Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 01-01-07, 21:41   #16
passat 1.8T

 
passat 1.8T's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 205
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Vw Passat 1.8t 20v

salut, un an nou fericit la toata lume si cat mai multi cai putere!!!!! eu sper sa mi pun stage 2 revo technik soft si asa sper sa trec de 220BHP si daca totul e in regula si la punct bat 230bhp. mr. CJ-01-WOB am vazut ceva poze de la un auto show si de unde sunt si cu ce te ocupi prin dublin, apropo ce masina mai ai acum ?. am fost si eu la un maw power show in london acum doi ani , si anul asta am mers la santa pod dragster racing the real power mate. sper sa merg din nou la santa pod in mai la prima etapa. am primit cadou si acum astept sa le soseasca stopuri spate lexus style pe fond negru , cum le pun fac ceva poze si le pun sa le vedeti.
passat 1.8T is offline   Reply With Quote
Old 05-01-07, 01:43   #17
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Vw Passat 1.8t 20v

Max Power ....MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
Santa Pod ...........MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

fokeri astia de irlandezi nu au fost in stare sa faca o pista de drag pe insula asta !
iti dai seama ca asteptam Update-uri la evenimentele auto din GB!

ontopic! stiu ca pasatul tau are mult potential ! nu ezita sa ne impartasesti si noua upgrade-urile
__________________

Fresh Touring Origination
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 20:07   #18
passat 1.8T

 
passat 1.8T's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 205
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Vw Passat 1.8t 20v

salut baieti !!!
mi am schimbat stopurile cu unele lexus style pe fond negru si sunt marfa !!!
acum as vrea sa vad parerile voastre !!!
https://i70.photobucket.com/albums/i8...slights005.jpg
passat 1.8T is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 20:53   #19
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Vw Passat 1.8t 20v

mai bagi bani in cutia aia ?
kiddin' of course !
sa le porti sanatos !
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 20-01-07, 16:12   #20
passat 1.8T

 
passat 1.8T's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 205
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Vw Passat 1.8t 20v

da, mai bag Mr Sebi , chiar azi am luat bucsile powerflex , si am dat pe ele , 46 lire!!!!! le pun sapt. viitoare pe masina , o sa fac poze sa le vedeti.
salutare
passat 1.8T is offline   Reply With Quote
Old 21-01-07, 21:11   #21
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: Vw Passat 1.8t 20v

Quote:
Originally Posted by passat 1.8T View Post
da, mai bag Mr Sebi , chiar azi am luat bucsile powerflex , si am dat pe ele , 46 lire!!!!! le pun sapt. viitoare pe masina , o sa fac poze sa le vedeti.
salutare
salut imi scuzi nestiinta dar am si eu o intrebare la ce te ajuta bucsile powerflex,si ai zis ca o sa faci poze dupa ce le pui pe masina ce o sa se vada.multumesc si astept raspuns.apropo in afara de arcurile eibach ai telescoapele originale intreb asta pt ca si eu am arcuri hr si am tot telescoapele originale pe un bora la u cum se comporta.mersi
naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 22-01-07, 22:52   #22
passat 1.8T

 
passat 1.8T's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 205
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Vw Passat 1.8t 20v

salut , in primul o sa scot bucsile vechi. astea sunt dintr-un material mai tare un fel de plastic cauciucat din ce vad eu . la ce sunt bune-sunt mai tari decat cele din cauciuc si au viata mai lunga, daca se duce pivotul simplu cumperi alta bascula , brat ce ai si dai jos bucsa,o pui pe asta la loc si gata . manevrabilitate.sper sa fac rost de bani sa le cumpar pe toate. fac poze sa se vada diferenta dintre cea normala si powerflex. uitate aici si afli mai mult . http://www.powerflex.co.uk/
m-am uitat si nu este bora dar cred ca tre sa fie acelasi sasiu de toledo sau octavia , nu astea noi , ca nici eu nu am gasit pt. passat dar sasiul meu este la fel cu audi A4 din 95-01 si se potrivesc. cu arcurile am telescopele originale , pe spate le am schimbat ca erau duse , dar tin sa spun ca masina se comporta super in curbe stabilitate imbunatatita %la % sunt super multumit de alegere.... as vrea coilovers cu arc dar sunt destul de scumpe, gasisem odata pe ebay unele folosite dar sau dat pe la vreo 200lire. nu am buget acum . e normal sa scurteze viata telescoapelor putin dar asta e , in curbe esti sef!!!
sper sa fi inteles ceva din ce am zis , oricum daca te pot ajuta cu ceva spune-mi
salutare
Dan
passat 1.8T is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 17:27   #23
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: Vw Passat 1.8t 20v

Quote:
Originally Posted by passat 1.8T View Post
salut , in primul o sa scot bucsile vechi. astea sunt dintr-un material mai tare un fel de plastic cauciucat din ce vad eu . la ce sunt bune-sunt mai tari decat cele din cauciuc si au viata mai lunga, daca se duce pivotul simplu cumperi alta bascula , brat ce ai si dai jos bucsa,o pui pe asta la loc si gata . manevrabilitate.sper sa fac rost de bani sa le cumpar pe toate. fac poze sa se vada diferenta dintre cea normala si powerflex. uitate aici si afli mai mult . http://www.powerflex.co.uk/
m-am uitat si nu este bora dar cred ca tre sa fie acelasi sasiu de toledo sau octavia , nu astea noi , ca nici eu nu am gasit pt. passat dar sasiul meu este la fel cu audi A4 din 95-01 si se potrivesc. cu arcurile am telescopele originale , pe spate le am schimbat ca erau duse , dar tin sa spun ca masina se comporta super in curbe stabilitate imbunatatita %la % sunt super multumit de alegere.... as vrea coilovers cu arc dar sunt destul de scumpe, gasisem odata pe ebay unele folosite dar sau dat pe la vreo 200lire. nu am buget acum . e normal sa scurteze viata telescoapelor putin dar asta e , in curbe esti sef!!!
sper sa fi inteles ceva din ce am zis , oricum daca te pot ajuta cu ceva spune-mi
salutare
Dan
mersi mult sa stii ca miai fost de ajutor mai convins sa caut si eu mai ales ca acum sunt in spania si aici sper sa gasesc da sasiul este acelasi ca la golf octavia cred si toledo partea cu stabilitatea ai ziso bine sa stii eu vroiam sai pun si telescoapele sport dar cred ca dupa ce ca e cam rigida si am si cauciucurile cu garda 40 cred ca imi sarea dinti devenea prea tare.ce parere ai
naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 19:15   #24
Andrey`

Stage 5
 
Andrey`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 507
Default Re: Vw Passat 1.8t 20v

cam ce consum ai la ea ? bafta in continuare cu proiectul
Andrey` is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 19:55   #25
passat 1.8T

 
passat 1.8T's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 205
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Vw Passat 1.8t 20v

salut andrey afara la mers 120 kmh sa zicem pe la 9-10 , dar ce crzi ca merg eu asa tot timpul !!!!!! in oras la greu 13-15 si daca ma dau la ea la greu si peste 15!!!!! stiu e nebunie , dar ami place. dupa ce am bagat softul revo nu sa schimbat consumul, la fel ca standard, bine daca pui piciorul in ea , e normal....
salutare
dan
passat 1.8T is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 20:04   #26
passat 1.8T

 
passat 1.8T's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 205
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Vw Passat 1.8t 20v

salut naka66vio uite daca esti prin spania pe site powerflex sunt trei distribuitori
European Distributors - Spain:

DONSPEED MADRID
C/Paseo Talleres,
3 Nave 18,
28021 Madrid,
SPAIN
Spain

tel: 915 051 718
fax: 915 051 138
email: info@donspeed.com
web: DONSPEED MADRID

DONSPEED ALICANTE
Avda. Orihuela 1,
03006 Alicante,
SPAIN
Spain

tel: 965 114 100
fax: 965 110 110
email: alicante@donspeed.com
web: DONSPEED ALICANTE

T.T.D Motorsport
CI Issac peral 4,
Pi Romapecubas nave 7,
28340 Valdmoro,
Madrid
Spain

email: ttdmsport@terra.es
sper sa fi prin zona cu ei sa poti vb. dar da si tu un tel. si vb. cu ei. oricum intereseazate pe ce sasiu este masina , sa sti ce cumperi. sti cum e mai tare masina si se simnt mai tare gropile dar la franare,curbe accelerare se comporta super. asa daca o lasi standard zici c-a mergi cu barca . sper sa ti fie de folos adresele...
salutare
Dan
passat 1.8T is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 20:43   #27
Andrey`

Stage 5
 
Andrey`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 507
Default Re: Vw Passat 1.8t 20v

Quote:
Originally Posted by passat 1.8T View Post
salut andrey afara la mers 120 kmh sa zicem pe la 9-10 , dar ce crzi ca merg eu asa tot timpul !!!!!! in oras la greu 13-15 si daca ma dau la ea la greu si peste 15!!!!! stiu e nebunie , dar ami place. dupa ce am bagat softul revo nu sa schimbat consumul, la fel ca standard, bine daca pui piciorul in ea , e normal....
salutare
dan
imi imaginez la consum peste 15 de senzatii poti sa ai cu un turbo...am mers si eu si chiar am condus un fiat coupe 2000 16 v turbo 195 cai...si vreau sa`ti zic ca lua 20-25 in coxx...da manca asfaltu...te salut numai bine
__________________
in principiu nu as scrie nimic aici,dar vad ca e la moda :P
Andrey` is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 23:35   #28
passat 1.8T

 
passat 1.8T's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 205
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Vw Passat 1.8t 20v

daca ai citit mai sus acum vreu sa fac rost de bani sa pun soft stage two !!!,dar mai intai ami trebe un turbo furtum de aer mai bun sa reziste la presiune , am multe de facut sper sa o fac pana vin acasa si sa vezi show , am avut show si vara trecuta cu baieti !!!!
salutare ,
dan
passat 1.8T is offline   Reply With Quote
Old 24-01-07, 00:53   #29
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Vw Passat 1.8t 20v

show megashow .. la ce trafic e prin UK nu-i de mirare ca suge atata ! si zic ca e ok consumul .. !sa-l vezi pe NEONU meu cum i place sa bea .. cu galeata .. in trafic!
asa la drum lung se intinde!!

trebe sa iti dau niste idei de styling .. sa i mai modifici lookul
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 24-01-07, 01:04   #30
passat 1.8T

 
passat 1.8T's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 205
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Vw Passat 1.8t 20v

sebi prefer sa l tin SLEEPER asa e mai distractiv !!!!!!! nu sunt interest asa mult pe afara ci unde trebe investit ma intereseaza , adica horse power !!!!!
uite un bumper frumos aici http://www.awesome-gti.co.uk/images/hfpassatb5gt6f.jpg
sper sa mearga likul
salutare
dan
passat 1.8T is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -