Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Masina mea Oltcit

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 08-12-05, 14:45   #286
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: sal

Quote:
Originally Posted by \"doarr4u17\"
inteleg ca ti-a iesit masina frumosa.. de fapt vopseaua. si ca se uita lumea dupa tine. era si normal. pt ca si eu m-as fi uitat. dar citeste de 2 ori si intelege bine fraza.. si pe urma dai post reply .. si cand o sa fie asta terminata.. sau daca era terminat... crede-ma... ca puteam sa zic ca am oltcit.
te astept la constanta sa bem un pahar de \"visichi\" cu baietii!......
dj16xxs is offline  
Old 08-12-05, 15:00   #287
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default sal

o sa bem
B-14-BYE is offline  
Old 08-12-05, 18:24   #288
RaveBoy

Stage 5
 
RaveBoy's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 302
Member of:
[AfterDark Racing]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"dj16xxs\"
nu ma pot abtine,sa mor! nu mi-ai zis tu ca o sa ma faci cu oltcitul tau de 200 de cai,sa nu intelegi cum pot renunta asa usor la oltcit.....ca e super ,masina....frate tu sa nu spui niciodata,daca te intreba cineva,ca ai avut oltcit....posesorii stiu de ce vorbesc!
cand iti e lumea mai draga.....cu nr de dj...la unirea in intersectie....se uita toata lumea la ea ca e frumoasa....si se holbeaza din masini de 100 de ori mai scumpe la tine si dintr-o data se opreste!!!atunci sa spui ca ai avut oltcit cand te lasa cind iti e lumea mai draga....si exemplele pot continua!!!
vb din experienta!!! mie mi s-a intamplat treaba asta!!!foarte de * faza ....si mai sunt multe...deci din puctul meu de vedere tu n-ai avut niciodata oltcit...sa ma contazica cineva daca nu spun adevarul...mai putin tu..doarr4u!
Ca bine ai zis ...... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
RaveBoy is offline  
Old 08-12-05, 18:35   #289
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default

cine are sau a avut oltcit stie despre ce vorbesc...iar despre doarr4u....no comment!


intr-un mesaj privat ma certa ca nu intelege cum dau oltcit-ul pe un ursuletz....cum pot eu sa fac treaba asta...ca sa intelegeti de ce am atitudinea asta....
__________________
FORD MONDEO MK3-2006
MINI COOPER R56-2008
HYUNDAI I30-2013
dj16xxs is offline  
Old 08-12-05, 18:43   #290
Madalin Zolti
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: sal

pacat ca ai renuntat la proiectu ala frate ,
acuma imi pare rau ca nu am cum sa te mai provoc la o liniuta dupa ce termin si eu oltcitu meu
Oricum mie nu-mi e rusine ca-mi tunez oltcitul cum vreau si pun ce motor vreau eu sub capota
si ce daca ramane tot oltcit?
ideea e sa faci pe multi pe strazi cu oltcitu si sa se uite aia la tine ca la urs ca i-a facut unul cu oltcitul, si ei aveau masini muult mai scumpe


Quote:
Originally Posted by \"doarr4u17\"
inteleg ca ti-a iesit masina frumosa.. de fapt vopseaua. si ca se uita lumea dupa tine. era si normal. pt ca si eu m-as fi uitat. dar citeste de 2 ori si intelege bine fraza.. si pe urma dai post reply .. si cand o sa fie asta terminata.. sau daca era terminat... crede-ma... ca puteam sa zic ca am oltcit.
 
Old 08-12-05, 19:03   #291
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: sal

Quote:
Originally Posted by \"Madalin Zolti\"
pacat ca ai renuntat la proiectu ala frate ,
acuma imi pare rau ca nu am cum sa te mai provoc la o liniuta dupa ce termin si eu oltcitu meu
Oricum mie nu-mi e rusine ca-mi tunez oltcitul cum vreau si pun ce motor vreau eu sub capota
si ce daca ramane tot oltcit?
ideea e sa faci pe multi pe strazi cu oltcitu si sa se uite aia la tine ca la urs ca i-a facut unul cu oltcitul, si ei aveau masini muult mai scumpe


Quote:
Originally Posted by \"doarr4u17\"
inteleg ca ti-a iesit masina frumosa.. de fapt vopseaua. si ca se uita lumea dupa tine. era si normal. pt ca si eu m-as fi uitat. dar citeste de 2 ori si intelege bine fraza.. si pe urma dai post reply .. si cand o sa fie asta terminata.. sau daca era terminat... crede-ma... ca puteam sa zic ca am oltcit.
niciodata tu cu orice motor nu-i vei da unui urs cu motor de 2500....parerea mea!
dj16xxs is offline  
Old 08-12-05, 19:16   #292
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default sal

oltcitul il faci frumos. dar cu foarte multi bani. pui si motor chinuiala e si mai mare. pui si toate piesele noi. frane etc.. deja iti iei 10 oltcituri. si o intrebare. te suna cineva la telefon.. ce masina ai? oltcit.. aa pai orice i-ai face tot oltcit ramane. am patit-o.. si de la fete si de la multi..

intradevar. iese ceva frumos. oricum. daca nu vand piesele ma apuc de el in continuare si peste 1 an imi iau alta. sau sa vedem.
__________________
ANONYMOUS MOTORSPORT
B-14-BYE is offline  
Old 08-12-05, 19:18   #293
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default sal

apropo madalin.. bmw e bmw. mai ales la 6 cilindrii 4 supape pe fiecare si 2500cmc. crede-ma ca iti da fum mult. fum si din roti si stai si ii privesti esapamentul cum se indeparteaza de tine . tu cu masina in blana peste 7000 de ture...
B-14-BYE is offline  
Old 08-12-05, 19:36   #294
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: sal

Quote:
Originally Posted by \"doarr4u17\"
apropo madalin.. bmw e bmw. mai ales la 6 cilindrii 4 supape pe fiecare si 2500cmc. crede-ma ca iti da fum mult. fum si din roti si stai si ii privesti esapamentul cum se indeparteaza de tine . tu cu masina in blana peste 7000 de ture...
incepi sa-ti revi!
dj16xxs is offline  
Old 08-12-05, 20:13   #295
Madalin Zolti
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: sal

ai dreptate ,

oltcitul n-o sa poata face un bmw, imi cer scuze dj16xxs ca ti-am zis mai de mult sa facem o liniuta, tu cu bmw-ul si eu cu oltcitul modificat
si vorba ta, oltcitul oricat e de tunat, tot oltcit ramane

Dar tot iti admir fosta masina a ta dj 16 xxs, a fost tunata cu bun gust

Quote:
Originally Posted by \"dj16xxs\"
Quote:
Originally Posted by \"doarr4u17\"
apropo madalin.. bmw e bmw. mai ales la 6 cilindrii 4 supape pe fiecare si 2500cmc. crede-ma ca iti da fum mult. fum si din roti si stai si ii privesti esapamentul cum se indeparteaza de tine . tu cu masina in blana peste 7000 de ture...
incepi sa-ti revi!
 
Old 08-12-05, 20:17   #296
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: sal

Quote:
Originally Posted by \"Madalin Zolti\"
ai dreptate ,

oltcitul n-o sa poata face un bmw, imi cer scuze dj16xxs ca ti-am zis mai de mult sa facem o liniuta, tu cu bmw-ul si eu cu oltcitul modificat
si vorba ta, oltcitul oricat e de tunat, tot oltcit ramane

Dar tot iti admir fosta masina a ta dj 16 xxs, a fost tunata cu bun gust

Quote:
Originally Posted by \"dj16xxs\"
Quote:
Originally Posted by \"doarr4u17\"
apropo madalin.. bmw e bmw. mai ales la 6 cilindrii 4 supape pe fiecare si 2500cmc. crede-ma ca iti da fum mult. fum si din roti si stai si ii privesti esapamentul cum se indeparteaza de tine . tu cu masina in blana peste 7000 de ture...
incepi sa-ti revi!
merci frumos!....sper sa si crezi si ce spui...daca da atunci e bine!!! din punctul meu oltcitul prin forma lui e super masina de facut...ai 1000 de posibilitati sa o tunezi dar cu motorul....??? nu ai loc unde sa-l bagi...si modificarile la mecanica sunt limitate!!! tuneaz-o la maxim si pune-i 4 carb de alfa pe mot de oltcit si e suficient! e o parere!
dj16xxs is offline  
Old 08-12-05, 20:36   #297
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default

cum ar zice un prieten de pe forum...LASER FRATE!!!

eu am zis de la inceput ce am zis...si am tot fost contrazis pe parcurs...dar adevarul iese la iveala...incet da sigur


oricum...e bine...macar al meu oltcit va fi cel mai tare din .ro

anyway...have fun!


cred ca topicul ar trebui inchis
valib is offline  
Old 08-12-05, 20:52   #298
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default sal

oricum.. parerea mea despre oltciturile.. care intradevar. se investesc bani.. vopsea frumoasa. roti. scaune... dar incercati sa mai schimbati si forma masinii.. poate ca o sa continui oltcitu dar il voi arata cand il termin.. o sa vedeti ce inseamna alt exterior.. ii umflati si voi aripile .. pasaje de fibra..etc. lipite toate intre ele.. puneti turbo. ca si asa gata toata lumea vrea asta. . pm bafta la masinile voastre..
B-14-BYE is offline  
Old 08-12-05, 21:00   #299
Madalin Zolti
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: sal

deci sa intelegem ca inca vrei turbo pe motorul stock de oltcit 1.3?

Quote:
Originally Posted by \"doarr4u17\"
oricum.. parerea mea despre oltciturile.. care intradevar. se investesc bani.. vopsea frumoasa. roti. scaune... dar incercati sa mai schimbati si forma masinii.. poate ca o sa continui oltcitu dar il voi arata cand il termin.. o sa vedeti ce inseamna alt exterior.. ii umflati si voi aripile .. pasaje de fibra..etc. lipite toate intre ele.. puneti turbo. ca si asa gata toata lumea vrea asta. . pm bafta la masinile voastre..
 
Old 08-12-05, 21:22   #300
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: sal

Quote:
Originally Posted by \"doarr4u17\"
oricum.. parerea mea despre oltciturile.. care intradevar. se investesc bani.. vopsea frumoasa. roti. scaune... dar incercati sa mai schimbati si forma masinii.. poate ca o sa continui oltcitu dar il voi arata cand il termin.. o sa vedeti ce inseamna alt exterior.. ii umflati si voi aripile .. pasaje de fibra..etc. lipite toate intre ele.. puneti turbo. ca si asa gata toata lumea vrea asta. . pm bafta la masinile voastre..
he're we go again!
dj16xxs is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -