Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 07-07-12, 12:00   #16
Bycristinel

Stage 4
 
Bycristinel's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 285
Member of:
[VW]
Default Re: V W Polo `98

Quote:
Originally Posted by iulian.harabagiu View Post
Frumoasa masinuta! Sa ai grija de ea! Ai facut tu niste ghidusii la bord acolo ca i-ai redat luciu si culoarea
Mersi iulian si tu sa ai grije de ata ... nu am lucrat mult la bord lam curatat bn de tot si dupa aia am dat cu silicon si dupa ce sa uscat am dat cu servetele tot pe baza de silicon pt bord
Bycristinel is offline   Reply With Quote
Old 07-07-12, 18:58   #17
iulian.harabagiu
VW Driver

Stage 4
 
iulian.harabagiu's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 244
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: V W Polo `98

Quote:
Originally Posted by Bycristinel View Post
Mersi iulian si tu sa ai grije de ata ... nu am lucrat mult la bord lam curatat bn de tot si dupa aia am dat cu silicon si dupa ce sa uscat am dat cu servetele tot pe baza de silicon pt bord
Frumos...se vede muca depusa. Sincer, desi pare unsuros sau poate neplacut pentru unii, eu recomand datul cu silicon (stil gel) si lasat asa 3 zile ca noua daca o ti la soare...daca nu arata chiar mai bine. Try it. Multumesc!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P261211_09.03_[01].jpg
Views:	83
Size:	1.07 MB
ID:	2489265  
iulian.harabagiu is offline   Reply With Quote
Old 08-07-12, 00:37   #18
Bycristinel

Stage 4
 
Bycristinel's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 285
Member of:
[VW]
Default Re: V W Polo `98

Quote:
Originally Posted by iulian.harabagiu View Post
Frumos...se vede muca depusa. Sincer, desi pare unsuros sau poate neplacut pentru unii, eu recomand datul cu silicon (stil gel) si lasat asa 3 zile ca noua daca o ti la soare...daca nu arata chiar mai bine. Try it. Multumesc!
Nu ar fii o ideie rea acuma cat mai tine soarele cu noi ) numai ca eu incerc sa o tin mai mult pe la umbra sa nu faca cumva insolatie )
Bycristinel is offline   Reply With Quote
Old 08-07-12, 01:50   #19
iulian.harabagiu
VW Driver

Stage 4
 
iulian.harabagiu's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 244
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: V W Polo `98

Quote:
Originally Posted by Bycristinel View Post
Nu ar fii o ideie rea acuma cat mai tine soarele cu noi ) numai ca eu incerc sa o tin mai mult pe la umbra sa nu faca cumva insolatie )
) bine faci...ca eu am avut ceva probleme cu vopseaua pe plafon din cauza soarelui. acum mi le-am rezolvat. Bine ca gasesti umbra, profita din plin de ea. Atat tu, cat si masinuta!
iulian.harabagiu is offline   Reply With Quote
Old 08-07-12, 10:08   #20
Bycristinel

Stage 4
 
Bycristinel's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 285
Member of:
[VW]
Default Re: V W Polo `98

Quote:
Originally Posted by iulian.harabagiu View Post
) bine faci...ca eu am avut ceva probleme cu vopseaua pe plafon din cauza soarelui. acum mi le-am rezolvat. Bine ca gasesti umbra, profita din plin de ea. Atat tu, cat si masinuta!

eu incerc sa protejez cat mai mult atat pe ea cat si vopseaua acuma depinde cum prind loc la umbra ) ca e bataie mare
Bycristinel is offline   Reply With Quote
Old 08-07-12, 10:10   #21
YEED

Stage 5
 
YEED's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 876
Default Re: V W Polo `98

un set de jante si e cu totul alta masina
YEED is offline   Reply With Quote
Old 08-07-12, 10:10   #22
iulian.harabagiu
VW Driver

Stage 4
 
iulian.harabagiu's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 244
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: V W Polo `98

Quote:
Originally Posted by Bycristinel View Post
eu incerc sa protejez cat mai mult atat pe ea cat si vopseaua acuma depinde cum prind loc la umbra ) ca e bataie mare
) atata timp cat e umbra se poate. la micuta asta frumoasa a ta..cedeaza cineva. Eu la mine ce sa mai zic de cate 1 vecin cu 3 masini in parcare de 12 locuri
iulian.harabagiu is offline   Reply With Quote
Old 08-07-12, 10:13   #23
Bycristinel

Stage 4
 
Bycristinel's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 285
Member of:
[VW]
Default Re: V W Polo `98

Quote:
Originally Posted by iulian.harabagiu View Post
) atata timp cat e umbra se poate. la micuta asta frumoasa a ta..cedeaza cineva. Eu la mine ce sa mai zic de cate 1 vecin cu 3 masini in parcare de 12 locuri
dapi suna la tractari si zile sa vina sa ridice o masina ca o parcat pe locul tau de parcare =))))))) ... app cum ti-ai pus la semnatura poza cu masina
Bycristinel is offline   Reply With Quote
Old 09-07-12, 09:23   #24
GallDann

Stage 5
 
GallDann's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 439
Default Re: V W Polo `98

Salut.si eu sunt din zalau imi pare bine ca vad ca mai apare catecineva si de prin orasu` asta trist.faina masinutza sa o stapanesti sanatos!(poate ai observat ca suntem vreo 3-4 cu masini din astea mai "cat de cat' daca vrei hai la cate o poveste ca noi tot ne mai adunam de obicei duminica in parcarea de la nr 3)scuze de offtopic un set de jante pt polo-u tau nu te intereseaza? ieftine..Bafta!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SAM_0539.JPG
Views:	123
Size:	2.63 MB
ID:	2490602  
__________________
under construction https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...ml#post3250606
GallDann is offline   Reply With Quote
Old 09-07-12, 10:01   #25
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: V W Polo `98

Ar arata super pe Polonic
Mirel1919 is offline   Reply With Quote
Old 09-07-12, 10:45   #26
iulian.harabagiu
VW Driver

Stage 4
 
iulian.harabagiu's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 244
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: V W Polo `98

Quote:
Originally Posted by GallDann View Post
Salut.si eu sunt din zalau imi pare bine ca vad ca mai apare catecineva si de prin orasu` asta trist.faina masinutza sa o stapanesti sanatos!(poate ai observat ca suntem vreo 3-4 cu masini din astea mai "cat de cat' daca vrei hai la cate o poveste ca noi tot ne mai adunam de obicei duminica in parcarea de la nr 3)scuze de offtopic un set de jante pt polo-u tau nu te intereseaza? ieftine..Bafta!
Ce greutate au? cu cat le dai? PM.
iulian.harabagiu is offline   Reply With Quote
Old 11-07-12, 00:15   #27
Bycristinel

Stage 4
 
Bycristinel's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 285
Member of:
[VW]
Default Re: V W Polo `98

Quote:
Originally Posted by GallDann View Post
Salut.si eu sunt din zalau imi pare bine ca vad ca mai apare catecineva si de prin orasu` asta trist.faina masinutza sa o stapanesti sanatos!(poate ai observat ca suntem vreo 3-4 cu masini din astea mai "cat de cat' daca vrei hai la cate o poveste ca noi tot ne mai adunam de obicei duminica in parcarea de la nr 3)scuze de offtopic un set de jante pt polo-u tau nu te intereseaza? ieftine..Bafta!

salut GallDan dar vam vazut iti recunos Golful 3 vam vazut de cateva ori la nr 3 tu eross si cu gma ... daca o sa am timp intro seara o sa vin sa va vad ... iti las un pm cu id`ul meu de mess sa vedem de jante
Bycristinel is offline   Reply With Quote
Old 11-07-12, 00:19   #28
Bycristinel

Stage 4
 
Bycristinel's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 285
Member of:
[VW]
Default Re: V W Polo `98

Salutare lume ... insf am rezolvat azi si eu cu servodirectia ca tare urat incepea sa faca ... iam schimbat tot lichidul - servo pentru ca era sub minim si acuma am zis de cat sa complectez mai bn il schimb cu totul si asa stiu ca nu mai am treaba o perioada (domne murdar o fost cel pe care lam schimbat) acuma merge brici fara zgomote alea alea ... azi asa fugitiv cu un prieten am apucat spre seara sa pun folli pe spate a mai ramas luneta sa o pun sper ca maine si o sa pun si poze dupa aia
Bycristinel is offline   Reply With Quote
Old 11-07-12, 00:20   #29
Bycristinel

Stage 4
 
Bycristinel's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 285
Member of:
[VW]
Default Re: V W Polo `98

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Ar arata super pe Polonic
Mersi Mirel si tu sa o stapanesti sanatos
Bycristinel is offline   Reply With Quote
Old 11-07-12, 15:45   #30
ldnyitudor
VW Driver

Stage 4
 
ldnyitudor's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 184
Member of:
[VW]
Default Re: V W Polo `98

arata frumos masina sa o stapanesti sanatos si fara incidente normal
ldnyitudor is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -