Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-02-12, 22:29   #496
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
da...la vw,audi,seata,skoda etc...sunt fel si fel de variante tocmai de asta am si cerut pareri in paginiile anterioare dar se pare ca colegii s-au plictisit sa raspunda,si nici nu prea vor...iar la urma imi arunca in fata ca vezi cate intrebari pui
evident renume are kw,weitech,h&r,koni si etc...dar nu mai repet odata cum consider eu suspensia asa ca nu ma intereseaza,din cate am vorbit pe alte forumuri(ca inca odata repet aici se pare ca ii greu cu posturiile)cel mai bine se comporta Raceland(durata si rigiditate ok)..Ta teh...ii ceva mai rigida...jom si fk sunt chiar slabute..mai ales astea mai ieftine
Nu stiu de unde scoti perlele astea ...jom slabutze ) vezi ca jom blue line e cat 2 TA ...si sunt chiar foarte bune
RIcKO is offline  
Old 22-02-12, 22:49   #497
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Vw bora Edition

eu nu mai inteleg nimic...vrei suspensie sport dar vrei sa fie la fel de comfortabila ca una stock. vrei ieftina da si buna. trebuie sa te hotarasti ce vrei. trebuie sa faci compromisuri. esti prea dificil. si popa si hot... nu vrei low si nici clean..ca pe "afara". e greu sa vi cu ceva nou....si cu un buget cat mai mic.
__________________
GR-02-ZMN Oltcit Club Rally Car
OT-56-MAG Opel Vectra A SFI Stance edition
DJ-10-BID VW GOLF III Daily driven
gbry_el_05-RSG is offline  
Old 22-02-12, 23:56   #498
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

in 3 luni ai reusit sa aduni 34 de pagini de discutii legate de : jante, gume si suspensie.

ce urmeaza?
Detman is offline  
Old 23-02-12, 10:57   #499
Sebastian.C

Stage 5
 
Sebastian.C's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 3,004
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Si uite de la ultimul meu post de aseara ...pana acuma...s-au mai strans vreo 2 pagini de vorbe aiurea.....
Sebastian.C is offline  
Old 23-02-12, 11:12   #500
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by gbry_el_05-RSG View Post
eu nu mai inteleg nimic...vrei suspensie sport dar vrei sa fie la fel de comfortabila ca una stock. vrei ieftina da si buna. trebuie sa te hotarasti ce vrei. trebuie sa faci compromisuri. esti prea dificil. si popa si hot... nu vrei low si nici clean..ca pe "afara". e greu sa vi cu ceva nou....si cu un buget cat mai mic.
nu vin cu absolut nimic nou...doar personal ATAT
legat de suspensie am gasit ce caut...nu inteleg ce tot atata se dezbate...pentru mine Raceland este suspensia care ma va ajuta sa o cobor si sa nu fie extra rigida...chiar sunteti absurzi

Quote:
Originally Posted by Detman View Post
in 3 luni ai reusit sa aduni 34 de pagini de discutii legate de : jante, gume si suspensie.

ce urmeaza?
cand va fi vremea ok va urma sa lucru la ea...ce altceva sa urmeze,iar daca am intrebari eventual o sa intreb dar din cate vad nu prea are rost

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
Nu stiu de unde scoti perlele astea ...jom slabutze ) vezi ca jom blue line e cat 2 TA ...si sunt chiar foarte bune
si Fk este Silverline si is mai scumpe...am zis unele Jom si Fk...alea mai ieftine
dar inca odata repet nu inteleg de unde iar discutia cu suspensia cand am afirmat deja ca va fi Raceland,dupa informatiile pe care le-am primit ofera cea ce caut eu....chestia aia DIFICILA pe care voi unii o sustineti

Quote:
Originally Posted by Sebastian.C View Post
Si uite de la ultimul meu post de aseara ...pana acuma...s-au mai strans vreo 2 pagini de vorbe aiurea.....
da...daca vezi,trei sfert din posturi sunt abureli de dragul de a arata ca pana la urma cine suntem pe forum,hai sa ne dam repede cu parerea,iscam o cearta si apoi incepem atacul...atat nimic mai mult
vad discutii inutile de suspensii care nu is au locul odata ce am stabilit deja ceva,vad discutii referitaoare la investitia in masina mea,discutii ca nu stiu cate pagini despre jante...si etc

pana la urma macar am avut un subiect nu ca pe alte topicuri discutii de mesenger,chat intre 3-4 persoane cu chef de vorbarie
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline  
Old 23-02-12, 11:42   #501
calin.massive
VW Driver

Stage 5
 
calin.massive's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 517
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Nu stiu care ii mai distractiv , topicu tau sau 9gag?
Men, asa ca de la proprietar de bora la altu... terminati jantele,ia gumele care le vrei,ia suspensia aia raceland care o are 50% de TM,laso cat poti/vrei de jos,puneti lupe ce ai vazut si pe alte bora si fa-o cum vrei ca ar fi trist sa fim toti cum masini clean si shtantzate
__________________
calin.massive is offline  
Old 23-02-12, 12:08   #502
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by calin.massive View Post
Nu stiu care ii mai distractiv , topicu tau sau 9gag?
Men, asa ca de la proprietar de bora la altu... terminati jantele,ia gumele care le vrei,ia suspensia aia raceland care o are 50% de TM,laso cat poti/vrei de jos,puneti lupe ce ai vazut si pe alte bora si fa-o cum vrei ca ar fi trist sa fim toti cum masini clean si shtantzate
mie nu mi se pare amuzant deloc...ba chiar stresant,absolut enervant
evident o sa imi vad de plan...o sa fiu procentul 51% dar multumit ca pun pe masina cea ce doresc si caut,nu dupa vorbe si siteuri de afara
intradevar o sa-mi pun lupe si o sa fiu a 2-a sau 3-a masina din Timisoara bora cu lupe


stai linistit ca nu ma pasioneaza masiniile alea "clean" si nici shtantzate
vedem la urma ce o fi
soosy is offline  
Old 23-02-12, 21:57   #503
leon.

Stage 2
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 71
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Detman View Post
in 3 luni ai reusit sa aduni 34 de pagini de discutii legate de : jante, gume si suspensie.

ce urmeaza?
ai uitat de LUPE si de TRIPLE.....::)))
leon. is offline  
Old 23-02-12, 21:58   #504
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by leon. View Post
ai uitat de LUPE si de TRIPLE.....::)))
foarte comic..=)))
ahaahaaa=))
interesant...

o sa vedem ce o uitat si ce nu...pana atunci am o rugaminte,fiti stric la subiect
atat...
soosy is offline  
Old 25-02-12, 07:02   #505
ruller

Stage 5
 
ruller's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,515
Default Re: Vw bora Edition

cam asa as face eu Bora mea...daca as avea una !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	425285_340084112702879_100001038798256_988120_15681637_n.jpg
Views:	243
Size:	37.9 KB
ID:	2338706  
ruller is offline  
Old 25-02-12, 09:46   #506
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by ruller View Post
cam asa as face eu Bora mea...daca as avea una !
zici tu ceva:X...una dintre jantele mele preferate...culoarea chiar ii ok
dar na stii cum sta treaba

sa ne auzim cu bine
soosy is offline  
Old 27-02-12, 19:36   #507
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

mi-a ajuns cablu vag com obd 2,decat sa dau 70 lei la fiecare diagnoza asa sunt pe cont propriu
am si scos eroare de la airbag(cu ce am ramas dupa ce mi-a facut figuri ceva sigurante)
in rest masina ii chiar ok....fara nici o problema
jantele sunt gata...miercuri le iau acas(momentan is la un coleg ca nu am avut timp sa ma intalesc cu omu care s-a ocupat de ele)

mai departe vedem...ce imi permite si cand imi permite vremea
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Vag com.jpg
Views:	86
Size:	779.3 KB
ID:	2341999  
soosy is offline  
Old 28-02-12, 16:53   #508
andrey_

Stage 4
 
andrey_'s Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 213
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Buna investitie! Te scoate din multe
andrey_ is offline  
Old 28-02-12, 16:55   #509
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by andrey_ View Post
Buna investitie! Te scoate din multe
tocmai de asta am si luat-o....asa periodic o sa imi verific starea tehnica si ii super...
nu sa dau de fiecare data cate 60-70 lei + aveam o eroare de la airbag ce mi-a ramas de o vreme si trebuia sa rezolv
soosy is offline  
Old 29-02-12, 13:01   #510
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: Vw bora Edition

Pune niste poze cu jantele te rog. Cum au iesit? Nu au ramas putin patate unde s-a sudat aluminiu ?
Se observa unde au fost sudate ?
Maniak22 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -