Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 01-01-12, 23:37   #301
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Quote:
Originally Posted by mike-fullspeed View Post
Fara suparare.... dar tu ce modificari ai la masina??? ti se pare ca tu ai o masina modificata rau si el nu....???

Avand in vedere ca tu vorbesti din simpla pozitie a unui detinator de GOLF 4 cu motor de scuter...caruia i-ai adus ca modificare un bad boy-look si mult kit bagat in bari, de ce nu-ti vezi de bunul propriu, inainte sa faci afirmatii care te depasesc ?
vinyl is offline   Reply With Quote
Old 01-01-12, 23:44   #302
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Quote:
Originally Posted by mike-fullspeed View Post
Fara suparare.... dar tu ce modificari ai la masina??? ti se pare ca tu ai o masina modificata rau si el nu....???

Cristi ca sa schimbi semeringul de la palier, distributie trebuie demotata din nou distributia, dai jos fulia de la vibrochen si vezi semeringul! Ca si sfat.... trebuia sa schimbi si semeringurile de pe partea asta cand ai schimbat distributia.... ma refer si la axa cu came ca tot a fost demontata!!!

bafta!
abia astept pana marti Sa vb cu mecanicu....
eu crede-am ca trebuie dat jos arborele pt schimbarea semeringului...deci totusi e mult mai bine daca se poate schimba pe la distributie ....ma gandesc ca ceva sa intamplat la distributie, de a afectat semeringu......

m-am informat cu schimbarea semeringului, multa lume dupa ce`l schimba o data , pe parcurs are probleme cu el



Si daca tot e vb de masini modificate....Fratilor voi credeti ca o masina tuning i deajuns sa fie joasa si jante late ??..si daca are motor de 16 sau 19 sdi )
multe pagini sunt deschise care nu au in caracter masina tunata, nici pe departe.....

pt mine o masina tunata i sa fie o masina care s-a lucrat la ea..performanta...si masinile tunate, nu`s masini de zi cu zi....
__________________
Volkswagen Golf IV 1.9 TDI 85Kw Variant

Masina mea https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...t-edition.html


DE VANZARE AUDI A4 2.5 V6 TDI QUATTRO https://forum.4tuning.ro/479-anunturi...ml#post5240911



[ VAND ] Electronice Audio Cele mai mici preturi https://forum.4tuning.ro/79-talcioc/3...ml#post5243581
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 02-01-12, 00:11   #303
daryiyus

Stage 5
 
daryiyus's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 978
Member of:
[VW]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Quote:
Originally Posted by cristi.mk4 View Post
abia astept pana marti Sa vb cu mecanicu....
eu crede-am ca trebuie dat jos arborele pt schimbarea semeringului...deci totusi e mult mai bine daca se poate schimba pe la distributie ....ma gandesc ca ceva sa intamplat la distributie, de a afectat semeringu......

m-am informat cu schimbarea semeringului, multa lume dupa ce`l schimba o data , pe parcurs are probleme cu el



Si daca tot e vb de masini modificate....Fratilor voi credeti ca o masina tuning i deajuns sa fie joasa si jante late ??..si daca are motor de 16 sau 19 sdi )
multe pagini sunt deschise care nu au in caracter masina tunata, nici pe departe.....

pt mine o masina tunata i sa fie o masina care s-a lucrat la ea..performanta...si masinile tunate, nu`s masini de zi cu zi....
Sa intelegi ca te axezi peperformanta?..
daryiyus is offline   Reply With Quote
Old 02-01-12, 00:30   #304
cris_tina

Stage 3
 
cris_tina's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 89
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

eu nu va inteleg mai baieti. eu din banii mei, cat de putini am reusit sa imi montez niste arcuri sport pe masina mea, sa ii pun niste jante si sa ii fac mecanica, sa ii schimb si motorul ... cam multe pentru un umil opel astra cu motor de scuter de 1.6 , dar nu o sa ramana asa.

bine ca vedeti paiul din ochiul altora dar barna din ochiul vostru ....
cris_tina is offline   Reply With Quote
Old 02-01-12, 01:07   #305
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Quote:
Originally Posted by cristi.mk4 View Post

pt mine o masina tunata i sa fie o masina care s-a lucrat la ea..performanta...si masinile tunate, nu`s masini de zi cu zi....
E cea mai mare prostie care ai putut sa o spui vreodata , lucrez la doua proiecte la care masinile vor fi utilizate de zi cu zi , se poate si tuning si "zi de zi", totul e sa stii cum sa modifici masina , sa gasesti acel compromis.

cat despre ce spun unii din colegi de pe forum , cam au dreptate , vorbarie multa si mai nimic la masina !


PS : ce sa intamplat cu faimosul club?

https://forum.4tuning.ro/439-baia/163...acer-baia.html
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 02-01-12, 10:48   #306
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Clubul a disparut de mult, am si uitat de el........

sincer sa fiu..nu ma intereseaza ce masini modificate au altii, cum si le fac....sau daca au masini modificate......

Eu cu masina cum este, imi ating unele scopuri, care daca as avea o masina tuningata, singuru lucru frumos as putea sa-l fac...sa`i fac poze si sa o tin in garaj.....dar garaju mi ocupat cu ce`alalta masina :-j

ceao pa. Ne vedem pe strazi.....
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 02-01-12, 11:04   #307
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Quote:
Originally Posted by cristi.mk4 View Post
Clubul a disparut de mult, am si uitat de el........

sincer sa fiu..nu ma intereseaza ce masini modificate au altii, cum si le fac....sau daca au masini modificate......

Eu cu masina cum este, imi ating unele scopuri, care daca as avea o masina tuningata, singuru lucru frumos as putea sa-l fac...sa`i fac poze si sa o tin in garaj.....dar garaju mi ocupat cu ce`alalta masina :-j

ceao pa. Ne vedem pe strazi.....
cred ca nu ai inteles nimic din ce am postat pagina trecuta...sau nici nu vrei sa intelegi
nu ii din rautate sau eu stiu...dar oricum se pare ca degeaba...vezi inceraca macar sa citesti sau gandeste-te un pic si ar trebui sa iti dai seama de cate ceva
evident jante late si arcuri sport nu ii tuning,asa cum nici husa si capacele tale nu ii...si inca odata repet nu ii vorba de valoarea investitiilor...ci faptul in care se transforma masina cu STIL
si cred ca am spus tot
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline   Reply With Quote
Old 02-01-12, 14:22   #308
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Care e motivul pentru care, tu ai facut topicul asta?
Care e motivul pentru care, tu il tii inca deschis?
De ce ai ales sa iti prezinti masina, daca tu nu ai de gand sa ii aduci modificari, atat pe plan estetic cat si tehnic?
E un forum dedicat tuning-ului auto, nu a banalului ce se gaseste in masini, folosite de mers la punctul A la punctul B.
Daca nu ai de gand sa ii aduci modificari masinii, si nu esti capabil sa accepti unele sfaturi, nu inteleg de ce iti mai bati capul cu noi.
Mie unul mi-ar placea sa vad o schimbare la masina asta....dar probabil la alt proprietar voi avea surpriza.
vinyl is offline   Reply With Quote
Old 02-01-12, 15:45   #309
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Quote:
Originally Posted by vinyl View Post
Care e motivul pentru care, tu ai facut topicul asta?
Care e motivul pentru care, tu il tii inca deschis?
De ce ai ales sa iti prezinti masina, daca tu nu ai de gand sa ii aduci modificari, atat pe plan estetic cat si tehnic?
E un forum dedicat tuning-ului auto, nu a banalului ce se gaseste in masini, folosite de mers la punctul A la punctul B.
Daca nu ai de gand sa ii aduci modificari masinii, si nu esti capabil sa accepti unele sfaturi, nu inteleg de ce iti mai bati capul cu noi.
Mie unul mi-ar placea sa vad o schimbare la masina asta....dar probabil la alt proprietar voi avea surpriza.
ba baietzasule, te rog nu`mi mai incarca topicu cu inteligenta ta....pastreaz-o pt tine,





Ps. Masina maine dimineata o bag in service,
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 02-01-12, 16:05   #310
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Quote:
Originally Posted by cristi.mk4 View Post
ba baietzasule, te rog nu`mi mai incarca topicu cu inteligenta ta....pastreaz-o pt tine,

Ps. Masina maine dimineata o bag in service,
E un forum public. Postez parerea mea, unde vreau eu.
Si ca sa fiu ON-TOPIC : Sper sa iti rezolvi problema cu masina. Dar din pacate...tot stock o sa fie...
vinyl is offline   Reply With Quote
Old 02-01-12, 17:48   #311
cristi.mk4

Stage 5
 
cristi.mk4's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2,672
Member of:
[VW]
[AUDI]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Quote:
Originally Posted by vinyl View Post
E un forum public. Postez parerea mea, unde vreau eu.
Si ca sa fiu ON-TOPIC : Sper sa iti rezolvi problema cu masina. Dar din pacate...tot stock o sa fie...
poi clar k tot stock o sa fie masina (si dupa ce o sa`i pun jante si prelungire la capota..si alte treburi) nu o sa fie o masina tuningata din punctul meu de vedere.
cristi.mk4 is offline   Reply With Quote
Old 02-01-12, 22:50   #312
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Quote:
Originally Posted by vinyl View Post
Avand in vedere ca tu vorbesti din simpla pozitie a unui detinator de GOLF 4 cu motor de scuter...caruia i-ai adus ca modificare un bad boy-look si mult kit bagat in bari, de ce nu-ti vezi de bunul propriu, inainte sa faci afirmatii care te depasesc ?

)) dar tu din ce pozitie vorbesti??? ))


Asta e.... nu am reusit sa imi fac si eu masina negru mat.....


Chiar nu inteleg ce ai cu omu' asta..... te-ai luat odata de el, de doua ori..... cat o mai tii asa??? caravana ta e altfel...????

Nu am nimic cu nimeni dar incerc sa iti explic ca nu e bine ce faci....!
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
Old 02-01-12, 22:55   #313
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

am mai spus si ma repet. puneti un plan de atac... pana in luna x imi iau jante, si incearca sa te tii de plan. noi te ajutam cu probleme daca ai , sa iti gasesti jante si alte lucruri , dar trebuie si tu sa ai vointa.

@vinyl - las-o mai usor ca se pare ca ai inceput in forta ... 18 pagini si ai reusit sa infoliezi masina si sa iti pui folie pe proiectoare. parca ordinea era alta... suspensie apoi jante... apoi detalii.
lasa omu in pace. cum a zis si colega ... daca bine zic...
cristina - bine ca vedeti paiul din ochiul altora dar barna din ochiul vostru ....
__________________
Golf Mk1 - 1.8T 1978 Project!
Detman is offline   Reply With Quote
Old 02-01-12, 23:36   #314
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

Quote:
Originally Posted by mike-fullspeed View Post
)) dar tu din ce pozitie vorbesti??? ))


Asta e.... nu am reusit sa imi fac si eu masina negru mat.....


Chiar nu inteleg ce ai cu omu' asta..... te-ai luat odata de el, de doua ori..... cat o mai tii asa??? caravana ta e altfel...????

Nu am nimic cu nimeni dar incerc sa iti explic ca nu e bine ce faci....!
Ca sa nu mai fie circ aici...ti-am dat un PM.
Quote:
@vinyl - las-o mai usor ca se pare ca ai inceput in forta ... 18 pagini si ai reusit sa infoliezi masina si sa iti pui folie pe proiectoare. parca ordinea era alta... suspensie apoi jante... apoi detalii.
lasa omu in pace. cum a zis si colega ... daca bine zic...
cristina - bine ca vedeti paiul din ochiul altora dar barna din ochiul vostru ....
Si tie la fel...ti-am explicat pe messenger ca nici tu nu esti in masura sa faci afirmatii de genul asta.
Hai ciao.

Last edited by vinyl; 02-01-12 at 23:39.
vinyl is offline   Reply With Quote
Old 02-01-12, 23:48   #315
.Alex

Stage 4
 
.Alex's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 268
Default Re: Golf IV 1.9 AJM Variant EDITION

la inceput se certa lumea cu cristi
acum va certati intre voi
.Alex is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -