Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 30-05-11, 00:13   #136
andoGSI

Stage 5
 
andoGSI's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 545
Member of:
[Opel]
Default Re: Golf 3 - SV 44 GAB

frumos
ceva noutati?
andoGSI is offline   Reply With Quote
Old 30-05-11, 00:18   #137
maf

Stage 5
 
maf's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 860
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Golf 3 - SV 44 GAB

ne cerem scuze, momentan se lucreaza , o sa revenim cu detalii
maf is offline   Reply With Quote
Old 30-05-11, 20:24   #138
macoveiciuc gabriel

Stage 5
 
macoveiciuc gabriel's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 443
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 - SV 44 GAB

nimic noutati se lucreaza cuma spus prietenul si sustinatorul meu maf.sa sperem ca urmeaza in viitorul apropiat schimbari majore cum ar fi upgrade motor antifonare alta suspensie punte spate discuri etc si in finalo vopsea asa cum ar trebuii!m-am decis sama ocup intai tehnic de masina apoi va urma si partea estetica! cam asta am in plan plus multe altele dar banuti trebuie cu caruta.dar incet incet sper sa o scot la capat!

Last edited by macoveiciuc gabriel; 30-05-11 at 20:27.
macoveiciuc gabriel is offline   Reply With Quote
Old 29-06-11, 15:36   #139
macoveiciuc gabriel

Stage 5
 
macoveiciuc gabriel's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 443
Member of:
[VW]
Thumbs up Re: Golf 3 - SV 41 GAB

salutari la toata lumea!pt ca nu s-a mai postat de mult ar trebui sa sparg gheata
intre timp s-au achizitional urmatoarele:suspensie sport ta technix reglabila inaltime.bara zigidizare fata tot ta technicx flanse telescoape noi fata spate tatechnix speciale cica pt suspensia sport.acu o sa vedem.oricum sunt mai dure ca cele de fabrica.si sa nu iutam de filtru sport k.n dedicat pt motoarele de 1.4 1.6.vor urma si toate bucsile la brate.bara antiruliu si pt puntea spate de la lemforder.si in discutie(sapt viitoare aflu exact)sistemul de franare de pe corado g60 cu discuri de 280 mm si punte spate tot cu discuri(acu ast raspuns pana luni daca mai sunt sau daca nu)atasez si cateva poze
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_4194.JPG
Views:	71
Size:	3.10 MB
ID:	2064855   Click image for larger version

Name:	IMG_4195.JPG
Views:	102
Size:	2.84 MB
ID:	2064856   Click image for larger version

Name:	IMG_4197.JPG
Views:	115
Size:	3.03 MB
ID:	2064857  

Click image for larger version

Name:	IMG_4200.JPG
Views:	161
Size:	3.05 MB
ID:	2064858   Click image for larger version

Name:	IMG_4201.JPG
Views:	116
Size:	3.11 MB
ID:	2064859   Click image for larger version

Name:	IMG_4202.JPG
Views:	68
Size:	3.10 MB
ID:	2064860  

Click image for larger version

Name:	IMG_4193.JPG
Views:	54
Size:	3.10 MB
ID:	2064861  

Last edited by macoveiciuc gabriel; 29-06-11 at 15:43.
macoveiciuc gabriel is offline   Reply With Quote
Old 29-06-11, 18:00   #140
razvan_shadow619
VW Driver

Stage 5
 
razvan_shadow619's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 358
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 - SV 44 GAB

ar merge totusi alte jante...parerea mea
razvan_shadow619 is offline   Reply With Quote
Old 29-06-11, 22:00   #141
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: Golf 3 - SV 41 GAB

Quote:
Originally Posted by macoveiciuc gabriel View Post
salutari la toata lumea!pt ca nu s-a mai postat de mult ar trebui sa sparg gheata
intre timp s-au achizitional urmatoarele:suspensie sport ta technix reglabila inaltime.bara zigidizare fata tot ta technicx flanse telescoape noi fata spate tatechnix speciale cica pt suspensia sport.acu o sa vedem.oricum sunt mai dure ca cele de fabrica.si sa nu iutam de filtru sport k.n dedicat pt motoarele de 1.4 1.6.vor urma si toate bucsile la brate.bara antiruliu si pt puntea spate de la lemforder.si in discutie(sapt viitoare aflu exact)sistemul de franare de pe corado g60 cu discuri de 280 mm si punte spate tot cu discuri(acu ast raspuns pana luni daca mai sunt sau daca nu)atasez si cateva poze
Ce de bunatati , asteptam poze cu ele montate.Bafta multa, sa iti procurezi toate piesele enuntate .
NXdev is offline   Reply With Quote
Old 29-06-11, 22:12   #142
macoveiciuc gabriel

Stage 5
 
macoveiciuc gabriel's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 443
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 - SV 41 GAB

[QUOTE=NXdev;4431637]Ce de bunatati , asteptam poze cu ele montate.Bafta multa, sa iti procurezi toate piesele enuntate .[/QUOTE
pai ce sa zic deja s-a dat comanda de absolut tot ce inseamna articulatie.;brate bielete antiruliu bara torsiune punte spate pivoti capete de bara tote de la firma LEMFORDER costisitoare dar si f bune in acelasi timp.mai ramane sa fac roat de frane dar asta deabia sapt viitoare primesc un raspuns
macoveiciuc gabriel is offline   Reply With Quote
Old 01-07-11, 10:25   #143
_Cox_
Shine Club Member

Stage 5
 
_Cox_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,349
Member of:
[Virtual Tuning]
[4Rally]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[Shine Club]
[Street Vision]
Default Re: Golf 3 - SV 44 GAB

Frumusica masina bine ca scapi de bara din spate era
Jantele nu cred ca sunt potrivite masinii par mai mult de o japoneza.
In bara fata pune-i proiectoare sau pune-i grile simple ca se vede urat asa cu golurile acolo.
_Cox_ is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 07:10   #144
macoveiciuc gabriel

Stage 5
 
macoveiciuc gabriel's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 443
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 - SV 44 GAB

se mai adauga toate bucsele de la articulatie(brate punte bara antiruliu pivoti capete bara etc)plus un nou sistem de franare de pe corado g60 din care se pastreaza doar etrieri si port etrieri cu fuzete si axul pentru frana pe disc pt puntea spate
s-au achizitionat discuri fata brembo ventilate striate de 280 mm plus placute plus rurmenti noi.discuri spate tot brembo plus placute plus rurmenti plus cabluri frana de mana noi
urmeaza sa fie montate pe masina peste vreo 2 saptamani.poze nu le-am facut momentan dar o sa apara si ele in curand.
macoveiciuc gabriel is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 11:34   #145
retro_renault
VW Driver

Stage 5
 
retro_renault's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 853
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 - SV 44 GAB

astea noi, alea noi.... mai ramane caroseria sa o schimbi si e din 2011 glumeam, e foarte bine ce faci si yo am schimbat o gramada de piese pe sub masina si conteaza, nu chiar atat de multe ca tine..
__________________
MK3 SNS
retro_renault is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 20:40   #146
macoveiciuc gabriel

Stage 5
 
macoveiciuc gabriel's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 443
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 - SV 44 GAB

chestia e ca nu vreau ca afara sa fie vopsit gardul si inauntru leopardul cu banii investiti acum in piese o vopseam profi dar mai important este ca masina sa functioneze bine sa fiu in siguranta atunci cand ma aflu in ea si pe urma urmeaza partea estetica e drept as vrea sa le pot face pe toate odata dar banii astia.....de acum tre sa ma gandesc bine ori vopsitorie ori alt motor......ramane de vazut
urmatorul pas9peste vro saptamana 2 urmeaza o antifonare interior exterior.dupa care pot urca piesele pe masina.bafta
macoveiciuc gabriel is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 22:06   #147
cata_golf

Stage 5
 
cata_golf's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 963
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 - SV 44 GAB

Quote:
Originally Posted by macoveiciuc gabriel View Post
chestia e ca nu vreau ca afara sa fie vopsit gardul si inauntru leopardul cu banii investiti acum in piese o vopseam profi dar mai important este ca masina sa functioneze bine sa fiu in siguranta atunci cand ma aflu in ea si pe urma urmeaza partea estetica e drept as vrea sa le pot face pe toate odata dar banii astia.....de acum tre sa ma gandesc bine ori vopsitorie ori alt motor......ramane de vazut
urmatorul pas9peste vro saptamana 2 urmeaza o antifonare interior exterior.dupa care pot urca piesele pe masina.bafta
decat alt motor mai bine o vopsesti...,ca asa se vede urat de parca ti-ai bate joc de ea asa ar crede cineva care nu cunoaste masina...sincer
cata_golf is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 22:11   #148
macoveiciuc gabriel

Stage 5
 
macoveiciuc gabriel's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 443
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 - SV 44 GAB

Quote:
Originally Posted by cata_golf View Post
decat alt motor mai bine o vopsesti...,ca asa se vede urat de parca ti-ai bate joc de ea asa ar crede cineva care nu cunoaste masina...sincer
stiu asta dar nu prea imi pasa. plus ca nu am timp sa ma ocup de ea personal chestia nu e cu vopsitul ca aia o face vopsitorul
trebuie sa refac toate elementele batute cu fibra de sticla si chestia asta tre sa o fac singur si necesita ceva timp
nus poate o sa o foliez pt cateva luni
macoveiciuc gabriel is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 22:20   #149
cata_golf

Stage 5
 
cata_golf's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 963
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 - SV 44 GAB

Quote:
Originally Posted by macoveiciuc gabriel View Post
stiu asta dar nu prea imi pasa. plus ca nu am timp sa ma ocup de ea personal chestia nu e cu vopsitul ca aia o face vopsitorul
trebuie sa refac toate elementele batute cu fibra de sticla si chestia asta tre sa o fac singur si necesita ceva timp
nus poate o sa o foliez pt cateva luni
nu-i o idee rea cea cu infoliatul...
cata_golf is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -