Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 26-09-13, 23:02   #556
MadAboutGolf3
VW Driver

Stage 5
 
MadAboutGolf3's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,053
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 2 - VR6 turbo

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
Degeaba imi sariti in cap, eu doar am zis, poate fi orice kit vreti voi, nu am dat in cap, apreciez foarte mult munca si investitia, dar am zis ca mie nu imi place masina cum arata, atata tot, nu am dat in cap la nimeni. Sariti toti aici ca niste fete "nelovite", vorbeam cu proprietarul, nu cu voi.
Nu ti se pare ca esti un pic cam obraznic si cam intreci masura ?
Ia mai vezi-ti de treaba ta cu jignirile astea.
NU e KIT , e masina de fabrica asa, daca nu stii, taci si te documenteaza inainte sa arunci baliverne.
Asa apreciezi ? spunāndu-i omului ca e urata ?
Hai sa nu mai poluam topicul asta asa aiurea.. si mai vezi-ti de lungul nasului.. nu-ti place.. nu comenta.. si nu o baga pe aia ca ii topic public, ca ii forum.. ca deja sutem satui de comentatori, de aplaudici si de pupincuristi, aia care nu fac nimic, dar se gasesc comentand.
Hai, seara buna!
MadAboutGolf3 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-13, 03:59   #557
lucian_24

Stage 5
 
lucian_24's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 517
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Golf 2 - VR6 turbo

Quote:
Originally Posted by MadAboutGolf3 View Post
Nu ti se pare ca esti un pic cam obraznic si cam intreci masura ?
Ia mai vezi-ti de treaba ta cu jignirile astea.
NU e KIT , e masina de fabrica asa, daca nu stii, taci si te documenteaza inainte sa arunci baliverne.
Asa apreciezi ? spunāndu-i omului ca e urata ?
Hai sa nu mai poluam topicul asta asa aiurea.. si mai vezi-ti de lungul nasului.. nu-ti place.. nu comenta.. si nu o baga pe aia ca ii topic public, ca ii forum.. ca deja sutem satui de comentatori, de aplaudici si de pupincuristi, aia care nu fac nimic, dar se gasesc comentand.
Hai, seara buna!
Asta a sunat bine de tot))un mare LIKE)
lucian_24 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-13, 09:09   #558
Mindofitsown

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 45
Default Re: Golf 2 - VR6 turbo

Masina este extraordinara, sper sa-mi fie dat in viata asta sa vad una asemanatoare live. Felicitari, mult timp, rabdare si finante (ordinea e aleatorie).

@Mirel1919 mi se pare lipsa de respect sa vi sa-ti expui gusturile (care personal le consider ieftine, vazandu-ti topicul cu Golful tau).
Dar asta e, trolleri se gasesc peste tot sa de-a foc la discutii off-topic.

P.S. De unde ai reusit sa faci rost de pirelli drago ?

Last edited by Mindofitsown; 27-09-13 at 09:13.
Mindofitsown is offline   Reply With Quote
Old 27-09-13, 09:10   #559
B-13-FFA

Stage 5
 
B-13-FFA's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 666
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 2 - VR6 turbo

Ceva de vis!
B-13-FFA is offline   Reply With Quote
Old 27-09-13, 12:01   #560
ugod

Stage 5
 
ugod's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,804
Default Re: Golf 2 - VR6 turbo

Quote:
Originally Posted by Mindofitsown View Post

P.S. De unde ai reusit sa faci rost de pirelli drago ?
sunt pirelli P7 R
poate am avut putin noroc sa le gasesc la cineva in Arad ele sunt nefolosite dar destul de vechi . au fost pe o masina expusa in showroom
__________________
execut Evacuari Inox ,admisii aluminiu custom. Suduri in Inox ,Aluminiu ,Magneziu in mediu protector .Taieri flanse cu plasma pt admisi sau evacuari .
DEZMEMBRARI VW GOLF 1,2,3,4, PASSAT B3 B4 Corrado
Diferite motorizari: 1400, 1600, 1800, 2000 8v, 2000 16v, 2800 VR6, 1900 D, TD, TDI
YM/ID: ugodvamesu
E-mail:ugodvamesu@yahoo.com
TEL: 0722410820
ugod is offline   Reply With Quote
Old 27-09-13, 12:42   #561
Mindofitsown

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 45
Default Re: Golf 2 - VR6 turbo

Cele de pe spate da, dar in poza 2 din lateral am impresia ca pe fata ai P5000, de aia intrebam.
Ce marimi sunt cele de pe spate? 275-55 r15 ? jantele ce configuratie au ( j ) ?
Mindofitsown is offline   Reply With Quote
Old 27-09-13, 14:04   #562
tepam

Stage 2
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 40
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 2 - VR6 turbo

o masina care ma lasat cu gura cascata.am dat de o revista cu vw,pe un site din germania si era un golf identic,cel putin exteriorul.apreciez munca si pasiunea pentru a restaura un exemplar ca al tau.multa bafta si spor la treaba.
tepam is offline   Reply With Quote
Old 27-09-13, 15:48   #563
ugod

Stage 5
 
ugod's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,804
Default Re: Golf 2 - VR6 turbo

Quote:
Originally Posted by Mindofitsown View Post
Cele de pe spate da, dar in poza 2 din lateral am impresia ca pe fata ai P5000, de aia intrebam.
Ce marimi sunt cele de pe spate? 275-55 r15 ? jantele ce configuratie au ( j ) ?
pe fatza am 225-40 Ventus k102 jana 9j -25
pe spate 285-50 janta j11 et -35
ugod is offline   Reply With Quote
Old 28-09-13, 02:40   #564
dog99

Stage 5
 
dog99's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 6,400
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Golf 2 - VR6 turbo

felicitari
dog99 is offline   Reply With Quote
Old 29-09-13, 21:05   #565
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Default Re: Golf 2 - VR6 turbo

kit Rieger, nu ? exceptional arata masina ! tot respectul ptr munca.am urmarit topicul inca de la inceput
FED express is offline   Reply With Quote
Old 29-09-13, 22:52   #566
ugod

Stage 5
 
ugod's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,804
Default Re: Golf 2 - VR6 turbo

ma bucur ca mai sunt si oameni care apreciaza calitatea
ugod is offline   Reply With Quote
Old 29-09-13, 23:39   #567
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Golf 2 - VR6 turbo

Quote:
Originally Posted by MadAboutGolf3 View Post
Nu ti se pare ca esti un pic cam obraznic si cam intreci masura ?
Ia mai vezi-ti de treaba ta cu jignirile astea.
NU e KIT , e masina de fabrica asa, daca nu stii, taci si te documenteaza inainte sa arunci baliverne.
Asa apreciezi ? spunāndu-i omului ca e urata ?
Hai sa nu mai poluam topicul asta asa aiurea.. si mai vezi-ti de lungul nasului.. nu-ti place.. nu comenta.. si nu o baga pe aia ca ii topic public, ca ii forum.. ca deja sutem satui de comentatori, de aplaudici si de pupincuristi, aia care nu fac nimic, dar se gasesc comentand.
Hai, seara buna!
Trebuie sa intelegi conceptul de internet forum si rolul unui astfel de thread.
Un forum este un loc in care se discuta liber diverse lucruri; fiecare om isi expune parerea proprie despre subiectul discutat.

Sectiunea "Masina mea" este dedicata prezentarii masinilor noastre pentru a primi sfaturi sau pareri despre ele. Nu este o sectiune dedicata strict aprecierii masinilor, cine asteapta numai aprecieri posteaza degeaba pe un forum public.

Chiar daca ai o masina frumoasa (dupa parerea majoritatii), bine lucrata si bine intretinuta, nu este obligatoriu ca aceasta sa fie pe placul tuturor. Suntem oameni, nu drone, daca un lucru este general acceptat nu inseamna ca fiecare trebuie sa-l accepte.

Si ca sa ajungem la o concluzie: suntem toti useri pe un forum public. Fiecare are acelasi drept sa-si exprime opinia atat timp cat mentine un limbaj civilizat. Omul a spus ca nu apreciaza design-ul, iar design-ul este ceva subiectiv, nu o alegere logica care poate fi argumentata.


In fine, a nu se intelege ca postez ca sa iau apararea cuiva, postez pentru ca suntem pe un forum si nu se respecta ideea de forum.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 01-10-13, 16:48   #568
Mindofitsown

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 45
Default Re: Golf 2 - VR6 turbo

Merci de info ugod, sunt exact ce trebuie.
Hankook-urile au guma mai buna ca Pirelli, se vor duce mai repede, dar au distanta de franare mai buna.
Succes in continuare cu proiectul
Mindofitsown is offline   Reply With Quote
Old 01-10-13, 18:59   #569
daman

Stage 5
 
daman's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,372
Default Re: Golf 2 - VR6 turbo

acum 17-18 ani era in Bucuresti un golf 1 visiniu cu un kit asemanator si cu roti bbs rs,propietarul avea o spalatorie pe strada ritmului in locul unde este autogara acum si pe langa golful ala mai avea un bmw e30 albastru cu numere de liban parca,cu motor m30 b35 turbo ,tot cu kit rieger . bmw-ul a ajuns la un baiat de pe forum dupa ce a fost trecut(hingherit ) prin mai multe maini. tin minte ca dupa-amiaza cand se mai linistea traficul iesea cu bmw-ul si il alerga putin pe strada .....Doamne ce senzatie facea cu masina aia,ne uitam la ea ca la avioane... inca o data felicitari pentru masina,pentru munca depusa ,e foarte greu sa pui pe picioare o astfel de masina.
daman is offline   Reply With Quote
Old 01-10-13, 20:38   #570
ugod

Stage 5
 
ugod's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,804
Default Re: Golf 2 - VR6 turbo

da stiu si eu cele 2 masini au fost un timp si prin Timisoara asta fiind prin 1995 pe vremea aia aveam un rechin 320 si salivam la acel urs albastru
ugod is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -