Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-02-12, 15:27   #481
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
Te superi degeaba! Are dreptate Ricko, ca sa nu mai zic, ca, in afara de grila badgeless, e stock masina. Ai luat niste jante si faci pe tine ca vrei confort, la suspensie la fel vrei sa arate bomba dar sa nu-ti atinga baia de ulei aia super joasa a ta, plus ca de lupe ai vorbit 5 pagini si n-ai luat nimic, si ai mai si umplut-o cu stickere zici ca e din Ice Age! Nu tre sa placa la toata lumea, dar arata si mie pe unu intreg la minte la care ii place, serios acuma! Mai bine nu mai visezi la look d-ala "ca pe youtube", ca te faci de ras!
vorbesti total aiureah..zici ca in afara de grila nu s-a facut nimic?asa pentru inteligenta ta si eventual pentru altii deja masina sta in 1000 eu investiti
bady boy? playerul? woofer statie si etc...acum asta ii un fix de al meu ii alta treaba,pleoapa de luneta? foliiel?faruriile ca si noi?etc...evident ca vreau confrot si nu sa sar in masina ca mingea de ping pong

las ca ne auzim daca fac pe mine sau nu cand o sa termin treaba...dar stii cum ii,de vorbit oricine poate vorbi si mai ales de criticat...haideti cu fapte fratiilor nu vorbe...si nu de cu alea ca imi cumpar masina o las jos pun suspensii si gata WOW ce tuning...ca doar ii oem si rahaturi
cand o sa vina lupele o sa te rog pe tine sa vi sa le montezi...daca tot te afli intreaba....daca tu esti ZEU spune ce lupa ii ok in far de bora!?!?

Quote:
Originally Posted by gbry_el_05-RSG View Post
o fapta face cat 1000 de cuvinte! chiar am ramas dezamagit. ma asteptam sa iese ceva deosebit din masina asta. sau cel putin asa imi imaginam pe masura ce urmaream topicul. nu cred ca era neaparat nevoie de condensator, amplificatoare si subwofer. sunt o gramda de lucruri mai importante de facut. acum fiecare cu prioritatile lui. din spatele tastelor e usor....la practica e greu. mi-ar placea ca tot ce ai scris tu aici sa prinda forma.....Doamne-ajuta!
inteleg...si foarte corect
vorba cat mai putina si fapte...abia a trecut iarna...nici nu a trecut,ce puteam face?si asa am activat destul
o sa vina absolut tot ce am amintit...doar pana acum ce am zis au cumparat altii?sau nu am facut nimic?!
nu ii suparare numai sa fim corecti
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline  
Old 22-02-12, 15:30   #482
sorin gti power

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 6,330
Default Re: Vw bora Edition

ultimele 2 posturi ar trebuii sa-ti deschida ochii si mintea .... pt ca ai cam luat-o pe aratura , si punerea in vanzare a masinii spune multe
sorin gti power is offline  
Old 22-02-12, 16:34   #483
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by sorin gti power View Post
ultimele 2 posturi ar trebuii sa-ti deschida ochii si mintea .... pt ca ai cam luat-o pe aratura , si punerea in vanzare a masinii spune multe
nu trebuie sa ma gandesc absolut deloc...stiu exact ce vreau si aia urmaresc si o sa fac
acum ca un mic detaliu nu va place,repede hop gata ieacs ca nu ii bine si ii naspa si etc etc.....texte ca masina ii stock,aberatii
tie ce iti spune punerea la vanzare a masinii?mie absolut nimic...ii o tentativa pur si simplu
fiecare o ia cum vrea


cand va fi vremea mai ok o sa ma ocup de planuriile mai mari...deocamdata atata pot...daca voi puteti mai mult,bravo voua
fara polemici,cearta si de astea...accept orice parere si raspund de faptele mele
soosy is offline  
Old 22-02-12, 17:14   #484
sorin gti power

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 6,330
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
nu trebuie sa ma gandesc absolut deloc...stiu exact ce vreau si aia urmaresc si o sa fac
acum ca un mic detaliu nu va place,repede hop gata ieacs ca nu ii bine si ii naspa si etc etc.....texte ca masina ii stock,aberatii
tie ce iti spune punerea la vanzare a masinii?mie absolut nimic...ii o tentativa pur si simplu
fiecare o ia cum vrea


cand va fi vremea mai ok o sa ma ocup de planuriile mai mari...deocamdata atata pot...daca voi puteti mai mult,bravo voua
fara polemici,cearta si de astea...accept orice parere si raspund de faptele mele
Acesta este ultimul post al meu pe thread-ul tau pt ca e greu cu tine

punerea in vanzare (cum zici tu "ii tentativa") spune ca masina nu e nimik pt tine si ca iti e indiferent , o masina la care tii nu o dai si incerci sa fie foarte ok din toate punctele de vedere... exemple sunt foarte multe aici si peste tot

in momentul de fata masina e stock cu mici exceptii care deja nu se mai "poarta" la noi exemplu bad , muzica nu e ceva sa se vada si bineinteles vesta


ti-a spus cineva mai sus ca vorbesti mult si nu prea faci nimic si asta cred ca o vad si altii din profilul tau .
un mic exemplu : avem amadoi profilul facut in 2008 in schimb tu ai posturi dublu fata de mine (si nu ai avut foarte multe anunturi cu piese,dezmembrari etc) deci...asta spune multe
sau poate si tind sa cred forum-ul acesta ca pt tine e un fel de meessenger sau facebook

daca e adevarat cum ai spus ca investitia depaseste 1000e cu parerea de rau iti spun ca ai cheltuit banii degeaba (toti ti-au zis asta)

PS : incerca sa vorbesti romaneste si explicit sa inteleaga toata lumea sau poate ne explici si noua ce insemna ieacs , bla-bla - sau poate consulti DEX

eu am incetat , sper sa intelegi , bafta pe viitor
__________________
Vw Golf 4 GTI 1.8T - 2001

Bmw e36 325i Cabrio - 1994

Last edited by sorin gti power; 22-02-12 at 17:18.
sorin gti power is offline  
Old 22-02-12, 17:25   #485
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by sorin gti power View Post
Acesta este ultimul post al meu pe thread-ul tau pt ca e greu cu tine

punerea in vanzare (cum zici tu "ii tentativa") spune ca masina nu e nimik pt tine si ca iti e indiferent , o masina la care tii nu o dai si incerci sa fie foarte ok din toate punctele de vedere... exemple sunt foarte multe peste aici si peste tot

in momentul de fata masina e stock cu mici exceptii care deja nu se mai "poarta" la noi exemplu bad , muzica nu e ceva sa se vada si bineinteles vesta


ti-a spus cineva mai sus ca vorbesti mult si nu prea faci nimic si asta cred ca o vad si altii din profilul tau .
un mic exemplu : avem amadoi profilul facut in 2008 in schimb tu ai posturi dublu fata de mine (si nu ai avut foarte multe anunturi cu piese,dezmembrari etc) deci...asta spune multe
sau poate si tind sa cred forum-ul acesta ca pt tine e un fel de meessenger sau facebook

daca e adevarat cum ai spus ca investitia depaseste 1000e cu parerea de rau iti spun ca ai cheltuit banii degeaba (toti ti-au zis asta)

PS : incerca sa vorbesti romaneste si explicit sa inteleaga toata lumea sau poate ne explici si noua ce insemna ieacs , bla-bla - sau poate consulti DEX

eu am incetat , sper sa intelegi , bafta pe viitor
sa fie cum zici tu....oricum cu voi EXPERTII nu are rost...zici ca nu am avut anunturi de piese? mda..
daca te uiti atent am avut masina prezentata 3 la numar...crezi ca nu se aduna posturiile
daca observi am postat doar cand aveam ceva nou pe masina sau maxim cand aveam o intrebare
nu la schimb de ulei si etc...cum fac multi altii
ca pentru unii nu conteaza muzica....voi conduceti masina?voi sunteti vreu-n juriu ca sa stabiliti daca este de top sau nu
bucurativa se suspensia joasa si o pereche de jante....pe mine asta nu ma intereseaza
masina daca era o nimica nu ma apucam sa bag bani in ea si sa mai bag in continuare....insa tot timpul este loc de mai bine si de mai nou insa nu inseamna ca nu tin la ea si de astea
nici o problema pe cine nu intereseaza sa nu posteze sau sa nu se uite si gata,chiar si pareriile contra le-am acceptat si le accept insa unii sunteti obisnuiti sa vorbiti DE SUS cand in colo...mai bine las in fine
1000 eu bagati degeaba...mda,nici o problema....poate la urma vedem daca ii degeaba

oricum ii clar sunteti unii obsedati de ideia de OEM si siteuriile de dincolo dauneaza rau cu masini taras insa sunteti oricum departe dar orice alta ideie,plan de modificari pentru voi nu exista si nu acceptati

vedem la urma cand o sa zic ca....gata...aproximativ cam asta e
acum ca am apucat sa fac 4-5 chestii din care stickerele nu va place hop ne dam toti cu parerea si zicem ce se poarta,ca masina ii stock etc etc
nu are rost putem discuta pana maine
soosy is offline  
Old 22-02-12, 17:42   #486
sorin gti power

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 6,330
Default Re: Vw bora Edition

ultima precizare , invata sa scrii
ideia=ideea exista DEx te poti consulta sau citirea unei carti iti va imbunatatii vocabularul
sorin gti power is offline  
Old 22-02-12, 17:45   #487
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by sorin gti power View Post
ultima precizare , invata sa scrii
ideia=ideea exista DEx te poti consulta sau citirea unei carti iti va imbunatatii vocabularul
si daca am gresit nu ai inteles?
in rest,macar esentialul din raspunsul meu a fost perceput sau nu?


nu mai are rost sa tot purtam discutii ca poluam degeaba...mai gresesc,asta e...daca recitesc postul editez si corectez daca nu asta e


insa aroganta asta daca nu ar fi sau daca nu ar durea...dar pana la urma baza ii mentalitatea de roman nimic mai mult
bafta si spor
soosy is offline  
Old 22-02-12, 20:55   #488
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
interesant este unii dinvre voi postati cand trebuie atacat si criticat ca nu va place sau na intradevar nu este treaba la locul ei(dar in alte cazuri sa ajutati cu argumente,idei bla bla NIMIC)
Fara suparare...... dar tin sa te contrazic..... sunt 30 de pagini cu sfaturi..... legat de jante, de cauciucuri, de suspensie, distributie, si etc.........

Acum ca cineva te contrazice nu e bine..... s-ar putea sa ramai fara raspunsiri la intrebarile tale urmatoare cu atitudinea asta! bafta! imi plac stikerele
mike-fullspeed is offline  
Old 22-02-12, 20:59   #489
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by mike-fullspeed View Post
Fara suparare...... dar tin sa te contrazic..... sunt 30 de pagini cu sfaturi..... legat de jante, de cauciucuri, de suspensie, distributie, si etc.........

Acum ca cineva te contrazice nu e bine..... s-ar putea sa ramai fara raspunsiri la intrebarile tale urmatoare cu atitudinea asta! bafta! imi plac stikerele
nici o suparare....
30 de ce? am intrebat ceva de distributie,am purtat o discutie cu cineva ATAT
legat de jante normal ca daca sunt atatea variante nu ma arunc din prima...mai apoi era vorba de stilizare...s-a rezolvat si asta...dupa ce am discutat ceva nu am cumarat jantele?nu le-am facut cum am zis?
deci is doar vorbe nu?
suspensia la fel...am cautat cel mai bun compromis...fiecare stie ce vrea
poate is mai insistent asupra faptelor dar odata dau banul...nu in fiecare zi arunc 10 mil pe suspensii
am cerut pareri

pana la urma scuzati daca pe forumul asta trebuie intrebat odata iar la primul raspuns primit ala ii SFANT si atat..
credeam ca de aia ii forum sa dezbatem chestii,sa discutam
soosy is offline  
Old 22-02-12, 21:09   #490
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Vw bora Edition

10 milioane pe o suspensie , nu se poate numi suspensie aia , se poate numi doar compromis , sfat : vezi ca la noi in tara nu se comercializeaza , dar cunosc 2 marci de suspensii pana in 300 de euro , care da cu raceland , ta technics , jom , fk de pamant la capitolul ride control si fiabilitate.

Si inca un aspect pentru toti cei care dau 10-12 milioane pe o suspensie de genul acesta , cautati sa vedeti cu cat pleaca o suspensie de genul acesta de la producator [ pret de catalog ] , sa nu va mire cand o sa vedeti preturi plecand de la 100 de euro , cea sport fixa si urcand pana in maxim 150-160 cea reglabila !
DEVIL's Style is offline  
Old 22-02-12, 21:13   #491
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
10 milioane pe o suspensie , nu se poate numi suspensie aia , se poate numi doar compromis , sfat : vezi ca la noi in tara nu se comercializeaza , dar cunosc 2 marci de suspensii pana in 300 de euro , care da cu raceland , ta technics , jom , fk de pamant la capitolul ride control si fiabilitate.

Si inca un aspect pentru toti cei care dau 10-12 milioane pe o suspensie de genul acesta , cautati sa vedeti cu cat pleaca o suspensie de genul acesta de la producator [ pret de catalog ] , sa nu va mire cand o sa vedeti preturi plecand de la 100 de euro , cea sport fixa si urcand pana in maxim 150-160 cea reglabila !
da detalii de suspensia aia...poate am auzit poate nu
pentru mine suspensia inseamna : sa ma ajute sa cobor masina incat sa nu am probleme pe urma cu frecatul gumelor,sau alte minuni
atat...daca conditia asta ma tine 3-4 ani ii super....si evident sa nu fie rigida,cunosc suspensii care is lemn,dar pe mine nu ma pasioneaza virajele,masina jos in draci si etc
soosy is offline  
Old 22-02-12, 21:21   #492
ms99ass

Stage 5
 
ms99ass's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,584
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
10 milioane pe o suspensie , nu se poate numi suspensie aia , se poate numi doar compromis , sfat : vezi ca la noi in tara nu se comercializeaza , dar cunosc 2 marci de suspensii pana in 300 de euro , care da cu raceland , ta technics , jom , fk de pamant la capitolul ride control si fiabilitate.

Si inca un aspect pentru toti cei care dau 10-12 milioane pe o suspensie de genul acesta , cautati sa vedeti cu cat pleaca o suspensie de genul acesta de la producator [ pret de catalog ] , sa nu va mire cand o sa vedeti preturi plecand de la 100 de euro , cea sport fixa si urcand pana in maxim 150-160 cea reglabila !
La orice masina, indiferent ca e nemteasca, italieneasca, frantuzeasca etc. o suspensie sport e mai scumpa pe producator/original decat una stock! (prin suspensie inteleg 4 arcuri + 4 amortizoare + flanse).

Suspensiile Ta-Techniks sunt recunoscute in Germania pt raportul excelent privind pretul si calitatea (nu degeaba vin insotite de certificat TUV). Normal ca pt romani ce e ieftin nu are cum sa fie bun!
Intr-o tara unde salariul mediu e undeva la 350-400 euro, merita aruncati 1000+ euro pe o suspensie? Eu cred ca cine are multi bani de bagat in masina isi ia direct un GTI (dau exemplul acesta fiindca sunt pe forumul Vw:P). Insa asta e doar parerea mea...
ms99ass is offline  
Old 22-02-12, 21:28   #493
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by ms99ass View Post
La orice masina, indiferent ca e nemteasca, italieneasca, frantuzeasca etc. o suspensie sport e mai scumpa pe producator/original decat una stock! (prin suspensie inteleg 4 arcuri + 4 amortizoare + flanse).

Suspensiile Ta-Techniks sunt recunoscute in Germania pt raportul excelent privind pretul si calitatea (nu degeaba vin insotite de certificat TUV). Normal ca pt romani ce e ieftin nu are cum sa fie bun!
Intr-o tara unde salariul mediu e undeva la 350-400 euro, merita aruncati 1000+ euro pe o suspensie? Eu cred ca cine are multi bani de bagat in masina isi ia direct un GTI (dau exemplul acesta fiindca sunt pe forumul Vw:P). Insa asta e doar parerea mea...
Decat sa dau banii pe un ta technix , care sa imi rupa dintii in gura si sa crape dupa un an de mers zi de zi cu masina , prefer sa dau un 50-60 de euro in plus si sa iau o suspensie sport de la o firma de renume gen H&R cup KIT spre exemplu [ ii invidiez pe posesorii de VAG , spre deosebire de bmw , gasesti o gramada de lucruri bune la preturi foarte decente ]. Important e sa stii unde sa te uiti !

PS : ms99ss eu am simtit pe pielea mea ca ce e ieftin nu e neaparat si bun [ e valabila si reciproca ] , dar sa dau 250 de euro pe o suspensie care sa imi pericliteze viata pe drum umed sau cand rulez cu 120-140 pe autostrada, deja intram in alta arie de discutii !

Last edited by DEVIL's Style; 22-02-12 at 21:33.
DEVIL's Style is offline  
Old 22-02-12, 21:30   #494
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by ms99ass View Post
La orice masina, indiferent ca e nemteasca, italieneasca, frantuzeasca etc. o suspensie sport e mai scumpa pe producator/original decat una stock! (prin suspensie inteleg 4 arcuri + 4 amortizoare + flanse).

Suspensiile Ta-Techniks sunt recunoscute in Germania pt raportul excelent privind pretul si calitatea (nu degeaba vin insotite de certificat TUV). Normal ca pt romani ce e ieftin nu are cum sa fie bun!
Intr-o tara unde salariul mediu e undeva la 350-400 euro, merita aruncati 1000+ euro pe o suspensie? Eu cred ca cine are multi bani de bagat in masina isi ia direct un GTI (dau exemplul acesta fiindca sunt pe forumul Vw:P). Insa asta e doar parerea mea...
pana la urma nu ii vorba de pret...eu personal suspensia o consider exact cum am amintit-o mai inainte...iar pentru asta evident nu as da multi bani
daca s-ar putea din partea mea as rezolva doar prin arcuri dar am avut pe golf si m-am lamurit
asa o sa iau o reglabila si gata...caut care ii cea mai SOFT,cea mai de STRADA atat
pentru alte preferinte si etc etc din partea mea luati ce vrei si la 2000 eu
soosy is offline  
Old 22-02-12, 21:34   #495
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Decat sa dau banii pe un ta technix , care sa imi rupa dintii in gura si sa crape dupa un an de mers zi de zi cu masina , prefer sa dau un 50-60 de euro in plus si sa iau o suspensie sport de la o firma de renume gen H&R cup KIT spre exemplu [ ii invidiez pe posesorii de VAG , spre deosebire de bmw , gasesti o gramada de lucruri bune la preturi foarte decente ]. Important e sa stii unde sa te uiti !
da...la vw,audi,seata,skoda etc...sunt fel si fel de variante tocmai de asta am si cerut pareri in paginiile anterioare dar se pare ca colegii s-au plictisit sa raspunda,si nici nu prea vor...iar la urma imi arunca in fata ca vezi cate intrebari pui
evident renume are kw,weitech,h&r,koni si etc...dar nu mai repet odata cum consider eu suspensia asa ca nu ma intereseaza,din cate am vorbit pe alte forumuri(ca inca odata repet aici se pare ca ii greu cu posturiile)cel mai bine se comporta Raceland(durata si rigiditate ok)..Ta teh...ii ceva mai rigida...jom si fk sunt chiar slabute..mai ales astea mai ieftine
soosy is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -