Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-06-13, 22:21   #1306
miahi89

Stage 5
 
miahi89's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 921
Default Re: Vw bora Edition

nu o sa crape daca este lucrat bine
eu nu mai am de 5 ani bandouri si nu am nici o problema ma refer la bandourile de pe usi
daca tot pui kit vortex ai putea sa scoti doar bandourile de pe usi
oricum masina arata bine si asa cum e
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	polsjet.jpg
Views:	161
Size:	117.9 KB
ID:	2792460  
__________________

Last edited by miahi89; 06-06-13 at 22:24.
miahi89 is offline  
Old 06-06-13, 22:25   #1307
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by miahi89 View Post
nu o sa crape daca este lucrat bine
eu nu mai am de 5 ani bandouri si nu am nici o problema ma refer la bandourile de pe usi
daca tot pui kit vortex ai putea sa le scoti doar bandourile de pe usi
asa da...
cu acest kit chiar ar trebui renuntat la bandouri dar pana la kit este cale lunga
sunt multumit daca rezolv toate astea de pe lista de acum si mai apoi in timp vedem de buget pana unde ne mai intindem dar cu siguranta muuult timp nimic fantastic,pentru ca doar asa un scurt rezumat la pasii pe care am inceput anul asta sa ii urmez imi este necesar 7000 lei...chiar peste
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline  
Old 07-06-13, 23:27   #1308
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Todor View Post
Salut! M-am ales și eu de curând cu un exemplar de 1.6 16v și mă gândesc să-i aduc câteva ”îmbunătățiri” personale subtile. Cred că ar trebui să încep cu bandourile cromate, că sunt cam kitchoase...alte idei?
O idee ar fi sa-ti faci topic, nu polua topicurile altora. Daca niste bandouri OEM cu crom la consideri kitchoase, imi dau seama de ce ai pus "imbunatatiri" intre ghilimele.
__________________
Mirel1919 is offline  
Old 07-06-13, 23:32   #1309
Gode

Stage 5
 
Gode's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 470
Default Re: Vw bora Edition

Foarte frumos ceea ce faci , bafta incontinuare si sport la modificari
Gode is offline  
Old 07-06-13, 23:35   #1310
Todor

Stage 1
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 19
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
O idee ar fi sa-ti faci topic, nu polua topicurile altora. Daca niste bandouri OEM cu crom la consideri kitchoase, imi dau seama de ce ai pus "imbunatatiri" intre ghilimele.
Am crezut că e un topic deschis pentru mai mulți care își prezintă mașinile. Mă rog, o să fac unul nou. Nu sunt fan elemente cromate pe mașină, iar cu ”îmbunătățiri” m-am referit metaforic la modificări cu impact vizual scăzut și subtil asupra mașinii. Mulțumesc oricum de primire
Todor is offline  
Old 08-06-13, 20:16   #1311
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Gode View Post
Foarte frumos ceea ce faci , bafta incontinuare si sport la modificari
mersi frumos...de azi masina este la atelier...pe weekend sper sa fie gata,apoi pus tot la loc,adugat ce mai trebuie(discuriile si alte chestii mai marunte)poate dau si de gume pentru fata si gata.....deocamdata

Quote:
Originally Posted by Todor View Post
Am crezut că e un topic deschis pentru mai mulți care își prezintă mașinile. Mă rog, o să fac unul nou. Nu sunt fan elemente cromate pe mașină, iar cu ”îmbunătățiri” m-am referit metaforic la modificări cu impact vizual scăzut și subtil asupra mașinii. Mulțumesc oricum de primire
intri pe sectiunea vw...masina mea si acolo faci un topic nou,cel propriu si iti prezinti si ceri pareri cum vrei
bafta
soosy is offline  
Old 09-06-13, 12:26   #1312
Todor

Stage 1
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 19
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

intri pe sectiunea vw...masina mea si acolo faci un topic nou,cel propriu si iti prezinti si ceri pareri cum vrei
bafta[/QUOTE]

Da, am făcut ulterior exact asta. Mulțumesc și scuze de intervenție
Todor is offline  
Old 09-06-13, 13:19   #1313
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Todor View Post
intri pe sectiunea vw...masina mea si acolo faci un topic nou,cel propriu si iti prezinti si ceri pareri cum vrei
bafta
Da, am făcut ulterior exact asta. Mulțumesc și scuze de intervenție[/QUOTE]

nici o problema si cu placere....

pana una alta masina a intrat la vopsit,sa fie intr-un ceas bun sa iasa cum trebuie la fel si jantele
pe weekend poate o fi gata
mai 2x gume fata si o si pot incalta(ieri am pus si reglabila la loc)....am ridicat-o ceva ca nu avea rost sa o las joasa cu rotiile astea
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	07062013163.jpg
Views:	214
Size:	902.2 KB
ID:	2794191  
soosy is offline  
Old 16-06-13, 16:12   #1314
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

ieri am scos masina de la Fox paint....90% sunt multumit,baietii sunt ok
pot sa zic ca reocmand,asta dupa ce o sa merg saptamana viitoare la polis cu ea ca am 2-3locuri unde am scursatura de lac,din cate am inteles se rezolva
mai putin pe partea de curatenie si piesaraiele puse la loc sunt cam neseriosi sa zic asta dar na...nu poate sa fie totul perfect

jantele au iesit ok,revin cu poze curand(momentan nu am cu ce sa fac dar se rezolva si asta)
soosy is offline  
Old 16-06-13, 16:15   #1315
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
ieri am scos masina de la Fox paint....90% sunt multumit,baietii sunt ok
pot sa zic ca reocmand,asta dupa ce o sa merg saptamana viitoare la polis cu ea ca am 2-3locuri unde am scursatura de lac,din cate am inteles se rezolva
mai putin pe partea de curatenie si piesaraiele puse la loc sunt cam neseriosi sa zic asta dar na...nu poate sa fie totul perfect

jantele au iesit ok,revin cu poze curand(momentan nu am cu ce sa fac dar se rezolva si asta)
Fara suparare, dar tu recomanzi o firma de vopsitorie, care ti-au vopsit masina si au scursuri de lac si pe langa asta, nu iti pun nici elementele de caroserie la loc cum trebuie?
Mirel1919 is offline  
Old 16-06-13, 16:49   #1316
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Vw bora Edition

Daca erau firma serioasa nu trebuia sa vezi tu alea..... Scursurile se pot polisa si a doua zii chiar si fara cuptor! Bafta!
mike-fullspeed is offline  
Old 16-06-13, 19:46   #1317
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Fara suparare, dar tu recomanzi o firma de vopsitorie, care ti-au vopsit masina si au scursuri de lac si pe langa asta, nu iti pun nici elementele de caroserie la loc cum trebuie?
in fond ai dreptate,daca dai banul o faci pentru o treaba cum trebuie,insa asta e,oricum omul a fost cinstit si a zis ca se poate intampla dar nu ii problema ca va remedia problema,daca se elimina partea asta atunci chiar ii ok,in rest sper sa si tina(adica pe alocuri unde este ceva chit sa nu crape...)in rest de cei care au fost la partea de montat stopuri,semnalizari,geamuri si etc...chiar cu parere de rau dar la graba a fost facut doar sa fie la loc,insa nimic la linie si calumea

Quote:
Originally Posted by mike-fullspeed View Post
Daca erau firma serioasa nu trebuia sa vezi tu alea..... Scursurile se pot polisa si a doua zii chiar si fara cuptor! Bafta!
nu stiu ce sa zic,a zis ca si el a vazut(sefu)si ca saptamana viitoare vom remedia problema,a zis ca ii din cauza excesului de lac ca a dat mai multe maini
soosy is offline  
Old 16-06-13, 22:49   #1318
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Fa poze sa o vedem montata si cum arata
Mirel1919 is offline  
Old 16-06-13, 23:16   #1319
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Fa poze sa o vedem montata si cum arata
revin
asa in poze arata bine,insa mai in detaliu se vad "problemele" dar sper sa se rezolve si gata,in rest cu reglajele si etc incet incet o duc la capat
maine asambelz jantele si cum am timp pun gumele spate...pe fata inca is in standby
soosy is offline  
Old 20-06-13, 13:20   #1320
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Vw bora Edition

orange lemans

o poza cu ele la umbra si 2 la soare
undeva 90% sa zic asa se vede exact culoarea,ca prin aparat oarecum altfel iasa
azi o sa incerc sa le asamblez si gumele spate maine cred ca le si pun,inca caut pentru fata
la masina nu am inca poze ca este si murdara,chiar nu se vede mai nimic pe ea si maine sper sa rezolv defectele(polisarea scursaturiilor de lac)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_2661.JPG
Views:	48
Size:	3.14 MB
ID:	2801562   Click image for larger version

Name:	IMG_2662.JPG
Views:	48
Size:	3.29 MB
ID:	2801563   Click image for larger version

Name:	IMG_2663.JPG
Views:	44
Size:	3.35 MB
ID:	2801564  

soosy is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -