Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 28-11-11, 21:16   #136
cristea_rotitza

Stage 5
 
cristea_rotitza's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,090
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[VW]
Default Re: o noua masina un nou proiect.golf 3 tuning.

Quote:
Originally Posted by koala_boy View Post
gri sau oricum da nu in culoarea masinii...btw...frumoase jantele
nu stui ce sa fac inca
cristea_rotitza is offline   Reply With Quote
Old 28-11-11, 22:01   #137
EUGEN_ZIM

Stage 5
 
EUGEN_ZIM's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 507
Default Re: o noua masina un nou proiect.golf 3 tuning.

super arata...ai facut treaba cu alea?
EUGEN_ZIM is offline   Reply With Quote
Old 29-11-11, 09:34   #138
cristea_rotitza

Stage 5
 
cristea_rotitza's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,090
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[VW]
Default Re: o noua masina un nou proiect.golf 3 tuning.

Quote:
Originally Posted by EUGEN_ZIM View Post
super arata...ai facut treaba cu alea?
da ms mult,acum nu stiu cum sa le fac interioarele am vazut una cu negru si nu prea ma incanta,gri nu ies in evidenta,ma gandeam la culoarea masinii,dar nu cum e asta cu buza neagra,doar interioarele
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	images.jpeg
Views:	175
Size:	8.3 KB
ID:	2243759  
cristea_rotitza is offline   Reply With Quote
Old 30-11-11, 22:07   #139
cristea_rotitza

Stage 5
 
cristea_rotitza's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,090
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[VW]
Default Re: o noua masina un nou proiect.golf 3 tuning.

masina mai primeste un cadou acum cu sarbatorile ca urmeaza are si ea nevoie pe langa climatronic de inca un atu la interior,nu am poza decat la acest scaun deocamdata dar maine sper sa reusesc sa curat si sa montez interiorul.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	100_6077.JPG
Views:	132
Size:	2.62 MB
ID:	2246020   Click image for larger version

Name:	100_6086.JPG
Views:	81
Size:	1.79 MB
ID:	2246021  
cristea_rotitza is offline   Reply With Quote
Old 01-12-11, 13:43   #140
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: o noua masina un nou proiect.golf 3 tuning.

Quote:
Originally Posted by cristea_rotitza View Post
nu inteleg e o aluzie sau.....
Iţi dau eu vopseaua jos , rotitza !
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
Old 01-12-11, 20:18   #141
cristea_rotitza

Stage 5
 
cristea_rotitza's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,090
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[VW]
Default Re: o noua masina un nou proiect.golf 3 tuning.

am montat interiorul,acum va merge la o curatatorie pprofesionala auto si apoi la un atelier care lucreaza in piele pentru a i se face un tratament.cam asa arata in momentul de fata
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	01122011019.jpg
Views:	153
Size:	649.4 KB
ID:	2247306   Click image for larger version

Name:	01122011020.jpg
Views:	183
Size:	869.7 KB
ID:	2247307  
cristea_rotitza is offline   Reply With Quote
Old 01-12-11, 20:21   #142
geo_gee2005_xxx
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,303
Member of:
[VW]
Default Re: o noua masina un nou proiect.golf 3 tuning.

interiorul e de pe passat?
geo_gee2005_xxx is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 01:55   #143
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: o noua masina un nou proiect.golf 3 tuning.

Quote:
Originally Posted by cristea_rotitza View Post
am montat interiorul,acum va merge la o curatatorie pprofesionala auto si apoi la un atelier care lucreaza in piele pentru a i se face un tratament.cam asa arata in momentul de fata
Foarte Smecher... Felicitari ! tine-o tot asa . Curata pielea si hidrateaza bine canapelele ca sa nu ajungi ca mine ( sa se crape) barem tu ai noroc ca sunt negre , dar io ca-s mocasin (
P.s. Avem o firma la Ploiesti se cheama chrome sistem , poliseaza jante integral cu ajutorul unei masini cu vibratii , cromeaza , vopsesc crom cu vopsea speciala efecto crom. Ma anunti daca vrei sa vb cu ei despre asta. Oricum eu zic spitele si buza polish si interiorul gri stock ca sa iasa in evidenta exact cat trebuie, culoarea masinii pe jante deja creeaza un efect de abundenta de culoare , imagineaza-ti masina mea portocalie cu jantele pe interior sau spitele portocalii si buza polisata ... Nu da prea bine. Incearca sa faci un contrast putin vizibil (in cazul tau nu merge cu negru)
Eu recomand argintiul stock de janta , va crea si senzatia de polish total si nu ar strica imaginea masinii , eventual un auriu de subaru cred ca ar fi potrivit , dar ala sa il folosesti numai si numai la jante si numai pe interior.
Si mai am un sfat , incearca cu niste stopuri care sunt mai apropiate de golf 3 , gen ca ale mele dar smoked , greu de gasit dar si efectul e maxim ... Alea cu led-uri sunt frumoase , dar parerea mea e ca erau frumoase cand masina nu era atat de DUB cum e acum, zic si io...
Vorba aia , parerea mea...
__________________

Last edited by Bengy_BLS; 02-12-11 at 02:00.
Bengy_BLS is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 09:44   #144
cristea_rotitza

Stage 5
 
cristea_rotitza's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,090
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[VW]
Default Re: o noua masina un nou proiect.golf 3 tuning.

Quote:
Originally Posted by geo_gee2005_xxx View Post
interiorul e de pe passat?
da e de passatsi imediat ce voi gasii interior de golf 3 in 2 usi cu incalzire in scaune si cu fete de usi ,il voi vinde pe acesta,care merge pe golf 3,passat si vento,dar la masiniile in 4 usi vine la fix
Quote:
Originally Posted by Bengy_BLS View Post
Foarte Smecher... Felicitari ! tine-o tot asa . Curata pielea si hidrateaza bine canapelele ca sa nu ajungi ca mine ( sa se crape) barem tu ai noroc ca sunt negre , dar io ca-s mocasin (
P.s. Avem o firma la Ploiesti se cheama chrome sistem , poliseaza jante integral cu ajutorul unei masini cu vibratii , cromeaza , vopsesc crom cu vopsea speciala efecto crom. Ma anunti daca vrei sa vb cu ei despre asta. Oricum eu zic spitele si buza polish si interiorul gri stock ca sa iasa in evidenta exact cat trebuie, culoarea masinii pe jante deja creeaza un efect de abundenta de culoare , imagineaza-ti masina mea portocalie cu jantele pe interior sau spitele portocalii si buza polisata ... Nu da prea bine. Incearca sa faci un contrast putin vizibil (in cazul tau nu merge cu negru)
Eu recomand argintiul stock de janta , va crea si senzatia de polish total si nu ar strica imaginea masinii , eventual un auriu de subaru cred ca ar fi potrivit , dar ala sa il folosesti numai si numai la jante si numai pe interior.
Si mai am un sfat , incearca cu niste stopuri care sunt mai apropiate de golf 3 , gen ca ale mele dar smoked , greu de gasit dar si efectul e maxim ... Alea cu led-uri sunt frumoase , dar parerea mea e ca erau frumoase cand masina nu era atat de DUB cum e acum, zic si io...
Vorba aia , parerea mea...
jantele cred ca cu gri o sa le fac iar in privinta stopurilor,acum la am la vanzaare pentru ca nu se ma potrivesc cu masina si exact ca ale tale dar smoked caut.ms pt vorbele tale
cristea_rotitza is offline   Reply With Quote
Old 03-12-11, 10:21   #145
retro_renault
VW Driver

Stage 5
 
retro_renault's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 853
Member of:
[VW]
Default Re: o noua masina un nou proiect.golf 3 tuning.

Frumos interiorul e fix ce trebuie si pe mine ma batea gandul la asa ceva, dar nu prea gasesti si sa adaptez de la alte marci e prea risky. Imi place ca ai schimbat stilul in bine !
__________________
MK3 SNS
retro_renault is offline   Reply With Quote
Old 03-12-11, 16:11   #146
cristea_rotitza

Stage 5
 
cristea_rotitza's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,090
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[VW]
Default Re: o noua masina un nou proiect.golf 3 tuning.

Quote:
Originally Posted by retro_renault View Post
Frumos interiorul e fix ce trebuie si pe mine ma batea gandul la asa ceva, dar nu prea gasesti si sa adaptez de la alte marci e prea risky. Imi place ca ai schimbat stilul in bine !
merge la fix doar k nu are butonul de rabatare si aceasta se face din coltul scaunului de jos
cristea_rotitza is offline   Reply With Quote
Old 03-12-11, 20:31   #147
geo_gee2005_xxx
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,303
Member of:
[VW]
Default Re: o noua masina un nou proiect.golf 3 tuning.

Quote:
Originally Posted by cristea_rotitza View Post
merge la fix doar k nu are butonul de rabatare si aceasta se face din coltul scaunului de jos
Invarti de rotita inainte si inapoi pana iti ies ochii din cap . Temporar merge, oricum nu cred ca ai un obicei din a baga persoane in spate!
geo_gee2005_xxx is offline   Reply With Quote
Old 03-12-11, 21:58   #148
cristea_rotitza

Stage 5
 
cristea_rotitza's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,090
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[VW]
Default Re: o noua masina un nou proiect.golf 3 tuning.

Quote:
Originally Posted by geo_gee2005_xxx View Post
Invarti de rotita inainte si inapoi pana iti ies ochii din cap . Temporar merge, oricum nu cred ca ai un obicei din a baga persoane in spate!
nu nu invart de rotitza,foarte putine persoane stiu ca se pot rabata pt k au acelasi sistem doar k nu au cablu si maneta aceea de rabatare,o faci fara
cristea_rotitza is offline   Reply With Quote
Old 04-12-11, 01:51   #149
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: o noua masina un nou proiect.golf 3 tuning.

Quote:
Originally Posted by cristea_rotitza View Post
da e de passatsi imediat ce voi gasii interior de golf 3 in 2 usi cu incalzire in scaune si cu fete de usi ,il voi vinde pe acesta,care merge pe golf 3,passat si vento,dar la masiniile in 4 usi vine la fix


jantele cred ca cu gri o sa le fac iar in privinta stopurilor,acum la am la vanzaare pentru ca nu se ma potrivesc cu masina si exact ca ale tale dar smoked caut.ms pt vorbele tale
Are un prieten , azi le-a adus din germania (cu asta se ocupa ) ma anunti si il sun daca vrei un pret ca nu il stiu. Sunt undeva mai prin spate in poza , sunt ca ale mele , daca nu , un pic mai smoked , dar nu bag mana in foc , il intreb daca vrei . Azi am fost la el si am ramas prost cand am vazut camera asta , este de vanzare tot de acolo. Are si faruri type r32 , dar pt masina ta recomand hella golf mk4 look , o sa vezi acum la a mea , ca si a mea e la facut

P.s. La canapele , dupa cum sti la mine sunt de S4 din 2000 (break) si tot asa , se pot rabata dar nu au cabluri , dar i-am facut eu sistem
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_1282.JPG
Views:	289
Size:	1.64 MB
ID:	2249660  
Bengy_BLS is offline   Reply With Quote
Old 04-12-11, 07:23   #150
cristea_rotitza

Stage 5
 
cristea_rotitza's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,090
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[VW]
Default Re: o noua masina un nou proiect.golf 3 tuning.

Quote:
Originally Posted by Bengy_BLS View Post
Are un prieten , azi le-a adus din germania (cu asta se ocupa ) ma anunti si il sun daca vrei un pret ca nu il stiu. Sunt undeva mai prin spate in poza , sunt ca ale mele , daca nu , un pic mai smoked , dar nu bag mana in foc , il intreb daca vrei . Azi am fost la el si am ramas prost cand am vazut camera asta , este de vanzare tot de acolo. Are si faruri type r32 , dar pt masina ta recomand hella golf mk4 look , o sa vezi acum la a mea , ca si a mea e la facut

P.s. La canapele , dupa cum sti la mine sunt de S4 din 2000 (break) si tot asa , se pot rabata dar nu au cabluri , dar i-am facut eu sistem
farurile alea nu imi plac,am deja pe masina mk4 look hella negre,iar in privinta triplelor,nu a bani acum, si datorita faptului ca nu sunt negre nu ma dau cu capul de pereti,eventual intreaba-l daca vrea combinatie cu ce am eu acum pe masina si in ce conditii,cum are si el p alea cu led.ms
cristea_rotitza is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -