Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 08-10-13, 21:02   #1531
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

si partea a 2-a

pana de sarbatori va mai veni un strut bar si poate schimb lupele(daca le vand pe ale mele)la anul continuu cu interiorul neaparat scaunele si covorase +/- plafoniera de w8...ultimii pasi
la exterior cam atat


accept orice parere pro si contra...sunt deschis la sugestii ce se poate face ce este rau ce arata bine...etc
si Haters-i sa gaseasca ceva gen veverita,ochelari de soare,praf pe masina si etc,pentru ca ma astept si la asta
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	102
Size:	270.9 KB
ID:	2869088   Click image for larger version

Name:	13.JPG
Views:	129
Size:	380.8 KB
ID:	2869089   Click image for larger version

Name:	15.JPG
Views:	90
Size:	376.6 KB
ID:	2869090  

Click image for larger version

Name:	17.JPG
Views:	27
Size:	468.2 KB
ID:	2869091   Click image for larger version

Name:	18.JPG
Views:	49
Size:	419.0 KB
ID:	2869092   Click image for larger version

Name:	19.JPG
Views:	46
Size:	412.8 KB
ID:	2869093  

Click image for larger version

Name:	20.JPG
Views:	58
Size:	459.7 KB
ID:	2869094   Click image for larger version

Name:	21.JPG
Views:	94
Size:	476.8 KB
ID:	2869095   Click image for larger version

Name:	22.JPG
Views:	152
Size:	365.9 KB
ID:	2869096  

Click image for larger version

Name:	23.JPG
Views:	51
Size:	270.8 KB
ID:	2869097  
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline  
Old 08-10-13, 21:39   #1532
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Ca sa nu sara vopseaua, inainte de roluire si in timpul procesului, sa stea cineva cu un uscator de par pe zona, sa fie tabla cat mai calda...asa vopseaua devine mai maleabila
JDV is offline  
Old 08-10-13, 22:00   #1533
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by JDV View Post
Ca sa nu sara vopseaua, inainte de roluire si in timpul procesului, sa stea cineva cu un uscator de par pe zona, sa fie tabla cat mai calda...asa vopseaua devine mai maleabila
in prima faza schimb miezuriile intre ele,asa poate si pe fata iasa mai inafara iar pe spate probabil sa rezolv problema,daca nici asa atunci o sa apelez la roluire
soosy is offline  
Old 09-10-13, 03:50   #1534
FlaviusLia

Stage 4
 
FlaviusLia's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 185
Default Re: Vw bora Edition

Incearca si fa rost de prelungire v6 de bora si o sa fie completa! Arata f misto, si e pacat sa o lasi cu lip-ul ala cupra, care nu are nicio treaba in situatia asta!
FlaviusLia is offline  
Old 09-10-13, 10:14   #1535
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

as vrea un kit de gli(mai ales pentru buza fata)second nici o sansa,iar noi ma costa 500 eu...aprox...sau cea de rieger,seamana cu v5 cu putin design diferit

vedem ce o fi si cum o fi
soosy is offline  
Old 09-10-13, 10:22   #1536
HandsUp

Stage 3
 
HandsUp's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 126
Default Re: Vw bora Edition

Un mare + pentru covorase si pedale. Super tare arata, sa nu treci la footrest de TT, R si alte avioane, nu stiu ce ii in mintea lu' astia de isi pun asa ceva. Go W'see Go !
HandsUp is offline  
Old 09-10-13, 14:35   #1537
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Vw bora Edition

Harata hacceptabil manca-ti-as! Galbenul ala la etrieri trebuie schimbat.
B-99-SAA is offline  
Old 09-10-13, 22:53   #1538
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
poate cu prelungiriile de gli(care ma bate gandul)sau o adaptare mai buna se rezolva,ii clar ca nu o sa vina la linie 100% asa cum am spus-o dar deocamdata asta e,nu am ce sa fac...

O fusta spate normala noua costa 90 Ron. Ai putea sa o decupezi si pana o sa iti iei prelungire de gli ...ar arata foarte bine. eu cand aveam toba de carbon mi-am facut semne si am taiat cu fierestrau electric si pe urma am finisat cu o hartie abraziva si a iesit foarte bine.
razvyrulz is offline  
Old 09-10-13, 23:26   #1539
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

nu cu fusta ii problema,de mult o schimbam daca nu aveam senzorii de parcare acolo,nu ca as avea nevoie neaparat de ele dar chiar nu as vrea sa renunt la o dotare al masinii doar asa,as vrea sa impac cumva si varza si capra
soosy is offline  
Old 09-10-13, 23:32   #1540
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Acum m-am uitat la o poza din spate, senzorii nu sunt pe traseul tipsurilor deci nu ti-ar afecta optiunea.
razvyrulz is offline  
Old 09-10-13, 23:55   #1541
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by razvyrulz View Post
Acum m-am uitat la o poza din spate, senzorii nu sunt pe traseul tipsurilor deci nu ti-ar afecta optiunea.
mda,se poate,de fapt da daca ma uit si eu mai atent exact acolo ii intre 2 senzori,insa cum ii cu cablajele pe acolo?....o sa incerc sa ii fac un decupaj pe acolo dar sunt convins ca nu o sa iasa nimic frumos acolo,ba chiar nu cumva sa stric buza si pe urma.....intr-o zi o sa ma apuc si de acest lucru adica sa pun la punct pozitionarea ei
soosy is offline  
Old 09-10-13, 23:59   #1542
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Care`i frate faza cu marca tipsului?
Poate sa fie facuta in Germania...sau poate sa fie facuta in China....ca la sfarsitul zilei, tot o bucata de teava e.
Nu e ca si cum ar avea un aport de putere.
Credeti ca daca unu costa 10 lei iar altul 100 de lei...ala de 100 de lei e mai bun?...tot dra.cu ala e.
Prea va plafonati de lucruri fara importanta.
JDV is offline  
Old 10-10-13, 00:02   #1543
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
mda,se poate,de fapt da daca ma uit si eu mai atent exact acolo ii intre 2 senzori,insa cum ii cu cablajele pe acolo?....o sa incerc sa ii fac un decupaj pe acolo dar sunt convins ca nu o sa iasa nimic frumos acolo,ba chiar nu cumva sa stric buza si pe urma.....intr-o zi o sa ma apuc si de acest lucru adica sa pun la punct pozitionarea ei
Daca lucrezi cu atentie si ai dexteritate, poate sa iasa foarte bine...
Daca e cablaj acolo... nu vad cu ce ti-ar sta in cale, aia chiar nu ar fi o problema (din punctul meu de vedere).
razvyrulz is offline  
Old 10-10-13, 00:21   #1544
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by JDV View Post
Care`i frate faza cu marca tipsului?
Poate sa fie facuta in Germania...sau poate sa fie facuta in China....ca la sfarsitul zilei, tot o bucata de teava e.
Nu e ca si cum ar avea un aport de putere.
Credeti ca daca unu costa 10 lei iar altul 100 de lei...ala de 100 de lei e mai bun?...tot dra.cu ala e.
Prea va plafonati de lucruri fara importanta.
unii prea intra in detalii sau cauta lucruri marunte sau mai bine spus subiecte de discutii,mistouri si atat....era vorba ca ii ornament de piata,si de asta am zis ca ii fk,evident nu ii diferenta intre ele,poate calitatea materialului si atat,dar ca aspect si ce ofera ii aceas chestie

Quote:
Originally Posted by razvyrulz View Post
Daca lucrezi cu atentie si ai dexteritate, poate sa iasa foarte bine...
Daca e cablaj acolo... nu vad cu ce ti-ar sta in cale, aia chiar nu ar fi o problema (din punctul meu de vedere).
vedem ce se poate face,in prima faza sa vad cu acel suport,trebuie sa-l scurtez putin si atunci se mai apropie de buza(lipeste de fapt)cu decupajul ma mai gandesc,as incerca si aia


pana una alta,masina asa va ierna,in primavara ma voi ocupa ca si continuare de interior in rest cam atat,evident tot timpul apar si sunt idei noi dar nu as vrea sa o incarc si asa m-am bagat poate in mai multe decat trebuia dar inca ii ok
soosy is offline  
Old 10-10-13, 20:08   #1545
mnc.risty
Freehand Design Team Member

Stage 5
 
mnc.risty's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,258
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Vw bora Edition

Man, prea mult tam tam pentru niste nimicuri, vrei sa iti pui tipsul cum trebe, studiaza problema singur, merge, bine, nu merge, asta e. Atatea sfaturi si discutii pentru o chestie de care iti dai seama in 30 de minute. Si chestia asta cu parere pro si contra, frate nu trebe lumea sa iti zica ce e gresit la masina dupa ce ai facut ceva, e foarte simplu, nu mai da in tiganii si gata.
mnc.risty is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -