Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 03-09-12, 21:38   #961
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
Daca o aranjai putin pe fata si faceai cateva poze gen sedinta foto(gen profi) , nu cred ca ar fi comentat nimeni (chiar daca fata nu ar fi fost pe placul lor) asa e ca o poza pt ea, gen facebook , nu te supara dar are dreptate Goppo in felul lui ...
adica este prost imbracata,sau?
ori trebui sa o dezbrac mai bine?

oameni buni,hai sa fim seriosi...
iar poza cu spalatul jantelor...ce are...si eu trebuia sa ma aranjez...trebuia sa port nike,sau sa fiu in costum?adica dupa conceptia lui,de fapt cred ca problema era berea,ca era Noroc...era mai ok daca era un Ursus,Bergenbier etc..dupa mintea lui asa pare
de fapt era o sticla,si fiind paraul aproape am zis sa spal putin jantele....atat
iar dupa niste idioti se poate isca o asa mare valva...degeaba,nu ai cu cine asta e
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline  
Old 03-09-12, 21:44   #962
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Vw bora Edition

poftim .....e prietena mea , si fost facut ad hoc totul ...

Nu zic ca era prost imbracata , dar daca vrei sa faci ceva calumea trebuie sa iti dai silinta , pozele de genul ala le ti intr-un folder pt tine , sper ca m-ai inteles
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC_1172.JPG
Views:	208
Size:	4.19 MB
ID:	2542798  
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline  
Old 03-09-12, 21:53   #963
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
poftim .....e prietena mea , si fost facut ad hoc totul ...

Nu zic ca era prost imbracata , dar daca vrei sa faci ceva calumea trebuie sa iti dai silinta , pozele de genul ala le ti intr-un folder pt tine , sper ca m-ai inteles
cand am vrut ceva de genul atunci am facut in asa fel...acum nu avea absolut nici o legatura...ii poate o simpla poza din concediu...atat,nimic mai mult
iti pot arata si eu 1 poza cand ideia era pentru asa poza


toata chestia ii de mentalitate...din daca ii urmaresti bine,vorbeste amarul din multi
vai si amar...apar unii cu influentele de dincolo,si incep sa isi dea cu parearea si etc etc dar cand ii vorba de ei sa faca ceva,nu poate sa treaca drumul ca nici pentru asa ceva nu au bani...dar mai sa vina cu o realizare
in fine...chiar nu are rost
am mai amintit odata...daca nu era masina lui "soosy" la modul in care este acum,si cum au evoluat lucruriile multi erau ....numai in admiratii si etc...dar las ca ii bine in felul in care pe alte topicuri,trec ani,pe masina apare un set de jante un sticker si o husa de scaun noua si ii BELEA...
cam atat
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_4889.JPG
Views:	178
Size:	1.43 MB
ID:	2542804  
soosy is offline  
Old 03-09-12, 21:55   #964
byJoKeR

Stage 5
 
byJoKeR's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 955
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
poftim .....e prietena mea , si fost facut ad hoc totul ...

Nu zic ca era prost imbracata , dar daca vrei sa faci ceva calumea trebuie sa iti dai silinta , pozele de genul ala le ti intr-un folder pt tine , sper ca m-ai inteles
frumoase jantele
byJoKeR is offline  
Old 03-09-12, 22:08   #965
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: Vw bora Edition

poftim aici piesa si nu mai intru in detalii
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	546084_343648089055173_2017432730_n.jpg
Views:	217
Size:	109.6 KB
ID:	2542817  
goshy is offline  
Old 03-09-12, 22:15   #966
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by goshy View Post
poftim aici piesa si nu mai intru in detalii
ok...acum fara polemici si chestii de genul sa iti insir cateva chestii

de ex in afara faptului ca masina este ca din fabrica(intradevar intretinuta ca si nou)ii joasa si cu jantele pe de ea NU MA PASIONEAZA CU NIMIC
nu spun faptul ca este urata,dar mie nu imi pare o masina modificata ca are jante si suspensii
grila nu imi place asa...daca era,putem sa o las si eu pe a mea si nu mai dadeam 30 eu
faruriile bat foarte prost...si altfel arata cu lupe in ele..
aspectul bad boyolui ii o chestie de da si nu...eu am mers pe da si is multumit,dar ar merge si fara intradevar

in final...jantele nu imi plac deloc...asa low la noi chiar nu merge(daca vrei sa si folosesti masina)in afar de aceste 2 fapte ce mai ii WOOW la ea?
ca eu am stickere si plasa la boxe care nu plac...ok
dar mai este stop pe led,eleron luneta,volan,muzica,tipsul de la toba...si multe alte mici cacaturi..

deci?
edit: pun si eu o poza doua din fata
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0975.JPG
Views:	194
Size:	286.7 KB
ID:	2542840   Click image for larger version

Name:	IMG_1741.JPG
Views:	174
Size:	404.6 KB
ID:	2542841  

Last edited by soosy; 03-09-12 at 22:20.
soosy is offline  
Old 03-09-12, 22:23   #967
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Vw bora Edition

Fara sa te superi pe mine .....masina asta de mai sus pare mai eleganta , denota un aer de maturitate . stickere,fibre,tipsuri ...deja sunt fumate , sunt vazute drept tiunnnning de targ , oricine le poate pune, tu trebuie sa faci masina in asa fel incat sa vin eu sa zic , daaaa ma uite asa trebuia sa fi iesit masina asta pe poarta fabricii....si despre masina asta de mai sus pot sa zic chestia asta

Nu o lua in nume de rau , daca te simti implinit stand aluturi de masina ta asa cum e ea e ok, stiu cum e sa bagi bani in masina dar stiu si cum e sa gresesti si ma bucur ca am fost indrumat pe drumul bun , am avut un xsara care a fost un esec total , la fel fibre si cacaturi .Incearca sa nu mai iei orice post ca fiind unul de critica si sa te pui in pozitie defensiva si sa respingi absolut orice ti se ofera

@ byJoker Multumesc

BTW Arata bine masina , doar ca insisti pe anumite rahaturi care nu iti aduc nici un plus , la niste distantiere + camber nu te gandesti?

Last edited by RIcKO; 03-09-12 at 22:26.
RIcKO is offline  
Old 03-09-12, 22:28   #968
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
Fara sa te superi pe mine .....masina asta de mai sus pare mai eleganta , denota un aer de maturitate . stickere,fibre,tipsuri ...deja sunt fumate , sunt vazute drept tiunnnning de targ , oricine le poate pune, tu trebuie sa faci masina in asa fel incat sa vin eu sa zic , daaaa ma uite asa trebuia sa fi iesit masina asta pe poarta fabricii....si despre masina asta de mai sus pot sa zic chestia asta

Nu o lua in nume de rau , daca te simti implinit stand aluturi de masina ta asa cum e ea e ok, stiu cum e sa bagi bani in masina dar stiu si cum e sa gresesti si ma bucur ca am fost indrumat pe drumul bun , am avut un xsara care a fost un esec total , la fel fibre si cacaturi .Incearca sa nu mai iei orice post ca fiind unul de critica si sa te pui in pozitie defensiva si sa respingi absolut orice ti se ofera

@ byJoker Multumesc
inteleg perfect ce zici...apreciez si aceasta munca la altii cand vad asemenea masini pentru ca intradevar dau bine...ex si masina ta...dar lipseste ceva personal asa simt,vad eu
nu spun ca trebui sa fie "marcat" pentru ca nu asa iesim in evidenta dar na...
legat de critici,in modul in care ai exprimat tu,nici o problema,bine venita etc etc dar este si un tonus si un mod la care se poate exprima
si stric de masina...
in fine...se poate lungi mult si bine
daca moderatorul considera ca trebui inchis topicul,sa o faca cu cea mai mare incredere
pana la urma sunt convins ca nu imi este locul aici,poate ca nu place persoana mea,modul de lucru,masina si etc...eu merg pe ideia mea iar mai departe nu vreau sa ma laud si etc dar as avea multe de zis
cam atat
soosy is offline  
Old 03-09-12, 22:30   #969
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: Vw bora Edition

nu am nimic cu exteriorul masinii tale, ti-am mai spus-o, jantele si suspensia imi plac, mai putin veveritoiul si lipul de cupra, nu se imbina bine deloc, ti-am spus-o decent, la interior ti-am spus ca nu-mi plac deloc capacele alea...

imi dadeam cu parerea, gusturile mele contra ale tale, nu ti-am spus "fa aia ca asa vreau eu!" dar apoi s-a ajuns la niste insulte mici, apoi la jigniri si apoi la tot circul asta in loc sa ne dam cu parerea fiecare, e un forum, ar trebui sa ne lege pasiunea pt VW
__________________

VolksWagen Bora variant 1.9 TDI
https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...-bora-tdi.html


Reconditionez jante, polish, sablat, indreptat, vopsit... Materiale profesionale!
https://www.facebook.com/pages/Recond...09226669120009
goshy is offline  
Old 03-09-12, 22:33   #970
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Vw bora Edition

@soosy: incearca sa fii mai "open-minded", eu inteleg ca nu te aranjeaza niste jante si suspensii, dar tind sa cred ca tu incerci mai mult ce se vede prin jocuri de calculator.... (uneori)

@ricko: mai bine de atat nu se putea spune, si elegant si la obiect!
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline  
Old 03-09-12, 22:35   #971
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by goshy View Post
nu am nimic cu exteriorul masinii tale, ti-am mai spus-o, jantele si suspensia imi plac, mai putin veveritoiul si lipul de cupra, nu se imbina bine deloc, ti-am spus-o decent, la interior ti-am spus ca nu-mi plac deloc capacele alea...

imi dadeam cu parerea, gusturile mele contra ale tale, nu ti-am spus "fa aia ca asa vreau eu!" dar apoi s-a ajuns la niste insulte mici, apoi la jigniri si apoi la tot circul asta in loc sa ne dam cu parerea fiecare, e un forum, ar trebui sa ne lege pasiunea pt VW
si nici nu aveam absolut nimic pentru ca ii parerea ta,altu vine cu alta parere si tot asa...de asta se numeste forum
insa este enervant cand esti luat la misto,ca plasa boxe nunta si etc

am inteles ca nu va este pe plac,momentan(poate)asta a fost solutia pentru a nu iesi in evidenta distanta intre fata de usa si boxa...poate pe viitor pun distantier mai gros(ar fi o varianta)
buza de Cupra,eu zic ca chiar da foarte ok...ii vorba iaras de gusturi
poate ca tie nu iti place,dar live da chiar ok,si eventual se poate numi varainta de avarie pana apare cea de Rieger...cu siguranta o schimb daca gasesc ceva la pret ok(Gli,Rieger...)pana atunci sigur nu

in rest ce pot sa mai zic...spor la treaba
si sa ne auzim cu bine
soosy is offline  
Old 03-09-12, 22:42   #972
.Alex

Stage 4
 
.Alex's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 268
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by goshy View Post
poftim aici piesa si nu mai intru in detalii
pfoai , doar masina aia nasoala ai putut sa o pui ?

ultima e pentru soosy , cu prelungirea rieger despre care vorbeste , si cu niste aripi putin mai deosebite,evazari, si toate detaliile alea mici, care nu conteaza pentru ca nu sar in ochi .
edit: si in poza 2 este o prelungire mai deosebita , nu stiu cum se numeste
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	7175365649_35d68f7905_k.jpg
Views:	124
Size:	1.22 MB
ID:	2542867   Click image for larger version

Name:	7270177338_3f344f6d49_b.jpg
Views:	194
Size:	334.1 KB
ID:	2542868   Click image for larger version

Name:	7771573402_4eb6c0ea40_b.jpg
Views:	131
Size:	373.0 KB
ID:	2542869  

__________________
You're not cool unless parts of your car hit the ground on flat roads.
.Alex is offline  
Old 03-09-12, 22:53   #973
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Vw bora Edition

Ce prost stau farurile la bora din poza 2. Lufturi foarte mari ! In rest....
vinyl is offline  
Old 03-09-12, 23:03   #974
.Alex

Stage 4
 
.Alex's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 268
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by vinyl View Post
Ce prost stau farurile la bora din poza 2. Lufturi foarte mari ! In rest....
asta probabil pentru ca nu sunt O..... , nu mai zic nimic ca iar se cearta lumea
.Alex is offline  
Old 03-09-12, 23:14   #975
SAX1987
4Tuning International Member


Stage 5
 
SAX1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,804
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: Vw bora Edition

Ce oameni mai ...va certati cu sossy si pe mine nu ma invitati !!

Ce poze ca nu am gasit nimi in ultimele 5 pagini


Va rog frumos PM cand e scandal aici !!
SAX1987 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -