Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 03-04-13, 17:26   #1276
Tis-ul

Stage 5
 
Tis-ul's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 1,150
Default Re: Vw bora Edition

Arată bine jantele, o să dea foarte bine pe mașină. Sună bine ideea că sunt singurele din țară .

Fă miezu' cu colant de la Burberry . Īncearcă să faci și miezu' cromat, eu zic că o să dea bine, dacă alegi acel negru L041.

Pune gume stretch, cāt mai stretch.
Baftă.
__________________
Tis-ul is offline  
Old 03-04-13, 17:39   #1277
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Adryanno View Post
Imi traduci si mie te rog ce ai vrut sa spui ?
nu am vrut sa zic nimic...las-o asa,tu doar aia sa intelegi ca esti tare si mare,atat,restu nu conteaza iar ca complectare evita acest topic si atat
de la tine chiar nu am ce sa ma astept,sa intreb sau sa aflu

Quote:
Originally Posted by cotto View Post
Iar incepeti ? ce va mai place shaworma....vai vai...goshy nu a prins acel clinci intre soosy si sorin...
nu incepem nimic,o las dupa el...chiar nu are rost,nu as vrea sa intru in jigniri si etc,pe unii ii doare ca sunt singurele din RO si chestii de genul,in fine
pana la urma nu prentru alea le-am cumparat,ci pentru ca sunt modulare,sunt 18 si ca is prinderea mea(5x100) iar acel "unic" era un plus
Quote:
Originally Posted by mareo View Post
Ce latime sunt jantele in configuratia actuala?
Daca au ramas 7,5 cu 9,5 sunt penibile...pe fata ma refer.
Parerea mea sa le vopsesti argintii,poate cu un picment ceva,sunt elegante,masina e neagra,las-o eleganta.
Iar legat de anvelope... la asa jante,merita sa dai un ban in plus si sa iei anvelope noi,ti-am dat pont-ul de unde iei anvelope noi la pret bun.
Spor la treaba!
mersii de sugestii,am vazut acel site,ii pret ok...dar avand in vedere ca treaba asta ar costa 4x400 ron...1600,mie cel putin chiar nu imi merita,si imi sta pe cap vopsitul,acusi vine vremea buna si am ocazia sa o bag la vopsit...se duc trei sfert din banii aia...in fine,astea sunt calcule
dar chiar nu am banii aia...3000 jante,mai vreo 1000 pentru maruntaiele care urmeaza sa imi vina,2000 vopsit ...am adunat eu ceva dar prea de tot..+gumele...ma multumesc cu unele cu profil ~5-6mm si atat
legat de latime erau facute 8.5 toate 4 si chiar si fostul proprietar a regretat acest lucru,sunt si grele pentru fata si late...7.5 o sa fie super mai ales cu spatele cracanat la 9.5
cu schimbatul culorii,urmaresc o combinatie in care sa iasa in evidenta buza si sa dea bine miezul cu masina..(portocaliu cu negru eu zic ca ii ok...dar nu sunt inca decis)evident ca nu va fi un portocaliu banal
Quote:
Originally Posted by Tis-ul View Post
Arată bine jantele, o să dea foarte bine pe mașină. Sună bine ideea că sunt singurele din țară .

treaba ii ca chiar sunt singurele din tara,nu as mai zice asta daca mi-ar prezenta,arata oricine un alt link(de vanzare)sau chiar si o poza cu ele pe o masina aici la noi si daca nu sunt de vanzare,dar na...pe unii deranjeaza asta si mai bine nu mai zic nimic...o las asa

Fă miezu' cu colant de la Burberry . Īncearcă să faci și miezu' cromat, eu zic că o să dea bine, dacă alegi acel negru L041.

Pune gume stretch, cāt mai stretch.
Baftă.
ideia de crom nu imi place...nu stiu de ce...la o janta imi place buza polish sau crom si atat...dar iau in considerare si ideia asta
dar in principiu as merge pe o culoare funky chiar mov,roz si de astea nu..dar ar mai fi variante
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline  
Old 03-04-13, 19:03   #1278
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Vw bora Edition

Pentru culoare iti sugerez sa le lasi gri cu ceva pigment (asa cum a mai sugerat un coleg mai sus). Gumele daca tot le iei sh, ia macar ceva stretch, ca acum ai reglabila!
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline  
Old 03-04-13, 19:10   #1279
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
Pentru culoare iti sugerez sa le lasi gri cu ceva pigment (asa cum a mai sugerat un coleg mai sus). Gumele daca tot le iei sh, ia macar ceva stretch, ca acum ai reglabila!
acum ii un gri argintiu ceva mai inchis si are ceva pigmenti in lac,vopsea pentru ca la lumina se vad perle...aurii,mov etc...arata ok...dar parca nu iasa in evidenta sau nu stiu cum sa zic

legat de strech si reglabila...pe spate m-am reorientat si la 9.5 pun 215 40..nu 225 cum am vrut
iar pe fata nu vreau strech ca din pacate reglabila ii oarecum limitata,si asta pentru ca freaca bara stabilizatoare de planetara si cea ce este mai rau ca plantera in lonjeron cand o lasi mult jos...eu sper ca dupa ce pun jantele si o pot cobora indeajuns sa placa ochiului dar pana in acea limita...mai mult din pacate nu merge
soosy is offline  
Old 03-04-13, 19:13   #1280
mareo

Stage 5
 
mareo's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,507
Default Re: Vw bora Edition

Pe fata nu ca nu vrei stretch! NU ai ce marime de anvelope sa pui pe 18 sa stea tras pe 7,5J!
mareo is offline  
Old 03-04-13, 19:20   #1281
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by mareo View Post
Pe fata nu ca nu vrei stretch! NU ai ce marime de anvelope sa pui pe 18 sa stea tras pe 7,5J!
este si asta adevarat...195 40 ar fi dar o dimensiune cam rara,la fel este si 205 40(sau 215 35)...pentru care optez eu,atat ca totusi se mai gaseste dar 10 anunturi nu gasesti)
in fine...eu sper sa dea bine,sa nu fie balon si atat...ca trase oricum nu vroiam
am cautat pe siteuri sa vad,si din poze nu pare urat,si asa sper sa si fie
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	7.5_215_35_R18_Falken_595.jpg
Views:	97
Size:	28.7 KB
ID:	2738602   Click image for larger version

Name:	7.5_205_40_R18_Bridgestone_Potenza_595.jpg
Views:	85
Size:	49.4 KB
ID:	2738603  
soosy is offline  
Old 19-05-13, 22:01   #1282
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Ce se mai aude cu masina?
Mirel1919 is offline  
Old 20-05-13, 20:03   #1283
Lawrentzyu_86

Stage 2
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 43
Default Re: Vw bora Edition

Se aude ca vine interiorul asta spre el
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2012-11-26 13.55.34.jpg
Views:	151
Size:	1.30 MB
ID:	2778687   Click image for larger version

Name:	2012-11-26 13.55.54.jpg
Views:	128
Size:	1.44 MB
ID:	2778688   Click image for larger version

Name:	2012-11-22 15.55.10.jpg
Views:	93
Size:	157.5 KB
ID:	2778689  

Lawrentzyu_86 is offline  
Old 20-05-13, 20:14   #1284
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Lawrentzyu_86 View Post
Se aude ca vine interiorul asta spre el
are de frecat nu gluma la cat de murdar e.
DEVIL's Style is offline  
Old 20-05-13, 20:22   #1285
pidu79

Stage 4
 
pidu79's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 196
Default Re: Vw bora Edition

Soosy unde duci masina la vopsit pina la urma?
pidu79 is offline  
Old 20-05-13, 21:57   #1286
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
are de frecat nu gluma la cat de murdar e.
Daca si ala e interior murdar, inseamna ca nu ai vazut interior murdar. Nu-i asta o problema ca ii murdar, in Cluj cu 100 RON ti-l face ca si nou. Cat a costat interiorul soosy, daca nu e cu suparare
__________________
Mirel1919 is offline  
Old 20-05-13, 22:15   #1287
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Daca si ala e interior murdar, inseamna ca nu ai vazut interior murdar. Nu-i asta o problema ca ii murdar, in Cluj cu 100 RON ti-l face ca si nou. Cat a costat interiorul soosy, daca nu e cu suparare
era un anunt, nu mai stiu pe ce site, acelasi interior, si cu fetele de usi, dar pe rosu la 450lei
goshy is offline  
Old 20-05-13, 22:22   #1288
Lawrentzyu_86

Stage 2
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 43
Default Re: Vw bora Edition

Deocamdata nu a costat nici un ban...inca este la mine ) (vanzatorul) dar am drum in TM si il ajut cu transportul...
interiorul acela rosu...este numai pentru variant...
Lawrentzyu_86 is offline  
Old 21-05-13, 20:45   #1289
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Lawrentzyu_86 View Post
Se aude ca vine interiorul asta spre el
da,eram in discutii cu omul si singura problema era transportul,dar se rezolva-se si asta,din pacate eu nu am fost pe acas,trag tare pe ultima 100 m cum s-ar zice pentru fonduri si in mare parte mai saptamana asta si gata,apoi trecem serios la treaba

Quote:
Originally Posted by pidu79 View Post
Soosy unde duci masina la vopsit pina la urma?
fox paint ramane,acum in weekend trebuie omul sa si vada exact despre ce este vorba si apoi cand are o gaura atunci hop si eu
tu ai rezolvat?

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Daca si ala e interior murdar, inseamna ca nu ai vazut interior murdar. Nu-i asta o problema ca ii murdar, in Cluj cu 100 RON ti-l face ca si nou. Cat a costat interiorul soosy, daca nu e cu suparare
este detailing interior...la fel ceva de genul 100 ron,curatare cu aburi,absolut tot interiorul
asta nu ar fi o problema,si la ce pret are chiar merita si investitia asta de curatare insa deocamdata nimic concret

Quote:
Originally Posted by Lawrentzyu_86 View Post
Deocamdata nu a costat nici un ban...inca este la mine ) (vanzatorul) dar am drum in TM si il ajut cu transportul...
interiorul acela rosu...este numai pentru variant...
mda....bine era daca totul era comform discutiilor si numai bine personal le ridicam,dar nu am un program absolut fix deloc,chiar schimbator de la zi la zi


asa in final,sunt in mare cautare de 205 40(pentru spate am luat deja 215)niste leduri sunt pe drum
caut si discuri perforate bune ca si calitate dar si ca pret
si curand(probabil in weekend)ma apuc sa pun pasla aia pe aici pe acolo
restu vine usor usor pe parcurs(bara stabilizatoare....odata ce intra masina la vopsit merg si dupa cod sa cumpar vopsea pentru miezul jantelor si etc etc...)o gramada pe cap
soosy is offline  
Old 21-05-13, 21:02   #1290
Lawrentzyu_86

Stage 2
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 43
Default Re: Vw bora Edition

Eu mai.am cam o ora jumate si ajung in timisoara...interiorul cred ca a ajuns deja ca a fost intrun tranport care deja a ajuns la locatie...
Stau 2 saptamani...deci am avea timp sa ne vedem..gasim noi o zi...
Lawrentzyu_86 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -