Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 23-01-11, 22:52   #196
Bumblebee

Stage 2
 
Bumblebee's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 63
Default Re: golf V GTI

ai pus punctul pe 'i'
Bumblebee is offline   Reply With Quote
Old 23-01-11, 22:58   #197
NOScox

Stage 5
 
NOScox's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 340
Default Re: golf V GTI

tetierele nu prea se potrivesc ca sunt din piele, dar se poate face custom la cineva care se pricepe, in rest vad ca te cearta lumea.
eu zic sa iti dea sfaturi in legatura si cu viata personala, pt ca vad ca's priceputi tare.
__________________
vectra b 170+++
NOScox is offline   Reply With Quote
Old 23-01-11, 23:05   #198
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: golf V GTI

Eu nu am nimic cu el, il respect ca are o asa masina..l-am ajutat si il ajut cand pot si cand ma pricep..E masina lui, ii respect munca..Dar cand intri pe un forum si iti expui modificarile te astepti la o parere la un sfat..Eu asta incerc sa fac.. Face ce vrea cu masina..eu imi spun parerea.. De aia existam ca se ne ajutam..Poate unul are cunostinte mai multe ca altul despre aceasta masina..In fine..scuze daca am deranjat...
__________________
Peugeot 407 & Vw GTI & A4 B6
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 23-01-11, 23:15   #199
bitang

Stage 5
 
bitang's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 305
Default Re: golf V GTI

Quote:
Originally Posted by NOScox View Post
tetierele nu prea se potrivesc ca sunt din piele, dar se poate face custom la cineva care se pricepe, in rest vad ca te cearta lumea.
eu zic sa iti dea sfaturi in legatura si cu viata personala, pt ca vad ca's priceputi tare.
Ce-ai crezut ca pe un forum public doar cuvinte de lauda vei primii?Fiind o diversitate de useri pe acest forum normal ca si gusturile difera de la persoana la persoana si in functie de asta iti expui o parere care poate fi luata in seama sau nu.Foarte simplu.
bitang is offline   Reply With Quote
Old 23-01-11, 23:33   #200
NOScox

Stage 5
 
NOScox's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 340
Default Re: golf V GTI

nu este vorba de asta, dar prea multa aciditate in vorbe. eu unul nu asi mai intra sa vb cu voi, pt ca nimic nu va convine, de parca tot ceea ce faceti voi este cel mai bine.
NOScox is offline   Reply With Quote
Old 23-01-11, 23:36   #201
makess
Banned

Stage 3
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 122
Default Re: golf V GTI

tetierele alea nu prea se potrivesc pt ca intervine contrastul piele-stofa.
jantele arata altfel pe masina. sunt jante care arata bine si pe masina mai putin bine, decat te asteptai sau viceversa.
makess is offline   Reply With Quote
Old 23-01-11, 23:36   #202
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: golf V GTI

Din partea mea nu e nici un pic de aciditate..M-as bucura sa faca cat mai multe la masina ca sa ma bucur si eu, sa am ce sa vad.. tot respectul din partea mea..ca de la posesor la posesor
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 24-01-11, 09:05   #203
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: golf V GTI

Quote:
Originally Posted by OPC-UL View Post
dar dintre jantele astea care ar da cel mai bine la gti?
Sincer, nici una nu mi se pare ok pe GTI.
Ma refer in primul rand calitativ si am observat in una din pozele atasate o copie dupa Barracuda Tzunamee.
Sincer, daca ar fi dupa mine as merge pe cele OEM de 18, care sunt f rezistente.
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 24-01-11, 09:15   #204
alex.fnk63
VW Driver

Stage 5
 
alex.fnk63's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 335
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: golf V GTI

Misto masina spor la tunarit!
alex.fnk63 is offline   Reply With Quote
Old 24-01-11, 19:10   #205
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default Re: golf V GTI

am vb cu cineva sa imi aduca din sua toate bunatatile pt motor din sua + niste jante frumoase rau. nu va ganditi la croame...stil american, am o oferta lunga lunga trebuie sa imi aleg. astept o oferta finala.

nu stiu cum se comporta un stroke. a pus cineva pe gti asa ceva? am inteles ca face motorul sa se comporte ca unul de 2.5 l ceva de genul.
__________________
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 24-01-11, 21:18   #206
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: golf V GTI

Boss, daca tot vrei sa faci ceva cai din masina aia, de ce nu intrebi cam ce ai avea nevoie?
Altfel risti sa dai banii aiurea. La ce te-ai gandit ca target de putere?
Ai vorbit cu cei care ti-ai facut softul daca pot furniza o solutie pentru setup-ul tau?
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 24-01-11, 22:41   #207
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default Re: golf V GTI

pai sigur o sa vreau k04 injectoare de s3 si un CAI evoMS cu intercooler-ul este ca si rezolvata si niste jante frumoase. dar nu o sa dau ~7000 de lei pe 4 jante.
primul proprietar al gti-ul care are cont pe 4t a vrut sa imi vanda 4 jante pe 18 black originale noi(le-am vazut personal) la ~ 1500 lei, dar nu le vreau. pretul este f bun, dar nu vreau sa am 2 perechi de jante care seamana intre ele, nu vad rostul.
mai astept un raspuns de la cineva la niste jante.
am vb cu cei de la tcm si mi-au spus ca imi fac update de oricate ori imi schimb cate ceva la masina. softul se face destul de profesionist, adica mult mai bine ca la altii la care am facut resoftari si la care am vazut.
se pune laptopul pe masina se da forje max intr-o treapta si se vad niste valori, dupa care se fac modificarile. sunt multumit de masina, implicit de soft.

acum sunt in asteptare.
jantele sunt enkei.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	rim.jpg
Views:	71
Size:	275.3 KB
ID:	1838224  

Last edited by TSC-Us; 24-01-11 at 22:47.
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 25-01-11, 08:25   #208
tha_nox

Stage 5
 
tha_nox's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 331
Default Re: golf V GTI

Quote:
Originally Posted by OPC-UL View Post
pai sigur o sa vreau k04 injectoare de s3 si un CAI evoMS cu intercooler-ul este ca si rezolvata si niste jante frumoase. dar nu o sa dau ~7000 de lei pe 4 jante.
primul proprietar al gti-ul care are cont pe 4t a vrut sa imi vanda 4 jante pe 18 black originale noi(le-am vazut personal) la ~ 1500 lei, dar nu le vreau. pretul este f bun, dar nu vreau sa am 2 perechi de jante care seamana intre ele, nu vad rostul.
mai astept un raspuns de la cineva la niste jante.
am vb cu cei de la tcm si mi-au spus ca imi fac update de oricate ori imi schimb cate ceva la masina. softul se face destul de profesionist, adica mult mai bine ca la altii la care am facut resoftari si la care am vazut.
se pune laptopul pe masina se da forje max intr-o treapta si se vad niste valori, dupa care se fac modificarile. sunt multumit de masina, implicit de soft.

acum sunt in asteptare.
jantele sunt enkei.
Superbe jantele..ar da cam prea bine pe ea..
tha_nox is offline   Reply With Quote
Old 25-01-11, 08:50   #209
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: golf V GTI

enkei din cate stiu eu nu se fac cu prindere 5x112

stroker kitul iti duce cilindreea la 2.1 nu la 2.5 ... nu are nicio treaba cu un 2.5

oricum daca pui stroker, va trebui sa schimbi mult mai multe piese decat daca ai pune k04 ...

asa cum ti-am mai zis ... e pacat sa-ti bati joc de o masina de genul asta
__________________
Actual cars:
'11 Audi S3 - Revo | Milltek | H&R | Forge | 19" | Evo-MS
'11 Audi A1 - Custom paint | 18" | Black optics

Gone:
'08 VW Golf GTI - 285 BHP - Milltek | D2 | INJEN | MOTUL | Superchips
'05 Mini Cooper S Cabrio - 170 BHP - Eibach | Aero | Custom exhaust
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 25-01-11, 09:24   #210
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Exclamation Re: golf V GTI

cum draq imi bat joc de masina nu imi dau seama, dar nici nu mai am nevoie de vreo explicatie.
pe banii mei fac cum vreau eu. in toata viata mea am facut cum ma dus capul si a fost cel mai bine.

oricum m-am saturat de carcoteli. din clipa asta nu mai intru pe topicul asta!

ROG UN MODERATOR SA INCHIDA THREAD-ul ASTA!

Last edited by TSC-Us; 25-01-11 at 09:27.
TSC-Us is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -