Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 04-03-13, 08:36   #406
bogdyAR

Stage 5
 
bogdyAR's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 700
Member of:
[VW]
Default Re: My Volf - 1.8 20vT - NT-89-HAI

mai Haiu-le...da ce poze smechere ai tu
oricum...avion masina si meserias soferul ca are curaj sa circule cu asa tranteala pe strazile patriei
bogdyAR is offline   Reply With Quote
Old 05-03-13, 18:25   #407
koala_boy

Stage 5
 
koala_boy's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 932
Member of:
[VW]
Default Re: My Volf - 1.8 20vT - NT-89-HAI

pfuu ce joasa e...a mea mi se pare tractor dupa ce o vad a ta
koala_boy is offline   Reply With Quote
Old 05-03-13, 20:04   #408
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: My Volf - 1.8 20vT - NT-89-HAI

Din pacate , pe acest topic nu mai e nimic de comentat.
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 05-03-13, 21:44   #409
Speedy88

Stage 5
 
Speedy88's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 459
Default Re: My Volf - 1.8 20vT - NT-89-HAI

Quote:
Originally Posted by VaLeX View Post
Din pacate , pe acest topic nu mai e nimic de comentat.
Intradevar s-a muncit mult la masina asta dar mai sunt multe de facut,cel putin eu as rezolva linia bandourilor,nu-mi place cum arata cu ele eliminate de pe aripi si cum se vad aripile roluite(poate asta e un fix de-al meu),in rest exteriorul e frumos.La capitolul motor nu comentez nimic,ba din contra ai respectul meu pentru treaba asta,mai ales ca stiu ce anume presupune montarea unui 1.8T pe mk3 si de cate adaptari e nevoie in cazul in care masina n-a fost ABF sau VR6 din fabrica.Setup-ul jantelor e super dar modelul nu prea ma incanta,sunt de aceasi parere cu puskas,arata mai bine cu cele de mercedes,rh-urile sunt prea comune.Cred ca acum urmeaza interiorul,si acolo sunt destule de facut daca sunt idei si fonduri.Spor si bafta in continuare!
L.E. Ar mai merge coborata putin de fata.
Speedy88 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-13, 22:45   #410
goshy

Stage 5
 
goshy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,249
Default Re: My Volf - 1.8 20vT - NT-89-HAI

foarte frumos, iar legat de "low" eu zic ca e foarte bine, al meu parca era putin mai sus (poza) in legatura cu jantele, da, mult mai bine cu cele de mb, rh-urile au devenit prea comune... bafta pe mai departe!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2012-05-17 15.50.47.jpg
Views:	188
Size:	185.3 KB
ID:	2710208  
__________________

VolksWagen Bora variant 1.9 TDI
https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...-bora-tdi.html


Reconditionez jante, polish, sablat, indreptat, vopsit... Materiale profesionale!
https://www.facebook.com/pages/Recond...09226669120009
goshy is offline   Reply With Quote
Old 06-03-13, 01:46   #411
redrider

Stage 5
 
redrider's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 406
Default Re: My Volf - 1.8 20vT - NT-89-HAI

Quote:
Originally Posted by ecsTazy View Post
arata foarte bine masina! Sa ai grija de ea cum ai avut si pana acum
succes
ms...pai am pe zi ce trece mai mare grija
Quote:
Originally Posted by bogdyAR View Post
mai Haiu-le...da ce poze smechere ai tu
oricum...avion masina si meserias soferul ca are curaj sa circule cu asa tranteala pe strazile patriei
ms bogdi pt pozecu grija nu prea e greu
Quote:
Originally Posted by koala_boy View Post
pfuu ce joasa e...a mea mi se pare tractor dupa ce o vad a ta
)))))pai las-o jos
Quote:
Originally Posted by VaLeX View Post
Din pacate , pe acest topic nu mai e nimic de comentat.
eeee...mai sunt multe de comentat..in poze nu prea se vad multe defecte
Quote:
Originally Posted by Speedy88 View Post
Intradevar s-a muncit mult la masina asta dar mai sunt multe de facut,cel putin eu as rezolva linia bandourilor,nu-mi place cum arata cu ele eliminate de pe aripi si cum se vad aripile roluite(poate asta e un fix de-al meu),in rest exteriorul e frumos.La capitolul motor nu comentez nimic,ba din contra ai respectul meu pentru treaba asta,mai ales ca stiu ce anume presupune montarea unui 1.8T pe mk3 si de cate adaptari e nevoie in cazul in care masina n-a fost ABF sau VR6 din fabrica.Setup-ul jantelor e super dar modelul nu prea ma incanta,sunt de aceasi parere cu puskas,arata mai bine cu cele de mercedes,rh-urile sunt prea comune.Cred ca acum urmeaza interiorul,si acolo sunt destule de facut daca sunt idei si fonduri.Spor si bafta in continuare!
L.E. Ar mai merge coborata putin de fata.
in primul rand imi pare rau pt ce ai patit cu golful,pt ca era unul din putinele care imi erau la suflet...sper cat de curand sa il revedem...ms de aprecieri dar si de critici aripile nu imi plac nici mie,recunosc...imi pare rau acuma ca le-am roluit,dar saptamana asta vin alte aripi pe fata care o sa fie facute dupa rotile astea si o sa las macar pe fata bandourile si spatele poate la anul o sa il refac daca o sa o revopsesc...recunosc ca si jantele nu imi sunt la suflet dar anul asta cu ele rulam urmeaza si interiorul incet incet...de coborat as mai cobora-o dar nu mai am de unde...e maxim si fata si spatele(nu sunt nici eu multumit cum sta fata)
Quote:
Originally Posted by goshy View Post
foarte frumos, iar legat de "low" eu zic ca e foarte bine, al meu parca era putin mai sus (poza) in legatura cu jantele, da, mult mai bine cu cele de mb, rh-urile au devenit prea comune... bafta pe mai departe!
jantele astea raman sezonul asta nu prea pare mai sus,mie imi sta buza cam la 7 cm de pamant(frumos golful apropo)

deeeeeci....ca si noi achizitii golful a primit scaune si bancheta recaro,praguri de gti si bari de state...revin zilele astea si cu poze
redrider is offline   Reply With Quote
Old 06-03-13, 09:56   #412
Speedy88

Stage 5
 
Speedy88's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 459
Default Re: My Volf - 1.8 20vT - NT-89-HAI

Quote:
Originally Posted by redrider View Post
eeee...mai sunt multe de comentat..in poze nu prea se vad multe defecte

in primul rand imi pare rau pt ce ai patit cu golful,pt ca era unul din putinele care imi erau la suflet...sper cat de curand sa il revedem...ms de aprecieri dar si de critici aripile nu imi plac nici mie,recunosc...imi pare rau acuma ca le-am roluit,dar saptamana asta vin alte aripi pe fata care o sa fie facute dupa rotile astea si o sa las macar pe fata bandourile si spatele poate la anul o sa il refac daca o sa o revopsesc...recunosc ca si jantele nu imi sunt la suflet dar anul asta cu ele rulam urmeaza si interiorul incet incet...de coborat as mai cobora-o dar nu mai am de unde...e maxim si fata si spatele(nu sunt nici eu multumit cum sta fata)

deeeeeci....ca si noi achizitii golful a primit scaune si bancheta recaro,praguri de gti si bari de state...revin zilele astea si cu poze
Mersi!O sa fie altul dar numai dupa ce rezolv cu asiguratorul.Esti printre putinii de pe forum care accepta criticile/sfaturile altora si pe deasupra te misti si repede cu piesele/modificarile.Ai nevoie de putina imaginatie sa montezi bara de U.S.(Nu vine bolt on) pe fata,dar sunt cativa useri care au reusit asa ca sursa de inspiratie este.Spor!
Speedy88 is offline   Reply With Quote
Old 07-03-13, 12:26   #413
gekvr6
VW Driver

Stage 5
 
gekvr6's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 916
Member of:
[VW]
Default Re: My Volf - 1.8 20vT - NT-89-HAI

Quote:
Originally Posted by redrider View Post

deeeeeci....ca si noi achizitii golful a primit scaune si bancheta recaro,praguri de gti si bari de state...revin zilele astea si cu poze
Felicitari pentru achizitii , masina ce sa zic sti doar ca este blana din partea mea.
Aceasi chestie o am si eu cu aripa care e prea roluita si nu are bandou , parca nu este din peisaj dar sti ca ti-am zis mai de mult de asta.
Bafta si sa vedem noile achizitii
__________________


RALINFILMS
gekvr6 is offline   Reply With Quote
Old 07-03-13, 22:59   #414
ralphmandl

Stage 5
 
ralphmandl's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 842
Member of:
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: My Volf - 1.8 20vT - NT-89-HAI

Frate succes cu masinutza. faci o treaba minunata cu ea.
ralphmandl is offline   Reply With Quote
Old 07-03-13, 23:25   #415
geo_gee2005_xxx
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,303
Member of:
[VW]
Default Re: My Volf - 1.8 20vT - NT-89-HAI

Daca ai nevoie de vreun sfat legat de montarea barilor te pot ajuta cu cea mai mare placere, desi nu cred ca vei avea nevoie... iti vei da seama imediat ce ai de facut!
geo_gee2005_xxx is offline   Reply With Quote
Old 19-03-13, 15:24   #416
BooGyBoy

Stage 5
 
BooGyBoy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 341
Member of:
[SKODA]
Default Re: My Volf - 1.8 20vT - NT-89-HAI

Aloo aloo..Lasa exteriorul.Vreau sa vad sub capota ce se mai intampla.Fara turbo lag si ce mai era pe la tine vara trecuta.

Hai spor la treaba si sa psssss pssss si mai tare cand vii pe acasa.
BooGyBoy is offline   Reply With Quote
Old 26-03-13, 18:50   #417
bogdyAR

Stage 5
 
bogdyAR's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 700
Member of:
[VW]
Default Re: My Volf - 1.8 20vT - NT-89-HAI

una de sambata...inainte sa vina iar zapada peste noi



.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCN3824.jpg
Views:	537
Size:	534.8 KB
ID:	2730796  
bogdyAR is offline   Reply With Quote
Old 26-03-13, 21:24   #418
Gode

Stage 5
 
Gode's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 470
Default Re: My Volf - 1.8 20vT - NT-89-HAI

Si a venit nu gluma , frumoasa masina !
Gode is offline   Reply With Quote
Old 26-03-13, 22:29   #419
playmo
Competitor CNCA

Stage 2
 
playmo's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 58
Member of:
[Unknown Racers]
[Competitor CNCA]
Default Re: My Volf - 1.8 20vT - NT-89-HAI

Da, in sfarsit, din pozele mai clare, am vazut si eu adevarata culoare a jantelor. Mi se parea negre dar asa sunt altceva. M-am .
playmo is offline   Reply With Quote
Old 27-03-13, 09:26   #420
bogdyAR

Stage 5
 
bogdyAR's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 700
Member of:
[VW]
Default Re: My Volf - 1.8 20vT - NT-89-HAI

nu...nu sunt negre...
chiar au o culoare interesanta
bogdyAR is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -