Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 21-10-10, 23:46   #91
cristyan_mdk

Stage 5
 
cristyan_mdk's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,159
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 Gti 20 jare -vr6

Quote:
Originally Posted by ionutz_njd View Post
ms ms poi cam asta o sa fac
Bah tu chiar esti nb ? cum sa vinzi masina , pt un rahat de motor ? , eu cand ti_am zis sa te gandesti bine la ce faci cu motorul , tu nimic .....eu zic sa mai tragi de asta asa cum o merge el si sa cauti un alt vr sa il aruncam pe masina , am sa ma interesez personal de un motor bun de vr6 , cand ai banii si timp suna_ma sa facem itp la masina asa cum e , nu da inapoi cu masina ca e pacat , si pe langa asta ma cam doare si pe mine sa cada pe mana altuia , eu ce dreac sa mai zic cati banii am bagat in ia , si in bmw , asta e mergem mai departe .
cristyan_mdk is offline   Reply With Quote
Old 22-10-10, 01:16   #92
ionutz_njd

Stage 5
 
ionutz_njd's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 552
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 Gti 20 jare -vr6

Quote:
Originally Posted by bubugsi View Post
salutare.....ai rezolvat ceva?...k io nu am apucat sa vb cu M ?...bafta si sper k am fst de ajutor
nup nu am vb inca sunt prea ocupat am inceput munca si cand ajung acasa ...uit de toate o sa vad cand il sunt momentan sa vad in zilele urmatoare ce bani fac rost si o s ail sun k ms de nr lui
__________________
BMW E 46
ionutz_njd is offline   Reply With Quote
Old 22-10-10, 01:22   #93
ionutz_njd

Stage 5
 
ionutz_njd's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 552
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 Gti 20 jare -vr6

Quote:
Originally Posted by cristyan_mdk View Post
Bah tu chiar esti nb ? cum sa vinzi masina , pt un rahat de motor ? , eu cand ti_am zis sa te gandesti bine la ce faci cu motorul , tu nimic .....eu zic sa mai tragi de asta asa cum o merge el si sa cauti un alt vr sa il aruncam pe masina , am sa ma interesez personal de un motor bun de vr6 , cand ai banii si timp suna_ma sa facem itp la masina asa cum e , nu da inapoi cu masina ca e pacat , si pe langa asta ma cam doare si pe mine sa cada pe mana altuia , eu ce dreac sa mai zic cati banii am bagat in ia , si in bmw , asta e mergem mai departe .
am puso ca nu am bani cristi .....as avea nevoie si de bani si de masina ....da momentan am inceput sa lucrez si nu am mai dat up la anunt ....am cautat alt moor de mia venit rau si in rom si in anglia si de... sa il iau da nu prea ma risc sa il iau de acolo iar de aici ce raq au ajus motoarele cat o masina uni chiar au o nesimtire la preturi ajunge un motor cat unu turbo hai sa fim seriosi .... eu unu mai caut si intreb si in stanga si in dreapta sa vad ce gasesc .... daca nu gasesc acum il fac pe asta cat pot iau o alta cutie si o tin asa pana in primavara ... apropo cand schimb si eu ala si sa o rezolvam cu el sau cand pot sa trec pe la u ? sti u despre ce e vb ....
ionutz_njd is offline   Reply With Quote
Old 10-11-10, 23:58   #94
ionutz_njd

Stage 5
 
ionutz_njd's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 552
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 - Gti 20 jare -vr6

dupa 2 luni de stat pe bara si multe probleme intampinate masina maine seara iese pe strada ......
tocmai a primit o cutie de viteze aug ---2y care tocmai a fost montata si demontata ) dintr-o prostie de a mea cu toate astea o sa fie si verificata si aruncat un set de ambreaj si volanta noua ...... iar in curand o sa primeasca si un set de praguri ca tot vine iarna ) sa scap si de astea noi ..... o sa se faca si o noua evacuare pt ca cea de acum sa facut in graba .dar asta dupa ce trec de itp:P
ca si piese bagate in ea sunt filtre aer- ulei-benzina ,ulei, termocupla, antigel ca tot a venit iarna , si o sa se schimbe si curelel ,
ps: si noile jante pe masina asta dupa ce o sa se refaca bbs-urile apoi urmeaza si astea un negru mat
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00007.JPG
Views:	354
Size:	314.2 KB
ID:	1734362   Click image for larger version

Name:	IMG_0705.jpg
Views:	262
Size:	83.2 KB
ID:	1734368  

Last edited by ionutz_njd; 11-11-10 at 00:01.
ionutz_njd is offline   Reply With Quote
Old 28-11-10, 17:49   #95
cristyan_mdk

Stage 5
 
cristyan_mdk's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,159
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 - Gti 20 jare -vr6

Quote:
Originally Posted by ionutz_njd View Post
dupa 2 luni de stat pe bara si multe probleme intampinate masina maine seara iese pe strada ......
tocmai a primit o cutie de viteze aug ---2y care tocmai a fost montata si demontata ) dintr-o prostie de a mea cu toate astea o sa fie si verificata si aruncat un set de ambreaj si volanta noua ...... iar in curand o sa primeasca si un set de praguri ca tot vine iarna ) sa scap si de astea noi ..... o sa se faca si o noua evacuare pt ca cea de acum sa facut in graba .dar asta dupa ce trec de itp:P
ca si piese bagate in ea sunt filtre aer- ulei-benzina ,ulei, termocupla, antigel ca tot a venit iarna , si o sa se schimbe si curelel ,
ps: si noile jante pe masina asta dupa ce o sa se refaca bbs-urile apoi urmeaza si astea un negru mat
ce se mai aude de masina man ? mai traieste ?
cristyan_mdk is offline   Reply With Quote
Old 28-11-10, 20:56   #96
Cros

Stage 5
 
Cros's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 395
Default Re: Golf 3 - Gti 20 jare -vr6

Pitic cum arata masina la tine si cum a ajuns offf .Masina e ca nevasta nu o intreti nu o ai )

Mane parerea mea e ca jantele alea dadeau bine de tot pe ia astea zici ca sunt din desene cu spiderman sori dar asta e parerea mea sper sa nu te superi !

Bafta si sper ca pe viitor sa ai mai multa grije de ia !
__________________
BMW MANIAC !
Cros is offline   Reply With Quote
Old 28-11-10, 23:07   #97
ionutz_njd

Stage 5
 
ionutz_njd's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 552
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 - Gti 20 jare -vr6

Quote:
Originally Posted by cristyan_mdk View Post
ce se mai aude de masina man ? mai traieste ?
de masina ce sa se mai auda nu merge a 5 ) de cand am desfacut cutia sti u despre ce e vb ce am facut am uitat sa strang ceva la el si nu calca bine si cand dau sa bag a 5 caraie rau in fine asta cu cutia .......... de motor sa lasat saracul nu mai scoate fum de asta ma bucur da e problema cu relantiul ala tre sa cumpar un senzor de relanti si sa ii fac evacuarea aia ca e hidoasa rau suna ceramica in ea)
oo sa trec odata pe acolo pe la u o sa te sun inainte sa vin
cros jantele nu raman asa=)) astea negre sunt puse ca alea de pe fata se zgaraiase vopseaua si sunt slefuite trebuies doar vopsite si puse pe masina
culoarea va fi aceiasi ca da bine pe ea
daca sar pune un regulator sau senzor de relanti ce raq e ala masina ar merge ft frumos de tras trage ft bine imi ramane sa desfac capaculd ela cutie si sa vad ce raq ii fac la a 5 -a si e terminata..... pana in primavara ..... cand ma gandesc sa vad ce voi face cu ea
cristi bmw -ul ce mai zice ce mai face
ionutz_njd is offline   Reply With Quote
Old 29-11-10, 16:59   #98
cristyan_mdk

Stage 5
 
cristyan_mdk's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,159
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 - Gti 20 jare -vr6

Quote:
Originally Posted by ionutz_njd View Post
de masina ce sa se mai auda nu merge a 5 ) de cand am desfacut cutia sti u despre ce e vb ce am facut am uitat sa strang ceva la el si nu calca bine si cand dau sa bag a 5 caraie rau in fine asta cu cutia .......... de motor sa lasat saracul nu mai scoate fum de asta ma bucur da e problema cu relantiul ala tre sa cumpar un senzor de relanti si sa ii fac evacuarea aia ca e hidoasa rau suna ceramica in ea)
oo sa trec odata pe acolo pe la u o sa te sun inainte sa vin
cros jantele nu raman asa=)) astea negre sunt puse ca alea de pe fata se zgaraiase vopseaua si sunt slefuite trebuies doar vopsite si puse pe masina
culoarea va fi aceiasi ca da bine pe ea
daca sar pune un regulator sau senzor de relanti ce raq e ala masina ar merge ft frumos de tras trage ft bine imi ramane sa desfac capaculd ela cutie si sa vad ce raq ii fac la a 5 -a si e terminata..... pana in primavara ..... cand ma gandesc sa vad ce voi face cu ea
cristi bmw -ul ce mai zice ce mai face
ce dreak sa faca prostii , e botu praf , la_m luat pe unu pe cedeaza , si p.. in masa astept sa vaad ce fac cu astia de la asig , sa o fac la loc tizipla
cristyan_mdk is offline   Reply With Quote
Old 30-11-10, 01:27   #99
passatb4

Stage 5
 
passatb4's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 371
Default Re: Golf 3 - Gti 20 jare -vr6

Quote:
Originally Posted by cristyan_mdk View Post
ce dreak sa faca prostii , e botu praf , la_m luat pe unu pe cedeaza , si p.. in masa astept sa vaad ce fac cu astia de la asig , sa o fac la loc tizipla
frate vb ta de nu au ajuns masinile astea ............ saraca fosta a indurat ceva ... a ta sa dus un motor si un prag julit ca sa il feresc pe unu ) lasa frate ca se fac ele da pacat ca numai in belele se tin sper ca motorul nu are nimik ca era pacat de el
passatb4 is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 22:37   #100
ionutz_njd

Stage 5
 
ionutz_njd's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 552
Member of:
[VW]
Wink Re: Golf 3 - Gti 20 jare -vr6

https://www.youtube.com/watch?v=W0iQ2K4mqzA un nou video la masina
craciun fericit la toti si sarbatori fericite ....fara incidente
ionutz_njd is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 11:15   #101
Vera.Tygrutza

Stage 4
 
Vera.Tygrutza's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 239
Member of:
[Opel]
Default Re: Golf 3 - Gti 20 jare -vr6

Craciun fericit !!!!
Vera.Tygrutza is offline   Reply With Quote
Old 28-02-12, 23:38   #102
ionutz_njd

Stage 5
 
ionutz_njd's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 552
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 - Gti 20 jare -vr6

postez si eu dupa un an si ceva ... mai nou azi cand am dat sa plec cu masina am vazut cu stupoare ca bandourile mele de gti nu mai sunt ...au facut aripi ..... intrebarea mea e ... cu cat le-a luat mai ieftin ..ala care le-a vrut ??? clar bandourile au fost furate la comanda ... mai nou in tara noastra trebuie sa avem 5000 de camere de luat vederi si paznici la masini ......
... in fine problema ar fi alta ... cum se aude o evacuare doar cu catalizator fara site ..spargatorul de flacari si vinala de vr6 ... pe un gti ..care are idee sa imi zica sa stiu dacca renunt la intermediara sau nu ...
a 2 mi-au zburat 2 suruburi de la galeria de evacuare in zona pistonului 3 de la stanga la dreapta ... si imi rasufla intre galerie si motor... intrebarea e ce suruburi sunt acolo ca nu pot sa vad si celelate sunt ruginite ...
ionutz_njd is offline   Reply With Quote
Old 12-03-12, 00:10   #103
ionutz_njd

Stage 5
 
ionutz_njd's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 552
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 - Gti 20 jare -vr6

sa rezolvat si cu cutia de viteze .. a fost desfacuta iar verficat toate sincroanele pinioanele simeringuri .. si inchisa din nou ..nu inainte de a schimba pinionul si sincronul de a 5 cu unul de pe cutia de gti .... mai ramane de facut evacuare
ionutz_njd is offline   Reply With Quote
Old 24-03-12, 21:43   #104
y_o_g_h_y

Stage 2
 
y_o_g_h_y's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 56
Default Re: Golf 3 - Gti 20 jare -vr6

eu nu pot sa realizez cum poti vinde un motor de 2.9 in mintile lui ,lumea nu stie cum sa dea de vr-uri si tu il vinzi , eu tzin si cu dintii de al meu in ciuda consumului si a problemelor... si asta pentru un 2.0 obosit.... pfff
__________________
Sunt iubitor de fiare vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie!
y_o_g_h_y is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -