Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 17-05-15, 21:38   #1
ionel1983

Stock
 
Join Date: May 2015
Posts: 2
Default Suierat in mers

Salutare tuturor,

Va prezint un caz ciudat la masina mea (golf 5 1,9 tdi)...si anume, un suierat la parbriz foarte pronuntat si doar la viteze de peste 100 km/h. Suieratul vine din zona stalpului stanga sofer.
Cand am cumparat-o (acum 3 luni) nu se auzea nici-un zgomot sau fluierat. Chederele stau ok, usile se inchid perfect. Am acoperit chederele de la parbriz cu banda...si tot asa face.

Ce credeti ca ar putea fi?
Ma simt ca in zona crepusculara, nimeni nu stie care ar fi problema

Am atasat un link cu suieratul inregistrat la 100km/h...la 140, zgomotul devine absolut insuportabil.

http://dw4.convertfiles.com/files/08...oice%20002.mp3

Multumesc,
ionel1983 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-15, 17:04   #2
blackjack

Stage 5
 
blackjack's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 681
Member of:
[DACIA]
Default Re: Suierat in mers

sigur nu a fost lovita ? poate parbriz schimbat si pus prost
blackjack is offline   Reply With Quote
Old 19-05-15, 17:14   #3
ionel1983

Stock
 
Join Date: May 2015
Posts: 2
Default Re: Suierat in mers

Quote:
Originally Posted by blackjack View Post
sigur nu a fost lovita ? poate parbriz schimbat si pus prost
Nu stiu daca a fost lovita, dar nu pare. Suieratul vine de la stalpul din stanga. Parbrizul a fost schimbat de fostul proprietar, dar la chedere se inchide bine...adica nu e spatiu intre cheder/stalp si parbriz.
precizez ca atunci cand am luat-o, nu facea asa.
Se poate sa se fi deplasat usa?
Am mai citit pe forumurile din strainatate, ca multi au aceasta problema la golf si jetta...din pacate nici-o rezolvare.
ionel1983 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-15, 09:04   #4
blackjack

Stage 5
 
blackjack's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 681
Member of:
[DACIA]
Default Re: Suierat in mers

Quote:
Originally Posted by ionel1983 View Post
Nu stiu daca a fost lovita, dar nu pare. Suieratul vine de la stalpul din stanga. Parbrizul a fost schimbat de fostul proprietar, dar la chedere se inchide bine...adica nu e spatiu intre cheder/stalp si parbriz.
precizez ca atunci cand am luat-o, nu facea asa.
Se poate sa se fi deplasat usa?
Am mai citit pe forumurile din strainatate, ca multi au aceasta problema la golf si jetta...din pacate nici-o rezolvare.
pff nu stiu ... dar poate cand a pus noul parbriz sa il fi pus cum l-o pus si in timp de la drumurile noastre sa se fi miscat putin ... acuma nu stiu ce sa zic ... sper sa o rezolvi cumva
__________________
Nu te urca la volan baut/drogat/obosit !! Viata are prioritate !!!
blackjack is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -