Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 15-04-13, 23:08   #16
manolachir

Stage 3
 
manolachir's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 83
Member of:
[VW]
Default Re: My Mk4-DOX-

Eu Imi iau castorl din germania , la bidon de 5L in ro nici nu se gaseste numai la 4L EDGE for PD.
manolachir is offline   Reply With Quote
Old 15-04-13, 23:44   #17
dooxy

Stage 4
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 290
Default Re: My Mk4-DOX-

Si eu tot din Germania il aduc ( personal ) si asa nu prea are relevanta pt ca Aral a fost cumparat de Castrol de unde si schimbarea de ambalaj a uleiului Aral (la denumire parca si putin la culoarea etichetei)
dooxy is offline   Reply With Quote
Old 23-04-13, 11:55   #18
dooxy

Stage 4
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 290
Default Re: My Mk4-DOX-

si ceva poze facute duminica,cam asa arata masina acum,ar trebuii putin mai lasata si ceva jante,am boala pe ceava pe 15 9j !!!










dooxy is offline   Reply With Quote
Old 16-11-13, 20:35   #19
dooxy

Stage 4
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 290
Default Re: My Mk4-DOX-

Dupa ceva timp m-am hotarat sa mai fac un update...
s-a mai schimbat la masina:
-Distributia si tot ce contine (antigel,pompa etc )
-Curea agregate
-Rola alternator
-Rola intinzatoare curea agregate
-Lichid de frana
-Ulei cutie viteze
I-am vopsit jantele de iarna ( table ) si le-am aruncat sus...
O sa revin cu poze
dooxy is offline   Reply With Quote
Old 17-11-13, 10:44   #20
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: My Mk4-DOX-

Quote:
Originally Posted by dooxy View Post
Dupa ceva timp m-am hotarat sa mai fac un update...
s-a mai schimbat la masina:
-Distributia si tot ce contine (antigel,pompa etc )
-Curea agregate
-Rola alternator
-Rola intinzatoare curea agregate
-Lichid de frana
-Ulei cutie viteze
I-am vopsit jantele de iarna ( table ) si le-am aruncat sus...
O sa revin cu poze
fara suparare dar care ii updatul? distirbutia?...

altfel,masina arata ok,ingrijita,sa ai parte de ea si spor la treaba la adevaratele update-uri
soosy is offline   Reply With Quote
Old 17-11-13, 11:39   #21
Flaviu-Daniel

Stage 5
 
Flaviu-Daniel's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 301
Member of:
[VW]
Default Re: My Mk4-DOX-

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
fara suparare dar care ii updatul? distirbutia?...

altfel,masina arata ok,ingrijita,sa ai parte de ea si spor la treaba la adevaratele update-uri
daca nu comentai si mureai...si dupa aia te miri de ce se ia lumea de tine...mi se pare ca si ce a facut el is updaturi...nu a zis ca a facut tuning...


masina arata foarte bine...ai tot ce trebuie pe ea...sa o rulezi sanatos!
Flaviu-Daniel is offline   Reply With Quote
Old 17-11-13, 15:08   #22
dooxy

Stage 4
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 290
Default Re: My Mk4-DOX-

Domnule Soosy ti se pare ca am postat la rubrica " tuning "????din cate stiu am postat la " masina mea Volkswagen " si daca eu consider ca a schimba ceva la masina e un update nu e traba ta,nu ti-am cerut parerea,Flaviu-Daniel mersi frumos.
Poze cu Dox-ul pe winter mode

dooxy is offline   Reply With Quote
Old 17-11-13, 18:08   #23
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: My Mk4-DOX-

Quote:
Originally Posted by Flaviu-Daniel View Post
daca nu comentai si mureai...si dupa aia te miri de ce se ia lumea de tine...mi se pare ca si ce a facut el is updaturi...nu a zis ca a facut tuning...


masina arata foarte bine...ai tot ce trebuie pe ea...sa o rulezi sanatos!
se ia lumea de mine...mda,acum eventual eu o sa ma iau de lume si atat,insa aici nu m-am luat de nimeni,daca tu intelegi update prin a schimba distributia sau uleiul imi pare rau de tine,de fapt pentru asta se ia lumea dar nu intru in detalii,am inchis topicul meu si ii mult mai ok asa,iar pentru "cultura" multora update este o schimbare in mai bine,mai bun fata de ce a fost,eventual daca nu le numea update atunci altfel statea treaba,insa nu asta conteaza,ci pur si simplu am facut o obiectie,o luati cum vreti

Quote:
Originally Posted by dooxy View Post
Domnule Soosy ti se pare ca am postat la rubrica " tuning "????din cate stiu am postat la " masina mea Volkswagen " si daca eu consider ca a schimba ceva la masina e un update nu e traba ta,nu ti-am cerut parerea,Flaviu-Daniel mersi frumos.
Poze cu Dox-ul pe winter mode

deacord,masina ta,nu tuning,dar repet update este altceva fata de ce ai facut tu....in fine,nu are rost,scuzele mele si spor la update
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline   Reply With Quote
Old 17-11-13, 18:21   #24
dooxy

Stage 4
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 290
Default Re: My Mk4-DOX-

Tipic carcotasilor...fiecare intelege ce vrea,eu ma refeream la cu totul altceva,dar nu mai conteaza,o seara frumoasa sa aveti.
dooxy is offline   Reply With Quote
Old 17-11-13, 23:38   #25
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: My Mk4-DOX-

Quote:
Originally Posted by dooxy View Post
Tipic carcotasilor...fiecare intelege ce vrea,eu ma refeream la cu totul altceva,dar nu mai conteaza,o seara frumoasa sa aveti.
Lasa-l pe Soosy ca el scrie utilizand fruntea.
Mirel1919 is offline   Reply With Quote
Old 18-11-13, 07:49   #26
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: My Mk4-DOX-

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Lasa-l pe Soosy ca el scrie utilizand fruntea.
a aparut si marele "tuner" fain,las ca se aduna lumea,unde las un post,apar fanii sa sublinieze si ei cate ceva,nu cumva sa ratati o discutie,ca doar asta ii ocupatia unora pe aici,in fine

inca odata repet,sa nu fie total off acest post,ca update se considera ceva nou,iar dupa ce a zis ca update lumea se asteapta la ceva de genul,poate o grila,niste jante,chiar si un led orice,dar nu la distributie,lichid de frana,antigel,placute si etc...dar na,nu m-am luat de om,doar am atras atentia insa unii se supara imediat,altii cauta cearta si sa se lege de persoana altora si etc etc,astia sunteti voi

mersi
soosy is offline   Reply With Quote
Old 18-11-13, 11:04   #27
dooxy

Stage 4
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 290
Default Re: My Mk4-DOX-

Chiar nu isi au rost discutile...rog un moderator sa imi stearga topicul sa las loc celor cu adevarat "tuneri" care isi monteaza o grila de piata cu 10 lei si isi da update,decat topicuri poluate mai bine deloc...
dooxy is offline   Reply With Quote
Old 18-11-13, 12:14   #28
Flaviu-Daniel

Stage 5
 
Flaviu-Daniel's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 301
Member of:
[VW]
Default Re: My Mk4-DOX-

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
se ia lumea de mine...mda,acum eventual eu o sa ma iau de lume si atat,insa aici nu m-am luat de nimeni,daca tu intelegi update prin a schimba distributia sau uleiul imi pare rau de tine,de fapt pentru asta se ia lumea dar nu intru in detalii,am inchis topicul meu si ii mult mai ok asa,iar pentru "cultura" multora update este o schimbare in mai bine,mai bun fata de ce a fost,eventual daca nu le numea update atunci altfel statea treaba,insa nu asta conteaza,ci pur si simplu am facut o obiectie,o luati cum vreti



deacord,masina ta,nu tuning,dar repet update este altceva fata de ce ai facut tu....in fine,nu are rost,scuzele mele si spor la update
Quote:
Originally Posted by soosy View Post
a aparut si marele "tuner" fain,las ca se aduna lumea,unde las un post,apar fanii sa sublinieze si ei cate ceva,nu cumva sa ratati o discutie,ca doar asta ii ocupatia unora pe aici,in fine

inca odata repet,sa nu fie total off acest post,ca update se considera ceva nou,iar dupa ce a zis ca update lumea se asteapta la ceva de genul,poate o grila,niste jante,chiar si un led orice,dar nu la distributie,lichid de frana,antigel,placute si etc...dar na,nu m-am luat de om,doar am atras atentia insa unii se supara imediat,altii cauta cearta si sa se lege de persoana altora si etc etc,astia sunteti voi

mersi
chiar tu ai zis-o cu gura ta...ceva nou,ceva in mai bine...banuiesc ca tot ce a schimbat a schimbat cu ceva nou deci inclusiv mai bun...in fine...multa bafta!
Flaviu-Daniel is offline   Reply With Quote
Old 18-11-13, 13:16   #29
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: My Mk4-DOX-

si care este acel bine?ca a pus distributie noua?sau ca are lichid de frana nou?si cine observa asta?

in fine,oricum nu ne intelegem,ideia ii sa se stearga posturiile incepand de la primul meu post si spor la update

nu a fost cu intentie rea sau pentru discutii de genul,o zi faina
soosy is offline   Reply With Quote
Old 27-02-14, 19:31   #30
dooxy

Stage 4
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 290
Default Re: My Mk4-DOX-

Ca tot a venit caldura am aruncat niste H&R drop 40/40 si jante Motorsport pe 17 ....revin cu poze
dooxy is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -