Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 08-08-11, 21:43   #346
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: golf V GTI

Quote:
Originally Posted by OPC-UL View Post
Piesele sunt la cta si asteapta sa fie montate, dar mai bine nu fac asta in momentul asta din cauza ambreajului care mai mult ca sigur o sa cedeze. Pana nu ma intorc nu mai fac nimic la masina. O sa ma hotarasc asupra unui ambreaj bun si dupa toate astea o sa montez piesele.
O sa fiu atent de acum la ce cumpar. Deja am luat teapa cu suspensia sport reglanila dur&inaltime+jantele oz, filtru de aer k&n. Deja am cheltuit ceva bani aiurea si nu prea este bine.

Salut , opc ule ,cumva ai vrut un nou soft pentru insignia ta la cineva din judetul iasi?
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 09-08-11, 00:22   #347
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: golf V GTI

Quote:
Originally Posted by OPC-UL View Post
O sa fiu atent de acum la ce cumpar. Deja am luat teapa cu suspensia sport reglanila dur&inaltime+jantele oz, filtru de aer k&n. Deja am cheltuit ceva bani aiurea si nu prea este bine.
Nu vreau sa ma bag in topicul tau aiurea si nici nu sunt avocatul lui Cristi!
Insa parerea mea este ca faci o greseala, iar faptul ca ai soft Revo sau nu in aceasta discutie este egal cu 0.
Cristi ti-a oferit suport si informatii de la bun inceput, in mod gratuit bazat pe experienta acumulata de el pe Tfsi.
Ai spus de nenumarte ori ca nu vrei mai mult de la masina, iar acum intr-un final recunosti ca ai cheltuit ceva bani aiurea!
Sper sa ajungi la ceea ce ti-ai propus cu masina!

Daca ai sti cati si-ar dori sa aibe un suport de orice fel cand modifica un astfel de motor...
)
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 09-08-11, 15:30   #348
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default Re: golf V GTI

Quote:
Originally Posted by tase_astra View Post
Nu vreau sa ma bag in topicul tau aiurea si nici nu sunt avocatul lui Cristi!
Insa parerea mea este ca faci o greseala, iar faptul ca ai soft Revo sau nu in aceasta discutie este egal cu 0.
Cristi ti-a oferit suport si informatii de la bun inceput, in mod gratuit bazat pe experienta acumulata de el pe Tfsi.
Ai spus de nenumarte ori ca nu vrei mai mult de la masina, iar acum intr-un final recunosti ca ai cheltuit ceva bani aiurea!
Sper sa ajungi la ceea ce ti-ai propus cu masina!

Daca ai sti cati si-ar dori sa aibe un suport de orice fel cand modifica un astfel de motor...
)
Am piesele la marian(prieten cu tine) de la dub-tuning ct. Acum 1 saptamana l-am stresat cu montatul de piese cu gandul ca arunc un ambreaj south bend st.3 parca, dar am vb cu cineva de la suceava care are pe tfsi si m-a sfatuit sa ma apuc de genoflexiuni.

Cand fac un lucru gresit si-l fac eu fara sfatul cuiva, este ok. Dar am luat teapa si cu sfaturile altora!

Oricum o da fac mai mult decat zic!
__________________
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 09-08-11, 15:52   #349
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: golf V GTI

Quote:
Originally Posted by OPC-UL View Post
Am piesele la marian(prieten cu tine) de la dub-tuning ct. Acum 1 saptamana l-am stresat cu montatul de piese cu gandul ca arunc un ambreaj south bend st.3 parca, dar am vb cu cineva de la suceava care are pe tfsi si m-a sfatuit sa ma apuc de genoflexiuni.

Cand fac un lucru gresit si-l fac eu fara sfatul cuiva, este ok. Dar am luat teapa si cu sfaturile altora!

Oricum o da fac mai mult decat zic!
Nu contest ca o sa faci masina si nici nu am spus asta!
Intr-adevar e posibil sa faci scurt la picioare cu ambreiajul ala.
Sunt variante si variante. De ce nu incerci Sachs Performance?
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 09-08-11, 16:35   #350
TURBOSS

Stage 5
 
TURBOSS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 589
Default Re: golf V GTI

a avut masini smekere si asta o sa fie smekera, daca duce la capat ce a inceput.

nu trebuie sa dea nimanui socoteala.
TURBOSS is offline   Reply With Quote
Old 09-08-11, 16:41   #351
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: golf V GTI

)))))) sme``k``ereee.. pai daca nu trebuie sa dea explicatii sa nu isi faca topic..
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 09-08-11, 17:27   #352
TURBOSS

Stage 5
 
TURBOSS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 589
Default Re: golf V GTI

Quote:
Originally Posted by cristi_407 View Post
)))))) sme``k``ereee.. pai daca nu trebuie sa dea explicatii sa nu isi faca topic..
) nu ma frate, dar ai intrebari politiste!
TURBOSS is offline   Reply With Quote
Old 09-08-11, 18:13   #353
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: golf V GTI

Pai ce vrei sa il intreb, cat poarta la papuci?
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 09-08-11, 22:41   #354
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default Re: golf V GTI

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Salut , opc ule ,cumva ai vrut un nou soft pentru insignia ta la cineva din judetul iasi?
nu. am avut de la rabane de la bucuresti si nu te sfatuiesc sa faci soft la el.
acum am pe altcineva care o sa se ocupe de insignia dpf-off si un soft mai race. daca te intereseaza pot sa iti dau nr lui pe privat, omu chiar se pricepe.
lucreaza pt magic-motorsport italia.
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 11-08-11, 09:06   #355
NOScox

Stage 5
 
NOScox's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 340
Default Re: golf V GTI

asa este la noi nu prea sunt profesionisti. mai este o "firma" mare care a dat ceva buleli.
NOScox is offline   Reply With Quote
Old 11-08-11, 21:28   #356
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: golf V GTI

Quote:
Originally Posted by OPC-UL View Post
nu. am avut de la rabane de la bucuresti si nu te sfatuiesc sa faci soft la el.
acum am pe altcineva care o sa se ocupe de insignia dpf-off si un soft mai race. daca te intereseaza pot sa iti dau nr lui pe privat, omu chiar se pricepe.
lucreaza pt magic-motorsport italia.
Ideea e ca un insignia facut tot la rabanne , asteapta acum refacerea softului de la iasi , tot pentru aceleasi simptome si culmea e din constanta . Magic motorsport imi suna cunoscut , daca cumva sunt cei doi frati de la volvera [ torino ] , ii cunosc personal pe baieti. Stiu prea bine in legatura cu sfatul tau
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 12-08-11, 02:48   #357
makess
Banned

Stage 3
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 122
Default Re: golf V GTI

de ambreaj f1 racing, ce parere ai?
makess is offline   Reply With Quote
Old 12-08-11, 09:08   #358
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: golf V GTI

Quote:
Originally Posted by makess View Post
de ambreaj f1 racing, ce parere ai?
In afara ca e o chinezarie rebranduita, nu e nimic special la F1. Poate doar pretul sensibil mai mic fata de un ambreiaj bun.
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 12-08-11, 10:24   #359
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default Re: golf V GTI

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Ideea e ca un insignia facut tot la rabanne , asteapta acum refacerea softului de la iasi , tot pentru aceleasi simptome si culmea e din constanta . Magic motorsport imi suna cunoscut , daca cumva sunt cei doi frati de la volvera [ torino ] , ii cunosc personal pe baieti. Stiu prea bine in legatura cu sfatul tau
poate a patit ca mine si fu*ut si cu banii luati. nici macar nu i-am cerut banii inapoi. sincer mi-a fost mie rusine de rusinea lui.
oricum nu exista tuner sa multumeasca pe toata lumea, dar asa lucruri proaste facute, nu poti sa le treci cu vederea.
baiatul ala cu softurile este de treaba, pana si la pomana mi-a raspuns la tel. vb cu el, iti explica la orice ora din zi si din noapte.
banii ii dai dupa ce esti multumit. pretul este foarte bun, dar cel mai important este ca stie ceea ce face.
eu il cunosc doar pe el, nu mai stiu pe altcineva. daca vrei iti dau nr lui. cred ca nu o sa fii dezamagit.

Quote:
Originally Posted by makess View Post
de ambreaj f1 racing, ce parere ai?
In afara ca e o chinezarie rebranduita, nu e nimic special la F1. Poate doar pretul sensibil mai mic fata de un ambreiaj bun.

tase stie mai bine, eu chiar nu am nici o informatie despre ei.
oricum nu toate lucrurile chinezesti sunt nasoale. depinde de calitate, cine este in spatele firmei, cum au grija de franciza...
sunt multe firme care fac lucruri foarte bune, dar depinde de calitatea impusa de master-ii lor.
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 17-08-11, 00:55   #360
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default Re: golf V GTI

o veche poza de familie!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	gtiintake_big.jpg
Views:	316
Size:	22.8 KB
ID:	2121973  
TSC-Us is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -