Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 28-12-12, 23:48   #181
b3nny

Stage 5
 
b3nny's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 809
Member of:
[Old School Cars]
[VW]
Default Scirrocco 2.0 TSI R-line

Quote:
Originally Posted by 94mns View Post
Eu ii inteleg pe baieti...sunt frustrati cand merg cu masinile lor din '80,si sunt cam invidiosi ...apoi vin si isi varsa frustrarea si tristetea pe aici!


Ti`o spun din suflet : DUTE DRACU !
b3nny is offline   Reply With Quote
Old 29-12-12, 08:19   #182
ObeLix
Chevrolet Driver

Stage 5
 
ObeLix's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,207
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Scirrocco 2.0 TSI R-line

benny de acord cu tine ... dupa ce mi-am exprimat punctul de vedere si am incercat sa iau apararea tuturor userilor de pe 4tuning acuma imi pare rau ... pentru ca vad ca uni nu apreciaza .

Va salut cu respect ObeLix.
__________________
Stance Garage va ofera :
- Kituri Xenon ( aducem si montam la cele mai ieftine preturi )
- Suspensi Sport ( aducem si montam )
- Fitment ( reglaje ale suspensiei + modificari ale jantelor sa pice cat ai bine pe masina )
- Modificari Fibra
ObeLix is offline   Reply With Quote
Old 29-12-12, 13:58   #183
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: Scirrocco 2.0 TSI R-line

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
toti ne nastem egali
Nu zau? chiar asa o fi oare? te simti egal din nastere cu ala din Sudan, Eritrea, RD Congo sau Haiti ?

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post

numai ca parintii unora s-au dus la scoala iar parintii altora s-au dus la bere.
Total gresita aceasta afirmatie! Zi-i tu asta unuia din Vaslui sau Botosani, Hunedoara etc care se lupta sa supravietuiasca de pe o zi pe alta si pt. a-si trimite copiii la scoala.
Daca eram in Austria, Belgia, Olanda, UK poate ca te credeam dar asa nu .
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 29-12-12, 14:34   #184
LiviuTunman

Stage 5
 
LiviuTunman's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 713
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
Default Re: Scirrocco 2.0 TSI R-line

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Mami/Tati da-mi si mie 2000 de euro sa mi iau jante ca rad baietii de mine pe forum
deci ))))))))))))))))))))))))))))))))))

On topic: am citit aproape tot . Noi astia cu masini din 80-90 suntem mai pasionati decat tine. La bijuteriile pe care le ai in garaj un set de jante si o suspensie la Scirrocco nu ar fii problema!
Vorba unuia care zicea pe aici : Poate ne rupi gura cu niste" rotifoarme" .

Made my day ! Am ras pe cinste
__________________
Opel Astra Mk4
LiviuTunman is offline   Reply With Quote
Old 29-12-12, 15:14   #185
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: Scirrocco 2.0 TSI R-line

cata vorba si degeaba... asta e, noi astia cu masinile vechi, ruginiturile noastre muncim pt ele, sunt luate de noi, din munca noastra, noi ne luam de la gura pt ele

pacat ca sunt atatea pagini numai cu vorba si modificari, ce? un amarat de sticker?... PACAT!
__________________

VolksWagen Bora variant 1.9 TDI
https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...-bora-tdi.html


Reconditionez jante, polish, sablat, indreptat, vopsit... Materiale profesionale!
https://www.facebook.com/pages/Recond...09226669120009
goshy is offline   Reply With Quote
Old 29-12-12, 19:00   #186
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Scirrocco 2.0 TSI R-line

Quote:
Originally Posted by LiviuTunman View Post
deci ))))))))))))))))))))))))))))))))))

On topic: am citit aproape tot . Noi astia cu masini din 80-90 suntem mai pasionati decat tine. La bijuteriile pe care le ai in garaj un set de jante si o suspensie la Scirrocco nu ar fii problema!
Vorba unuia care zicea pe aici : Poate ne rupi gura cu niste" rotifoarme" .

Made my day ! Am ras pe cinste
Quote:
Originally Posted by goshy View Post
cata vorba si degeaba... asta e, noi astia cu masinile vechi, ruginiturile noastre muncim pt ele, sunt luate de noi, din munca noastra, noi ne luam de la gura pt ele

pacat ca sunt atatea pagini numai cu vorba si modificari, ce? un amarat de sticker?... PACAT!

Deci va rog astia cu "vechituri" , sa nu mai comentati ca nu aveti dreptul da? da cum de va permiteti sa postati voi aici , unde baiatul isi prezinta o "nava spatiala"? RUSINE..... ups...rusine si mie ca si eu am una ))))
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 30-12-12, 12:31   #187
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: Scirrocco 2.0 TSI R-line

ceva pt pustiul nostru, sa le arate lui mami si lui tati, poate ii dau si lui "oleaca" banet pt asa ceva
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	551769_442545345812388_1933014974_n.jpg
Views:	645
Size:	128.1 KB
ID:	2646985  
goshy is offline   Reply With Quote
Old 30-12-12, 12:35   #188
robertd

Stage 5
 
robertd's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 736
Member of:
[VW]
Default Re: Scirrocco 2.0 TSI R-line

eu nu stiu de ce va agitati atat pentru toti pustii corditi....nu merita efortul...
robertd is offline   Reply With Quote
Old 30-12-12, 16:09   #189
94mns
VW Driver

Stage 2
 
94mns's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 73
Member of:
[VW]
Default Re: Scirrocco 2.0 TSI R-line

Deci daca parintii mei au o situatie financiara mai buna,eu ar trebuii sa aleg metoda cea mai grea,sa ma duc la munca sa strang bani sa imi iau o masina si sa o modific nu ?Bai baieti,intelegeti,parintii mei mi-ar da inca odata pretul masinii doar pt. modificari,dar nu vreau eu mai bine ma duc intr-o vacanta unde pot sa cheltui 4,5-6 mii decat sa ii bag in masina ( deocamdata ) !

Chiar nu imi pasa ce scrieti voi pe aici,nu am venit sa ma laud,credeti-ma.....nu am de ce,cine ma cunoaste stie ce sunt si ce am,initial am vrut sa cer niste pareri si sfaturi,le-am primit dar nu am modificat nimic din ce mi-ati spus voi.
Daca tot v-am enervat atat de tare incat sa va certati pe un forum ) nu inteleg de ce mai frecventati topic-ul asta ? Vreti sa fiti bagati in seama..?


Am vazut ca cineva a comentat despre Ferrari!Nu,nu este al meu,este al unui prieten !

PS:"O sa aveti o surpriza cat de curand" )

As vrea sa scriu mai mult,dar nu are rost,majoritatea au aceeasi mentalitate pe acest forum..!
Bafta.

Last edited by 94mns; 30-12-12 at 16:11.
94mns is offline   Reply With Quote
Old 30-12-12, 16:40   #190
iulianr26

Stage 5
 
iulianr26's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,614
Thumbs down Re: Scirrocco 2.0 TSI R-line

Quote:
Originally Posted by 94mns View Post
Merci Auslander.

Eu ii inteleg pe baieti...sunt frustrati cand merg cu masinile lor din '80,si sunt cam invidiosi ...apoi vin si isi varsa frustrarea si tristetea pe aici!


Da bai baieti...am pus un sticker Revo cu gandu' ca o sa ma aprecieze lumea,eu chiar imi doream nespus de mult sa am un sticker Revo pe masina Dar asa se intampla cand nu va permiteti sa faceti o modificare masinilor voastre,tot ceea ce puteti sa faceti este sa veniti si sa comentati aiurea pe un forum!Daca o luam cu d-astea incep si eu sa "sufar",eu macar am cu ce
Nu ai pic de viziune practică/realistă asupra lucrurilor.
Sa-ti dea dumnezeu un vagon de jante ca ai aruncat deja cu m...ii-n fasole.
Raul e deja facut.... nu ai cum sa o mai dregi. Ai jignit o gramada de useri de pe forum. Cum judeci un M3 e30 care costa mai mult decat masina ta si sunt cateva pe forum... si alea sunt rable. Surprize poti sa faci cate vrei daca mai aduni bolizi in garaj e degeaba.... nu vor aduce bun gust pt a modifica masina ta . Pacat ca am citit atatea pagini degeaba.
__________________
Membru SEAT

Last edited by iulianr26; 30-12-12 at 16:45.
iulianr26 is offline   Reply With Quote
Old 30-12-12, 17:10   #191
scrisit

Stage 5
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 560
Default Re: Scirrocco 2.0 TSI R-line

Quote:
Originally Posted by 94mns View Post
Deci daca parintii mei au o situatie financiara mai buna,eu ar trebuii sa aleg metoda cea mai grea,sa ma duc la munca sa strang bani sa imi iau o masina si sa o modific nu ?Bai baieti,intelegeti,parintii mei mi-ar da inca odata pretul masinii doar pt. modificari,dar nu vreau eu mai bine ma duc intr-o vacanta unde pot sa cheltui 4,5-6 mii decat sa ii bag in masina ( deocamdata ) !

Chiar nu imi pasa ce scrieti voi pe aici,nu am venit sa ma laud,credeti-ma.....nu am de ce,cine ma cunoaste stie ce sunt si ce am,initial am vrut sa cer niste pareri si sfaturi,le-am primit dar nu am modificat nimic din ce mi-ati spus voi.
Daca tot v-am enervat atat de tare incat sa va certati pe un forum ) nu inteleg de ce mai frecventati topic-ul asta ? Vreti sa fiti bagati in seama..?


Am vazut ca cineva a comentat despre Ferrari!Nu,nu este al meu,este al unui prieten !

PS:"O sa aveti o surpriza cat de curand" )

As vrea sa scriu mai mult,dar nu are rost,majoritatea au aceeasi mentalitate pe acest forum..!
Bafta.
Ai pus punctul pe I.
scrisit is offline   Reply With Quote
Old 30-12-12, 17:55   #192
stefiPJJ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
stefiPJJ's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,979
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
Default Re: Scirrocco 2.0 TSI R-line

Quote:
Originally Posted by 94mns View Post
Deci daca parintii mei au o situatie financiara mai buna,eu ar trebuii sa aleg metoda cea mai grea,sa ma duc la munca sa strang bani sa imi iau o masina si sa o modific nu ?Bai baieti,intelegeti,parintii mei mi-ar da inca odata pretul masinii doar pt. modificari,dar nu vreau eu mai bine ma duc intr-o vacanta unde pot sa cheltui 4,5-6 mii decat sa ii bag in masina ( deocamdata ) !

Chiar nu imi pasa ce scrieti voi pe aici,nu am venit sa ma laud,credeti-ma.....nu am de ce,cine ma cunoaste stie ce sunt si ce am,initial am vrut sa cer niste pareri si sfaturi,le-am primit dar nu am modificat nimic din ce mi-ati spus voi.
Daca tot v-am enervat atat de tare incat sa va certati pe un forum ) nu inteleg de ce mai frecventati topic-ul asta ? Vreti sa fiti bagati in seama..?


Am vazut ca cineva a comentat despre Ferrari!Nu,nu este al meu,este al unui prieten !

PS:"O sa aveti o surpriza cat de curand" )

As vrea sa scriu mai mult,dar nu are rost,majoritatea au aceeasi mentalitate pe acest forum..!
Bafta.
Nu ai inteles nimic.
Baietii nu te trimit la munca. Cand faci un topic aici, nu il faci de dragu` de a fii, ci de a primi sfaturi, sa impartasesti anumite pareri cu alti useri, sa comunici... Sa stii ca forumul asta a unit oameni de prin toata lumea, sa nu mai zic din tara, oameni care se intalnesc de 3-4 ori pe ani si se strang in brate ca si cum ar fii prieteni de-o viata. Daca vrei sa te lauzi cu vacante de 4-5000 euro, fa-o pe facebook, nu de alta da` acolo mai agati si 4-5 pasarici analfabete care sa puna botu`. Daca ti-ai facut topic aici si te doare in cur de tuning , dispari de pe forumul asta. Daca vrei sa faci ceva cu masina asta, din punt de vedere al tuning-ului vin-o cu fapte, nu vorbe. Din gura toti isi pun RS-uri de 12J si airride...
Cat despre mentalitatea oamenilor de pe forumul asta... Nu comenta ta...nu stii cine sunt oamenii de aici, ce au facut in viata...Majoritatea celor prezenti aici au facut oamenii sa-si rupa gatul pe strada dupa " vechituri"... Vrei exeple ? Uite, AnduXWX - cielo Bimoto ( cu 2 motoare), Gekvr6 - golf 3 care arata demential. DEVIL's Style - nu mai spun. deci oameni care se pisa la orice ora pe banii tai de la mami si de la tati, oameni care au facut totul cu mana lor. Dar tu, esti mic, prost, ai banii pe masa si nu faci nimic...altii muncesc de-i ia dracu sa isi ia un set de bbs RS, tu ii ai si nu faci nimic. Apoi vii si spui ca noi avem mentalitate proasta...
__________________
stefiPJJ is offline   Reply With Quote
Old 30-12-12, 20:41   #193
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Scirrocco 2.0 TSI R-line

Quote:
Originally Posted by stefiPJJ View Post
[...]
Ai pus toate punctele necesare.
In sfarsit cineva care spune lucrurilor pe nume.
eMH is offline   Reply With Quote
Old 31-12-12, 19:34   #194
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Scirrocco 2.0 TSI R-line

Stiti cu totii ca vw e sectiune nemoderata, scrie maaaare cand intram aici. Le reamintesc asta si colegilor care plangeau cu lacrimi de crocodil ca moderatorii au murit. Din pacate pentru dorinta lor arzatoare, n-au binevoit sa crape, numai nu exista pe sectiune.
O singura regula exista aici, pe vw: cand postam, ne folosim inteligenta si bunul simt. Nu se penalizeaza, ca n-are cine, deci singura limitare e creierul, educatia de-acasa si obrazul nostru.
El, dupa cum se observa, e pe atat de gros pe cat de pline de adjective sunt postarile.
La multi ani frumosi tuturor.

Last edited by aleks; 02-01-13 at 21:48.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 03-01-13, 00:12   #195
c0la

Stage 2
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 67
Default Re: Scirrocco 2.0 TSI R-line

Imi place masina ta ... sa o stapanesti sanatos si cati mai multi KM fara incidente ...dar se vede ca esti baiat de bani gata ...
c0la is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -