Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 24-05-10, 23:22   #1
bmw_motorsport

Stage 5
 
bmw_motorsport's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,320
Default Passat - VR6

nu ma gandeam sa deschid thread la masina mea volkswagen...mai ales dupa vreo 10 ani de bmw-uri....si totusi....nu-mi pare rau...nu se compara cu tractiunea spate...dar e ok....normal...in varianta asta de motorizare....altfel nu se punea problema.
masina dupa cum multi stiti o am de 2 zile...am facut deja vreo 300 de km...mi se pare ok la consum...cu toate ca multi spuneau ca un vr consuma de rupe....am o medie de 8,4....cu tot cu liniutzele de aseara...unde sarise la 16,5....a compensat cu drumul de bucuresti....deci la capitolul asta e ok....cert e ca depinde de cum si cat de des o calci....ceea ce e valabil pt orice masina.
ca sa prezint asa mai pe scurt masina...ce sa zic....e full...piele...scaune incalzite si electrice...trapa...oglinzile si geamurile tot electrice....climatronic...2 airbaguri...suspensie si evacuare sport....filtrul de aer la fel..
sunt multumit de cum trage masina pt greutatea ei...restul pe parcurs....e deja 12 noaptea si sunt mort de oboseala
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Volkswagen-Passat-VR6-impecabil3.jpg
Views:	424
Size:	63.1 KB
ID:	1486900   Click image for larger version

Name:	Volkswagen-Passat-VR6-impecabil2.jpg
Views:	564
Size:	128.2 KB
ID:	1486901   Click image for larger version

Name:	Volkswagen-Passat-VR6-impecabil1.jpg
Views:	438
Size:	62.5 KB
ID:	1486902  

Click image for larger version

Name:	Volkswagen-Passat-VR6-impecabil..jpg
Views:	282
Size:	60.2 KB
ID:	1486903   Click image for larger version

Name:	Volkswagen-Passat-VR6-impecabil..jpg..jpg
Views:	444
Size:	56.0 KB
ID:	1486904  
__________________
new cali in town
bmw_motorsport is offline   Reply With Quote
Old 24-05-10, 23:27   #2
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: vw passat vr6

Quote:
Originally Posted by bmw_motorsport View Post
nu ma gandeam sa deschid thread la masina mea volkswagen...mai ales dupa vreo 10 ani de bmw-uri....si totusi....nu-mi pare rau...nu se compara cu tractiunea spate...dar e ok....normal...in varianta asta de motorizare....altfel nu se punea problema.
masina dupa cum multi stiti o am de 2 zile...am facut deja vreo 300 de km...mi se pare ok la consum...cu toate ca multi spuneau ca un vr consuma de rupe....am o medie de 8,4....cu tot cu liniutzele de aseara...unde sarise la 16,5....a compensat cu drumul de bucuresti....deci la capitolul asta e ok....cert e ca depinde de cum si cat de des o calci....ceea ce e valabil pt orice masina.
ca sa prezint asa mai pe scurt masina...ce sa zic....e full...piele...scaune incalzite si electrice...trapa...oglinzile si geamurile tot electrice....climatronic...2 airbaguri...suspensie si evacuare sport....filtrul de aer la fel..
sunt multumit de cum trage masina pt greutatea ei...restul pe parcurs....e deja 12 noaptea si sunt mort de oboseala
momentan o urasc...))).....dar ii dau eu de cap....

sa o stapanesti sanatos si fara incidente.....
jakal is offline   Reply With Quote
Old 24-05-10, 23:29   #3
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: vw passat vr6

draguta masina so stapanesti sanatos !


acu ai de schimbat si avataruri si tot ca le ai pe alea cu ursache
expres is offline   Reply With Quote
Old 24-05-10, 23:49   #4
bmw_motorsport

Stage 5
 
bmw_motorsport's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,320
Default Re: vw passat vr6

ms frumos la toata lumea
jakale..prea aveai palmaresu' bogat...una peste alta....doua peste mine....fa pompa aia...ca nu prea e normal sa te bat....am vreo 350 de kile in plus...iar la caluti...mai mult de 180 nu cred ca am...cu tot cu aia morti de foame
vulturu' 2,6 mi-a dat juma de masina....de pisica 2,5 24v nu mai zic....noroc cu NAS ca m-am razbunat pe matze
ideea e ca e greu acum...pana cunosc masina cum pleaca....in rest e ok....daca faci abstractie de la pomul de craciun de la roti.....bestie tata...bestie....scoate scantei
bmw_motorsport is offline   Reply With Quote
Old 25-05-10, 09:07   #5
ady_viteza

Stage 5
 
ady_viteza's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,221
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[BMW]
[4Rally]
[SUBARU]
Default Re: vw passat vr6

S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea...desi inca nu pot sa cred ca-i renuntat la bmw sa treci la vw!!!
Cu prima ocazie o sa vin si eu la voi la un gratar sa pun ursul la treaba cu vr-ul tau
__________________
My Race car-SUBARU IMPREZA GC8 COUPE PRODRIVE
My car-E46 Coupe 320 CI 170 CP
My family car- E38 728i
ady_viteza is offline   Reply With Quote
Old 25-05-10, 10:26   #6
bmw_motorsport

Stage 5
 
bmw_motorsport's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,320
Default Re: vw passat vr6

Quote:
Originally Posted by ady_viteza View Post
S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea...desi inca nu pot sa cred ca-i renuntat la bmw sa treci la vw!!!
Cu prima ocazie o sa vin si eu la voi la un gratar sa pun ursul la treaba cu vr-ul tau
adi.....de renuntzat nu am renuntzat la bmw....asta imi ramane in sange orice as face sau orice masina as avea...momentan sunt alte prioritati de alta natura....cu timpul o sa arunc io un urs in garaj....sa-l fac asa cum vreau....sa fie masina de weekend....ca altfel nu se poate....nu puteam sa merg zilnic cu BOH-ul...era si pacat sa il distrug....asa ma bucur ca l-a luat cineva care are boala ursilor si care se va bucura de el asa cum trebuie....nu prin toate hartoapele sa faca naveta asa cum faceam eu...
pana una alta...am ajuns la acest compromis....care imi permite sa merg linistit zi de zi cu masina....iar in weekend sa imi fac de cap cu un gratar....doua....noua
te astept la ploiesti
bmw_motorsport is offline   Reply With Quote
Old 25-05-10, 10:54   #7
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: vw passat vr6

poti sa fii sigur ca la iubitor de urs a ajuns masina ta
si felicitari pt passat, mie mi-a placut foarte mult masina din toate punctele de vedere...si in afara de aia e o masina chiar ingrijita. Inca odata felicitari
Korne is offline   Reply With Quote
Old 25-05-10, 11:14   #8
bmw_motorsport

Stage 5
 
bmw_motorsport's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,320
Default Re: vw passat vr6

Quote:
Originally Posted by Korne View Post
poti sa fii sigur ca la iubitor de urs a ajuns masina ta
si felicitari pt passat, mie mi-a placut foarte mult masina din toate punctele de vedere...si in afara de aia e o masina chiar ingrijita. Inca odata felicitari
da boss...stiu...de aia am si dat-o cu inima deschisa.
ms pt aprecieri
bmw_motorsport is offline   Reply With Quote
Old 25-05-10, 13:28   #9
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: vw passat vr6

Quote:
Originally Posted by bmw_motorsport View Post
ms frumos la toata lumea
jakale..prea aveai palmaresu' bogat...una peste alta....doua peste mine....fa pompa aia...ca nu prea e normal sa te bat....am vreo 350 de kile in plus...iar la caluti...mai mult de 180 nu cred ca am...cu tot cu aia morti de foame
vulturu' 2,6 mi-a dat juma de masina....de pisica 2,5 24v nu mai zic....noroc cu NAS ca m-am razbunat pe matze
ideea e ca e greu acum...pana cunosc masina cum pleaca....in rest e ok....daca faci abstractie de la pomul de craciun de la roti.....bestie tata...bestie....scoate scantei
cred ca blestemele boss.....prea mergea getaxul...)
in seara aia parca avea o remorca dupa el......
sau v-ati agatat voi cu ancora de el ?.........
aia e , am luat-o .....treaba e ca ne-am distrat...
__________________



contact 0766-671407
jakal is offline   Reply With Quote
Old 25-05-10, 13:55   #10
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: vw passat vr6

Frumoasa masina ... nu se compara cu un urs dar merge
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
Old 25-05-10, 16:25   #11
JusT_SaY_BoBo
VW Driver

Stage 5
 
JusT_SaY_BoBo's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 2,353
Member of:
[VW]
Default Re: vw passat vr6

frumoasa masina,ingrijita.sa o conduci sanatos si numai incidente placute sa ai cu ea.totusi nu stiu cum ai trecut de la bmw la vw)..nu ca ar avea ceva vw-ul,eu nu am mers cu multe bmwuri dar am mers din ani diferiti si am spus ca atunci cand va fi sa am bani sa imi cumpar o masina bmw va fi aceea nu coneaa modelul anul etc(numai sa fie ingrijit)!
__________________
My Baby


Vand odorizante California Scents!!! 20 ron bucata!!! Just_Say_Bobo@yahoo.com
JusT_SaY_BoBo is offline   Reply With Quote
Old 25-05-10, 20:04   #12
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: vw passat vr6

Frumoasă maşina! Pune-i şi tu un 1.9 TDi pe spate, că am văzut că e la modă.
eMH is offline   Reply With Quote
Old 25-05-10, 23:04   #13
bmw_motorsport

Stage 5
 
bmw_motorsport's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,320
Default Re: vw passat vr6

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Frumoasă maşina! Pune-i şi tu un 1.9 TDi pe spate, că am văzut că e la modă.
lasa ma ca merge si asa...astia cu masini scumpe nu prea stiu ei de vr6....azi m-am distrat ceva cu un A8 3,0tdi....toate bune si frumoase...pana cand am dat a 3-a langa el.....normal.....pe la vreo 130...mergeam linistit cu a 5-a

si ca sa va raspund la toti....normal ca nu se compara cu senzatia data de un bmw...sau mai bine zis de tractiunea spate....dar e destul de FUN si asta....cai are....sunet are....tinuta de drum are...plm....numa ca nu ma impinge nimeni de la spate...in rest e ok
bmw_motorsport is offline   Reply With Quote
Old 25-05-10, 23:08   #14
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: vw passat vr6

Chiar asa...mai lumineaza poporul ca vad ca toti de aici doar BMW stiu...
Korne is offline   Reply With Quote
Old 25-05-10, 23:10   #15
Stanley
Audi Driver

Stage 5
 
Stanley's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 550
Member of:
[AUDI]
Default Re: vw passat vr6

Foarte frumoasa masina iar motorul... demential!!!
Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea
Stanley is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -