Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-02-13, 08:14   #1231
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by B999CPY View Post
Pai si atunci de ce o mai pui? N-are ce sa-tit tina umezeala cand vei pune rezerva dupa ce faci pana? O sa-ti miroasa urat in portbagaj. Buna ar fi fost o pasla cu foita.
nu cred ca tine umezeala si ca face rau pentru ca tapita dedesubt este exact cu aceas material...eu eventual dublez acesta si atat(daca o sa fac conturul de la roata de rezerva)o sa vad exact ce fac cand ma apuc....material am

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Teoretic, dacă ţii la maşină, nu bagi roata de rezervă direct īn cavitatea ei, ci aştepţi să ajungi acasă, lăsānd-o pāna atunci, pe tăviţa din portbagaj. Ajuns acasă, o speli, o ştergi/usuci şi după aia o bagi īn locul destinat ei.

Eu aşa fac.
analizand problema de pana...mai ales vara,cred ca nici nu imi intra roata de rezerva)
dar cam deobicei cand am avut chestii de genul nu am bagat-o la loc...nu neaparat ca era murdara si etc dar a ramas aruncata acolo pana am ajuns acas...mai departe evident ca am curatat-o si montat-o la loc...mai ales ca eu am si wooferul pe tavita "ma cam misc" cam greu

Quote:
Originally Posted by B999CPY View Post
Spre exemplu eu nu am tavita. Daca mai ai si portbagajul plin ce mai faci? Sunt o mie de inoportunitati.
niciodata nu mi-a placut sa car chestii dupa mine...tata-miu tot imi pune carpe daca am nevoie ceva sa sterg si etc si pe alea le arunc...maxim daca ma prinde undeva pe drum cand is in vacanta cu bagaje
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline  
Old 06-02-13, 15:23   #1232
koala_boy

Stage 5
 
koala_boy's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 932
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post


niciodata nu mi-a placut sa car chestii dupa mine...tata-miu tot imi pune carpe daca am nevoie ceva sa sterg si etc si pe alea le arunc...maxim daca ma prinde undeva pe drum cand is in vacanta cu bagaje
CORECT ! nu`i dacie sa ai de toate in ea )
koala_boy is offline  
Old 06-02-13, 16:39   #1233
B999CPY

Stage 4
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 297
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Nu ziceam ca e dacie pretenash... Dar un om normal mai pleaca si el la mare, la munte si ii trebuie un chilot, un ciorap dupa el. Sau tu ce-ai pe tine ai si-n dulap? Daca mai iei si un prieten, doi ce-i zici? Nu-ti lua coaie schimburi ca daca fac pana n-am unde sa-mi pun rezerva.
B999CPY is offline  
Old 06-02-13, 20:48   #1234
koala_boy

Stage 5
 
koala_boy's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 932
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by B999CPY View Post
Nu ziceam ca e dacie pretenash... Dar un om normal mai pleaca si el la mare, la munte si ii trebuie un chilot, un ciorap dupa el. Sau tu ce-ai pe tine ai si-n dulap? Daca mai iei si un prieten, doi ce-i zici? Nu-ti lua coaie schimburi ca daca fac pana n-am unde sa-mi pun rezerva.
esti retardat? ce cacat faci cu 10 carpe in bora...dezaburesti geamurile? si lasa`ma cu expresile tale de mitic ca nu stau cu dictionaru` urban dupa mine sa inteleg ce vrei tu sa zici
__________________
după ≠ de pe
decat ≠ doar/numai
koala_boy is offline  
Old 06-02-13, 20:56   #1235
Flaviu-Daniel

Stage 5
 
Flaviu-Daniel's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 301
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by koala_boy View Post
CORECT ! nu`i dacie sa ai de toate in ea )


+1......
Flaviu-Daniel is offline  
Old 07-02-13, 11:34   #1236
cotto
VW Driver

Stage 5
 
cotto's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 547
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Nu e mai bine sa va mutati pe privat ? Nu e frumos pe topicul omului, unde va este respectul ? Succes.
cotto is offline  
Old 07-02-13, 11:50   #1237
Flaviu-Daniel

Stage 5
 
Flaviu-Daniel's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 301
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by B999CPY View Post
Nu la carpa de sters geamuri ma refeream tampitule! Ci la carpa aia care a aruncat-o mata din ea cand a adus pe lume un muist ca tine.
Expresii de mitic? Pai inseamna ca esti prea prost sa-ti dai seama doar cand vorbesc asa in termeni d'astia normali. Fututi fatza aia... te bagi si tu in seama ca nu-i dacie. Ti-a luat tactu VW si ai uitat de dacie )
Sa ma ierte baiatu' asta ca injur pe topicul lui dar m-a scos din sarite cacaciosu asta care se baga in seama.
atat poti,atat dai!!!nu vad ce legatura are mama lui cu ceea ce vorbiti voi aici si deasemenea si tatal lui,insa ce poti sa ceri mai mult...
Flaviu-Daniel is offline  
Old 07-02-13, 13:26   #1238
Speedy88

Stage 5
 
Speedy88's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 459
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by B999CPY View Post
Nu la carpa de sters geamuri ma refeream tampitule! Ci la carpa aia care a aruncat-o mata din ea cand a adus pe lume un muist ca tine.
Expresii de mitic? Pai inseamna ca esti prea prost sa-ti dai seama doar cand vorbesc asa in termeni d'astia normali. Fututi fatza aia... te bagi si tu in seama ca nu-i dacie. Ti-a luat tactu VW si ai uitat de dacie )
Sa ma ierte baiatu' asta ca injur pe topicul lui dar m-a scos din sarite cacaciosu asta care se baga in seama.
Bravo!Se observa ca nu te straduiesti deloc sa injuri,e natural.Puteai sa ai putin respect pentru restul userilor de pe forum plus ca nu e topicul tau si ma indoiesc ca soosy e de acord cu posturile de genul asta.
Speedy88 is offline  
Old 09-02-13, 14:59   #1239
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by B999CPY View Post
Nu ziceam ca e dacie pretenash... Dar un om normal mai pleaca si el la mare, la munte si ii trebuie un chilot, un ciorap dupa el. Sau tu ce-ai pe tine ai si-n dulap? Daca mai iei si un prieten, doi ce-i zici? Nu-ti lua coaie schimburi ca daca fac pana n-am unde sa-mi pun rezerva.
in primul rand nu are rost sa va certati...eu inteleg in fond ce zici tu,insa vezi exact ce am scris eu si iti dai seama despre ce vorbesc
repet si subliniez ca nu imi place sa car nimic in masina(poate am un fix)daca s-ar putea as renunta si la scule,roata de rezerva si etc..evident daca plec la drum lung(odata max 2 ori pe an,atunci iau cu mine ulei,antiger si etc ce o mai fi nevoie dar cum am terminat cu drumul si renunt la ele)si asa tot timpul is certat ca nu am o carpa in masina...in fine

Quote:
Originally Posted by cotto View Post
Nu e mai bine sa va mutati pe privat ? Nu e frumos pe topicul omului, unde va este respectul ? Succes.
sper sa se fi inteles baietii...si asa am avut destule certuri pe aici si tot din chestii asemanatoare chiar mai absurde cum ca ce cauta fata in poza,apoi apare batman sa demonstreze ca ce poza are el si ce sexy gagica dar cand te uiti mai atent mai bine nu te uiti si etc...dar na...daca nu pateam ma enervam asa

Quote:
Originally Posted by Speedy88 View Post
Bravo!Se observa ca nu te straduiesti deloc sa injuri,e natural.Puteai sa ai putin respect pentru restul userilor de pe forum plus ca nu e topicul tau si ma indoiesc ca soosy e de acord cu posturile de genul asta.
bine ca nu prea sunt acasa si nu am fost pe faza cand "se derula" cearta...asa acum pe final verific raspund sau ignor si gata...nu prea am timp,sper ca luna viitoare sa termin si eu cu munca(pentru un timp)si sa iau tot ce am zis mai apoi sa le si montez sa lucru la ea
soosy is offline  
Old 09-02-13, 16:02   #1240
Victor401

Stage 2
 
Victor401's Avatar
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 42
Default Re: Vw bora Edition

Omul cara sau nu, ce doreste el. Si eu am un fix pe tema asta, nu-mi place sa car nimic,ca sa nu mai zic ca nici macar in buzunarele de la usi nu-mi place sa am nimic. Pana si in torpedo am doar mapa cu cd-uri,in rest e gol. Fiecare avem cate un fix. Cat despre masina, este superba . Bafta in continuare cu ea!
Victor401 is offline  
Old 09-02-13, 16:48   #1241
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Victor401 View Post
Omul cara sau nu, ce doreste el. Si eu am un fix pe tema asta, nu-mi place sa car nimic,ca sa nu mai zic ca nici macar in buzunarele de la usi nu-mi place sa am nimic. Pana si in torpedo am doar mapa cu cd-uri,in rest e gol. Fiecare avem cate un fix. Cat despre masina, este superba . Bafta in continuare cu ea!
mda....apropo de buzunar...acum recent am "anulat" si eu totul de acolo...inainte aveam acolo paleta de la politai,ceva servetele si bla bla...chestii de genul
torpedoul la fel,borseta cu cd si actele masinii

nu zic ca este un defect sa ai chestii de alea in masina,si la indemana dar eu cel putin nu le suport si mai ales la vedere
soosy is offline  
Old 09-02-13, 19:39   #1242
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Vw bora Edition

Cel mai bine e cum m-am organizat eu, mi-am luat o galeata , folosita ce e drept , am spalat-o bine bine cu detergent (daca nu iese cu detergent, incercati cu Fairy sau ceva de bucatarie, sa folositi ceva care face spume ca e mult mai usor) , dupa spalare am uscato si am pus-o in portbagaj. Si acolo imi pun toate sculele, carpele si ce mai am nevoie. Nu ocupa spatiu si e foarte folositoare.



*Posturi de genu' observ din ce in ce mai des pe acest forum. Si e pacat , cu ceva timp in urma , puteam sa mai invat ceva dintr-un post a lui x sau y. Succes la "povesti" .
VaLeX is offline  
Old 09-02-13, 20:50   #1243
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by VaLeX View Post
Cel mai bine e cum m-am organizat eu, mi-am luat o galeata , folosita ce e drept , am spalat-o bine bine cu detergent (daca nu iese cu detergent, incercati cu Fairy sau ceva de bucatarie, sa folositi ceva care face spume ca e mult mai usor) , dupa spalare am uscato si am pus-o in portbagaj. Si acolo imi pun toate sculele, carpele si ce mai am nevoie. Nu ocupa spatiu si e foarte folositoare.

cel mai bine cate mai putine obiecte si atat...are un locas de depozitare bora in partea dreapta in portbagaj,acolo tin cremele(polish si etc)si sunt indeajuns chiar mult


*Posturi de genu' observ din ce in ce mai des pe acest forum. Si e pacat , cu ceva timp in urma , puteam sa mai invat ceva dintr-un post a lui x sau y. Succes la "povesti" .
se mai nasc si discutii de genul,pana la urma ii iarna,lumea nu prea are activitate si asa se mai gasesc fel si fel de teme...desii intradevar asta nu ii tuning
dar sa ne auzim cu bine
soosy is offline  
Old 10-02-13, 13:34   #1244
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: Vw bora Edition

Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	529530_392240264206264_378580967_n.jpg
Views:	216
Size:	100.0 KB
ID:	2685347  
goshy is offline  
Old 10-02-13, 16:17   #1245
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by goshy View Post
nu prea as vrea sa intru in detalii amanunte amanunte dar este frumoasa si atat,cred ca a fost indejuns sa explic viziunea mea,dar asa in mare cateva chestii ca pentru static este prea joasa,si nu prea sunt deacord cu ornamentul crom...
iar jantele sunt niste frumuseti(desii nu sunt fan rs)insa eu pregatesc ceva mai frumos,si mai rar poate(sper)in rest se poate spune ca asa da:X intru-n final critica degeaba,fiecare cu gusturiile lui dar masina ii lux

restu sunt detalii
cateva si de la mine:P
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	aaron_mk4_03.jpg
Views:	135
Size:	160.7 KB
ID:	2685530   Click image for larger version

Name:	volkswagen-jetta-bora-03.jpg
Views:	125
Size:	90.6 KB
ID:	2685531   Click image for larger version

Name:	002.jpg
Views:	120
Size:	151.3 KB
ID:	2685532  

Click image for larger version

Name:	7702022170_7ed07d05da_h.jpg
Views:	192
Size:	1.03 MB
ID:	2685533  
soosy is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -