Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 08-08-11, 13:13   #331
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: golf V GTI

a???? ce vrei ba copile?? ) ce legatura are.. si de ce nu zici cate usere ai pe forum ul asta? curand imi sterg conturile si las copii sa se joace cu turbine..

Imi zice el mie de presiune in turbo.. Macar ai masina HUGO BOSS?Vad ca pe toate topicurile te bagi ca musca in ce are mai mare vaca.. Am zis sa imi zica si mie ce axe cu came are si ce turbina are..e asa greu? sau nu stie ce a cumparat?
__________________
Peugeot 407 & Vw GTI & A4 B6

Last edited by cristi_407; 08-08-11 at 13:16.
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 08-08-11, 13:37   #332
ZAUBER

Stage 4
 
ZAUBER's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 255
Default Re: golf V GTI

am cautat eu pt tine. pagina 18 postul 258.
turbina ihi hybrid pt tfsi si axe SCHRICK.
ZAUBER is offline   Reply With Quote
Old 08-08-11, 13:42   #333
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: golf V GTI

Quote:
Originally Posted by OPC-UL View Post
am uitat de ce am vb. nu prea am timp, intru rar si ma uit la unele chestii.
maine poate!

este o turbina putin mai mare decat k04. ambreajul sigur nu o sa reziste. cel mai bun ar fii un stage 2 max, sa nu ma omoare la mers in oras si mai ales la plecari de pe loc sau semafor. eu chiar merg cu masina nu este de duminica.
o sa mai ramana sa pun axe cu came, injectoare de s3 si o sa fie max in configuratia asta, mai sus, mai mult ca sigur nu o sa urc. pompa de benzina este ca si venita.

vreau sa pun un ambreaj bun sa reziste pe la 360-390 cp(cam pe acolo o sa ajung), dar mai ales sa suporte NM multi!
Unde scrie ce axe?Vreau si eu o poza cu axele respective?Eu zic ca sunt Hogo Boss axele.. Sunt cumparate de la TurboVersace ala

Last edited by cristi_407; 08-08-11 at 13:45.
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 08-08-11, 13:44   #334
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default Re: golf V GTI

Cristi nu stiu ce ai patit de esti asa suparat. Ma faci sa rad... Zici ca jucam barbut pe bani. Stai linistit. Nu pot sa mai zic de cate ori am scris ce fel de turbina am de montat si m-am saturat sa repet pe fiecare pagina cel putin o data despre turbina ihi.
__________________
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 08-08-11, 13:47   #335
ZAUBER

Stage 4
 
ZAUBER's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 255
Default Re: golf V GTI

Quote:
Originally Posted by cristi_407 View Post
Unde scrie ce axe?Vreau si eu o poza cu axele respective?Eu zic ca sunt Hogo Boss axele.. Sunt cumparate de la TurboVersace ala
nu te supara dar tu asculti manele?
ZAUBER is offline   Reply With Quote
Old 08-08-11, 13:49   #336
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: golf V GTI

Quote:
Originally Posted by OPC-UL View Post
Cristi nu stiu ce ai patit de esti asa suparat. Ma faci sa rad... Zici ca jucam barbut pe bani. Stai linistit. Nu pot sa mai zic de cate ori am scris ce fel de turbina am de montat si m-am saturat sa repet pe fiecare pagina cel putin o data despre turbina ihi.
PUNE SI MIE O POZA CU TURBINA AIA?? E ASA GREU?Cer asa mult? Mor ma cand vad ca numai prostii se scriu pe 4tuning..cand mi-a facut user erau oamnei seriosi.. Daca ai stii cat rad de tine si imi scriu pe mess sa nu imi mai bag capul cu copii care habar nu au ce e aia o turbina.. Arata si mie axele alea minunate.. Zici la inceput ca ai 300cp, apoi ca nu ai 300 ca ai vreo 270.. ca ai mers cu 300 dar defapt era 200 nu stiu cat.. si cu k03 tu nu treci de 270 in viata vietiilor.. Numai aberatii..
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 08-08-11, 13:49   #337
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: golf V GTI

Quote:
Originally Posted by ZAUBER View Post
nu te supara dar tu asculti manele?
Da..si ii bag lui ma-ta banii la sutien..
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 08-08-11, 13:56   #338
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default Re: golf V GTI

Nu stiu dc trebuie sa iasa atata cearta? Este masina mea personala si o fac mai incet. Daca era sa vreau ceva hardcore o faceam.
In nemernicia mea am bagat bani pe un gti modificat la jocuri. Nu am cum sa ma laud cu o asa prostie, dar vreau sa subliniez ca pot sa fac masina asta cu totul schimbata, dar mie imi place asa.

O zi buna si fii si tu mai putin incordat! Poate ne intalnim vreodata si in loc sa bem o bere ne certam pe turbine! )
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 08-08-11, 14:00   #339
ZAUBER

Stage 4
 
ZAUBER's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 255
Default Re: golf V GTI

Quote:
Originally Posted by cristi_407 View Post
Da..si ii bag lui ma-ta banii la sutien..
rabufnire de moldovean, dar din pacate nu un descendent de seama de-al lui stefan cel mare(odihneascase in pace). ce pot sa iti raspund la chestia asta?
ZAUBER is offline   Reply With Quote
Old 08-08-11, 14:01   #340
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: golf V GTI

E masina ta, dar poate sunt eu prost si vreau sa invat.. Vreau si eu sa vad cum arata o turbina, un set de axe sport ca nu am vazut niciodata..Daca tot ti-ai facut topic informeaza lumea.. Da info, da detalii... ca arunci niste vorbe apoi te intorci ca defapt nu e asa.. Oricum e ultima data cand mai intru pe topicul asta..
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 08-08-11, 14:06   #341
ZAUBER

Stage 4
 
ZAUBER's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 255
Default Re: golf V GTI

Quote:
Originally Posted by cristi_407 View Post
Oricum e ultima data cand mai intru pe topicul asta..
mee too, din cauza lui don' inginer.
ZAUBER is offline   Reply With Quote
Old 08-08-11, 14:34   #342
dRR-XWX

Stage 5
 
dRR-XWX's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
[FORD]
[2 Roti]
[Opel]
Default Re: golf V GTI

de o juma` de an zic ca omu nu stie ce vrea.... si e high....
pai zici ca vrei 400+ dupa ca esti multumit ca nu vrei s-o strici, dupa ca ti-ai luat turbina si altele dar nu ai ambreiaj ca e greu cu picioru, ca e masina de zi cu zi.
la fel si la subaru, "e masina mea de zi cu zi, nu vreau decat o evacuare si o admisie+ resoftare sa fie mai fasneata" dupa care bantui ca " m-am hotarat, o fac turbo, imi trebuie o galerie de evacuare si soft"

PS: eu zic ca inainte sa postezi sa te gandesti de 50 de ori ce aberatii postezi, ca dupa te ia lumea la misto si e pacat
PSS: pana la urma urmei, cristi s-a documentat, si s-a vazut ce s-a facut la masina ( nu aberatii, "ca-mi cumparai o turbina, o janta, 3 capace") si te-ar fi putut ajuta cu mai multe sfaturi decat ce citesti pe net. (babauri)
PSSS: pozele alea facute cu telefonu... eu cred ca sunt de pe net
__________________

dRR-XWX is offline   Reply With Quote
Old 08-08-11, 17:02   #343
Cristy_mat

Stage 5
 
Cristy_mat's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 624
Member of:
[SEAT]
Default Re: golf V GTI

Quote:
Originally Posted by ZAUBER View Post
mee too, din cauza lui don' inginer.
si de ce ar fi rabufnirea unui moldovean asa iesita din comun???ca cere sa nu se mai abereze ???ca cere niste detalii???ca arata ca intr-adevar stie ce vb???ca ii arata pe fata ca minte???sari tu in ajutor avocatule...daca ai fi facut ceva in viata ta la o masina iti zic ca erai destul de capabil sa intelegi ce vrea sa zica cristi, asa nu ai facut decat sa dai de inteles ca esti la fel de afon ca omu...deci chiar nu ai nici un drept la replica, iesi din casa, mergi pe ulita, te opresti la o bere la bodega satului si stai la sfat cu cei de acolo....atat.
__________________
SEAT LEON - 19tdi.110cp
My car: https://forum.4tuning.ro/112-masina-mea-seat/66244-my-seat-leon-bc-87-crs.html
Cristy_mat is offline   Reply With Quote
Old 08-08-11, 18:20   #344
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default Re: golf V GTI

Piesele sunt la cta si asteapta sa fie montate, dar mai bine nu fac asta in momentul asta din cauza ambreajului care mai mult ca sigur o sa cedeze. Pana nu ma intorc nu mai fac nimic la masina. O sa ma hotarasc asupra unui ambreaj bun si dupa toate astea o sa montez piesele.
O sa fiu atent de acum la ce cumpar. Deja am luat teapa cu suspensia sport reglanila dur&inaltime+jantele oz, filtru de aer k&n. Deja am cheltuit ceva bani aiurea si nu prea este bine.
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 08-08-11, 18:45   #345
makess
Banned

Stage 3
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 122
Default Re: golf V GTI

mie mi-a placut mult vectra aia 2.0T pe care ai avut-o tu, dar si gti-ul o sa mearga trasnet, cand o sa mai ai timp liber sa te ocupi putin de el.
makess is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -