Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 02-03-10, 21:50   #1
razvanvv

Stage 4
 
razvanvv's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 263
Exclamation Passat 3c , modificat in romania !! pareri ?

Date tehnice : vw passat 3c , 1.9 tdi , 105 cp, 5 trepte an fab 2008
Modificari exterior realizate : folie fata spate ,bara spate (pachet v-line) , prelungire bara fata (caractere design) , jante dotz hanzo de 18'' cu cauciucuri 225/40/18 fata si 255/35/18 spate , xenon faza scurta si proiectoare, evacuare sport
Modificari exterior in progres : grila centrala fata fara semn , faruri cu daylight gen audi a4 ultimul model ,inca o evacuare dubla reala pe partea dreapta, eleron slim pt portbagaj si pleoape
Modificari interior : navigatie cu dvd , lumini albe la interior gen audi ,
Modificari interior in progres : pedale sport si posibil un volan sport original vw
Suma investita in masina cred ca ajunge maxim la 4500 euro cu tot cu modificarile exteriore care sunt in progres !

Masina o am din mai 2009 am cumparat-o de la un baiat care lucra la o firma de leasing si masina tocmai ce fusese recuperata de firma de leasing (normal ca a mai castigat si el ceva) , cand am plecat sa o cumpar mi-am zis de acasa orice culoare dar nu gri ..intamplarea a facut sa fie asta cea mai buna la pret si la cum arata , masina avea 31000 km reali find cumparata de la vw pitesti unde am putut verifica istoricul !
Cu tuningul e ceva normal pt ca am doar 22 de ani si ca orice pustan imi place sa dau un aer cat mai sport masinii pe care o conduc , problema pt mine a fost ca nu gaseam bara spate de plastic peste tot in romania suntem plini de tuning cu fibra ceea ce consider cam naspa ,intr-un final am gasit una usor ciobita pe la Brasov si am plecat dupa ea ,cu bara de fata si mai mare problema ca nu gaseam pereche cu cea de spate si pana la urma am hotarat sa comand ce gasesc si vad eu cum ma descurc (prelungirea fata) ,am cerut parerea pe forumuri daca sa imbin cele doua kituri si multi au si categoric NU , dar ca orice roman incapatanat am procedat exact invers si chiar imi place ce a iesit .
La inceput nu stiam unde o sa ajung cu modificarile si nu am poze cu masina pe vrea cand era standard , acum chiar imi place ce a iesit si de asta vreau sa ma laud cu ce am realizat (bineinteles ca astept pareri sa vad daca si voua va place) . Sper sa pot participa la cat mai multe evenimente unde sa imi pot expune masina si sa aud cat mai multe aprecieri favorabile. Multumesc
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC05748.jpg
Views:	538
Size:	1.96 MB
ID:	1342360   Click image for larger version

Name:	DSC05722.jpg
Views:	334
Size:	1.95 MB
ID:	1342361   Click image for larger version

Name:	DSC05730.jpg
Views:	182
Size:	1.91 MB
ID:	1342362  

Click image for larger version

Name:	DSC05735.jpg
Views:	334
Size:	1.95 MB
ID:	1342363   Click image for larger version

Name:	DSC05739.jpg
Views:	184
Size:	1.93 MB
ID:	1342364   Click image for larger version

Name:	DSC05746.jpg
Views:	746
Size:	1.96 MB
ID:	1342365  

Click image for larger version

Name:	DSC05750.jpg
Views:	263
Size:	1.96 MB
ID:	1342366   Click image for larger version

Name:	DSC05734.jpg
Views:	124
Size:	1.86 MB
ID:	1342367  
razvanvv is offline   Reply With Quote
Old 02-03-10, 21:57   #2
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Passat 3c , modificat in romania !! pareri ?

hmm, nu prea imi pare o masina cu potential de tuning, da ca tot ai aranjato, de acum ar merge sa ii faci plafonul negru.

oricum e frumusica masina (spatele nu prea imi surade mie, dar e masina ta)
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 02-03-10, 22:05   #3
GTXR

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[Opel]
[FORD]
Default Re: Passat 3c , modificat in romania !! pareri ?

Nu stiu cum sa iti spun dar parca jantele nu se potrivesc cu masina chiar daca modelul e super ,ar da bine ceva mai masiv parerea mea ,poate o sa iti faca baieti un virtual cu alte jante ,si inca un sfat vopseste si pragurile in culoarea masini sa vina la linie...
GTXR is offline   Reply With Quote
Old 02-03-10, 23:28   #4
Vialy

Vicepresedinte Insane Racers

Stage 5
 
Vialy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 814
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[INSANE RACERS]
Default Re: Passat 3c , modificat in romania !! pareri ?

Jante , folie si cred ca ajunge la o super limuzina ca passatu
Vialy is offline   Reply With Quote
Old 03-03-10, 06:12   #5
o_kh3

Stage 5
 
o_kh3's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,663
Member of:
[VW]
Default Re: Passat 3c , modificat in romania !! pareri ?

Quote:
Originally Posted by Vialy View Post
Jante , folie si cred ca ajunge la o super limuzina ca passatu

super limuzina zici? pune mana pe una si ai sa-ti schimbi parerea....
o_kh3 is offline   Reply With Quote
Old 03-03-10, 07:09   #6
alexclipea

Stage 4
 
alexclipea's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 192
Default Re: Passat 3c , modificat in romania !! pareri ?

Super masinuta.Nu stiu de ce vad numai pareri contra,cum ca ar trebui jante mai mari....mai mari de 18?pe aceste drumuri?cred ca vorbim deja de o dimensine destul de mare.Spor la treaba in continuare.Apropo am vazut masina prin targoviste si arata f bine,poate mult mai bine in realitate.
alexclipea is offline   Reply With Quote
Old 03-03-10, 10:50   #7
razvanvv

Stage 4
 
razvanvv's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 263
Default Re: Passat 3c , modificat in romania !! pareri ?

fiecare are dreptul sa isi exprime parerea deaia e forum sa ne spunem toti oful... :P , m-am gandit sa vopsesc pragurile dar inca ma interesez daca cineva le poate matui foarte bn ca sa nu mai sara vopseaua dupa ele , app masina chiar arata mult mai bn in realitate decat in poze , ma gandesc sa ii fac cateva poze profesionale si apoi sa cer pareri bineinteles asta dupa ce va fi gata cu tot !!!

jante pot sa zic ca mie imi plac f mult si nu intentionez sa le schimb (sau poate doar daca gasesc ceva cu buza polishata tot pe 18 desi la ce drumuri avem mai mare de 16 nu ar merita, dar fiecare cu alegerea lui)

legat de ce a zis o_kh3 il pot contrazice cu argumentul ca o am de 1 an si merge perfect intradevar am foarte mare grija la orice !!!asa ca parerea ta nu e mereu valabila !

Last edited by razvanvv; 03-03-10 at 11:00.
razvanvv is offline   Reply With Quote
Old 03-03-10, 15:03   #8
JusT_SaY_BoBo
VW Driver

Stage 5
 
JusT_SaY_BoBo's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 2,353
Member of:
[VW]
Default Re: Passat 3c , modificat in romania !! pareri ?

frumoasa masina.mie imi place foarte mult cum da cu jantele astea.parerea mea e ca ar arata mult mai bine cu o suspensie sport,o grila neagra fara semn,si plafonul negru lucios...aaa si pragurile vopsite arata ciudat cu ele negre.numai bine
__________________
My Baby


Vand odorizante California Scents!!! 20 ron bucata!!! Just_Say_Bobo@yahoo.com
JusT_SaY_BoBo is offline   Reply With Quote
Old 04-03-10, 15:24   #9
Vialy

Vicepresedinte Insane Racers

Stage 5
 
Vialy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 814
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[INSANE RACERS]
Default Re: Passat 3c , modificat in romania !! pareri ?

Quote:
Originally Posted by o_kh3 View Post
super limuzina zici? pune mana pe una si ai sa-ti schimbi parerea....
poate ca ai dreptate , dar eu am opel tigra si cred ca e diferenta foarte mare intre masinutza mea si o limuzina ca passatu model 2005 , nu se compara cu bmw Xdrive dar oricum e masina super tare !

Am vazut preturi de la 8 - 9 mii euro in sus , consider ca merita !
__________________
NU MAI ESTE VALABIL
Vialy is offline   Reply With Quote
Old 04-03-10, 15:33   #10
cozmin23
Old School Cars


Stage 5
 
cozmin23's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 868
Member of:
[4Tuning International]
[Old School Cars]
Default Re: Passat 3c , modificat in romania !! pareri ?

e super masina,am avut ocazia sa conduc si eu una si merge foarte frumos.felicitari,a ta e super dar cum au spus si ceilalti vopseste-i plafonul negru si pragurile in culoarea ei.succes in continuare
__________________

CITROEN C5 I 2.0 HPI 140cp 2002
Ex. BMW E30 318i 1984
cozmin23 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-10, 18:01   #11
Shuba88
VW Driver

Stage 5
 
Shuba88's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 364
Member of:
[VW]
Default Re: Passat 3c , modificat in romania !! pareri ?

Jantele sunt din alt film, in rest frumos
Shuba88 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-10, 19:00   #12
Cheliuta

Stage 5
 
Cheliuta's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 745
Member of:
[VW]
Default Re: Passat 3c , modificat in romania !! pareri ?

Masina arata binisor parca prea mult negru pe spate si pe praguri
Jantele nu sunt rele dar mie personal imi disp[lace ideea de jante aliaj tip "turbina" pe stanga parca ai un model de janta si pe dreapta altul
Oricum pe langa golf 3-ul meu passatul asta e o alta masina mie nu-mi e rusine sa spun asta,dar nici cu masina mea nu-mi e rusine
Bafta
Cheliuta is offline   Reply With Quote
Old 04-03-10, 20:01   #13
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Passat 3c , modificat in romania !! pareri ?

mai, nu stiu de ce ziceti voi ca e limuzina, passatul nu e berlina de clasa medie? ca octavia, a4, seria 3... adica eu asa stiam.
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-10, 21:56   #14
JusT_SaY_BoBo
VW Driver

Stage 5
 
JusT_SaY_BoBo's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 2,353
Member of:
[VW]
Default Re: Passat 3c , modificat in romania !! pareri ?

nop...jetta e din clasa aia...passatu se incadreaa cu a6,superb,seria 5 (teoretic) etc
JusT_SaY_BoBo is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 20:07   #15
razvanvv

Stage 4
 
razvanvv's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 263
Angry Re: Passat 3c , modificat in romania !! pareri ?

schimbare de ultima ora (in rau din pacate) : a luat hotararea sa dau folia dupa geamurile de fata jos , din cauza ca m-am saturat sa ma tot opreasca politia ...imi pare rau ce pot spune, dar la fiecare oprire macar (100 ron recunostinta) ...caut sa imi pun omologata si pe fata stie cineva unde imi pot pune o folie de fata mai inchisa de 15% grad de opacitate adica 85% grad de vizibilitate . inainte pe fata aveam 80% grad de opacitate si 20% grad de vizibilitate
razvanvv is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -