Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-10-12, 15:51   #1156
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Vw bora Edition

Ce ai frate cu masina mea? zici ca nu se uita lumea la ea la show ))) iti zic eu se uita doar cei care cunosc despre ce e vorba restul ( multi ce e drept) se uita la capote trase plase, eleroanr si culori care mai de care , masina nu e de show ,am fost la o sigura expozitie pentru ca faceam parte dintr-un grup care mergea acolo dar e prima si ultima data cand particip la astfel de evenimente pentru ca nu imi plac si spre surprindera ta am luat locul 1 la sectiunea best wheels ( iti garantez ca nu a trecut neobservata masina pe unde am fost cu ea chiar daca e OEM ) eu ti-am explicat frumos ce as fi schimbat eu la masina ta atat.....De jante nu mai zic ca iasa polemica iar )
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline  
Old 07-10-12, 16:04   #1157
pidu79

Stage 4
 
pidu79's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 196
Default Re: Vw bora Edition

Soosy ultima poza cu masina ta e la pagina 73 daca nu ma insel.Dupa aceea doar "balacareli" cum spun unii.Eu zic sa iei legatura cu DD si poate faceti un serial Elodia 2.Poate daca nu ai mai cere atitea pareri pentru fiecare surub ar fi altceva.Asa dai doar apa la moara.Fa masina cum vrei tu si gata.Romania e o tara de critici si tu te ataci precum Oana Zavoranu.Sper sa stai bine cu nervii ca de nu va fi problema mare ).spor in continuare si bafta cu proiectul tau
pidu79 is offline  
Old 07-10-12, 16:43   #1158
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by pidu79 View Post
Soosy ultima poza cu masina ta e la pagina 73 daca nu ma insel.Dupa aceea doar "balacareli" cum spun unii.Eu zic sa iei legatura cu DD si poate faceti un serial Elodia 2.Poate daca nu ai mai cere atitea pareri pentru fiecare surub ar fi altceva.Asa dai doar apa la moara.Fa masina cum vrei tu si gata.Romania e o tara de critici si tu te ataci precum Oana Zavoranu.Sper sa stai bine cu nervii ca de nu va fi problema mare ).spor in continuare si bafta cu proiectul tau
nu ai vazut altceva de la acea pagina pentru ca unu a inceput o discutia si a iesit ce a iesit?eu is de vine?
de cand este topicul am intrebat de jante(model)pareri....la fel despre lupe daca si-a montat cineva si cat is de compatibile mai apoi de duritatea suspensiei si in final dvd-ul iar acum bara stabilizatoare....am intrebat pentru ca era necesar,ii forum,sau?!

in fine....dar nici asa nu va avea sfarist(se pare)ca discutia s-a incheiat dar tot apare unu altu sa zica si el ce vrea...
gata.....ne auzim cand mai se face ceva la masina,nu are rost sa imi tot repetati una si acea si pe urma ziceti ca eu caut discutii si etc etc
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline  
Old 09-10-12, 11:06   #1159
vladucutz

Stage 5
 
vladucutz's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,655
Default Re: Vw bora Edition

edit: si apropo....am vizualizat si topicul tau
chiar daca iti pot spune ca : nuca de schimbator si daca ii de gti nu imi place,parca nu are treaba cu interiorul,girul ala de pe bord arata urat,pedalele tale nu sunt mare smecherie fata de ale mele,jantele chiar daca sunt rare,stare foarte buna nu imi plac absolut deloc,mult prea simple

Ma faci sa rad,sincer.La replica ta nu pot decat sa iti spun si eu replica aia cu vulpea si strugurii...replica pe care toti o cunoastem

Iar daca tu zici " unde mai este farmecul tuning-ului"...te-as intreba: ceea ce faci tu este tuning?

Vesta reflectorizanta,bastonul reflectorizant si alte artificii sunt accesorii tuning?
Tuning au facut altii( Sorin BYE, Goshy,multi altii de la Bucuresti) oameni care au pus lucruri calitative si OEM la masina si le-au imbinat cu accesorii AM de foarte buna calitate...Alea sunt lucruri care nu te eticheteaza ca fiind din grupul Daciotilor cu veste verzi pe scaune...ca sa nu se murdareasca de pamantul de la padure.
__________________
1.8T

Last edited by vladucutz; 09-10-12 at 11:20.
vladucutz is offline  
Old 09-10-12, 11:24   #1160
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by vladucutz View Post
edit: si apropo....am vizualizat si topicul tau
chiar daca iti pot spune ca : nuca de schimbator si daca ii de gti nu imi place,parca nu are treaba cu interiorul,girul ala de pe bord arata urat,pedalele tale nu sunt mare smecherie fata de ale mele,jantele chiar daca sunt rare,stare foarte buna nu imi plac absolut deloc,mult prea simple

Ma faci sa rad,sincer.La replica ta nu pot decat sa iti spun si eu replica aia cu vulpea si strugurii...replica pe care toti o cunoastem

Iar daca tu zici " unde mai este farmecul tuning-ului"...te-as intreba: ceea ce faci tu este tuning?

Vesta reflectorizanta,bastonul reflectorizant si alte artificii sunt accesorii tuning?
Tuning au facut altii( Sorin BYE, Goshy,multi altii de la Bucuresti) oameni care au pus lucruri calitative si OEM la masina si le-au imbinat cu accesorii AM de foarte buna calitate...Alea sunt lucruri care nu te eticheteaza ca fiind din grupul Daciotilor cu veste verzi pe scaune...ca sa nu se murdareasca de pamantul de la padure.
acuma te ataci sau?
hai lasa-am cu calitatiile tale si ce pui tu pe masina
bine ca ati gasit 2-3 chestii pe care sa le reamintiti,repetati si cu asta sunteti batman
asa puteti purta o discutie,ca altfel.....
in fine
nici nu am ce sa iti raspund ca ii pierdere de timp
spor la TUNING

:si apropo....da,clar voi astia de la Bucuresti,aia au facut tuning...as putea spune multe de masiniile celor amintiti de tine dar nu o fac pentru ca ar putea considera ca ii atac si de data asta nu ei am avut replica
in rest pentru incheiere,sunteti ca niste papagali,maimutoi care repeta unu dupa altu
dar e bine,is obisnuit deja...legat de strugurii aia acrii,prefer sa ii las acolo sus unde eu nu ajung pentru ca aia is pentru oameni INALTI,de la Bucuresti si cu ORIGINALITATE

Last edited by soosy; 09-10-12 at 11:30.
soosy is offline  
Old 09-10-12, 11:29   #1161
sorin gti power

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 6,330
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
si daca are motor 1.8t inseamna ca masina este cu ceva mai frumos daca era 1.6?! sau era diesel?
mai are rost sa repet odata treaba cu Bbs-uriile?
ok...este editie limitata,si ce?o cumpar asa cum este ca doar ii editie(inseamna ca asa se fabrica)atunci care ii farmecul tuningului?
in fine...pana la urma cine ii absurd?cine nu intelege?de cate ori trebuie sa ma repet sa intelegi,intelegeti....



exact,dar daca nu ai cu cine nu ai cu cine
cauta subiect de cearta,daca omul zice odata ca nu ii place,astia is mai absurzi ca la bazar cand incearca sa te faca sa cumperi ceva(mai ceva ca aia)nu ii vorba ca masina ii urata(dar in primul rand nu apreciez deloc acele jante ca sunt extra simple si chiar nu merita banii aia,si nu consider tuning cea ce fac multi,desii vad ca se poarta)
nu poate absolut nimeni sa ma intoarca din drum,atat timp cand merg pe niste limite de bun gust si fara Ozn-uri,uscatoare de rufe,cromuri si bla bla

se pare ca voi mai avea nevoie de niste baieti ca si tine,sa le axplice(sa fim mai multi)ca eu vorbesc de dragul de a vorbi
ce spun eu parca este egal cu zero

si apropo: as fi curios de fetele unora,sa fim la un show(masini langa masini)si pe o parte sa fie obositii,fraierii si habaranistii ca mine si pe de alta parte ORIGINALII sa vedem care dintre masini ar fi mai atragatoare,care ar fi mai mult vizionata!?si au patit-o useri de aici pe pielea lor cu tot cu Oem + + -ul lor

da masini genul GHetto(custom)da masini genul Tupeu(bmw e46)da masini ktbstudio(golf 3)
dar Ricko(e36)sorin gti(golf4) si altele altele nici vorba...
Domnule " meine Brosica" (probabail ai vrut sa scrii Borisca) invata sa te limitezi la ce spui si in primul rand invata sa scrii dupa cum ti-au zis mai multi , eu ti-am promis ca numai scriu pe topicul tau dar tot aduci in discutie numele meu ....... linisteste-te si numai abera tu ca masina mea e nush cum masina lui ricko e nush cum , cand ai sa bagi tu bani in masina ta atunci discutam nu pedale de 80 lei nu o amarata de suspensie de 6 mil sh , vesta de politisti pe scaune , huse cu Playboy si tipi aici ca o ***** nefututa din fata pc-ului , copile au am dat pe suspensie kw 34 mil , deci nu exista comparatie din start intre masina ta si masina mea sau alte masini cu gust care au piese de calitate si pana la urma calitatea si finisajele fac diferenta nu ozn-uri .....
Sau poate vrei sa dau o fuga sa comparam masinile face to face

limiteaza-te la masina ta si atat , fa-o si caruta nu ma mai intereseaza , ti-am dat niste sfaturi nu ai inteles tu vezi doar in fata precum calul ...

Peace
__________________
Vw Golf 4 GTI 1.8T - 2001

Bmw e36 325i Cabrio - 1994
sorin gti power is offline  
Old 09-10-12, 11:31   #1162
vladucutz

Stage 5
 
vladucutz's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,655
Default Re: Vw bora Edition

Eu nu ma atac pentru ca nu am de ce..ar trebuii sa fiu invidios pe lucrurile tale ca sa ma atac
Spre deosebire de tine eu pot sustine sus si tare ca ABSOLUT TOT ce am pe masina este OEM in afara de 2 accesorii.

Iti doresc si tie ca pe viitor sa poti spune ca masina ta este FULL OEM.

Iar la treba cu originalitatea...Clar nu o sa ajungi in stilul asta si cu gandirea care o ai.Pacat de masina aia ca a ajuns pe mana ta.

Bine punctat Sorin...vazusem si eu treaba cu Brosica dar am zis ca poate e vre-o fenta de-a lui cine stie:>:>
Poate in curand o sa apara stick-ere cu asa ceva pe mai multe Bora )

Last edited by vladucutz; 09-10-12 at 11:34.
vladucutz is offline  
Old 09-10-12, 11:37   #1163
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by sorin gti power View Post
Domnule " meine Brosica" (probabail ai vrut sa scrii Borisca) invata sa te limitezi la ce spui si in primul rand invata sa scrii dupa cum ti-au zis mai multi , eu ti-am promis ca numai scriu pe topicul tau dar tot aduci in discutie numele meu ....... linisteste-te si numai abera tu ca masina mea e nush cum masina lui ricko e nush cum , cand ai sa bagi tu bani in masina ta atunci discutam nu pedale de 80 lei nu o amarata de suspensie de 6 mil sh , vesta de politisti pe scaune , huse cu Playboy si tipi aici ca o ***** nefututa din fata pc-ului , copile au am dat pe suspensie kw 34 mil , deci nu exista comparatie din start intre masina ta si masina mea sau alte masini cu gust care au piese de calitate si pana la urma calitatea si finisajele fac diferenta nu ozn-uri .....
Sau poate vrei sa dau o fuga sa comparam masinile face to face

limiteaza-te la masina ta si atat , fa-o si caruta nu ma mai intereseaza , ti-am dat niste sfaturi nu ai inteles tu vezi doar in fata precum calul ...

Peace
daca nu ai observat,deja ai postat odata ca am scris gresit,iar daca nu am corectat sau nu ti-am raspuns ar fi trebuit sa iti dea de gandit...dar ce sa cer de la tine
pana la urma se pare ca daca eu scriu ceva tu,voi stiti mai bine ce am vrut si ce nu
chiar culmea culmiilor
si esti mai tare ca ai suspensie de 30 mil si nu 6 sau cat ai zis de a mea?poti veni linistit sa comparam masiniile,oricand
esti un alt membru ai papagaliilor?sa repeti de vesta,de husa?...chiar atat conteaza ca la momentul poze era in masina?da poate le-am purtat 1 zi...1 sapt,1 luna si CE?dar din asta poti tu sa comentezi ca in afara de alea nu ai nimic de spus
asa ca mucles si hai cu promisiunea aia de a nu mai posta aici

Quote:
Originally Posted by vladucutz View Post
Eu nu ma atac pentru ca nu am de ce..ar trebuii sa fiu invidios pe lucrurile tale ca sa ma atac
Spre deosebire de tine eu pot sustine sus si tare ca ABSOLUT TOT ce am pe masina este OEM in afara de 2 accesorii.

Iti doresc si tie ca pe viitor sa poti spune ca masina ta este FULL OEM.
masina mea nu este full ome,niciodata nu am amintit de asa ceva si nici nu urmaresc asa ceva
nu ma intereseaza absolut deloc
daca vreti eventual va fac o poza ca bastonul si vesta lipseste,la fel si husele de tetiere mai apoi is curios ce mai gasiti(probabil praful de pe masina,unghiul parcarii si faptul ca nu se simte un miros placut in masina....ca voi din cate vad sunteti in stare si atat va duce mintea din pacate)
soosy is offline  
Old 09-10-12, 12:10   #1164
sorin gti power

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 6,330
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
daca nu ai observat,deja ai postat odata ca am scris gresit,iar daca nu am corectat sau nu ti-am raspuns ar fi trebuit sa iti dea de gandit...dar ce sa cer de la tine
pana la urma se pare ca daca eu scriu ceva tu,voi stiti mai bine ce am vrut si ce nu
chiar culmea culmiilor
si esti mai tare ca ai suspensie de 30 mil si nu 6 sau cat ai zis de a mea?poti veni linistit sa comparam masiniile,oricand
esti un alt membru ai papagaliilor?sa repeti de vesta,de husa?...chiar atat conteaza ca la momentul poze era in masina?da poate le-am purtat 1 zi...1 sapt,1 luna si CE?dar din asta poti tu sa comentezi ca in afara de alea nu ai nimic de spus
asa ca mucles si hai cu promisiunea aia de a nu mai posta aici


masina mea nu este full ome,niciodata nu am amintit de asa ceva si nici nu urmaresc asa ceva
nu ma intereseaza absolut deloc
daca vreti eventual va fac o poza ca bastonul si vesta lipseste,la fel si husele de tetiere mai apoi is curios ce mai gasiti(probabil praful de pe masina,unghiul parcarii si faptul ca nu se simte un miros placut in masina....ca voi din cate vad sunteti in stare si atat va duce mintea din pacate)
nu ma pot abtine sa numai postez , Esti de la tara , o sa-ti arat ce bine canta papagalul iti promit, nu compara calitatea cu fake-urile care le pui tu pe masina , telenovela "bara stabilizatoare" va continua inca 10 pagini .... ciocu mic si fa-ti masina , de vorbit vorbesc toti mai ales din fata calculatorului " full ome " - wtf =))
sorin gti power is offline  
Old 09-10-12, 12:21   #1165
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by sorin gti power View Post
nu ma pot abtine sa numai postez , Esti de la tara , o sa-ti arat ce bine canta papagalul iti promit, nu compara calitatea cu fake-urile care le pui tu pe masina , telenovela "bara stabilizatoare" va continua inca 10 pagini .... ciocu mic si fa-ti masina , de vorbit vorbesc toti mai ales din fata calculatorului " full ome " - wtf =))
Oem...da...am gresit,cand gresesc gresesc...dar vezi ca si colegul tau a gresit mai sus cand am vrut sa zic asta dar in fine
telenovela chiar daca ar continua sau nu,nu este absolut treaba ta
zici ca eu pun fake-uri pe masina mea...si ca tu pui numai lucruri de calitate si scumpe
de aia te-ai plans saptamani intregi sa iti vand faruriile mele(ce am dat jos) cu 100 lei ambele dar sa ma scad si din pretul ala...cu asta nu te lauzi aici nu?si in loc sa dai banii pe altele(evident alea erau scumpe pentru tine) ai asteptat dupa mine

hai te rog plimba ursu in alta parte
eu am vorbit prin muca si prin rezultate...daca nu iti place asta e,zici odata si atat,dar daca repeti crezi ca castigi ceva,primesti ceva premiu sau iei bani ca tot canti aici pe topic?!?!

hai salut
soosy is offline  
Old 09-10-12, 12:35   #1166
sorin gti power

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 6,330
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
Oem...da...am gresit,cand gresesc gresesc...dar vezi ca si colegul tau a gresit mai sus cand am vrut sa zic asta dar in fine
telenovela chiar daca ar continua sau nu,nu este absolut treaba ta
zici ca eu pun fake-uri pe masina mea...si ca tu pui numai lucruri de calitate si scumpe
de aia te-ai plans saptamani intregi sa iti vand faruriile mele(ce am dat jos) cu 100 lei ambele dar sa ma scad si din pretul ala...cu asta nu te lauzi aici nu?si in loc sa dai banii pe altele(evident alea erau scumpe pentru tine) ai asteptat dupa mine

hai te rog plimba ursu in alta parte
eu am vorbit prin muca si prin rezultate...daca nu iti place asta e,zici odata si atat,dar daca repeti crezi ca castigi ceva,primesti ceva premiu sau iei bani ca tot canti aici pe topic?!?!

hai salut
ala era un moft cu botul de bora stii foarte bine , oricum farurile alea erau praf cel putin sticlele ciobite s.a.m.d ...... muca?

exeperienta ta ne pune cu botul pe labe pe toti .... sau prostia? sau experienta prostiei mai mult ca sigur
sorin gti power is offline  
Old 09-10-12, 13:12   #1167
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by sorin gti power View Post
ala era un moft cu botul de bora stii foarte bine , oricum farurile alea erau praf cel putin sticlele ciobite s.a.m.d ...... muca?

exeperienta ta ne pune cu botul pe labe pe toti .... sau prostia? sau experienta prostiei mai mult ca sigur
da hai scoate-te acum....era un moft...desigur
si daca era moft,tu cel tipicar cu piese de calitate si scumpe te plangi pentru niste faruri si asa ieftine(chit ca erau ok....si pentru nelinistea ta,omu care le-a luat i-a dat un polish si is foarte ok)dar na...
evident daca multi nu stiu care ii treaba pe aici,Sorin pare omu perfect cu lucruri de calitate si etc etc..
vrajeli
dar ma bucur ca te poti "camufla" in omul asta aici pe forum ca realitatea....lasa mai bine
noi sa fim sanatosi
soosy is offline  
Old 09-10-12, 13:47   #1168
sorin gti power

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 6,330
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
da hai scoate-te acum....era un moft...desigur
si daca era moft,tu cel tipicar cu piese de calitate si scumpe te plangi pentru niste faruri si asa ieftine(chit ca erau ok....si pentru nelinistea ta,omu care le-a luat i-a dat un polish si is foarte ok)dar na...
evident daca multi nu stiu care ii treaba pe aici,Sorin pare omu perfect cu lucruri de calitate si etc etc..
vrajeli
dar ma bucur ca te poti "camufla" in omul asta aici pe forum ca realitatea....lasa mai bine
noi sa fim sanatosi
copil tembel nu-mi faci tu mie "portret" , ma stiu cam toti si cine e important de restul n-am nevoie , sunt un simplu om dar nu suport prostia si mai alea cea in stadiu avansat pt care nu exista remediu , te rog sa numai folosesti numele meu pe aici , nu te stiu nu ma stii si gata ,
sorin gti power is offline  
Old 09-10-12, 14:00   #1169
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by sorin gti power View Post
copil tembel nu-mi faci tu mie "portret" , ma stiu cam toti si cine e important de restul n-am nevoie , sunt un simplu om dar nu suport prostia si mai alea cea in stadiu avansat pt care nu exista remediu , te rog sa numai folosesti numele meu pe aici , nu te stiu nu ma stii si gata ,
doar am tras concluziile si te-am corectat deoarece vrei sa pretinzi a fi altcineva decat esti de fapt
si suporta-te ca asta esti tu
pana la urma nici nu inteleg rostul postariilor tale + ca ai zis N ori ca gata nu mai postezi...aici si valoarea cuvantului tau
in fine...hai sa o lasam asa,dar data viitoare fi mai selectiv in afirmatii inainte sa arunci cu noroi

cu atat mai bine daca nu te stiu...nici nu ma intereseaza,si asta as vrea sa cer si eu ca GATA...si nu numai tie,tuturor
fiti obiectiv si atat,continuam discutii inutile
soosy is offline  
Old 09-10-12, 14:31   #1170
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: Vw bora Edition

Nu ar trebui sa va mai bateti gura degeaba. Lasati sa faca omu' ce vrea din masina : el se va intreba el isi va raspunde...ce vad ca se practica.

Parerea despre masina ? Buna - dar ar putea sa fie si mai buna daca proprietarul nu ar avea idei preconcepute si nu l-ar multumi aprecierile false ale prietenilor lui apropiati ( referitoare la masina).

In rest...multa vorbaraie si nimic concret. Bag de seama ca el are f mult timp liber daca posteaza de fiecare data, best seller-uri - volume intregi.
__________________
Niciodata nu te certa cu un idiot. Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!
My KYS
Comercializare suspensii pe aer, custom: FB Airride Custom Romania office@suspensiipeaer.ro


LIKE PLS : https://www.facebook.com/pages/Airrid...5062914?ref=hl

www.suspensiipeaer.ro
B-61-KYS is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -