Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Masina mea Oltcit

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 04-07-07, 17:43   #166
bogdanlascu

Stage 5
 
bogdanlascu's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 1,066
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Oltcit]
Default Re: +200 la ora ...oltcit

incerc sa-l aduc pe drumul cel bun dar se pare ca nu se poate si mai are citiva adepti care-i dau dreptate .........in fine matematica si fizica sunt stiinte exacte si nu poti spune ca o fi ca no fi.....
daca ghici si adeptii lui imi dau o explicatie la filmulet care arata 10km/1,25 sec ,eu ma plec in fata lor,daca nu se pricep la aritmetica asta inseamna 454km/h,ziceau ceva de o panta.....trebuie sa fie prapastie....in fine spor la treaba io nu stiu atata mecanica ca nenea ghici ca sa fac un motor de 11 sa fuga asa repede poate mai repede decit oltcitui meu care are multi hp sub capota
__________________

oltcit 1.4 T
bogdanlascu is offline  
Old 04-07-07, 23:48   #167
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Adept???

Quote:
Originally Posted by bogdanlascu View Post
incerc sa-l aduc pe drumul cel bun dar se pare ca nu se poate si mai are citiva adepti care-i dau dreptate .........in fine matematica si fizica sunt stiinte exacte si nu poti spune ca o fi ca no fi.....
daca ghici si adeptii lui imi dau o explicatie la filmulet care arata 10km/1,25 sec ,eu ma plec in fata lor,daca nu se pricep la aritmetica asta inseamna 454km/h,ziceau ceva de o panta.....trebuie sa fie prapastie....in fine spor la treaba io nu stiu atata mecanica ca nenea ghici ca sa fac un motor de 11 sa fuga asa repede poate mai repede decit oltcitui meu care are multi hp sub capota
Ma...hai sa continuam sa vb. frumos...eu am spus ca il cred nu k sunt adept "Ghici fun club"..SO mister..plz shush it up k nu sunt adept...sunt la fel de sceptic ca si tine...faza e k eu nu ma omor asa de mult pt adevar...am zis k il cred si atat...so...
morpheusmaster is offline  
Old 05-07-07, 00:09   #168
bogdanlascu

Stage 5
 
bogdanlascu's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 1,066
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Oltcit]
Default Re: Adept???

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Ma..am zis k il cred si atat...so...
ma....ia de calculeaza 10km/1.25sec si dupa vezi ce mai crezi
sa vb frumos ok,dar inceraca sa scrii si tu frumos ,este chiar asa greu sa scrii ''ca'' limbaj de mirc il folosesti pe mirc
bogdanlascu is offline  
Old 05-07-07, 00:15   #169
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: +200 la ora ...oltcit

Eu am calculat cum ai calculat si tu si tot atat a dat ...tiam zis nu sunt adept dea lu' ghici...astept/am raspunsul lui care intarzaie sa apara...oricum...si referitor la felul meu de a scrie...) doar in teste la scoala scriu altfel in rest...asa scriu pe mess...asa scriu pe forumuri...
morpheusmaster is offline  
Old 05-07-07, 00:25   #170
bogdanlascu

Stage 5
 
bogdanlascu's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 1,066
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Oltcit]
Default Re: +200 la ora ...oltcit

ok sefu,sa vedem ce zice ghici despre 10km/1,25 sec,cica era panta de aceea a luato razna kmetraju dar cam mare panta cred ca era prapastie
bogdanlascu is offline  
Old 05-07-07, 00:47   #171
Gabriel_xenon

Stage 5
 
Gabriel_xenon's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,503
Member of:
[DACIA]
Default Re: +200 la ora ...oltcit

hihihi...io tot raman de parere ca este de vina kilometrajul...da eroare...si sa va zic si de ce
exista o explicatie:
si zic si care e aia:
nu ma grabiti:
masina lui e bantuita...
da da...e o "spuchie"
glumeam logic
ai ma da-o in colo ca nu are cum sa nu fie o eroare a kilometrajului...sincer...o fi el mecanic...dar totusi
sa prinzi viteza aia calculata matematic de peste 400km/h e destul de aberanta nu?
e de crezut ca un tico ia 200... sunt astfel de masini...insa modificate intens...

p.s citroen are ceva legatura cu toyota??(nu ma pricep deci intreb)
cineva zicea k are cutie de toyota...el zice de citroen...daia sunt un pic in ceata
__________________

TUNIN' FANATIC
Suburbia Racing Club Member
Gabriel_xenon is offline  
Old 06-07-07, 00:21   #172
bogdanlascu

Stage 5
 
bogdanlascu's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 1,066
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Oltcit]
Default Re: +200 la ora ...oltcit

ghici ghicitoare mea ti-ai inghitit limba?
bogdanlascu is offline  
Old 06-07-07, 10:09   #173
Cristi34

Stage 1
 
Cristi34's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 23
Member of:
[VW]
Default Re: +200 la ora ...oltcit

Nu si-a inghitit limba dar s-a saturat de ofticosi ca voi care nu stiu altceva decat sa dea din gura.V-a invitat omul la Piatra la o tura cu masina de ce nu ii onorati invitatia si apoi daca intreadevar minte il puteti face de cacao aici la el acasa.Sau sunteti prea saraci pentru a face un drum la piatra?
Cristi34 is offline  
Old 06-07-07, 10:13   #174
Laure2fast
Oltcit Driver

Stage 5
 
Laure2fast's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,185
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[VW]
Default Re: +200 la ora ...oltcit

suntem saraci noi astia cu oltciturile...
Laure2fast is offline  
Old 06-07-07, 11:28   #175
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default Re: +200 la ora ...oltcit

le-am mai incercat shi noi pe astea, nu suntem chiar pe langa..eu cu cv de gsa in 5 shi DRLA-uri de 40 pe 1300 comprimat la modu' "dushmanie" am luat 170-175 REALI! pe vitezometru era acu dat peste cap, indica ceva de genu 195! deci am mai vazut..insa pe tovarashu' ghici, nu shtiu de ce, nu-mi vine sa-l cred? ce motor are el? ce CV are de bantuie ca ia 200+? poate cu rotzi pe 10' shi cauciucuri cu talon de 40! ce carb are pe mashina? ca in afara de DRLA-uri io nu am gasit carb care sa dea randamentu' asta..shi unde i-a dat el viteza asta? mie mi-a trebuit autostrada pt performantza asta..
mistreku is offline  
Old 06-07-07, 12:03   #176
DaViD TL
Echipa de sprijin

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 850
Member of:
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
Default Re: +200 la ora ...oltcit

eu sunt de aceeasi parere cu bogdan ,cred ca a luat vreo prapastie ceva ,de a prins asa viteza !!!
DaViD TL is offline  
Old 06-07-07, 12:10   #177
Guwy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,809
Default Re: +200 la ora ...oltcit

Unde ai luat ma 180 km/h cu Olticit-ul ? ? ? Cred ca s-au dus intr-o vale ceva , sa va uitati atent la filmulet si o sa vedeti ca masina se tureaza brusc si Ii creste viteza .
Salut ! ! !
P.S Bogdanlascu tu stai in Rahova nu ? ? ?
Stiu Oltcitul tau intradevar trage bine Olticit-ul .
Guwy is offline  
Old 06-07-07, 12:39   #178
jipy_4u
Oltcit Driver

Stage 3
 
jipy_4u's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 158
Member of:
[Oltcit]
[Opel]
Default Re: +200 la ora ...oltcit

cum a zis si mistreku
Quote:
Originally Posted by mistreku View Post
am luat 170-175 REALI! pe vitezometru era acu dat peste cap, indica ceva de genu 195!
ghici sigur ai o defectiune ceva..........
jipy_4u is offline  
Old 06-07-07, 17:15   #179
Magos

Stage 5
 
Magos's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,155
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[VW]
[Honda]
Default Re: +200 la ora ...oltcit

hai gata mai... ca pana la urma a obtinut ce a vrut ) un topic de peste 12 pagini!!! )
nimeni nu a mai reusit performanta asta intr-o saptamana
Magos is offline  
Old 06-07-07, 17:18   #180
BiG-Q

Stage 3
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 100
Default Re: +200 la ora ...oltcit

de peste 12? mai numara pana la 18 and the show go on .....app cea mai buna ideea pt aceia care nu cred faceti frate o tura pna la piatara neamt si apoi vb ...stiti chestie aia cu esti nevinovat pana la proba contrarie? asa si aici GHICI ARE DREPTATE PANA CAND SE DOVEDESTE CONTRARIUL ...
BiG-Q is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -