Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-01-13, 15:13   #1201
broanca

Stage 3
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 154
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by goshy View Post
luati-va aer daca tot vreti sa le coborati blana! va complicati cu toate porcariile, auzi tu... renuntat la bara, taiat din lonjeroane... incercati-o si p`asta daca vreti sa va rupeti gatul cu masinile voastre

masina stie daca ai suspensie pe aer si, din orgoliu nu mai lasa planetara sa frece in lonjeron? sau? ca nu prea are logica argumentul tau...
broanca is offline  
Old 02-01-13, 15:34   #1202
mareo

Stage 5
 
mareo's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,507
Default Re: Vw bora Edition

Care-i ideea sa treci de la RH ZW1 la 3 ? tot 17 ..
mareo is offline  
Old 02-01-13, 15:55   #1203
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by broanca View Post
masina stie daca ai suspensie pe aer si, din orgoliu nu mai lasa planetara sa frece in lonjeron? sau? ca nu prea are logica argumentul tau...
ambitia ma baga si pe mine in boala....alti pot si eu nu?!)...
Quote:
Originally Posted by mareo View Post
Care-i ideea sa treci de la RH ZW1 la 3 ? tot 17 ..
ideia ar fi pentru aspect,la alea parca dau bine daca miezul este in alta culoare...in principiu caut r18...si anume cam Doar Schmidt dar o fi posibil si altele...sa vad prima data ce va fi cu jantele mele..
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline  
Old 02-01-13, 21:03   #1204
.Alex

Stage 4
 
.Alex's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 268
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by goshy View Post
luati-va aer daca tot vreti sa le coborati blana! va complicati cu toate porcariile, auzi tu... renuntat la bara, taiat din lonjeroane... incercati-o si p`asta daca vreti sa va rupeti gatul cu masinile voastre
votez pentru commentul anului

unii chiar se documenteaza inainte sa posteze ceva
.Alex is offline  
Old 03-01-13, 12:34   #1205
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by .Alex View Post
votez pentru commentul anului

unii chiar se documenteaza inainte sa posteze ceva
ce sa faci...este usor sa vorbesti in fata calculatorului...mai greu cu munca,realizariile
este o investitie cam mare dar intradevar merita pentru ideia de tuning si pentru ce ofera insa mai este cale lunga pana acolo si se poate ajunge la un rezultat frumos si fara aer

cat ma tine ambitia si pentru ce o sa am fonduri o sa ma tot lupt si sper sa iasa ceva calumea,daca nu imi bag piciorul si asta e....ramane stock inalta,table...vand si tot ce se poate de pe ea)
soosy is offline  
Old 03-01-13, 18:01   #1206
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

am incercat prin Vt o "simulare" de genul(vezi poza..)dar nu imi place nici cum fara emblema...cum vremea buna se apropie(sper)o bag la vopsit am zis sa renunt la emblema dar eu zic ca nu ii ok...eventual o fac neagra(la inscriptii o sa renunt)
am scos tipsul la vanzare cine este interesat....ma gandesc sa trag o evacuare la Ugod sau cel mai rau caz o finala sport

vedem la urmatorul salar cum impart bugetul...urmaresc bara stabilizatoare,scut metal si unele chestii tehnice(discuri fata...)dupa toate astea daca le voi bifa(+ schimbatul jantelor...)in final va veni si un interior recaro,si mai vedem insa as vrea sa ma limitez la atat dar intai sa o luam incetul cu incetul
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	back.jpg
Views:	282
Size:	688.1 KB
ID:	2649666  
soosy is offline  
Old 03-01-13, 18:17   #1207
ovidiu89
VW Driver

Stage 5
 
ovidiu89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,576
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Vw bora Edition

eu zi ca da bine si fara semn
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	tumblr_mfhct9nrpi1qzjcmbo1_1280.jpg
Views:	229
Size:	189.6 KB
ID:	2649674  
ovidiu89 is offline  
Old 03-01-13, 18:37   #1208
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by ovidiu89 View Post
eu zi ca da bine si fara semn
asa da...si spun da ca parca sau chiar are o curbura,mai mare la portbagaj...acolo unde ar veni eleronul tip M sa ma fac inteles...si parca da bine
dar cum este la mine plat arata ciudat
soosy is offline  
Old 03-01-13, 20:22   #1209
Speedy88

Stage 5
 
Speedy88's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 459
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
cam asta ii o solutie extrema dar as cauta o cale de mijloc,tot trenuie sa fie o solutie,metoda prin care sa se rezolve problema...
nu stiu cum bieletele reglabile cum sta treaba,ajuta la ceva sau is doar asa...
Bara stabilizatoare de Audi TT si ai rezolvat.Daca tin bine minte,cea de TT trece pe sub planetara.
Speedy88 is offline  
Old 03-01-13, 20:37   #1210
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Speedy88 View Post
Bara stabilizatoare de Audi TT si ai rezolvat.Daca tin bine minte,cea de TT trece pe sub planetara.
Uite cine stie ! bravoo speedy ..... daca ar fi cautat baietii pe vw vortex , ar fi vazut ca majoritatea fac swap uri de brate si bare stabilizatoare de audi TT , pe langa faptul ca sunt mai mari in diametru mai ofera si posibilitatea sa fac drop mai mare la masina
__________________
DEVIL's Style is offline  
Old 03-01-13, 21:13   #1211
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Speedy88 View Post
Bara stabilizatoare de Audi TT si ai rezolvat.Daca tin bine minte,cea de TT trece pe sub planetara.
si ce sanse sunt sa gasesc asa ceva...am cauta pe google si mai mult de a8 apare...rar de TT...dar daca o fi ok asa atunci ma axez pe asta

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Uite cine stie ! bravoo speedy ..... daca ar fi cautat baietii pe vw vortex , ar fi vazut ca majoritatea fac swap uri de brate si bare stabilizatoare de audi TT , pe langa faptul ca sunt mai mari in diametru mai ofera si posibilitatea sa fac drop mai mare la masina
am vazut ceva de afara,dar nimic concret,+ treaba cu lonjeronul tot acolo am vazut...poate nu vortex dar ceva de genul
insa pana la urma si cu bara stabilizatoare data jos sau schimbata tot trebuie sa "adaptez" si lonjeronul ca ar atinge(chiar si acum rareori)acolo

ca model de bara asta o fi?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bara-de-stabilizare-este-noua-pt-auditt-an--FnKkSe.jpg
Views:	87
Size:	79.5 KB
ID:	2649931  
soosy is offline  
Old 03-01-13, 21:22   #1212
c0la

Stage 2
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 67
Default Re: Vw bora Edition

Ce tips aveai pe ea ? cel pe care zici ca l-ai scos la vanzare ?
c0la is offline  
Old 03-01-13, 21:27   #1213
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by c0la View Post
Ce tips aveai pe ea ? cel pe care zici ca l-ai scos la vanzare ?
da,da
cum ai vazut masina in poze cu acel tips...am creat si un topic cu vanzarea
este special pentru tdi...gama vag
sunt greu de gasit,cel putin jumate de an am cautat si atunci din greseala am rezolvat
soosy is offline  
Old 03-01-13, 21:58   #1214
Sebastian.C

Stage 5
 
Sebastian.C's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 3,004
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Daca pune aere si vrea drop mare tot va trebui sa taie din lonjeron.... Deci....
Sebastian.C is offline  
Old 03-01-13, 22:05   #1215
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Sebastian.C View Post
Daca pune aere si vrea drop mare tot va trebui sa taie din lonjeron.... Deci....
corect...la aer ar trebui spatiu si mai mare la planetara si alte cele...complicata treaba rau
tin sa cred ca golf 4,bora,Leon...nu sunt pentru asa ceva,dar evident daca tare vrei se poate adapta,rezolva problema cumva

alta chestie ii ca la bara stabilizatoare este nevoie de alt tip de bieleta(alt necaz...)pe urma o alta intrebare este ce am observat si in vara cand aveam reglabila(si nu aveam drop mare)este ca saraca planetara(capul)statea tensionat in sus....nu stiu cat ii de ok sa stea asa,mai bine zis cat rezista in unghiul ala
soosy is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -