Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Masina mea Oltcit

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-07-05, 19:40   #16
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

amortizoarele nu le pot inmuia.. pt ca dau cu rotile in oala.. e lasata garda la sol din barile de torsiune.. asta e.. incerc s-o tin pe linie dreapta.. am doar 17 ani.. da. peste 3 luni fac 18 imi iau si carnetu.. imi termin si masina.. si de condus.. stai linisit ca poate am condus mai mult ca tine bafta in continuare.. maine vin pozele cu jantele.
__________________
ANONYMOUS MOTORSPORT
B-14-BYE is offline  
Old 12-07-05, 23:57   #17
tre

Stage 5
 
tre's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,872
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"doarr4u17\"
cauciuc pe 40 super subtire.. amortizoare aproape blocate.. cand iau o gropa.. ma arunca dupa sosea
prosti proiectantii astia de pun suspensii la masini. eu zic sa iei 4 bare, sa le sudezi si gata.

mai copchii mai, respectati natura invatand sa conduceti intai. nu-i de-ajuns ca-i atata poluare, mai faceti si voi defrisari masive cand luati pomii de pe drum cu masinile voastre 'tunate'.
__________________
"it's of bad taste not to mod your evo"
tre is offline  
Old 13-07-05, 00:21   #18
ZooM-ZooM
Honda Driver

Stage 5
 
ZooM-ZooM's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,846
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Opel]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"tre\"
Quote:
Originally Posted by \"doarr4u17\"
cauciuc pe 40 super subtire.. amortizoare aproape blocate.. cand iau o gropa.. ma arunca dupa sosea
mai copchii mai, respectati natura invatand sa conduceti intai. nu-i de-ajuns ca-i atata poluare, mai faceti si voi defrisari masive cand luati pomii de pe drum cu masinile voastre 'tunate'.

subscriu....desi acum juma de an cred ca eram pt \"doarr4u17\"...in fine...nu recomand iesirea pe sosele inainte de absolvirea scolii auto...
cu toate ca eu asa am facut,mai tarziu am realizat ca e mai mult imprudenta....
__________________
Vand / Schimb Mazda RX7 - Drift Spec/Project
http://mazda.anunturi-auto.4tuning.r...-11584185.html

Garare / parcare moto pe timp de iarna / frig ! pentru detalii click pe linkul de mai jos !

https://forum.4tuning.ro/567-moto/335...bucuresti.html

fuse si se duse... https://forum.4tuning.ro/127-masina-m...6y8-turbo.html
ZooM-ZooM is offline  
Old 13-07-05, 00:26   #19
[T3m]b3||
Midnight Racers Member

Stage 5
 
[T3m]b3||'s Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,570
Member of:
[Midnight Racers]
[BMW]
[2 Roti]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"doarr4u17\"
...si de condus.. stai linisit ca poate am condus mai mult ca tine
Cei aia \"frana de motor\"?
[T3m]b3|| is offline  
Old 13-07-05, 03:02   #20
DaciaMustang

Stage 4
 
DaciaMustang's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 227
Default

sa traiasca familia voastra, mancatzi-as, oltcitu' are discuri ventilate din fabrica?pe fatza? as vrea sa vad si eu minunea asta! dar in fine, sunt de buna credinta, asa ca astept pozele alea...si raman la conceptia mea conform careia cei care nu si-au luat carnetu nu fac tuning din simplul motiv ca nu le da voie taticu'.acum cel care a inceput topicul poate sa ma contrazica, dar eu cred ca nu stie pe unde dreq sunt pistoanele alea si unde se afla arborele cotit, sau ce face amortizorul in contact cu groapa (ai auzit ca mai nou sunt si arcuri in jurul amortizorului?) shit...abia astept sa fac si eu din nou 17 ani sa ma dau mare pe 4 tuning
__________________
small guy, small ride...
DaciaMustang is offline  
Old 13-07-05, 03:13   #21
Adryx

Stage 4
 
Adryx's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 257
Member of:
[VW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"DaciaMustang\"
sa traiasca familia voastra, mancatzi-as, oltcitu' are discuri ventilate din fabrica?pe fatza? as vrea sa vad si eu minunea asta!
Da, are discuri ventilate pe fata din fabrica. Si n-are arcuri, are bari de torsiune.
Adryx is offline  
Old 13-07-05, 04:04   #22
HolySoul

Stage 5
 
HolySoul's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 921
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

mare minune am citit pe aici
ce sa zic ? is ramas masca
ma tu stii ca scoala de soferi costa cat masina aia din poze ?

Tu ai idee ce e aia injectie ? sau crezi ca iei calculatoru de pe un seria 7 si merge pe oltcitu` tau ?
tu ai idee ce e ala turbo ? (oricum multi de pe forum n-au)
Adica mai exact ce vrei tu sa zici ? ca-i pui o turbina si gata e turbo ?
si turbina aia cu ce-o invarti ? La pedale ?
motoru o sa-ti suporte presiunea?
Si chiar daca-i pui turbina nu iese turbo
tu vrei sa te cred ca ai jante pe 15 ?
PE OLTICTU ALA?

oricum de apreciat munca ta pana aici si devotamentul da mai bine mai citesti de pe forum pana ai sa te lamuresti ca ce ti-ai prous nu prea se poate face pe oltcit (decat daca ai bani de un super BMW )
si daca ai avea bani de bmw ia-ti din ala nu baga banii degeaba in altceva care nu-ti garanteaza minimu de de siguranta si confort
P.S.
Nu mai posta ca prostu poze cu masina ta peste tot ca asa devii enervant si tu si masina (ori probabil vrei sa faci de ras proprietaru masinii si creca te descurci de minune )
__________________
VW Passat 1.9 TDI
Nissan 350Z
HolySoul is offline  
Old 13-07-05, 06:37   #23
road_menace
Oltcit Driver

Stage 4
 
road_menace's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 277
Member of:
[Oltcit]
[CITROEN]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"DaciaMustang\"
sa traiasca familia voastra, mancatzi-as, oltcitu' are discuri ventilate din fabrica?pe fatza? as vrea sa vad si eu minunea asta!
oltciturile model franta au discurile ventilate pe fata si discuri normale pe spate. RM-urile au discuri pline pe fata la roata, ca la dacie. daca vrei o sa fac o poza sa iti arat discurile mele ventilate.

am si eu o rugaminte pt doarr4u17: vinde-ti oltcitui si ia-ti alta masina.
NE FACI DE RUSINE pe toti cei care avem Oltcit si stim cate ceva despre aceasta masina
__________________
road_menace is offline  
Old 13-07-05, 08:49   #24
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

da am jante pe 15 pe el.. azi vin cu pozele.. nu sunt montate jantele.. dar am dat jos flansele vechi.. sa ma duc sa le fac in 4 prezoane... si pe spate le fac si mai groase... pt ca nush daka ati vzt ca la oltcit rotile din spate sunt mai bagate inauntru.. toata lumea.. NU cred.. nu stiu daka iese.. eu zic intai sa vedeti pozele.. si poate va veti schimba parerea.. in legatura cu turbo... sincer.. si eu cred ca nu o sa prea reziste motoru.. dar vad eu ce fac.. gasesc eu o solutie.
B-14-BYE is offline  
Old 13-07-05, 08:55   #25
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

si eu cu ce nu stiu despre masina...? ma rog..? ca am zis ca am bari de torisune.. si nu am arcuri si ca am discuri ventilate... ce nu e adevarat..? altii critica.. si nici macar nu stiu daka este adevarat ce spun.. cika oltcit sa aiba discuri ventilate din fabrica.. nu se poate.. uite ca se poate... si uite ca la amortizor..nu este arc.. dooh..
B-14-BYE is offline  
Old 13-07-05, 09:30   #26
road_menace
Oltcit Driver

Stage 4
 
road_menace's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 277
Member of:
[Oltcit]
[CITROEN]
Default

nu e bine sa ta lauzi inainte sa faci ceva ...
termina masina, fa tot ce ai spus si apoi arat-o. nu va mai avea nimeni nimic de comentat
road_menace is offline  
Old 13-07-05, 20:16   #27
HAL

Stage 4
 
HAL's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 229
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default

in loc sa bagi bani in cadavre mai bine tzi-ai cumpara ceva care sa semene cat decat a masina!! nu uita ca suntem in 2005 si masina ta este de conceptie.......... nu cred ca eram nascut pe vremea aia!! dar in fine ce stiu eu knock your self out!!
__________________
all good things come to those who wait....at the start line!!!!

www.pbv2.ro
HAL is offline  
Old 13-07-05, 21:21   #28
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

daka e s-o luam asa.. cu banii care bag in masina.. imi luam pur si simplu o solenza noua.. si crede-ma.. nu ma atrage.. fiecare cu nebunia lor.. solenza din aia mai au inca 200 de oameni ca mine.. ma simt mult mai bine.. intr-un scaun sport. cu un bord modificat.. cu un super audio.. si sa intoarca toata lumea capu dupa mine.. masina avand o super forma si... putere.. fiecare cu ce vrea bafta..
B-14-BYE is offline  
Old 13-07-05, 23:30   #29
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default

subscriu cu ce a scris road_menage....din toate punctele de vedere!


P.s: oltcitu` chiar are discuri de frana pe fata+spate... doar ***urile de rm,rl au implementate shit'urile de la dacii
valib is offline  
Old 14-07-05, 01:56   #30
Adryx

Stage 4
 
Adryx's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 257
Member of:
[VW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"doarr4u17\"
daka e s-o luam asa.. cu banii care bag in masina.. imi luam pur si simplu o solenza noua...
De aici rezulta ca bagi 5000 euro in masina? Exagerezi...
Offtopic:
Quote:
Originally Posted by \"HAL\"
in loc sa bagi bani in cadavre mai bine tzi-ai cumpara ceva care sa semene cat decat a masina!! nu uita ca suntem in 2005 si masina ta este de conceptie.......... nu cred ca eram nascut pe vremea aia!!
Este parerea ta si o respect...dar mi se pare cam dur comentariul, atat timp cat nimeni nu s-a luat de masina ta Numai bine!
__________________
Old VW's never die, they just get lower.
Adryx is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -