Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 27-01-10, 15:31   #31
adytzy


Stage 5
 
adytzy's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 605
Member of:
[2 Roti]
[AUDI]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Golf 3 1.8 ABS 66kw

arata bine masina, felicitari, vroiam sa te intreb, de ce ai aripile sunt de model nou, 96/97 si masina ta e din 93?
adytzy is offline  
Old 27-01-10, 15:50   #32
MadAboutGolf3
VW Driver

Stage 5
 
MadAboutGolf3's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,053
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 1.8 ABS 66kw

Quote:
Originally Posted by valyh View Post
frumoasa tare masina...sa ai grija de ea...
Quote:
Originally Posted by valyh View Post
pe langa plafon eu zic ca merge si capota cu negru...
merci frumos, valy, o sa cam fie exces de negru daca fac si capota, in plan intra doar cupola

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Iar e "ingropata" de zapada !!!! ii sta bine cu alb pe ea ... Daca tot e alba [ si stiu ca iti place culoarea asta ] nu te ai gandit sa ii faci macar plafonul negru ? . Parerea mea e ca ar da bine cu acest contrast !!!
tu betmen, stii prea bine ca vreau sa ii fac cupola neagra, si am scris si mai sus, dar tu nu citesti ce zice lumea , am sa-ti dau 2 castane cand te prind , haha

Quote:
Originally Posted by RideTheRiddle View Post
doar plafonul negru lucios si e perfect! si mai scoate-o si pe ea din zapada ca daca se mai pune multa acolo nu o mai recunosti
exact negru lucios vreau sa o fac Andrei , nici nu ma gandesc la altceva, iar zapada am dat-o jos la jumatate de ora dupa ce am facut poza, si acum e la fel.. ))
MadAboutGolf3 is offline  
Old 27-01-10, 15:53   #33
MadAboutGolf3
VW Driver

Stage 5
 
MadAboutGolf3's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,053
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 1.8 ABS 66kw

Quote:
Originally Posted by adytzy View Post
arata bine masina, felicitari, vroiam sa te intreb, de ce ai aripile sunt de model nou, 96/97 si masina ta e din 93?
buna intrebarea asta adytzy ) , raspunsul nu-l stiu, asa am cumparat masina, posibil sa fi fost ceva cu ea prin italia ? insa nu cred ca daca ar fi fost lovita incat sa afecteze ambele aripi se duceau cam multe pe la ea si nu cred ca o mai facea nimeni , mai ales ca stiu cum e afara, iar semne de accident pe lonjeroane, suduri sau altceva de genu , nu exista!
MadAboutGolf3 is offline  
Old 27-01-10, 16:05   #34
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 1.8 ABS 66kw

sau a vrut omu sa o faca mai frumoasa diferenta de pret intre cele doua tipuri de aripi e de 5 lei si arata mai bine. am vrut sa imi iau si eu dalea dar nu aveau pe stoc si le-am comandat pe cele normale.
__________________
RideTheRiddle is offline  
Old 27-01-10, 17:20   #35
o`neal
Opel Driver

Stage 5
 
o`neal's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 495
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Golf 3 1.8 ABS 66kw

Si in sfarsit a sosit momentul mult asteptat ... prezentarea masinii... Alaaaa... Mira`m`as cum ai facut lucru` asta > > ... hehe... am vrut doar sa fiu putin ironic ... Sa o porti sanatos, sa te bucuri de ea, sa ai parte numai de lucruri bune si placute, bla bla bla.. bla bla bla... Hai ca o pot lungi asa pana maine dimineata, nu ca nu as cunoaste masina (o rabla dom`le )) ) ... Stii, acu` ceva timp imi spune`ai tu mie cum ca as tine io mai mult la masina decat la femeie... tu vorbesti? ) ai uitat sa precizezi ca si tu faci parte din aceeasi categorie ) vezi daca esti betmen cu cagula .. Hai spor la modificari si nu te uit cu alea >
__________________
o`neal is offline  
Old 27-01-10, 18:34   #36
adytzy


Stage 5
 
adytzy's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 605
Member of:
[2 Roti]
[AUDI]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Golf 3 1.8 ABS 66kw

Quote:
Originally Posted by RideTheRiddle View Post
sau a vrut omu sa o faca mai frumoasa diferenta de pret intre cele doua tipuri de aripi e de 5 lei si arata mai bine. am vrut sa imi iau si eu dalea dar nu aveau pe stoc si le-am comandat pe cele normale.
de ce sa schimbi aripile aiurea doar ptr ca ``el`` vroia sa aiba semnalizari ovale..?
adytzy is offline  
Old 27-01-10, 18:37   #37
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Golf 3 1.8 ABS 66kw

Stiu ce aveai de gand alex , am si citit , dar nu m am putut abtine sa nu te oftic putin ... deh lasa castanele pentru cineva , stii doar ce se intampla cand o ardem amandoi )))) !!!!
DEVIL's Style is offline  
Old 27-01-10, 18:43   #38
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 1.8 ABS 66kw

de ce sa mai faci orice la masina, de ce sa schimbi jantele aiurea cand alea de tabla nu au nimic, de ce sa iti iei faruri cand alea originale nu au nimic etc etc.
oricare ar fi motivul dau foarte bine, iar daca masina nu are urme de lovituri si mai bine. ?
RideTheRiddle is offline  
Old 27-01-10, 19:12   #39
o`neal
Opel Driver

Stage 5
 
o`neal's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 495
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Golf 3 1.8 ABS 66kw

Quote:
Originally Posted by RideTheRiddle View Post
de ce sa mai faci orice la masina, de ce sa schimbi jantele aiurea cand alea de tabla nu au nimic, de ce sa iti iei faruri cand alea originale nu au nimic etc etc.
oricare ar fi motivul dau foarte bine, iar daca masina nu are urme de lovituri si mai bine. ?
masina nu are urme de lovituri si e foarte intretinuta... daca nici el nu mai tine la masina, atunci chiar nu mai stiu ... si da, ar fi totusi de schimbat farurile cu unele pe fond negru ... ah, ca eram sa uit... si o fusta de GTI/VR6 evident.
o`neal is offline  
Old 27-01-10, 20:36   #40
koala_boy

Stage 5
 
koala_boy's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 932
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 1.8 ABS 66kw

E Alaska acolo la voi ? )
koala_boy is offline  
Old 27-01-10, 20:41   #41
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Golf 3 1.8 ABS 66kw

Habar nu ai ))) !!!! suntem in zona de depresiune ... nu bate vantul dar cand ii frige un crivat de ala , iti ingheata mana pe clanta !!! sry de off
DEVIL's Style is offline  
Old 27-01-10, 20:43   #42
MadAboutGolf3
VW Driver

Stage 5
 
MadAboutGolf3's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,053
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 1.8 ABS 66kw

vai vai vai , am fost si eu plecat un pic si deja am de dat explicatii ))

@adytzy : ti-am zis ca am luat masina asa.. nu stiu care e motivul de are semnale ovale pe aripi, a fost masina de doamna si nu stiu ce istorie are si .. da! daca omu vrea sa schimbe ceva, chiar daca nu are prea mare importanta, schimba! ca sa fie pe placul lui, tu nu ai face la fel?

@RideTheRiddle: nu cred ca adytzy a fost prea atent la ce i-am raspuns , iar daca a fost atent intr-adevar, atunci nu-l inteleg nici eu ca si el este pentru tuning/cosmetizare totusi.. nush doar ca nu vreau sa creez din asta subiect de discutie, cel putin nu pe thread-ul meu, cum am vazut ca se i ntampla pe multe alte thread-uri, discutii , contradictii.. urasc asta..

@o`neal: are .. stii tu, n-are rost sa mintim lumea, nu e perfecta, dar toate se vor remedia curand si tu la fel.. stii multe din ideile si planurile pentru ea.. sa fim noi sanatosi si sa avem bani sa ne facem ce vrem la masinutele noastre si am fi foarte fericiti
MadAboutGolf3 is offline  
Old 27-01-10, 20:49   #43
MadAboutGolf3
VW Driver

Stage 5
 
MadAboutGolf3's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,053
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 1.8 ABS 66kw

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Stiu ce aveai de gand alex , am si citit , dar nu m am putut abtine sa nu te oftic putin ... deh lasa castanele pentru cineva , stii doar ce se intampla cand o ardem amandoi )))) !!!!
ce se intampla ma cand o ardem amandoi ? vezi ca dai din casa si am vazut undeva scris p'aci pe forum ca nu este agreat consumul de ****** in preajma acestui forum asa ca , liniste , mergi inchis, ca vezi ca bate vantu)

Quote:
Originally Posted by koala_boy View Post
E Alaska acolo la voi ? )
Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Habar nu ai ))) !!!! suntem in zona de depresiune ... nu bate vantul dar cand ii frige un crivat de ala , iti ingheata mana pe clanta !!! sry de off
nu e chiar Alaska, dar deja e incarcata mai tare decat era azi, si daca nu ar fi curent intre blocuri sa ninga linistit pe ea ar fi acoperita toata, asa o mai spulbera si nu ramane chiar toata zapada pe ea
MadAboutGolf3 is offline  
Old 27-01-10, 20:56   #44
o`neal
Opel Driver

Stage 5
 
o`neal's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 495
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Golf 3 1.8 ABS 66kw

Quote:
Originally Posted by MadAboutGolf3 View Post
@o`neal: are .. stii tu, n-are rost sa mintim lumea, nu e perfecta, dar toate se vor remedia curand si tu la fel.. stii multe din ideile si planurile pentru ea.. sa fim noi sanatosi si sa avem bani sa ne facem ce vrem la masinutele noastre si am fi foarte fericiti
E foarte evident sa aiba ca deh, nimeni nu e perfect ... si cum se stie, cu masinile e loterie, ori e alba ori e neagra.. neatinsa nici nu are cum sa fie... da, poate o mare parte din idei le stiu pt ca vb`im mai mereu despre asta, dar sa nu fim carcotasi... ca doar si tu ai ideile tale ascunse despre care nu vrei sa vb`esti... stiu eu ca esti hot ... E adevarat ca banii sunt un impediment pt noi dar... cu timpul le rezolvam pe toate... si rabdarea necesara... Si sa`ti mai aduc aminte ce te`am rugat? ... neah... poate o rezolvam cumva sapt viitoare...
o`neal is offline  
Old 27-01-10, 20:57   #45
adytzy


Stage 5
 
adytzy's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 605
Member of:
[2 Roti]
[AUDI]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Golf 3 1.8 ABS 66kw

Quote:
Originally Posted by MadAboutGolf3 View Post
vai vai vai , am fost si eu plecat un pic si deja am de dat explicatii ))

@adytzy : ti-am zis ca am luat masina asa.. nu stiu care e motivul de are semnale ovale pe aripi, a fost masina de doamna si nu stiu ce istorie are si .. da! daca omu vrea sa schimbe ceva, chiar daca nu are prea mare importanta, schimba! ca sa fie pe placul lui, tu nu ai face la fel?

@RideTheRiddle: nu cred ca adytzy a fost prea atent la ce i-am raspuns , iar daca a fost atent intr-adevar, atunci nu-l inteleg nici eu ca si el este pentru tuning/cosmetizare totusi.. nush doar ca nu vreau sa creez din asta subiect de discutie, cel putin nu pe thread-ul meu, cum am vazut ca se i ntampla pe multe alte thread-uri, discutii , contradictii.. urasc asta..

@o`neal: are .. stii tu, n-are rost sa mintim lumea, nu e perfecta, dar toate se vor remedia curand si tu la fel.. stii multe din ideile si planurile pentru ea.. sa fim noi sanatosi si sa avem bani sa ne facem ce vrem la masinutele noastre si am fi foarte fericiti

deci, cum a zis si MadAbout, a fost o masina de femeie, si de asta am intrebat. Nu credca se apuca femeile sa schimbe aripile dupa capu lor pt ca ele vor semnal oval, (stau in italia si cunosc cat de cat mentalitatea italienilor)...acuma gata cu off topicu, nu vreau sa creez neplaceri..cat mai multi km cu golfu si cat mai putine neplaceri
__________________


------ Nu e prost cine nu ştie, e prost cine nu întreabă------
adytzy is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -