Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 15-07-13, 10:01   #1366
HandsUp

Stage 3
 
HandsUp's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 126
Default Re: Vw bora Edition

Ce dimensiune ai pe fata ? Arata ciudat, intinsa putin pe spate si pe fata iasa "buza de protectie".
HandsUp is offline  
Old 15-07-13, 10:04   #1367
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by HandsUp View Post
Ce dimensiune ai pe fata ? Arata ciudat, intinsa putin pe spate si pe fata iasa "buza de protectie".
205 40 ii fata....iar spatele ii 215 40 insa ii diferenta mare intre latimiile la jante
7.5 cu 9.5 de asta pare asa
si guma spate nu ii cu buza de protectie...
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline  
Old 15-07-13, 10:32   #1368
HandsUp

Stage 3
 
HandsUp's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 126
Default Re: Vw bora Edition

Fa cumva si pune buza mai mare pe fata, arata urat cu "biscutii" astia . Si pe viitor, fa cumva si ia'ti gume noi, ii pacat de jantele astea, anvelopele pe care le ai acum "isi cam arata varsta".
HandsUp is offline  
Old 15-07-13, 10:42   #1369
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by HandsUp View Post
Fa cumva si pune buza mai mare pe fata, arata urat cu "biscutii" astia . Si pe viitor, fa cumva si ia'ti gume noi, ii pacat de jantele astea, anvelopele pe care le ai acum "isi cam arata varsta".
si eu mi-as fi dorit un 8j pe fata...nu mai mare dar nici mai mic insa asta a fost configuratia...sau puteam sa le fac toate 4 8,5 dar tot este mai bine asa
vedem pe viitor ce va fi
dot-ul gumelor ii 11...de vechi nu is vechi si chiar au destula carne...next time poate avem cash si de noi,acum cam atat
si asa am peste 3500 lei doar in jante
soosy is offline  
Old 15-07-13, 10:48   #1370
HandsUp

Stage 3
 
HandsUp's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 126
Default Re: Vw bora Edition

Nici cu 8j nu prea faceai mare lucru.Nu conteaza ca is din 2011 si ca au carne, arata urat/invechit pe jantele astea.Tocmai, daca tot ai 100 de milioane investit in ele, trebuia sa te mai rupi cumva sa le pui gumele potrivite, parerea mea.
HandsUp is offline  
Old 15-07-13, 11:14   #1371
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by HandsUp View Post
Nici cu 8j nu prea faceai mare lucru.Nu conteaza ca is din 2011 si ca au carne, arata urat/invechit pe jantele astea.Tocmai, daca tot ai 100 de milioane investit in ele, trebuia sa te mai rupi cumva sa le pui gumele potrivite, parerea mea.
inteleg ce zici si eu as fi vrut la fel,totul ca si nou dar din pacate mai aveam pe cap si vopsitul masinii,si multe alte mici detalii care mi-au mancat banii desii is lucruri marunte(gen distantier,prezoane lungi,unghi fuga si etc etc...)

next time,daca va mai fi
soosy is offline  
Old 16-07-13, 08:43   #1372
calin.massive
VW Driver

Stage 5
 
calin.massive's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 517
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Pacat de roti, mult mai bine era daca le luai 8,5J toate si puneai distantiere . dar nah ... bine ca s-a scapat Marian de ele si poate sa treaca le dimensiuni serioase
__________________
calin.massive is offline  
Old 16-07-13, 09:48   #1373
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by calin.massive View Post
Pacat de roti, mult mai bine era daca le luai 8,5J toate si puneai distantiere . dar nah ... bine ca s-a scapat Marian de ele si poate sa treaca le dimensiuni serioase
asa zici tu,pentru o latime de 0.5 ii pacat si omu se scapa de o valoare de 3000 lei?!
in fine
nu vreau sa dezbat problema asta
si el le-a avut 8.5 o perioada si cere-i parerea si sa iti zic el cum ii mai bine ca eu chiar nu mai dau explicatii
singura chestie ii ca nu sta guma intinsa pe janta(dar nici nu vroiam pe fata asa ceva)in rest nu este nici o diferenta,avand acum distantiere sta la fel,poate mai inafara decat daca erau 8 sau 8.5 dar na....hai sa vorbim toti ca ii simplu
a si trecut Marian la dimensiuni serioase,la table....fara sa stii motivele ar fi mai bine sa nu intri asa in detalii ca nu are rost,accept pareriile pro contra dar hai sa ne rezumam la atat
mersi
soosy is offline  
Old 16-07-13, 13:37   #1374
c0la

Stage 2
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 67
Default Re: Vw bora Edition

Foarte frumoasa masina , cum se numesc jantele ?
c0la is offline  
Old 16-07-13, 13:48   #1375
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by c0la View Post
Foarte frumoasa masina , cum se numesc jantele ?
multu
schmidt vn line
soosy is offline  
Old 16-07-13, 15:45   #1376
Kahn
Opel Driver

Stage 5
 
Kahn's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 657
Member of:
[Opel]
Default Re: Vw bora Edition

Gumele nu sunt vechi, au carne, dar arata invechite pe jante. WTF?

Bafta cu masina, las-o mai jos si aia e!
Kahn is offline  
Old 16-07-13, 16:08   #1377
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Kahn View Post
Gumele nu sunt vechi, au carne, dar arata invechite pe jante. WTF?

Bafta cu masina, las-o mai jos si aia e!
dupa cum am zis au dot 2011...
am ceva produse de la Mafra tot tacamul printre care spray pentru "luciu" gume,daca ma ocup de ele nu o sa mai "para" nimic...

de lasat o mai las,fata max 1cm si spatele probabil la fel..vedem pe urma cum sta(9.5 is cam iesite inafara si imi este frica sa nu frece)
pe fata o sa incerc limita incat sa nu imi atinga bara de planetara
soosy is offline  
Old 16-07-13, 16:49   #1378
Kahn
Opel Driver

Stage 5
 
Kahn's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 657
Member of:
[Opel]
Default Re: Vw bora Edition

Gumele arata f bine, asta ziceam, ca nu mai sunt noi, asta e alta poveste, dar mie mi se par inca f bune pt un sezon, doua.
Kahn is offline  
Old 16-07-13, 17:42   #1379
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Kahn View Post
Gumele arata f bine, asta ziceam, ca nu mai sunt noi, asta e alta poveste, dar mie mi se par inca f bune pt un sezon, doua.
evident....dar na stii cum ii,cand nu ai de ce sa te agati atunci incerci cumva sa gasesti nod in papura
avand in vedere diferenta enorma intre pret ca am dat pe cele 4 bucati undeva la 700 lei cu profilul pe care le mai au ii chiar foarte bine,spatele is impecabil de bune iar fata la cat merg cu masina(acum ca ii joasa si etc)sigur ma tin 2 sezoane,poate nu pastrez atat jantele,cine stie
ma tenta si pe mine gume noi,dar nu avea rost,eventual daca nu gaseam nici cum second si bune atunci era nevoie,asa....chiar nu ii doar o "avarie" investitia ca sunt bune

sa ne auzim cu bine
soosy is offline  
Old 17-07-13, 06:57   #1380
tigermotorsport
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
tigermotorsport's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 567
Member of:
[Opel]
[CSR]
Default Re: Vw bora Edition

Si eu am 7,5j pe fata, si eram in aceasi situatie ca nu vroiam stretch, da nici 'biscuite', vb cuiva, si am pus 195 45 si eu zic ca arata bine asa... In rest frumoasa masina, sa ai noroc de ea.
__________________
I will rest when i am dead.
tigermotorsport is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -