Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Masina mea Oltcit

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 14-07-05, 08:37   #31
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

da.. se atinge pragu de 5000 de euro..
ineteriorul.. cu tot cu audio.. volan scaune.. tapitzerie.. bord.. costa vreo 1500 de euro. 1200 numai audio..
exteriorul.. ma costa 500 de euro..
tobele 300 de euro cu tot cu serpisori.. si alea 2 finale de carbon
planetare.. bucsi.. toata articulatia.. flanse.. franele noi cap coada.. si modificari.. 500 de euro.
jante cu gume.. 300 de euro
+modificarile la motor.. si tot ce am mai cumparat pt motor..
vopsit: 300 de euro
si.. se mai strange.. pe urma urmeaza sa pun instalatia de foc pe tzeava.. flashurile.. multe.
__________________
ANONYMOUS MOTORSPORT
B-14-BYE is offline  
Old 14-07-05, 10:37   #32
driver

Stage 5
 
driver's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 579
Default

ma frate...la 5000 de euro daca chiar vrey cva deosebit poti sa iei camaro/firebird,nu sa te apuci sa modifici un amarat de oltcit parerea mea
driver is offline  
Old 14-07-05, 10:46   #33
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

asta stiu ca puteam sa imi iau alta masina... dar acum.. m-am apucat de asta.. nu mai dau inapoi.. si nisanu ala 200.. ai poze cu el..?
B-14-BYE is offline  
Old 14-07-05, 20:42   #34
cosmineloo

Stage 5
 
cosmineloo's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 502
Default

vad ca v-a cam dat lectzii cel putzin in teorie baiatul asta. marii tuneri de pe site au cam furat-o cu arcurile lor la oltcit si etc, etc.... mai baietzi de acum inainte invatzatzi sa va uitatzi si pe sub masina nu doar la carcasa, si sa mai si intzelegetzi cum functzioneaza toate kestiile alea p'acolo.
__________________
celica t23 in parcare
capri 2.8 de vanzare
0744.319.383
cosmineloo is offline  
Old 14-07-05, 20:48   #35
HAL

Stage 4
 
HAL's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 229
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Adryx\"
Este parerea ta si o respect...dar mi se pare cam dur comentariul, atat timp cat nimeni nu s-a luat de masina ta Numai bine!
sry man daca am jignit pe cineva nu asta a fost intentia dar nu am avut la suflet niciodata chestia aia numita oltcit(no offense )!! poate am fost un pic cam dur nu zic ca eu am o racheta dar eu am masina ptr mers zi de zi si nu cred ca e mare placere sa mergi in ziua de azi cu un oltcit parerea mea asta am vrut sa subliniez!!

poveste:am un prieten care la 18 ani a primit \"cadou\" oltcitul lu tacsu care si-a luat un megane. merge el ce merge vreo un an de zile cu consum de viper prin bucale fara frane etc la care intr-o zi se strica meganele lu taticu si obligat de circumstante o ia pe batrana doamna(oltcitul) e dupa ziua aia l-a vandut si i-a luat un clio lu fisu!!
de ce oare? a inteles si taticu ca nu e vorba de distractie cand mergi fara frane si ce inseamna sa tragi de volan ca de un cal mort si sa faci cu un full undeva la mai putin de 250 de km!!
sper sa nu o luati ca pe o jignire(posesorii de oltcit ma refer ) dar eu asha vad un oltcit in 2005!! bine,,nu ca o dacie din 80 ar fii departe dar eu pe dacie am invatzat sa merg si imi este mai draga!!
probabil ca daca eram nascut in craiova l-as fi injurat pe bou asta de hal care se ia de oltcituri!!!

numai bine si aveti grija cum conduceti va rog eu ca azi am vazut un accident live si nu prea mai imi vine sa apas pedala cat pot de tare!!
__________________
all good things come to those who wait....at the start line!!!!

www.pbv2.ro
HAL is offline  
Old 14-07-05, 21:02   #36
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

nu au avut oltcit ca sa stie ca nu are arcuri.. dar in fine.. daka nu stii. nu vorbi.. si mai ales sa critici pe cineva... in fine.. asa e in romania eu imi vad de masina mea.. incerc sa modific tot ce pot si cat pot.. nu conteaza banii.. e o placere.. si sincer... cred ca toti dintre noi.. pusti..
la toti pustii le place viata cred.. si sa se simta bine intr-o masina.. si sa intoarca lumea capu dupa ei.. eu asa sunt.. si cred ca asa suntem toti... suntem ca o familie toti astia cu masini tunate.. si care le plac modificarile la masini.. mai bine iti cumperi o masina mai buna.. mai scumpa.. si sa ramai cu ea stock ..? sau mai bine mergi cu 'oltcitu asta' de care zice toata lumea ca e un jaf.. dar tunat la maxim.. sa nu mai arate a oltcit.. sa te simti tu bine in el cand vezi bordu ala tunat.. si sa stii ca ai tobe de carbon si se aud super marfa si sa ai un audio super smecher.. sa stai intr-un scaun sport.. eu zic ca e mai marfa asa.. parerea mea.. respect pt toti. o sa revin cu poze mai recente.. zic de mult asta.. pozele le-am facut .. dar nu cu camera mea... si le astept si eu demult descarcate pe calc.. bafta all
B-14-BYE is offline  
Old 14-07-05, 21:12   #37
road_menace
Oltcit Driver

Stage 4
 
road_menace's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 277
Member of:
[Oltcit]
[CITROEN]
Default

si eu am oltcit, si eu incerc sa il fac mai bun, dar parerea mea e ca totusi trebuia sa arati pozele cu masina terminata daca vroiai sa fii luat in serios.pe vorbe nu te crede nimeni, mai ales cand insiri o gramada de modificari, care mai de care mai ... interesante
asa pot sa zic si eu ca o sa imi pun 2 turbine HKS si intercooler Apexi etc. dar nimeni nu o sa ma ia in serios.
fa si tu ca SGM. el mai intai a facut din dacie racheta si apoi a aratat-o oamenilor, nu invers.
__________________
road_menace is offline  
Old 15-07-05, 00:16   #38
codrin44

Stage 5
 
codrin44's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,189
Member of:
[FORD]
Default

man,din primul tau post am inteles ca deja ti-ai facut modificarile inclusiv carburatorul cu....compresor.....si ce mai spui tu acolo.
una e sa-ti prezinti masina si alta visele sau planurile...nu?
si nu se prea pocneste teoria cu practica....crede-ma....stiu asta,am incercat pe pielea mea.
si inca ceva,zic, inca ceva....kestia verde cu interior galben,am vazut-o prin bacau......daca e asha,atunci tin cu tine.....
__________________

~~~~~~~~~ F o r d C a p r i ~~~~~~~~~
don't just get older...they just get faster
codrin44 is offline  
Old 17-07-05, 22:36   #39
bogdanlascu

Stage 5
 
bogdanlascu's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 1,066
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Oltcit]
Default

www.oltcit.ro si poate mai inveti cite ceva
bogdanlascu is offline  
Old 21-07-05, 23:42   #40
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default noi poze

poze noi.. jantele nu sunt montate.. sunt puse doar asa.. ca flansele sunt date la facut..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	oltcit_jante_313.jpg
Views:	575
Size:	144.0 KB
ID:	34573   Click image for larger version

Name:	jante1_275.jpg
Views:	265
Size:	149.0 KB
ID:	34574   Click image for larger version

Name:	jante_122.jpg
Views:	194
Size:	149.2 KB
ID:	34575  

Click image for larger version

Name:	furtun_606.jpg
Views:	278
Size:	144.4 KB
ID:	34576   Click image for larger version

Name:	filtru_231.jpg
Views:	303
Size:	154.0 KB
ID:	34577  
B-14-BYE is offline  
Old 22-07-05, 00:51   #41
vr6

Stage 2
 
vr6's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 73
Default

Aripa spate e decupata jalnic !
vr6 is offline  
Old 22-07-05, 00:58   #42
TM-84-DMX

Stage 5
 
TM-84-DMX's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 724
Member of:
[RR]
Default

Nu stiu dc din nou am ciudatul sentiment ca am vazut acest topic si prin alte lokuri si din nou esti intampinat cu aceeiasi caldura si entuziasm cu care eram obisnuit!
Cred ca oamenii au dreptate cand spun ca ceea ce vb tu sunt aberatii...un lukru aproape imposibil de realizat,ca sa nu zic irealizabil si sa iti distrug si ultima sperantza pe kre o ai.Daca voiai sa fi privit cu mai mult interes trebuie sa deskizi acest topic si sa postezi nishte poze cu masina dupa c aceasta se afla intr-un grad mai avansat d reconstructie....pt ca acum este doar junk!
__________________
RoadRunners - Never take sides against the family
TM-84-DMX is offline  
Old 22-07-05, 02:43   #43
Adryx

Stage 4
 
Adryx's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 257
Member of:
[VW]
Default

Incearca sa-ti pui pozele doar la un topic, pentru ca eu am raspuns in alta parte. Nu e cazul de 2 topicuri sau cate or fi
Adryx is offline  
Old 22-07-05, 02:52   #44
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default

hai sa va zic parerea mea, v-ati luat de om pentru ca are 17 ani, atat. Faptul ca nu are destule cunostinte tehnice momentan si poate spune unele aberatii nu e chiar asa de important pe cat dorinta lui de a face ceva unic. De ex. daca o sa vada ca turbo o sa-i prajeasca motorul, nu o sa dea inapoi si o sa gaseasca alta solutie, ex. un transplant de motor sau altceva. Eu cel putin il apreciez pentru ca isi urmeaza visul chiar daca multi ii sunt impotriva. Sincer si eu aveam planuri mari cu o Oltena ... pur si simplu ajungi sa te indragostesti de ele dar ... nah ... am trecut la alte masini si acum realizez ca eram cam impractic cu planurile mele. Mai pe romaneste, orice pic de ratiune zice ca nu se merita bagati banii, ca nu are rost, ca baza e prea slaba ca sa iasa o masina extraordinara, dar de cand trebuie sa existe ratiune in tuning ? Multi vor zice da, e spoilerit vopsit cameleon, cu motor de 205 GTi (apropos, se poate pune) dar tot Oltcit e. Corect, dar e unic, nu e Passat argintiu cu nr. de leasing de care vezi cu miile si pentru unii e mai important aspectul asta. Nu am dat exemplul cu intentia sa supar pe cineva, e vb. doar de concept, si eu as prefera o masina noua si buna fata de una veche tunata (ca sa o tunez pe aia noua ).

Mult succes omule cu proiectul tau, documenteaza-te si pe Oltcit.ro dupa cum te-a indrumat Dl. Bogdan Lascu (cunoscut si ca Doctorul Oltciturilor pe acolo) si vezi ce ai putea invata. Nu te lasa influentat de critici mergi inainte si parerile se vor schimba.
XSW is offline  
Old 22-07-05, 09:17   #45
B-14-BYE

Stage 5
 
B-14-BYE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 3,553
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default sal

a trebuit sa decupez asa masina... pt ca aripile mele dupa spate sunt de golf 1.. pe rotund. cu aerisiri jos
B-14-BYE is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -