niciodata am platit 500 de lei la motor de 1600 pe 6 luni....mi se pare prea exagerat acum sunt curios in cat timp imi vor da acceptul de plata bineinteles cel care ma lovit avea asigurare la carpatica...
si tu tweety poate ai avut accident din vina ta in ultimii 7 ani de ai platit asa mult....
on:bafta cu masina a devenit drumoasa foc
robertd is offline   Reply With Quote
Old 13-05-13, 18:10   #130
Devu
Honda Driver

Stage 5
 
Devu's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 1,668
Member of:
[Honda]
Default Re: My Red Biatch ( polo 6n )

Quote:
Originally Posted by robertd View Post
conduce un drac mai atent acum 3 zile a intrat unu in mine avea 47 de ani si era cel mai puscarias sofer din cati am vazut vreodata...(am vazut in ce hal conduce cand ne-am dus la politie) si culmea el plateste 270 roni pe AN si eu la 25 ani permis de la 18 ani,nici un accident din vina mea niciodata am platit 500 de lei la motor de 1600 pe 6 luni....mi se pare prea exagerat acum sunt curios in cat timp imi vor da acceptul de plata bineinteles cel care ma lovit avea asigurare la carpatica...
si tu tweety poate ai avut accident din vina ta in ultimii 7 ani de ai platit asa mult....
on:bafta cu masina a devenit drumoasa foc
Tweety saracul nici n-are atatia ani de sofat .
Sa trecem peste subiectul asta...
Am vazut masina live, plafonul e ok, jantele sunt crima .
Devu is offline   Reply With Quote
Old 14-05-13, 07:15   #131
gekvr6
VW Driver

Stage 5
 
gekvr6's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 916
Member of:
[VW]
Default Re: My Red Biatch ( polo 6n )

Quote:
Originally Posted by Tweety_rzw View Post
Lasa ca voi pune masina pe numele lu mama sau tata si aia e rezolv problema gekule ce salariu ai tata ? La un salariu de 1000de ron 750 lei asigurarea ...nu cred ca avem salarii pt asemenea taxe nu ii inteleg pe unii de ce vorbesc asa de sus.
Nu muncesc , dar totusi nu ma alearga 482 roni prin casa si asta in cazu in care am asigurare de 2 luni facuta si nu stiu daca am iesit de 3 ori cu ea , si nu ti-a vorbit nimeni de sus , doar ti-am zis acum tu o intelegi cum vrei
Bafta multa cu masina im out ...
gekvr6 is offline   Reply With Quote
Old 14-05-13, 13:02   #132
Tweety_rzw
VW Driver

Stage 5
 
Tweety_rzw's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,554
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: My Red Biatch ( polo 6n )

Quote:
Originally Posted by gekvr6 View Post
Nu muncesc , dar totusi nu ma alearga 482 roni prin casa si asta in cazu in care am asigurare de 2 luni facuta si nu stiu daca am iesit de 3 ori cu ea , si nu ti-a vorbit nimeni de sus , doar ti-am zis acum tu o intelegi cum vrei
Bafta multa cu masina im out ...
Eu nu stau sa primesc de la mami si tati bani pentru masina...asta asa ca idee ca sa stii cam ce fel de om sunt !

tata are asigurare nici macar pana la magazin sau la cumparaturi cu mama nu mi-o da , intelegi?

Deci e cam fiecare pt el..fiecare trage pentru el el are asig pe un an si tine masina in parcare si eu care am la km fata de el uite ca stau pe bara...deci e in functie si de familie nu trebuie sa judeci tu oamenii gekule ! Mai bine ai judeca tara asta de rahat frate !
Tweety_rzw is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 22:17   #133
NightDevil

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,141
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: My Red Biatch ( polo 6n )

Quote:
Originally Posted by Tweety_rzw View Post
Eu nu stau sa primesc de la mami si tati bani pentru masina...asta asa ca idee ca sa stii cam ce fel de om sunt !

tata are asigurare nici macar pana la magazin sau la cumparaturi cu mama nu mi-o da , intelegi?

Deci e cam fiecare pt el..fiecare trage pentru el el are asig pe un an si tine masina in parcare si eu care am la km fata de el uite ca stau pe bara...deci e in functie si de familie nu trebuie sa judeci tu oamenii gekule ! Mai bine ai judeca tara asta de rahat frate !
ce rezolvi daca judeci ? ce rezolvi daca te plangi pe un forum de tuning ..cat de mare e asigurarea la masina ta ? suntem multi incunostina de cauza si ns cati dintre noi primesc bani de la parinti ... si eu am platit 650 ron asigurarea la 1.8 ..dar astea sunt timpurile
NightDevil is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 22:34   #134
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: My Red Biatch ( polo 6n )

Quote:
Originally Posted by NightDevil View Post
ce rezolvi daca judeci ? ce rezolvi daca te plangi pe un forum de tuning ..cat de mare e asigurarea la masina ta ? suntem multi incunostina de cauza si ns cati dintre noi primesc bani de la parinti ... si eu am platit 650 ron asigurarea la 1.8 ..dar astea sunt timpurile
540lei si eu pe juma' de an la 1.9
goshy is offline   Reply With Quote
Old 30-05-13, 23:04   #135
Tweety_rzw
VW Driver

Stage 5
 
Tweety_rzw's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,554
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: My Red Biatch ( polo 6n )

Pana una alta...pana rezolv cu actele cu masina...i-am pus un manson de piele mai decent decat celalalt!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	972915_148232395362466_1535226647_n.jpg
Views:	151
Size:	73.6 KB
ID:	2787336  
Tweety_rzw is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -