Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 19-05-12, 00:00   #121
knowledger

Stock
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1
Default Re: Vw Passat 3b 1.8

Quote:
Originally Posted by Detman View Post
vinde masina, nu merita sa o distrugi
Quote:
Originally Posted by Rulez View Post
+1...
+2...
knowledger is offline   Reply With Quote
Old 19-05-12, 00:54   #122
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Vw Passat 3b 1.8

ahahahhaahah. asta ce viseaza pune in aplicare.
Chiar as vrea sa vad masina facuta dupa gusturile lui....


Topicul asta cel mai probabil o sa fie inchis, dar nu sters. Sper ca proprietarul sa il caute peste 2-3 ani, si sa realizeze "ce fel de om era"- ca sa nu zic altfel.
vinyl is offline   Reply With Quote
Old 19-05-12, 12:25   #123
REPTYLE
4Tuning International Member


Stage 5
 
REPTYLE's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 366
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: Vw Passat 3b 1.8

chiar sunt curios cum o sa " evolueze " acest proiect ))
REPTYLE is offline   Reply With Quote
Old 19-05-12, 12:41   #124
cipi_SKG

Stage 5
 
cipi_SKG's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 320
Default Re: Vw Passat 3b 1.8

Ce urmeaza embleme de rolls ?=)) "LAMBO DOORS" =)))

pacat de masina ....
cipi_SKG is offline   Reply With Quote
Old 19-05-12, 19:07   #125
cubteen

Stage 5
 
cubteen's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 380
Cool Re: Vw Passat 3b 1.8

Haideti sa va zic ceva.Pot sa pun si un cacat mare intins pe ia,pana la urma daca nu va place nu stiu de ce va mai uitati pe acest post.Nu va mai cacati pe voi ca sunteti mari tuneri ca tot niste cacati de oameni ca mine sunteti pana la urma.Asa ca cum ma mananca pe mine in **** asa o sa imi fac masina.Sa stiti fratilor.Am tinut destul de mult respect pana la o limita.Va saluta CubTeen.
cubteen is offline   Reply With Quote
Old 19-05-12, 20:43   #126
DanyFCS

Stage 5
 
DanyFCS's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 585
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Vw Passat 3b 1.8

Quote:
Originally Posted by cubteen View Post
Haideti sa va zic ceva.Pot sa pun si un cacat mare intins pe ia,pana la urma daca nu va place nu stiu de ce va mai uitati pe acest post.Nu va mai cacati pe voi ca sunteti mari tuneri ca tot niste cacati de oameni ca mine sunteti pana la urma.Asa ca cum ma mananca pe mine in **** asa o sa imi fac masina.Sa stiti fratilor.Am tinut destul de mult respect pana la o limita.Va saluta CubTeen.
Man scuze ca intervin si e total off cea ce-ti zic.....da acuma nu stiu cu o iei tu dar e lipsa de respect sa vorbesti asa cu "colegi de forum" e o comunitate si ar trebui sa avem respect fata de alti. Oricum te sfatuiesc sa te mai gandesti in privinta tuningului pentru ca is de parere ca ar trebui sa mai inveti multe despre acest lucru.

PS: Ca sfat incearca sa o pastrezi cat mai simpla ( o reglabila alte jante ) si o sa vezi o diferenta mai mare.....nu-s un mare expert..dar ramane sa vezi tu daca iti place

In caz ca postu meu deranjeaza se poate sterge.
__________________

Last edited by DanyFCS; 19-05-12 at 20:46.
DanyFCS is offline   Reply With Quote
Old 19-05-12, 21:03   #127
cubteen

Stage 5
 
cubteen's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 380
Wink Re: Vw Passat 3b 1.8

Quote:
Originally Posted by DanyFCS View Post
Man scuze ca intervin si e total off cea ce-ti zic.....da acuma nu stiu cu o iei tu dar e lipsa de respect sa vorbesti asa cu "colegi de forum" e o comunitate si ar trebui sa avem respect fata de alti. Oricum te sfatuiesc sa te mai gandesti in privinta tuningului pentru ca is de parere ca ar trebui sa mai inveti multe despre acest lucru.

PS: Ca sfat incearca sa o pastrezi cat mai simpla ( o reglabila alte jante ) si o sa vezi o diferenta mai mare.....nu-s un mare expert..dar ramane sa vezi tu daca iti place

In caz ca postu meu deranjeaza se poate sterge.
DanyFCS am avut destul respec pentru ei..Dar ei tot au continuat si nu mam putut abtine,ma fost luat un val de nervi dar acum e ok.pai da asta ii voi face,dar lor nu vezi ca nici nu le convine ca imi fac interiorul total alb.Pentru ca pe luna viitoare cred ca si masina va veni total alba.:d..Si am gasit o firma sa imi faca jantele ca la vw acel alb care lam fost postat cu cateva posturi in urma.Din cate am inteles imi trebuie 8 jante de tabla.Multumesc.Si nu ma suparat de loc postul tau si imi cer scuze
cubteen is offline   Reply With Quote
Old 19-05-12, 23:11   #128
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Vw Passat 3b 1.8

Asa ma ! Fii nebun !
vinyl is offline   Reply With Quote
Old 26-05-12, 16:56   #129
koala_boy

Stage 5
 
koala_boy's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 932
Member of:
[VW]
Default Re: Vw Passat 3b 1.8

eu zic sa nu ii faci nimica pana la carnet si pun pariu ca o sa`ti para bine atuncea ca e stock
koala_boy is offline   Reply With Quote
Old 26-05-12, 17:42   #130
zib3r

Stage 5
 
zib3r's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 555
Default Re: Vw Passat 3b 1.8

Asta e ciuning ce faci tu. Habar nu ai ce inseamna sa schimbi un rulment sau sa faci ceva util la masina. Plinai tara cu oameni ca si tine.
zib3r is offline   Reply With Quote
Old 26-05-12, 19:36   #131
StreetLegal

 
StreetLegal's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 139
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Vw Passat 3b 1.8

am citit toate posturile...si sincer , am avut momente in care am fost amuzat de ceea ce calitati Poseda acest user

1 Incearca sa asculti sfaturile celor de pe forum , nimeni de aici nu te invata de rau chiar daca mai sunt si carcotasi.
2 Nu strica masina,ceea ce faci tu la passat este o tiganie,eu sunt posesor de passat 1.8t 20v , am ajuns la aceasta masina nu pentru tuning,am ajuns la aceasta masina pentru ca am vrut o MASINA DE FAMILIE , nu este prima masina , si probabil nici ultima , dar este o masina care momentan ma serveste bine ma face sa ma simt bine conducand si nu cere o atentie foarte sporita.NU ESTE O MASINA PE CARE SA PUI SPOILERE SAU ELEROANE SAU TOBE SPORT,carbon si leduri
3 In ceea ce priveste aberatiile...ai o masina de 1000 de euro si cu taxa de inmatriculare de 2000 de euro, deci asculta sfaturile celor ce au mai multa experienta si masinii peste nivelul tau.(Te asigur de costuri pentru ca locuiesc aproape de tara unde ai tu inmatriculata masina)
4 Ai degenerat in POSESIE de tuning si apoi in drift , intradevar cand te uiti pe youtube la intalniri de drifteri iti faci un anumit film in cap,dar....acest sport este un sport costisitor si care iti rapeste foarte mult din timpul liber (am fost posesor de e30 2.0 - 2.5 12V - 2.5 24V - 2.8 ) microbul este placut,costurile sunt mari si asa cum evoluam in viata am trecut si peste asta si acum stau curat pe maini si nu mai am ulei sub unghii .... boala posesorilor de bmw


Sa nu te mai plictisesc.... lasa masina parintilor asa cum este ea OEM , si arata tu cat de calculat si copil cuminte esti pana o sa iti iei permis

SPUNE NU DROGURILOR , DA FETELOR , Si cat mai multe note la scoala,scoala merge alocatia vine!




edit. poza cu masina mea , sincer asa imi doresc sa o vad si pe a ta, simpla......Multumesc
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	WP_000177.jpg
Views:	116
Size:	1.99 MB
ID:	2445585  

Last edited by StreetLegal; 26-05-12 at 19:40.
StreetLegal is offline   Reply With Quote
Old 27-05-12, 03:58   #132
eu_alex

Stage 4
 
eu_alex's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 218
Default Re: Vw Passat 3b 1.8

vrei sa o faci aratoasa , schimba-i grila , pune-i un eleron finut , niste jante si niste faruri smoked cu lupe ( astea sa fie modificarile majore ) ... eventual o folie pe geamurile din spate si stopurile tot infoliate , dar sa fie finut ...



*ultima poza e un mic vt cum imi doream sa o fac dar nu am mai apucat din cauza banilor ... Ai grija cum o faci , ca baietii nu-ti zic de rau . Bafta
__________________

Vw Passat B5 1.6i 101 Cp ~ sold
eu_alex is offline   Reply With Quote
Old 27-05-12, 07:22   #133
Roly94

Stage 5
 
Roly94's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 397
Default Re: Vw Passat 3b 1.8

Eleron finut,eleroanele nu arata bine pe limuzine deloc,si nici jantele alea bling bling.Lasati-l ca e incapatanat,iar voi ii dati material de cearta,e bine ca nu va mai baga in seama.
Roly94 is offline   Reply With Quote
Old 27-05-12, 19:21   #134
cubteen

Stage 5
 
cubteen's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 380
Wink Re: Vw Passat 3b 1.8

masina nu am mai scoso de mult.orsicum iam mai facut ca modificari,geamurile negre.si pozitia albastra.Cu una cu alta mia achzitionat tata de dragul meu pentru drift un e36 2.5t 196 bhp din 1998.deci pe passat nu mai am nimic de gand..asa ca va multumesc pentru sfaturi.Frumoasa masina streetlegal.
cubteen is offline   Reply With Quote
Old 27-05-12, 19:34   #135
cubteen

Stage 5
 
cubteen's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 380
Default Re: Vw Passat 3b 1.8

si zib3r.hai sa iti zic ceva.tu macar stii ce rol au valvele,sau pentru ce exista filtru de aer,sau stii ca cotele de la evacuare iti scade din putere,si cu o evacuare mai dreapta,sau chear mai scurta cum am observat la unele masini de drift mareste putera cu aproape 5 caiuti.deci stiu..si cu rulmenti se se desfac prezoanele de la roata,dam roata jos,scoatem capacul de gresare,desfacem piulita de pe tambur,scoatem tamburul cu o resa speciala.hai sa fiu si mai detaliat scoatem siguranta cu ajutorul unui patent si cu o presa scoatem rulmentul,inlocuim rulmentul uzat cu cel nou,bagam rulmentul la loc cu precizie,punem la loc siguranta,montam tamburul,piulita tamburului,punem la loc capacul de gresare,punem roata piulitele le strange.si voala..deci stiu..inca sunt mic,poate am mai gresit cu ceva.dar mai fac si coala de mecanica auto:P.multumesc
cubteen is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -