Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 01-02-11, 15:58   #76
balann_jointt

Stage 5
 
balann_jointt's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,178
Member of:
[VW]
Default Re: VW CORRADO VR6 :D

Quote:
Originally Posted by rradovr6 View Post
Omule frumoasa masina.......sa o stapanesti sanatos..si sa ai grija de ea...ca fost proprietar si viitor sper de corrado iti spun ca masina asta iti ca aduce ff f multe batai de cap dar si satisfactii.....
lasa-l Miky nu-l speria ))
balann_jointt is offline   Reply With Quote
Old 01-02-11, 17:03   #77
o_kh3

Stage 5
 
o_kh3's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,663
Member of:
[VW]
Default Re: VW CORRADO VR6 :D

Quote:
Originally Posted by balann_jointt View Post
Da care e problema cu proiectoarele aprinse?

problema e ca e deranjant pentru ceilalti participanti la trafic indiferent ca e zi sau noapte si nu e ceata!
o_kh3 is offline   Reply With Quote
Old 01-02-11, 22:16   #78
balann_jointt

Stage 5
 
balann_jointt's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,178
Member of:
[VW]
Default Re: VW CORRADO VR6 :D

Quote:
Originally Posted by o_kh3 View Post
problema e ca e deranjant pentru ceilalti participanti la trafic indiferent ca e zi sau noapte si nu e ceata!
da ma rog parerea ta!

Last edited by balann_jointt; 01-02-11 at 22:23.
balann_jointt is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 08:54   #79
alexutzzzu1

Stage 5
 
alexutzzzu1's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 989
Default Re: VW CORRADO VR6 :D

nu e parerea lui, asa este! dar la modul cum ai pus problema mai devreme oricum nu ma asteptam sa intelegi, de-aia nici nu m-am obosit sa iti explic..si vad ca si colegul de mai sus a facut-o degeaba.
__________________
VW Corrado 1.8 20VT
alexutzzzu1 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 11:00   #80
maibunu

Stage 5
 
maibunu's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,752
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: VW CORRADO VR6 :D

Quote:
Originally Posted by FoX_BvStreetracing View Post
) Scuze de expresia "full", macar are piele a mea )
am si eu un interior de piele dar credema ca nu ma incanta deloc combinatia piele neagra si vara care va veni chiar si cu AC.

sper ca intelegi spiritul de gluma e doar am motivat motivul suspiciunii mele fata de topicul asta la inceput.

mult succes si sa o stapanesti sanatos
__________________
http://www.corradodatabase.com/index...orrado&id=3902
Corrado G60 1,8 8Volti GPL
tuning: toba sport, cip sport, filtru sport de carbon-16 si butelie de GPL sport
se mai adauga axa cu scame sport Shrek, cuzineti tunig, rulmenti sport, stut bypass la invervier de la Horhe, plus multe alte tuninguri dar care nu le mai tin minte
maibunu is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 17:11   #81
balann_jointt

Stage 5
 
balann_jointt's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,178
Member of:
[VW]
Default Re: VW CORRADO VR6 :D

Quote:
Originally Posted by alexutzzzu1 View Post
nu e parerea lui, asa este! dar la modul cum ai pus problema mai devreme oricum nu ma asteptam sa intelegi, de-aia nici nu m-am obosit sa iti explic..si vad ca si colegul de mai sus a facut-o degeaba.
imi cer scuze ca m-am bagat aiurea, ma retrag sunt prea prost pt voi ... Nu uitati sa aprindeti proiectoarele cand e ceata da ?
balann_jointt is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 21:04   #82
FoX_BvStreetracing

Stage 4
 
FoX_BvStreetracing's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 267
Member of:
[Accelarate Club]
Default Re: VW CORRADO VR6 :D

DAP, din pacate,pt mine, masina se vinde

Pretul este de 5800 neg.
FoX_BvStreetracing is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 22:18   #83
rradovr6

Stage 4
 
rradovr6's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 203
Default Re: VW CORRADO VR6 :D

Mai fratilor ce aveti toti dintr o data cu proiectoarele:P.....ii mai aud pe unii ca daca mergi cu proiectoarele aprinse esti taran....sau ca deranjezi in trafic.....poate ei asa sau obisnuit.....omu sia facut poze la masina pe loc cu ele aprinse nu cred ca deranja pe nimeni....nu trebuie sa comentati si voi la fiecare detaliu neplacut admirati masina omului care zic eu merita admirata si cam atat....spunetii un bun venit in club corrado si convingeti l macar pe el sa nu o vanda asa cum am facut eu si am regretat apoi.....va salut si numai bine
rradovr6 is offline   Reply With Quote
Old 03-02-11, 10:23   #84
valitataye


Stage 5
 
valitataye's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 3,465
Member of:
[Competitor CNCA]
[SEAT]
[4Tuning International]
Default Re: VW CORRADO VR6 :D

Scuze ca intervin dar si in regulament scrie ca proiectoarele se folosesc doar in conditii de ceata atat!!!
valitataye is offline   Reply With Quote
Old 03-02-11, 10:40   #85
FoX_BvStreetracing

Stage 4
 
FoX_BvStreetracing's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 267
Member of:
[Accelarate Club]
Default Re: VW CORRADO VR6 :D

Quote:
Originally Posted by rradovr6 View Post
Mai fratilor ce aveti toti dintr o data cu proiectoarele:P.....ii mai aud pe unii ca daca mergi cu proiectoarele aprinse esti taran....sau ca deranjezi in trafic.....poate ei asa sau obisnuit.....omu sia facut poze la masina pe loc cu ele aprinse nu cred ca deranja pe nimeni....nu trebuie sa comentati si voi la fiecare detaliu neplacut admirati masina omului care zic eu merita admirata si cam atat....spunetii un bun venit in club corrado si convingeti l macar pe el sa nu o vanda asa cum am facut eu si am regretat apoi.....va salut si numai bine

Ms de complimentele aduse la adresa masinii, iar proiectoarele erau aprinse doar pt poze desi sunt reglate sa bata in jos, si va zic ca nu deranjeaza In ceea ce priveste vanzarea masinii, nu sunt inca sigur ca vreau sa o dau!!!
__________________
Membru fondator "ACCELERATE PROJECT" car club
FoX_BvStreetracing is offline   Reply With Quote
Old 03-02-11, 11:07   #86
balann_jointt

Stage 5
 
balann_jointt's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,178
Member of:
[VW]
Default Re: VW CORRADO VR6 :D

Quote:
Originally Posted by valitataye View Post
Scuze ca intervin dar si in regulament scrie ca proiectoarele se folosesc doar in conditii de ceata atat!!!
te-ai bagat si tu cand nu trebuia! gata hai sa lasam offtopicul
balann_jointt is offline   Reply With Quote
Old 03-02-11, 13:40   #87
renatonas
VW Driver

Stage 5
 
renatonas's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,425
Member of:
[VW]
Default Re: VW CORRADO VR6 :D

Salut Fox!Felicitari pt masina!Stiu masina de cand era o epava,era straba,dupa care a urmat recarosare si s-a ajuns aici.Este printre putinele Rrado de imi plac si iti dau un sfat ..nu o vinde!!!

Iar pt toti cei care folosesc proiectoarele..ei nu inteleg un singur lucru!Proiectoare = faruri ceata si pt mine toti care folosesc farurile de ceata chiar si ziua ,chiar si noaptea sunt niste tarani

Si ca sa incheiem discutia cu farurile de ceata o sa va scriu ceva mai jos

prevede 3 puncte de penalizare pentru folosirea luminilor de ceata cand nu e ceata si 4 puncte de penalizare cand, pe ceata, ninsoare abundenta sau ploaie torentiala, nu se circula cu faza scurta si luminile de ceata ( dacă exista), iar Regulamentul prevede ca, atunci cand ploua torential, ninge abundent sau este ceata densa ori in alte conditii care reduc vizibilitatea pe drum, sa folosim si luminile de ceata, concomitent cu reducerea vitezei. Pentru folosirea incorecta a luminilor de ceata se dau 4 – 5 puncte-amenda, adică intre 256 si 320 de lei, iar neutilizarea fazei scurte, a luminilor de ceata, atunci cand este ceata, aduce 6 – 8 puncte-amenda, adica 384 – 512 lei.”

Bafta cu masina Fox
__________________
Vw Corrado/1991-16vt...coming soon


B 08 DUB
renatonas is offline   Reply With Quote
Old 03-02-11, 14:18   #88
rradovr6

Stage 4
 
rradovr6's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 203
Default Re: VW CORRADO VR6 :D

Renato....masina era pe loc si omu ii facea poze.....dar in fine:Pmulta bafta si tie cu masina si sper k ti au fost ok piesele care ti le am trimis prin alex
rradovr6 is offline   Reply With Quote
Old 03-02-11, 14:21   #89
renatonas
VW Driver

Stage 5
 
renatonas's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,425
Member of:
[VW]
Default Re: VW CORRADO VR6 :D

Nu vreau sa ma inteleaga gresit.Am inteles ..ff bine ca a facut poze cu ele aprinse,dar eu bateam in alta parte

Cel putin nu l-am vazut pe strada cu ele aprinse :P
Iar cu piesele de la tine,sunt k,multumesc.Inca nu am bagat masina la vopsit

bafta
renatonas is offline   Reply With Quote
Old 03-02-11, 14:25   #90
alexutzzzu1

Stage 5
 
alexutzzzu1's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 989
Default Re: VW CORRADO VR6 :D

Quote:
Originally Posted by renatonas View Post
Iar cu piesele de la tine,sunt k,multumesc.Inca nu am bagat masina la vopsit

bafta
pana sa bagi masina la vopsit trebuie sa imi cureti mie urmele de vopsea rosie din passat =))
@fox pana nu ne spui ca pastrezi masina noi batem campii aici asa ca ia masuri
alexutzzzu1 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -