Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-07-13, 11:25   #1396
daniel_lucian

Stage 2
 
Join Date: May 2007
Posts: 30
Default Re: Vw bora Edition

A iesit bine pana la urma, e facuta cu bun gust. Tine-o tot asa!
daniel_lucian is offline  
Old 22-07-13, 11:30   #1397
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by daniel_lucian View Post
A iesit bine pana la urma, e facuta cu bun gust. Tine-o tot asa!
multam....revin si cu alte poze,suspensia putin mai coborata si poate un partener de photo

in rest cam atat,mai sunt mici chestii dar nimic foarte vizibil
soosy is offline  
Old 09-08-13, 18:08   #1398
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

fresh fresh pics.....inca nu ii cea ce trebuie dar pana apar pozele profi merg si astea

cam asa arata in momentul de fata si asa si ramane,poate spatele putin mai jos,desii dupa ce am vizionat pozele in general am facut exact cu partea care era mai sus(nu a fost terenul chiar drept)dar probabil ca oricum o mai las max 1cm

pe la spate imi pare cam stirba:P....maistrul sudor este in concediu,cand revine se rezolva si toba
in rest tragem linie(poate mai pun si o bara stabilizatoare...atat)pentru moment km cat mai multi si atat,consumul ii ok dupa ce am observat(2-3drumuri mai lungi si o medie de 5.5 cu clima)la demaraj este cam greoaie dar nu imi fac probleme

pentru viitor,cu siguranta pe la interior o sa continuu(scaune de s3...)si mai vedem
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bora1.JPG
Views:	139
Size:	3.44 MB
ID:	2833615   Click image for larger version

Name:	bora2.JPG
Views:	58
Size:	3.42 MB
ID:	2833616   Click image for larger version

Name:	bora3.JPG
Views:	144
Size:	3.16 MB
ID:	2833617  

Click image for larger version

Name:	bora5.JPG
Views:	36
Size:	3.53 MB
ID:	2833618   Click image for larger version

Name:	bora6.JPG
Views:	90
Size:	3.72 MB
ID:	2833619   Click image for larger version

Name:	bora7.JPG
Views:	81
Size:	3.31 MB
ID:	2833620  

Click image for larger version

Name:	bora9.JPG
Views:	69
Size:	3.29 MB
ID:	2833621   Click image for larger version

Name:	bora8.JPG
Views:	74
Size:	3.28 MB
ID:	2833622   Click image for larger version

Name:	bora10.JPG
Views:	85
Size:	3.34 MB
ID:	2833623  

__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline  
Old 09-08-13, 18:37   #1399
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Frumoase jantele! Dar ca sa arate si mai bine mai trebuie lasata destul, ai putea sa desfaci farurile si sa le faci dunga ai cromata neagra, chiar arata oribil cu ea cromata.
__________________
Mirel1919 is offline  
Old 09-08-13, 19:03   #1400
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Frumoase jantele! Dar ca sa arate si mai bine mai trebuie lasata destul, ai putea sa desfaci farurile si sa le faci dunga ai cromata neagra, chiar arata oribil cu ea cromata.
fata chiar nu prea mai merge...este bara stabilizatoare la limita de planetara(la diesel ii problema mai mare ca planetara ii mai groasa)
legat de faruri,nici gand sa le fac negre,doar nu ii batmobil sa fie toata neagra
trebuie un contrast.....finala,stopuri,emblema,lucasuri,buze jante si ornamentul de la far
soosy is offline  
Old 09-08-13, 19:09   #1401
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
fata chiar nu prea mai merge...este bara stabilizatoare la limita de planetara(la diesel ii problema mai mare ca planetara ii mai groasa)
legat de faruri,nici gand sa le fac negre,doar nu ii batmobil sa fie toata neagra
trebuie un contrast.....finala,stopuri,emblema,lucasuri,buze jante si ornamentul de la far
Taie bara stabilizatoare, am facut asta, suspensie e lasata maxim si nu e nici o diferenta, si nici nu mai freaca nicaieri. Daca zici tu ca trebuie sa fie contrast, atunci las-o asa
Mirel1919 is offline  
Old 09-08-13, 19:17   #1402
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Taie bara stabilizatoare, am facut asta, suspensie e lasata maxim si nu e nici o diferenta, si nici nu mai freaca nicaieri. Daca zici tu ca trebuie sa fie contrast, atunci las-o asa
si in aceasta privinta din pacate am sa ma contrazic cu tine(sa zic asa...)nu ma bag la prostii de genul sa tai bara stabilizatoare sau sa renunt la ea
este o alta cale mai buna,cea de tt sau skoda vrs...dar nici de cum sa tiganesc ceva de genul

iar faruriile crede-ma ca 100% negre nu ar arata deloc bine,eventual daca ramanea lupa culoarea origianala(ornamentul)dar asa FULL black este prea de tot,repet nu ii batmobil
soosy is offline  
Old 09-08-13, 20:49   #1403
ecsTazy

Stage 5
 
ecsTazy's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 577
Member of:
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Vw bora Edition

arata foarte bine masina in momentul actual,chiar prea bine
mie sincer mi se pare destul cat e de lasata acum, nu?! Doar suntem in Romania )
ecsTazy is offline  
Old 09-08-13, 21:54   #1404
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by ecsTazy View Post
arata foarte bine masina in momentul actual,chiar prea bine
mie sincer mi se pare destul cat e de lasata acum, nu?! Doar suntem in Romania )
Faza cu "suntem in Romania" o zice orice persoana care nu are masina lasata, ii ca si o scuza. Sunt sute de masini care sunt statice si lasate blana si circula zi de zi.
Mirel1919 is offline  
Old 09-08-13, 23:04   #1405
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Faza cu "suntem in Romania" o zice orice persoana care nu are masina lasata, ii ca si o scuza. Sunt sute de masini care sunt statice si lasate blana si circula zi de zi.
+1

Pe spate , mai merg 2-3 cm ca popa.
VaLeX is offline  
Old 09-08-13, 23:52   #1406
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by ecsTazy View Post
arata foarte bine masina in momentul actual,chiar prea bine
mie sincer mi se pare destul cat e de lasata acum, nu?! Doar suntem in Romania )
suficent incat sa pierd destul timp la fiecare deplasare sa evit ondulariile din asfalt,hopuriile si etc dar facem sacrificii,asta e.... cea ce este cel mai dureros ca talon de 40,jante 18 suspensie sport = sinucidere curata pentru articulatii si asa mai departe,nu are rost sa intru in detalii,asta pentru ca suntem in RO

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Faza cu "suntem in Romania" o zice orice persoana care nu are masina lasata, ii ca si o scuza. Sunt sute de masini care sunt statice si lasate blana si circula zi de zi.
da circula intradevar,dar iar vin cu un minus,din pacate....cea ca baia este mult mai jos decat restul caroseriei si este un risc foarte mare,iar daca pun scut de metal tarai cu el pe jos si nu stiu cat rezista,dar asta e,incercam sa combinam cumva sa fie si joasa dar si utilizabila(in conditii cat de cat normale)

Quote:
Originally Posted by VaLeX View Post
+1

Pe spate , mai merg 2-3 cm ca popa.
da,as merge si pana in 2cm insa atunci ii limita,iar cu ceva persoane in spate mai mult ca sigur va freca,trebuia un et ceva mai mare sau un strech mai mare...atunci poate mergea
dar mai reglam
totusi circul zi de zi cu masina si se mai nimereste sa am pe cineva in spate(evident nu merg la pescuit sau la piata,)de mult nu mai ii masina de asa ceva dar totusi
in final,alta chestie ii daca o las acei 2-3cm mai jos de spate o sa arate ciudat in comparatie cu fata....vedem
soosy is offline  
Old 09-08-13, 23:55   #1407
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
suficent incat sa pierd destul timp la fiecare deplasare sa evit ondulariile din asfalt,hopuriile si etc dar facem sacrificii,asta e.... cea ce este cel mai dureros ca talon de 40,jante 18 suspensie sport = sinucidere curata pentru articulatii si asa mai departe,nu are rost sa intru in detalii,asta pentru ca suntem in RO



da circula intradevar,dar iar vin cu un minus,din pacate....cea ca baia este mult mai jos decat restul caroseriei si este un risc foarte mare,iar daca pun scut de metal tarai cu el pe jos si nu stiu cat rezista,dar asta e,incercam sa combinam cumva sa fie si joasa dar si utilizabila(in conditii cat de cat normale)



da,as merge si pana in 2cm insa atunci ii limita,iar cu ceva persoane in spate mai mult ca sigur va freca,trebuia un et ceva mai mare sau un strech mai mare...atunci poate mergea
dar mai reglam
totusi circul zi de zi cu masina si se mai nimereste sa am pe cineva in spate(evident nu merg la pescuit sau la piata,)de mult nu mai ii masina de asa ceva dar totusi
in final,alta chestie ii daca o las acei 2-3cm mai jos de spate o sa arate ciudat in comparatie cu fata....vedem
Poi si la mine nu-i baia de ulei mai joasa? Chiar si asa suspensia am lasat-o la maxim, doar ca nu am jante
Mirel1919 is offline  
Old 10-08-13, 00:02   #1408
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

nu am nimic cu tine sa nu ma intelegi gresit dar crezi ca a ta ii mai joasa ca a mea?
nu iti stiu dimensiune la gume is jante dar banuiesc ca ii cel original de la vw(adica r15 cu talon de 60...latimea 185-195...ceva de gen)rotiile cu gume cu tot sunt mai mari decat ale mele pe 18(chiar am facut comparatie cand le-am schimbat)si chiar si asa avem undeva cam aceas distanta intre aripa si roata,desii eu am 18 si tu 15...cu gumele aferente,evident din poze nu iti dai seama exact


oricum crede-ma si mie imi place extra low si as vrea sa fie dar cam asta ii limita din motivele mentionate(planetara,drumuriile,frecventa utilizarii)si etc
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bora6.JPG
Views:	104
Size:	3.72 MB
ID:	2833798   Click image for larger version

Name:	download (1).jpg
Views:	97
Size:	67.2 KB
ID:	2833799  
soosy is offline  
Old 10-08-13, 00:06   #1409
golf.tuning

Stage 5
 
golf.tuning's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 481
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Sosy nu te mai agita,masina arata super ok ,destul destul de joasa nuti mai bate capu cu toti care viseaza numai LOW LOW si noi avem CRATERE de se rupe masina de la jumate!

Arata f.frumos masina .


Edit: daca vrei sa mai faci ceva frumos ,cauta oglinda mare si pe dreapta.
__________________
Volkswagen golf mk5

Last edited by golf.tuning; 10-08-13 at 00:08.
golf.tuning is offline  
Old 10-08-13, 00:10   #1410
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by golf.tuning View Post
Sosy nu te mai agita,masina arata super ok ,destul destul de joasa nuti mai bate capu cu toti care viseaza numai LOW LOW si noi avem CRATERE de se rupe masina de la jumate!

Arata f.frumos masina .
meeeris
mai incercam cat se poate...de vrut vreau insa nu stiu daca va fi si bine sau daca se poate

spatele cu siguranta va mai suferi modificari,pe fata maxim daca ar mai merge jumate de cm cu riscul ca va freca mai tot timpul la cel mai mic balans(acum doar la viteza mai mare sau curbe mai accentuate)totusi imi este frica sincer,nu vreau sa imi bat joc de ea sau sa dau bani aiurea pe planetara daca o rup sau sa raman undeva pe drum cu baia(Doamne Fereste!)din pacate nu avem conditiile necesare,eterna problema drumuriile
soosy is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -