Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Masina mea Oltcit

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 30-06-07, 23:57   #61
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: +200 la ora ...oltcit

Quote:
Originally Posted by GHICI View Post
sa incep pe scurt :
-telescoape taiate
-bare torsiune citroen AX
-cauciucuri de calitate
-frane-discuri ventilate + placutze insertie metalica
-evacuare fara toba de foc doar cu toba cu antrenare de gaze raly
-cutie 4 rapoarte citoenAX
-motor 1.1 cu axuri cu came de 1.3
-pompa de ulei supradebitate
-pompa de benzina supradebitata
-admisie de 200 pe prima treapta de carburatie
-aprindere cu bujii bosh 4 electrozi
-ceva prize de aer
-etc ca mam plictisit de scris...
In final ...olcitu tot olcit moare si nu prezinta siguranta la franare si in situatii limita ...si consumuri ...tre sa fii ruda cu patriciu.....bla bla........placerea e doar sa vezi fatza tipului din BMW sau W..sau mai stiu eu ce ... can ei merg cu 150-160 si tu i depasesti cu o masina care costa cat un far de a lor

or fii adevarate modificarile sau copilu' viseaza noaptea iar adoua zi posteaza ce 4t ce a visat?
26WRC is offline  
Old 01-07-07, 00:06   #62
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: +200 la ora ...oltcit

telescoape taiate....cauciucuri de caliatate...placute insertie metalica..evacuare de tractor.....supradebitata....
eu ma mir ca primde doar 180 la cate modificari i'ai adus sa'mi platesti panadolul ca ma doare somacul de ras
__________________
"Poti invata sa mergi repede intr-un singur mod: mergand repede" R.K.
26WRC is offline  
Old 01-07-07, 00:14   #63
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: +200 la ora ...oltcit

asai ce treaba are una cu alta ? auzi placutele cu insertie metalica mareste cumva cp sau viteza maxima la acel olcit????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????
FIGHET is offline  
Old 01-07-07, 03:02   #64
GHICI

Stage 3
 
GHICI's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 125
Default Re: +200 la ora ...oltcit

Sa o iau pe rand sa raspund la toti ...
1.bogdanlascu.... sefu .....habar nu ai nu te supara ...fara sa maresti presiunea la ulei nu obtii randament....era o chestie la fizica cu lucru mecanic...e complicat sa intelegi tu ....si daca vrei vino in piatra nr mele de tel sun 222111 0744881252 0765234891 Robert sunt si iti fac o demonstratie asa ca sa vezi tu cu ochishoru tau ....
2.Danutz Bratosin...nu are sens sa imi bat gura cand vii in piatra tu faci cinste ca sa te iert ca nu stii ce spui ....
3.26WRC™ .....nr de tel e mai sus si probabil cand aveam eu 16 ani tu in cel mai fericit caz visai la trotineta .... am 32
4.Ja_Rule.....ceilalti au zis ceva concret...tu esti varsza ......
5.**COSMIN**.........brunetele le agatz...cu mercedesu ca la olcit nici nu intorc capu ...
6.Swat-Cat...corect ....acolo incepea o vale ....
7.ynp_46.....da ovbservatia e corecta ....la poza sunt puse lumini in adobe....si cu adobe...daca le am ..... ...ramane cum zici tu ... te astept ....poate puneti toti bani de benzine si faceti o vizita la piatra ca aici suntem mai multi mai bem si o bere .... va mai aratam cate un motor un tun de bas ceva sar putea sa va mire ce o sa vedeti la noi aici la tzara
8.FIGHET.....placutzele de frane sunt ca sa oresc bucata aia de tabla cand e cazul ...

Si pt toti ....
Deci pe scurt
Ma cheamna I.Robert sunt patron la o firma de calculatoare din Piatra
vezi www.ghici.eu
am 32 de ani ....am si masina am un mercedes 500sel cu vreo 300 si cai
dar mia placut mie sa ma joc dintodeauna cu olcitu asta a fost prima mea masina...
e o tabla fara nici o siguranta si tocmai asta e toata smecheria sa reusesti sa faci dintrun faras cu 4 roti o chestie care sa semene a masina si sa se comporte
atat de bine incat sa puna pe ganduri suspiciosi ca voi
Oricand ...oricare dintre voi sunteti bineveniti in piatra Neamt sa va arat
si ca sa va ofticati de tot ....mai recent am pus si ceva muzica in cotetzu ala de olcit ....am sa fac vreo doua poze sa va arat ..... ca a trebuit sa scot bancheta din spate ca nu incapea in porbagaj ....
Oricat de rai ati fi voi sa aveti o seara frumoasa in continuare
GHICI is offline  
Old 01-07-07, 03:10   #65
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: +200 la ora ...oltcit

multumim la fel , dar noi tot nu te credem!!!
FIGHET is offline  
Old 01-07-07, 03:12   #66
GHICI

Stage 3
 
GHICI's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 125
Default Re: +200 la ora ...oltcit

nici nu ma astept ) nici eu nu asi crede .....dar vedeti voi ...este un trabant verde in iasi...are ramforsata caroseria si un motor de volvo de 3000 6V care merge tot cam atat deci orice e posibil ...cand aveti drum prin piatra anuntati cu o zi inainte si mai vb atunci
GHICI is offline  
Old 01-07-07, 03:17   #67
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: +200 la ora ...oltcit

cum s a te cred eu??? cel putin tu prin ce ai enumerat mai jos nu sunt cine stie ce soluti pt a face din acel motor de 1.1 sa dapaseasca pragul de 200 deci tuningul tau nu cred si nam cum s a cred ca aiu putea sa depasesti acel prag
nu spun ca este imposibil dar trebuie mult de munca si in nici un caz cu cutie in 4 trepte
FIGHET is offline  
Old 01-07-07, 03:19   #68
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Talking Re: +200 la ora ...oltcit

plus ca trabantul ala are motorasul de 3000 v6 cum spui tu fie asa , mai acolo as crede ca totusi este motor destul de mare dar la al tau de 1.1 ce sa zic cam dubios
FIGHET is offline  
Old 01-07-07, 03:22   #69
GHICI

Stage 3
 
GHICI's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 125
Default Re: +200 la ora ...oltcit

gata mam saturat de explicatii ai nr de tel cand esti prin zona vii sa vezi pana atunci sa fii iubit si o seara frumoasa ma plecat ca am de lucreat la un site bafta multa tie si la toata lumea
GHICI is offline  
Old 01-07-07, 03:33   #70
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: +200 la ora ...oltcit

mda.....
daca baiatul si-a lasat nr de tel si unde il putezti gasi,pana nu se dovedeste daca e asa cum spune sau nu,cred ca ar trebui sa lasatzi ''contrele''deoparte...
banii si pasiunea ptr anumite lucruri pot face ''minuni''
si mie mi se pare un pic ''sf'' dar pana nu vezi daca e asa sau nu nu potzi arunca cu pietre...
si inca ceva daca un motor de 796 cmc stok de pe un matiz merge cu 160km,masuratzi pe gps,nu vad de ce unul de 1100 modificat nu ar bate undeva spre 200...
inca odata parerea mea e ca omul a dat destule detalii despre locul unde poate f gasit
daca a mintzit sa-i fie rusine,daca nu respect!
__________________
T@zMania is offline  
Old 01-07-07, 03:34   #71
Gabriel_xenon

Stage 5
 
Gabriel_xenon's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,503
Member of:
[DACIA]
Default Re: +200 la ora ...oltcit

"Originally Posted by Grigoras Cristian
lasa ca am vorbit cu nea' Ghici si o sa vina in buc si mai veden dupa.Mi a zis madalin ca are cutie de toyota ca a mers el si cu ford v 6 si a zis ca are 150 de cai "

"Originally Posted by GHICI
-cutie 4 rapoarte citoenAX"

deci nu stiu frate ce sa zic...
nu ma pricep prea mult dar totusi sus scrie toyota si jos citroen?....hmm...dubios...
ma rog poate or fi firmele afiliate si nu stiu eu...(daca e asa imi cer scuze pt remarca...)
sincer tu zici ca ai masina de 300 de cai...acel mercedes...inseamna ca ai mers cu peste 150 km/h
ai vazut senzatia nu?
pai nu stiu nene da in nova mea...care e mult mai intretinuta decat a ta...nu cad barile si alte alea...fiind mai noua...deja la viteza aceea enorma de 150km/h incep s imi sara oglinzile(glumesc dar sti la ce ma refer)
pentru tine mai vine cineva in spate si culege piesele de pe drum?
pentru ca sincer...toate modificarile enuntate de tine au parte mecanica...si nu estetica...ai lipit tabla cu poxipol?...barile le-ai legat strans cu ce? ca din poza da sa imi cada mie pe desktop
nu te supara dar viteza de care vorbesti tu nu e asa "rezon"
un 150km/h mai merge...dar sincer sunt fabule cand zici de 200

dintr-o cutie de toyota sau citroen...make up your mind... sa scoti ceea ce aia de la rx8 le-au luat n ani tehnologie dintr-un motor asa mic....tot respectul...maine semnezi contract cu ei

bafta....nu te supara pt ce am zis dar chiar e greu de crezut
__________________

TUNIN' FANATIC
Suburbia Racing Club Member
Gabriel_xenon is offline  
Old 01-07-07, 03:36   #72
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: +200 la ora ...oltcit

Quote:
Originally Posted by GHICI View Post
spre rusinea mea am vazut olcit cu injectie monopunct de opel astra ..... care scotea 6-7 secude suta..........deci se poate si mai bine....
O injectie bashita ca aia nici pe astra de 2000 8v nu o sa scoata 6-7 secunde suta ...
Ce vorbesti tu aici sunt baliverne si catacombe ...
Ce injectie periculoasa e aia monopunct ?
Si ai idee macar catzi cai si ce tractiune ar trebui sa aiba o masina care are montata " FENOMENALA INJECTIE MONOPUNCT " ca sa scoata suta nu in 6 ... dar macar in 7.0 secunde ??? Cred ca vreo 250 de cai si sub 1,5 tone !!! Si exclus tractiune fatza ! Sau roti de bicicleta ( alea ajutatoare !!! ) !


Quote:
Originally Posted by GHICI View Post
gata mam saturat de explicatii ai nr de tel cand esti prin zona vii sa vezi pana atunci sa fii iubit si o seara frumoasa ma plecat ca am de lucreat la un site bafta multa tie si la toata lumea
Doua intrebari am ptr tine daca nu sunt prea indiscret ...
1 ) Catzi bani ai bagat in " racheta " ?
2) Merita investitia aia intr-o masina de carat cartofi care mai mult de 100 de parai nu face ???

Last edited by X-Ray-Eyes; 01-07-07 at 03:40.
X-Ray-Eyes is offline  
Old 01-07-07, 10:13   #73
jipy_4u
Oltcit Driver

Stage 3
 
jipy_4u's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 158
Member of:
[Oltcit]
[Opel]
Default Re: +200 la ora ...oltcit

ghici...eu cred ca ai facut topicu asta ca sa te bage lumea in seama..ca alt fel nu imi explic............. ..deschide capota si fa si tu niste poze sa vedem si noi motoru ala super puternic
__________________
OLTCIT
-----------------------------
jipy_4u is offline  
Old 01-07-07, 11:27   #74
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: +200 la ora ...oltcit

Originally Posted by GHICI
sa incep pe scurt :
-telescoape taiate
-cauciucuri de calitate
-frane-discuri ventilate + placutze insertie metalica
-evacuare fara toba de foc doar cu toba cu antrenare de gaze raly
-cutie 4 rapoarte citoenAX
-motor 1.1 cu axuri cu came de 1.3
-pompa de ulei supradebitate
-aprindere cu bujii bosh 4 electrozi

habar nu am eu coane, dar tu ai habar la ce ai scris aici? eu sincer cred ca dormi`n picioare cand spui ca Bogdan Lascu nu stie ce vb ... ( "cauciucuri de calitate", "citoenAX", "axuri cu came", pompa de ulei supradebitate" ) patron firma de calculatoare? foarte frumoase denumiri au piesele astea s`ar putea sa greseasca si vanzatoru` la magazin cand ceri asa ceva. uite cam asa ar trebui sa arate un motor care duce pe la 180-190 km/h

P.S.: discuri ventilate au multe oltence (toate cele cu discurile la cutie) iar bujiile alea in 4 electrozi nu cred ca te ajuta cu nimik ... nici daca aduni cate 5 cp la fiecare modificare enumerata de tine, tot nu ajungi la +200 km/h... si totu`n 4 trepte de viteza ... de la mine ai un sincer EJECT
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	S4021382.JPG
Views:	200
Size:	1.16 MB
ID:	296203  
__________________
Berlină 1310 decocostârcită B 79 L E M ... Member of : Dacia Rally Team Motorsport ...
Regulamentul secţiunilor comerciale...Reguli generale pe forumul 4TuningRO...Feedback Dacia...Esenţial: scrieţi corect în limba română



"Suntem atât de răi incât ne ardem si intre noi"

Funerare auto (tractari)

0765.324.707 / 0765.948.147
Ja_Rule is offline  
Old 01-07-07, 11:57   #75
Bryan

Stage 5
 
Bryan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,159
Default Re: +200 la ora ...oltcit

singurul tuning care i-a reusit a fost ala la vitezometru
Bryan is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -