Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 18-06-11, 13:55   #1
sakos

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 809
Default Golf 4 Variant Sport

Va salut,astazi m-am decis sa va prezint si eu mica mea ,,negresa" achizitionata acum 5 ani din Germania de care sunt foarte multumit.Am cumparat autoturismul la 86.000 km iar in prezent am 264.000 km.La varsta ei si la km pe care ii are inca nu isi tradeaza varsta.
Modelul este un Vw Golf 4,motorizare 1900 cm,6 trepte 150 CP(motor ARL)tractiune permanenta integrala (4MOTION),culoarea negru perla,pilot automat,navigatie mare color MFD 2 cu magazie de cd-uri Blaupunkt in portbagaj si Tv tunner si DVD cu interfata Dietz in torpedou,scaune incalzite,grile luminate bora,pachet interior aluminiu si pedale si footrest TT,jante aliaj SANTA MONICA si anvelope Dunlop Sport 01 -225/45/17,suspensia este sport marca HR,computer bord mare (maxi Dot),plafoniera cu lumini ambientale model passat W8,ceasuri cromate OEM.Cred ca mai are ceva mici dotari insa nu imi aduc aminte acum.Astept propunerile voastre cu eventuale imbunatatiri la ea.Va doresc o zi buna in continuare.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	al15.JPG
Views:	1615
Size:	2.60 MB
ID:	2049380   Click image for larger version

Name:	SDC11907.JPG
Views:	681
Size:	2.56 MB
ID:	2049381   Click image for larger version

Name:	SDC11932.JPG
Views:	419
Size:	2.60 MB
ID:	2049382  

Click image for larger version

Name:	SDC11966.JPG
Views:	790
Size:	2.60 MB
ID:	2049383   Click image for larger version

Name:	SDC11971.JPG
Views:	610
Size:	2.52 MB
ID:	2049384   Click image for larger version

Name:	SDC11972.JPG
Views:	493
Size:	2.58 MB
ID:	2049385  

Click image for larger version

Name:	SDC11976.JPG
Views:	349
Size:	2.46 MB
ID:	2049386   Click image for larger version

Name:	SDC11978.JPG
Views:	281
Size:	2.41 MB
ID:	2049387   Click image for larger version

Name:	SDC11985.JPG
Views:	907
Size:	2.63 MB
ID:	2049388  

Click image for larger version

Name:	SDC11987.JPG
Views:	188
Size:	2.60 MB
ID:	2049389   Click image for larger version

Name:	SDC11988.JPG
Views:	347
Size:	2.58 MB
ID:	2049390   Click image for larger version

Name:	SDC11993.JPG
Views:	390
Size:	2.58 MB
ID:	2049391  

Click image for larger version

Name:	SDC11996.JPG
Views:	305
Size:	2.57 MB
ID:	2049392   Click image for larger version

Name:	SDC12002.JPG
Views:	1140
Size:	2.60 MB
ID:	2049393   Click image for larger version

Name:	al4.JPG
Views:	1057
Size:	2.63 MB
ID:	2049394  

Click image for larger version

Name:	al7.JPG
Views:	618
Size:	2.55 MB
ID:	2049395  
sakos is offline   Reply With Quote
Old 18-06-11, 15:00   #2
cca_golf

Stage 5
 
cca_golf's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 528
Default Re: Golf 4 Variant Sport

Frumos variant'ul tau Insa toba "sport" ar trebui' sa iasa cat mai repede din peisaj... ori sa gasesti ceva mai finut (2 tips'uri) si sa o integrezi frumos, ori o dai jos... Poti sa scoti logourile' "GOLF" "TDI" "4MOTION" si stergatorul spate'..... Si ar fi perfecta' Asta este parerea mea
cca_golf is offline   Reply With Quote
Old 18-06-11, 15:17   #3
ptrck92

Stage 4
 
ptrck92's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 246
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 4 Variant Sport

Quote:
Originally Posted by sakos View Post
Va salut,astazi m-am decis sa va prezint si eu mica mea ,,negresa" achizitionata acum 5 ani din Germania de care sunt foarte multumit.Am cumparat autoturismul la 86.000 km iar in prezent am 264.000 km.La varsta ei si la km pe care ii are inca nu isi tradeaza varsta.
Modelul este un Vw Golf 4,motorizare 1900 cm,6 trepte 150 CP(motor ARL)tractiune permanenta integrala (4MOTION),culoarea negru perla,pilot automat,navigatie mare color MFD 2 cu magazie de cd-uri Blaupunkt in portbagaj si Tv tunner si DVD cu interfata Dietz in torpedou,scaune incalzite,grile luminate bora,pachet interior aluminiu si pedale si footrest TT,jante aliaj SANTA MONICA si anvelope Dunlop Sport 01 -225/45/17,suspensia este sport marca HR,computer bord mare (maxi Dot),plafoniera cu lumini ambientale model passat W8,ceasuri cromate OEM.Cred ca mai are ceva mici dotari insa nu imi aduc aminte acum.Astept propunerile voastre cu eventuale imbunatatiri la ea.Va doresc o zi buna in continuare.
Bun venit foarte frumos variantul tau.
Interiorul din punctul meu de vedere e perfect, felicitari
La exterior insa cred ca ar mai fi mici lucruri de fixat. In primul rand pleoapele, incearca sa le fixezi sa stea bine, intr-o poza apare pleoapa de pe farul drept ca sta foarte aiurea.
Farurile vad ca fac condens, asigurate ca sunt puse cele doua capacele din spatele farului bine sau daca nu e asta cauza inseamna ca nu sunt prinse bine sticlele.

Quote:
Originally Posted by cca_golf View Post
Frumos variant'ul tau Insa toba "sport" ar trebui' sa iasa cat mai repede din peisaj... ori sa gasesti ceva mai finut (2 tips'uri) si sa o integrezi frumos, ori o dai jos... Poti sa scoti logourile' "GOLF" "TDI" "4MOTION" si stergatorul spate'..... Si ar fi perfecta' Asta este parerea mea
Poate ti se pare ca sunt modificari neinsemnate cele enumerate de CCA mai sus dar te asigur ca sunt de efect. Eu as mai adauga la lista asta si carligul de remorcare care pe o masina ca si ata la care s-a lucrat nu arata deloc bine

Spor la treaba si asteptam vesti noi
ptrck92 is offline   Reply With Quote
Old 18-06-11, 16:40   #4
sakos

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 809
Default Re: Golf 4 Variant Sport

Quote:
Originally Posted by cca_golf View Post
Frumos variant'ul tau Insa toba "sport" ar trebui' sa iasa cat mai repede din peisaj... ori sa gasesti ceva mai finut (2 tips'uri) si sa o integrezi frumos, ori o dai jos... Poti sa scoti logourile' "GOLF" "TDI" "4MOTION" si stergatorul spate'..... Si ar fi perfecta' Asta este parerea mea
Ai dreptate cu toba,pe mine sincer ma bate gandul sa cumpar o prelungire bara spate model V6 cu decupaj la toba si loc pt senzorii de parcare,iar in ceea ce priveste stergatorul imi e foarte util intrucat se murdareste rau de tot pe spate si mai degraba as opta pt un brat cu lamela de golf 5.Mersi mult pt apreciere si o sa tin cont de sfat.
sakos is offline   Reply With Quote
Old 18-06-11, 16:46   #5
sakos

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 809
Default Re: Golf 4 Variant Sport

Quote:
Originally Posted by ptrck92 View Post
Bun venit foarte frumos variantul tau.
Interiorul din punctul meu de vedere e perfect, felicitari
La exterior insa cred ca ar mai fi mici lucruri de fixat. In primul rand pleoapele, incearca sa le fixezi sa stea bine, intr-o poza apare pleoapa de pe farul drept ca sta foarte aiurea.
Farurile vad ca fac condens, asigurate ca sunt puse cele doua capacele din spatele farului bine sau daca nu e asta cauza inseamna ca nu sunt prinse bine sticlele.



Poate ti se pare ca sunt modificari neinsemnate cele enumerate de CCA mai sus dar te asigur ca sunt de efect. Eu as mai adauga la lista asta si carligul de remorcare care pe o masina ca si ata la care s-a lucrat nu arata deloc bine

Spor la treaba si asteptam vesti noi
Ai perfecta dreptate in legatura cu pleoapele acestea sunt niste ,,pocnitori" o sa le schimb in urmatoarea perioada,farurile cand mi-au schimbat becurile la xenon nu au prins capacele din spate bine,la carligul de remorcare nu pot renunta intrucat sunt pasionat de vacante in aer liber si mi-am achizitionat o rulota pe care ,,tractorasul " o plimba de colo-colo.Va multumesc ica odata si sper ca in urmatoarea perioada sa mai schimb cate ceva la ea .
sakos is offline   Reply With Quote
Old 18-06-11, 18:38   #6
iulian2476

Stage 5
 
iulian2476's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,667
Default Re: Golf 4 Variant Sport

Salut!

Frumoasa masina si puternica. Numai satisfactii si pe viitor! Ziceai ca ai luat-o cu 86000 km. Presupun ca iai schimbat distributia cel putin o data. CUm ai procedat? Ai mers toti cei 90000 km cu ea, sau ai schimbat-o la un interval de timp?
iulian2476 is offline   Reply With Quote
Old 18-06-11, 23:29   #7
sakos

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 809
Default Re: Golf 4 Variant Sport

Quote:
Originally Posted by iulian2476 View Post
Salut!

Frumoasa masina si puternica. Numai satisfactii si pe viitor! Ziceai ca ai luat-o cu 86000 km. Presupun ca iai schimbat distributia cel putin o data. CUm ai procedat? Ai mers toti cei 90000 km cu ea, sau ai schimbat-o la un interval de timp?
Multumesc mult,prima oara am mers cu ea pana la 90.000 km,dupa aceasta am schimbat distributia de 2 ori(curea distributie,curea dublu canel accesorii,rola ghidaj,rola intinzartor,intinzator,pompa apa) la intervalul de 60.000 de km.Piesele au fost curele Contitec,role Ina si pompa Hepu.O seara buna.
sakos is offline   Reply With Quote
Old 18-06-11, 23:41   #8
jock
VW Driver

Stage 5
 
jock's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,182
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 4 Variant Sport

BIG LIKE

..mai putin : pleoapele,finala,folia carbon" si sa zicem proiectoarele

..si la jante as mai umbla ...se poate si mai bine

Bafta cu masinuta
jock is offline   Reply With Quote
Old 19-06-11, 11:10   #9
iulian2476

Stage 5
 
iulian2476's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,667
Default Re: Golf 4 Variant Sport

@sakos:

Mersi mult pentru raspuns.
iulian2476 is offline   Reply With Quote
Old 19-06-11, 13:49   #10
sakos

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 809
Default Re: Golf 4 Variant Sport

Quote:
Originally Posted by sakos View Post
Ai dreptate cu toba,pe mine sincer ma bate gandul sa cumpar o prelungire bara spate model V6 cu decupaj la toba si loc pt senzorii de parcare,iar in ceea ce priveste stergatorul imi e foarte util intrucat se murdareste rau de tot pe spate si mai degraba as opta pt un brat cu lamela de golf 5.Mersi mult pt apreciere si o sa tin cont de sfat.
Va salut,asa ceva intentionez sa imi cumpar pt bara spate prelungire model V6 pt variant cu decupaj la toba si locasuri pt senzorii de parcare.Aveti idee ce cod are acest produs si de unde il pot achizitiona?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bora47oph[1].jpg
Views:	699
Size:	154.0 KB
ID:	2050585  
sakos is offline   Reply With Quote
Old 19-06-11, 14:15   #11
andrey_

Stage 4
 
andrey_'s Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 213
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 4 Variant Sport

Felicitari pentru masina! Arata foarte bine, exceptie facand toba si pleoapele(strict parerea mea) dar fiecare cu gusturile sale.
Imi poti spune cum ai foliat consola din jurul schimbatorului? Ai dat materialul acela cauciucat jos cu ceva(cu ce?) sau ai foliat direct peste? deoarece si eu vreau sa fac acelasi lucru la mine pentru ca e zgariat si nu stiu daca tine sa foliez peste cauciuc
Felicitari inca o data si macar inca pe atatia km fara probleme
__________________
andrey_ is offline   Reply With Quote
Old 19-06-11, 14:33   #12
Roby_mkr

Stage 4
 
Roby_mkr's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 256
Default Re: Golf 4 Variant Sport

foarte frumos variantu`.. trebuie trantit sa arata mai bine :P
Roby_mkr is offline   Reply With Quote
Old 19-06-11, 14:39   #13
iulian2476

Stage 5
 
iulian2476's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,667
Default Re: Golf 4 Variant Sport

Quote:
Originally Posted by sakos View Post
Va salut,asa ceva intentionez sa imi cumpar pt bara spate prelungire model V6 pt variant cu decupaj la toba si locasuri pt senzorii de parcare.Aveti idee ce cod are acest produs si de unde il pot achizitiona?
Parca Sorin GTI stie codurile astea. Intreaba-l pe el. Daca nu gresesc poti afla si de la reprezentanta codurile, daca cei de acolo au bunavointa. Sunt vreo 6 modele de fusta spate la golf IV din cate imi amintesc.
iulian2476 is offline   Reply With Quote
Old 19-06-11, 16:18   #14
sakos

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 809
Default Re: Golf 4 Variant Sport

Quote:
Originally Posted by andrey_ View Post
Felicitari pentru masina! Arata foarte bine, exceptie facand toba si pleoapele(strict parerea mea) dar fiecare cu gusturile sale.
Imi poti spune cum ai foliat consola din jurul schimbatorului? Ai dat materialul acela cauciucat jos cu ceva(cu ce?) sau ai foliat direct peste? deoarece si eu vreau sa fac acelasi lucru la mine pentru ca e zgariat si nu stiu daca tine sa foliez peste cauciuc
Felicitari inca o data si macar inca pe atatia km fara probleme
Salut am curata partea cauciucata si am dat cu smirghel foarte fin.Acea poza este mai veche,in prezent am pus colant negru mat acolo si aduce in proportie de 99% cu ce era inainte,varianta OEM.Colantul carbon era marca 3M asta mat e ceva No name.
sakos is offline   Reply With Quote
Old 19-06-11, 16:21   #15
sakos

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 809
Default Re: Golf 4 Variant Sport

Quote:
Originally Posted by iulian2476 View Post
Parca Sorin GTI stie codurile astea. Intreaba-l pe el. Daca nu gresesc poti afla si de la reprezentanta codurile, daca cei de acolo au bunavointa. Sunt vreo 6 modele de fusta spate la golf IV din cate imi amintesc.
Multumesc pt raspuns.o sa incerc sa vad cum il pot contacta pe Sorin GTI,in privinta reprezentantei nu au avut bunavointa sa imi gaseasca produsul din descrierea mea.
sakos is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -