Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 14-02-10, 12:12   #211
Syc@

Stage 5
 
Syc@'s Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 1,162
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

Quote:
Originally Posted by 450yfz View Post
t cred k ai condus si cu abs si fara dar poate ala fara abs nu avea discuri de 280 cum le am eu si discuri spate si piston de franare in etrier de 60.....si chestile astea fac o diferenta sa nu mai zic de ventilate alea fara abs aveau discuri de dacie!!
Ba prietene u te ai lovit la cap peste noapte nu are nici o legatura diametru discului de 280. vii sa faci un test cu un golf 2 care are ABS pe disc de 239 si franeaza mult msi violent decat tine cu minunatele tale boschuri de *** de 280 cu pistonas de 60, habar nu ai ce legatura are sula cu prefectura cat despre abs asi face totzi banii in situatzii critice am fost sofer pe duba timp de 1 an si ceva si conduceam f sportiv si stiu ce inseamna ABS te si baga in *** cate o data nu e perfect 100% dar 90% din situatzii e brici, cat despre km tai facutzi intr-un an cu masina cu ABS sunt egali cu ai mei facutzi cu spatele, si eu am condus prima data la 7 ani in poala lu taicamiu si de la 11 ani am condus dacia singur intr-un depozit imens DAR NU SE PUNE. tu esti prostit sa faci multe greseli din cauza anturajului tau de mari preparatori de masini de curse. Cat despre seriorizatetea ta de *** nu mai vb ai zis ca vii dupa pompa de frana si cum te au vazut baietzii de pe forum asa te am vazut si eu macar ziceai ca e scumpa sau ceva, lipsa de comunicare.

Quote:
Originally Posted by scorpio GL View Post
Pai si astia de la raliu de ce nu pun, le place sa traiasca periculos?
AIA de la ralii cate curse apuca fara sa izbeasca masina??? Aia isi repara masina pe banii sponsorilor stre deosebire de tine care tzi o repari pe benii tai.
un pilot de curse pe strada cu circulatzie este praf, cred ca si bunicamea il face in trafic. el stie ca nu vine nimeni de pe contrasens si ca e singur pe toata strada. Ia sa te uitzi in trafic cand ii intalnesti sa vezi ce precautzi conduc.
__________________

Piese Auto NOI & SH
Tel: 0762/63.24.24

Last edited by Magos; 16-02-10 at 14:27.
Syc@ is offline  
Old 14-02-10, 12:57   #212
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: Golf 3 - Tdi Halchiu Project!

aaa am uitat sa iti zic la 150 de ron o pompa de frana fara abs tu c ai face???am gasit cu 100 de ton cu tot cu servo si sunt perfecte!!!
__________________
450yfz is offline  
Old 14-02-10, 15:57   #213
bau4rock

Stage 5
 
bau4rock's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,265
Default Re: Golf 3 - Tdi Halchiu Project!

chiar interesanta discutia,ar putea fi un bun subiect pro/contra absce e bun si ce e rau,oricum iti faci masina cum crezi dar pastreaza tot ce ai nevoie p al pune inapoi in cazul in care crezi k ai nevoie de el
__________________
..::YM:bau_4rock|ORANGE:0754387192|CAR:golf 3::..
bau4rock is offline  
Old 14-02-10, 16:04   #214
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: Golf 3 - Tdi Halchiu Project!

rog un moderator sa stearga acest topic....nimic din ce s-a pus aici nu a fost adevarat....totul a fost o prostie.....inca odata rog sa se stearga acest topic....multumesc
450yfz is offline  
Old 14-02-10, 16:06   #215
bau4rock

Stage 5
 
bau4rock's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,265
Default Re: Golf 3 - Tdi Halchiu Project!

cate unu se sterg toate,si asta dintr-o singura cauza prea multi cunoscatori,si cel mai destept cedeaza primul si renunta sa-si mai bata capu si mai bn face numai pt el fara sa stie nimeni
bau4rock is offline  
Old 14-02-10, 16:11   #216
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: Golf 3 - Tdi Halchiu Project!

Quote:
Originally Posted by bau4rock View Post
cate unu se sterg toate,si asta dintr-o singura cauza prea multi cunoscatori,si cel mai destept cedeaza primul si renunta sa-si mai bata capu si mai bn face numai pt el fara sa stie nimeni
exact.....knd am facut acest topic lam facut cu un singur scop...pt cei care dak vor incerca sa faca acelasi lucru k me sa le fie mult mai simplu decat mia fost mie sa aibe un model o mica informare ceva practic de asta este forumul nu sa ma laud eu cu un cacat de golf3 sau sa vina uni alti k acum 100 de ani au avut o masina care mergea si acum nu mai are nimic si k a fost sofer p duba....in fine in continuare rog un moderator sa stearga acest topic...pt cei care au nevoie de info in lleg cu tdi vw pe pm
450yfz is offline  
Old 14-02-10, 17:18   #217
Syc@

Stage 5
 
Syc@'s Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 1,162
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Golf 3 - Tdi Halchiu Project!

Tot copil la creer esti, frigu cred ca tzia afectat mult memoria si capacitatea de a gandi clar pentru tine totul este in ceatza.
Pacat ca au sters moderatorii ce am scris mai devreme dovada ca si ei sunt impartziali si mai bine sterg posturi baietzi faini. Si sincer sa tzi o spun sa stii si u ma doaren .... de tine si de golfu tau si cum vrei sa tzil faci atata timp cat esti un mare mincinos si neserios, suficient de imatur incat sa recunosti sau sa accepti ca ai facut o greseala sau ca ai spus o prostie.
Comportamentu ce l ai avut mai devreme cu mine nu pe mine ma afecteaza, dak asa te portzi u totzi de care ai avut nevoie in trecut dute si impuscate.
Syc@ is offline  
Old 14-02-10, 19:43   #218
Sonny
Peugeot Driver

Stage 5
 
Sonny's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,680
Member of:
[PEUGEOT]
[4Rally]
Default Re: Golf 3 - Tdi Halchiu Project!

Quote:
Originally Posted by mcornel View Post
(postul lui SONY nici nu-l i-au in considerare avand in vedere varsta lui-experienta de conducere)
Sefu, am zis ceva gresit in afirmatia mea? N-am zis ca sunt pro/contra ABS ci doar ca masinile de raliu/competitie nu au ABS nici in zilele noastre.

P.S. Am prins si eu ideea intr-un an de condus ca te ajuta ABS-ul.

O zi faina Frectie lasa ABS-ul acolo.
Sonny is offline  
Old 14-02-10, 19:47   #219
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Golf 3 - Tdi Halchiu Project!

mda, s'a mai stricat un topic interesant din care aveai ce invata...
26WRC is offline  
Old 14-02-10, 20:03   #220
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: Golf 3 - Tdi Halchiu Project!

ink odata rog sa se stearga topicul
450yfz is offline  
Old 14-02-10, 21:08   #221
~Neo~

Stage 3
 
~Neo~'s Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 110
Default Re: Golf 3 - Tdi Halchiu Project!

Quote:
Originally Posted by Syc@ View Post
Un exemplu simplu cu ABS frana pe viraj ai mai multe sanse sa prinzi urmatoarea linie dreapta iar fara ABS nu esti asa sigur ca mai apuci linia.
apai daca esti prost si franezi in curba, clar )

450yfz sau cum ai userul, asa te plesnesc peste ceafa de nu te vezi.

Continua frumos topicul si lasa copii sa se joace pe calculator.

Spor la lucru!
__________________
1.8 8v.. cuz 16v is for pussies!
~Neo~ is offline  
Old 15-02-10, 00:18   #222
gabitza121

Stage 5
 
gabitza121's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Golf 3 - Tdi Halchiu Project!

fratilor pacat de topic,ptr ca este un proiect destul de interesant si mult mai interesant este finalul decat procedeul prin care a fost realizat,nu vreau sa fiu luat in nume de rau insa multi s-au apucat si ori nu au mai terminat ori au terminat si mergea slab,ca de exemplu cum era trabantul lui agapescu care era super belea si arata fain idea era nebuneasca insa nici odata nu a mers in mintile lui asta e nu a fost si noroc.lasati baiatul in pace.

si in legatura cu frectie nu va mai certati legat de km sau de varsta,eu sunt impotriva la chestia asta cu cati anisori ai mai puisorule si chesti dinalea de genul ,,PE VREMEA MEA ca sa vezi o tzatza trebuia sa o desenezi din cap''

este mic(desi nu sunt cu multi ani mai mare ca el)dar aducetiva aminte ca si noi in primi ani eram tot unr racing insa cand depasesti cateva sute de mii de km iti schimbi temperamentul.si nu sunt eu in masura sa ii fac o caracterizare lui frectie aicea pe forum.

dai bataie continuati proiectul si te astept sa vedem ce ai facut din golful ala.


ps:am vazut ca u cu syc@ aveti mai multe motive de cearta si sa sti un lucru ca promisiunea face mai mult ca datoria,asa ca.................
__________________
eu sunt genul de om parazitul tu deschizi usa eu darm zidul

CU ASTA NE VOM LAUDA IN CURAND
POSESOR DE BICICLETA CU TOATE PIESELE SHIMANO
gabitza121 is offline  
Old 15-02-10, 00:24   #223
gabitza121

Stage 5
 
gabitza121's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Golf 3 - Tdi Halchiu Project!

plus ca totusi este de apreciat ca nu sunt multi la 19 anisori ai lui sa faca ce face el sa isi bage mainile in ulei si sa mestereasca la motor,lasati-l sa greseasca ca din greseli invata.totusi multi ori se dau cu fundul de pamant si le cumpara mami si tati masina tunata ori ii pun niste pleoape si un xenon si un stiker cu tuning si gata.

si inca o chestie lasati-l fratilor cu abs sau fara abs ca atunci cand o tranti-o de vrun stalp sau gard o sa gandeasca altfel si suntem multi pe aicea prin bv care au trait cel putin o peripetie.
gabitza121 is offline  
Old 15-02-10, 09:23   #224
mcornel

Stage 4
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 187
Member of:
[AUDI]
Default Re: Golf 3 - Tdi Halchiu Project!

Quote:
Originally Posted by 450yfz View Post
t cred k ai condus si cu abs si fara dar poate ala fara abs nu avea discuri de 280 cum le am eu si discuri spate si piston de franare in etrier de 60.....si chestile astea fac o diferenta sa nu mai zic de ventilate alea fara abs aveau discuri de dacie!!
Masina mea,care e audi a4 b5 din 96 de 90cp are discuri de 280mm pline,nu ventilate,cu etrier incorporat in fuzeta,deci nu vad problema!De altfel,eu vreau sa trec la etrieri mai mari cu discuri ventilate de 288mm.Am inteles,ca ai gasit pompa mai ieftin,dar tot nu ai facut o miscare buna.Citind ultimele tale posturi,am inteles ca esti destul de tanar si mi-am dat seama cum de ai luat unele decizii...pripite;pe de cealalta parte,tot din prisma varstei,te felicit ca te-ai apucat de acest proiect!Cat despre ceilalti care nu stiu sa-si expuna opinia in mod civilizat...rusine!Moderatorii nu se sesizeaza?
__________________
IF YOU HAVE NOTHING INTERESTING TO SAY ABOUT WHAT YOU ARE READING OR LOOKING AT..DONT BOTHER!!!!

Audi A4 B6 Avant S-line Quattro 1,9tdi AVF
mcornel is offline  
Old 15-02-10, 11:13   #225
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: Golf 3 - Tdi Halchiu Project!

rog sa fie inchis topicul!!!
450yfz is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -