Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Masina mea Oltcit

Reply
 
Thread Tools
Old 29-01-07, 14:20   #1
IeD3vil

Stage 5
 
IeD3vil's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 364
Default Masina mea, un RT 1100, cu motor TRS...

Salut in primul rand, urmaresc de mult timp forumul 4tuning, dar nu mi-am facut cont pana de curand, chiar daca simteam nevoia sa mai dau cate un reply din cand in cand...

Incep cu prezentarea masinii... desi o am de ceva timp nu am pus poze nicaieri, abia acum am inceput modificarile... va las pe voi sa va dati cu parerea.

Masina e un RT din 90, cu motor de TRS, flanse RM, pentru jante superbalon, Cauciucuri 165 pe fata, 175 pe spate, geamuri electrice, scaune de mazda, gpl () interior in refacere, culoare gri metal.

Poze cu masina, de cand am luat-o :

__________________
Dezmembrez Honda Del Sol ESi

Last edited by IeD3vil; 29-01-07 at 14:24.
IeD3vil is offline   Reply With Quote
Old 29-01-07, 14:48   #2
IeD3vil

Stage 5
 
IeD3vil's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 364
Default Re: Masina mea, un RT 1100, cu motor TRS...

Am dat din greseala submit, in loc de preview... si nu mai pot edita

Dupa ce am luat masina, au urmat cateva modificari, la exterior si interior, le voi descrie mai tarziu.

Poze de ieri, de pe aeroport (scuzati mizeria de pe capota, mi-a luat unu locu de parcare, si nu am avut timp sa spal masina...)



Despre modificarile facute : chestii minore, primele lucruri facute sunt dezlipirea stickerelor de pe haion, aranjat putin spoilerul, luata masca de oltcit (avea de DRACIE), si pusa scu sita, semnalizari clare, urmeaza si laterale albe, pedale aluminiu, facute de mine (nu stiu ce sa le fac, gauri/nituri/model ceva), la interior niste leduri, nimic pompos, deocamdata, nici brad de craciun nu o sa fie, am schimbat cas`ul cu un mp3, si am pus 2 domotecuri de 90W rms pe spate, urmeaza si o statie mai sanatoasa... si interiorul migreaza spre negru+rosul care este acum pe usi (in lucru!!) destule vorbe, mai postez cand mai modific ceva... nu o sa zic ca fac cine stie ce modificari, ca deh, depind de bani, timp liber, etc... va arat dupa ce fac.

Toate cele bune, Cai sub capota, Vant in haion si asfalt uscat
IeD3vil is offline   Reply With Quote
Old 29-01-07, 15:50   #3
**COSMIN**
Oltcit Driver

Stage 5
 
**COSMIN**'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 774
Member of:
[4Rally]
[Oltcit]
Default Re: Masina mea, un RT 1100, cu motor TRS...

frumoasa masinuta...sa o stapanesti sanatos....ne spui si noua ce ai de gand cu ea pe viitor??
**COSMIN** is offline   Reply With Quote
Old 29-01-07, 16:27   #4
IeD3vil

Stage 5
 
IeD3vil's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 364
Default Re: Masina mea, un RT 1100, cu motor TRS...

Quote:
Originally Posted by **COSMIN** View Post
frumoasa masinuta...sa o stapanesti sanatos....ne spui si noua ce ai de gand cu ea pe viitor??
mersi

Planuri sunt multe, bani sa fie... un body kit, suspensie, ceva pe la motor... interior... idei sunt multe, o sa le realizez pe rand, in functie de banii disponibili... urmeaza ceva la suspensie, o sa va arat poze si va expun planul, dupa ce iau piesele... zilele astea

Viitorul bord, al meu e ro, si e cam subred... sa las fetele care sunt acum sau sa fac altele ? o sa incerc ceva, maine

Poze cu viitorul bord, fara nimic pe el :



a, am omis niste poze de ieri de pe airport :P


Last edited by IeD3vil; 29-01-07 at 16:29.
IeD3vil is offline   Reply With Quote
Old 29-01-07, 16:34   #5
Madalin Zolti
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Masina mea, un RT 1100, cu motor TRS...

[QUOTE=IeD3vil;720966]super tare masina )))) chiar foarte tare !!!
  Reply With Quote
Old 29-01-07, 18:53   #6
Laure2fast
Oltcit Driver

Stage 5
 
Laure2fast's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,185
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[VW]
Default Re: Masina mea, un RT 1100, cu motor TRS...

bravo bre..frumoasa masina..imi place..bafta in continuare cu ea
Laure2fast is offline   Reply With Quote
Old 29-01-07, 19:51   #7
**COSMIN**
Oltcit Driver

Stage 5
 
**COSMIN**'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 774
Member of:
[4Rally]
[Oltcit]
Default Re: Masina mea, un RT 1100, cu motor TRS...

eu zic sa schimbi culoarea ceasurilor...uite aici niste modele...poate te ajuta cu ceva...1. ceasurile trebuiesc redimensionate in Photoshop...2 Dupa ce le scotzi la imprimata eu zic sa le plastifiezi...este mult mai indicat...! Altceva,cred ca i-ar sta bine cu niste triple clare masinii tale...,si daca ai degand sa itzi faci niste spoilere(bari fatza si spate) cel mai indicat este sa incerci ceva unic...sa le desenezi tu..un model asa cum...tzi-asr place tzie...nu cum are toata lumea...se pot face si pe comanda modele desenate de u...te potzi insipra de la alte oltcituri....si combina barile lor..pana itzi iese ceva unic si frumos...bafta cu proiectul tau..!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	fete1prel13vt%5B1%5D.jpg
Views:	221
Size:	43.9 KB
ID:	208088   Click image for larger version

Name:	ceasuri2.jpg
Views:	171
Size:	132.1 KB
ID:	208089   Click image for larger version

Name:	ceasuri.jpg
Views:	173
Size:	94.8 KB
ID:	208090  

Click image for larger version

Name:	ceasscanate2gu.jpg
Views:	152
Size:	356.6 KB
ID:	208091  
**COSMIN** is offline   Reply With Quote
Old 29-01-07, 21:15   #8
IeD3vil

Stage 5
 
IeD3vil's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 364
Default Re: Masina mea, un RT 1100, cu motor TRS...

Quote:
Originally Posted by **COSMIN** View Post
eu zic sa schimbi culoarea ceasurilor...uite aici niste modele...poate te ajuta cu ceva...1. ceasurile trebuiesc redimensionate in Photoshop...2 Dupa ce le scotzi la imprimata eu zic sa le plastifiezi...este mult mai indicat...! Altceva,cred ca i-ar sta bine cu niste triple clare masinii tale...,si daca ai degand sa itzi faci niste spoilere(bari fatza si spate) cel mai indicat este sa incerci ceva unic...sa le desenezi tu..un model asa cum...tzi-asr place tzie...nu cum are toata lumea...se pot face si pe comanda modele desenate de u...te potzi insipra de la alte oltcituri....si combina barile lor..pana itzi iese ceva unic si frumos...bafta cu proiectul tau..!
Mersi, am si eu ceasurile, o sa fac ceva pe negru, incepand de la unul din modelele alea... triple clare, am una inceputa, cu LED, dar nu prea am avut leduri... o sa fac comanda la zexstar pentru niste leduri interior si pt ceasuri (vreau lumina sub bord si scaune albastra, butoanele le-as face rosii... nu stiu inca, sa vad cum dau), barile... ai sa vezi, am ceva desenat pe aici... dar inca nu-s hotarat la model... ma gandeam la ceva gen japonez, dar oricum va fi, va fi scurt, ca o sa cobor masina dupa ce strang si modific piesele pt noua suspensie
IeD3vil is offline   Reply With Quote
Old 30-01-07, 06:50   #9
**COSMIN**
Oltcit Driver

Stage 5
 
**COSMIN**'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 774
Member of:
[4Rally]
[Oltcit]
Default Re: Masina mea, un RT 1100, cu motor TRS...

eu zic sa incerci sa faci ceva mai "robust"...,mai rotund un puic...niste bari mai rotunde ..ca toata lumea are bari dealea de la fibrom sau cum draq s-o numi.......si sunt prea patraztoase...ar sta bn pe oltcit ceva mai rotund...
**COSMIN** is offline   Reply With Quote
Old 30-01-07, 12:35   #10
Madalin Zolti
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Masina mea, un RT 1100, cu motor TRS...

Quote:
Originally Posted by IeD3vil View Post
Mersi, am si eu ceasurile, o sa fac ceva pe negru, incepand de la unul din modelele alea... triple clare, am una inceputa, cu LED, dar nu prea am avut leduri... o sa fac comanda la zexstar pentru niste leduri interior si pt ceasuri (vreau lumina sub bord si scaune albastra, butoanele le-as face rosii... nu stiu inca, sa vad cum dau), barile... ai sa vezi, am ceva desenat pe aici... dar inca nu-s hotarat la model... ma gandeam la ceva gen japonez, dar oricum va fi, va fi scurt, ca o sa cobor masina dupa ce strang si modific piesele pt noua suspensie
IeD3vil io zic sa lasi ceasurile alea FR asa cum sunt ele, da bine si'asa pe oltciT :LOL de ce sa te mai complici? ))
  Reply With Quote
Old 30-01-07, 14:19   #11
**COSMIN**
Oltcit Driver

Stage 5
 
**COSMIN**'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 774
Member of:
[4Rally]
[Oltcit]
Default Re: Masina mea, un RT 1100, cu motor TRS...

pentru ca arata mult mai bine cu ceasurile albe...si sunt si mai vizibile....si mai frumoase (din punct de vedere estetic)...
**COSMIN** is offline   Reply With Quote
Old 30-01-07, 14:52   #12
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: Masina mea, un RT 1100, cu motor TRS...

imi place masina .. pare intretinuta .. scaunele`mi plac tare de tot .. numa` bine
Ja_Rule is offline   Reply With Quote
Old 30-01-07, 15:25   #13
Madalin Zolti
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Masina mea, un RT 1100, cu motor TRS...

[QUOTE=**COSMIN**;722471]dar e si ceva de munca.. ))
alea nu se fac asa usor batand din palme..
  Reply With Quote
Old 30-01-07, 16:51   #14
IeD3vil

Stage 5
 
IeD3vil's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 364
Default Re: Masina mea, un RT 1100, cu motor TRS...

stiu, si nu am de gand sa le fac prost...

zolti, vb pe mess, nu`ti dau bordu asta, dar poate iti fac rost

mersi ja rule, cosmin o sa vad ce forma aleg pt spoilere, inca nu m-am hotarat definitiv...
IeD3vil is offline   Reply With Quote
Old 31-01-07, 17:40   #15
IeD3vil

Stage 5
 
IeD3vil's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 364
Default Re: Masina mea, un RT 1100, cu motor TRS...

Luminai azi cu leduri plasticu de la aeroterma, aveam luminata scrumiera... urmeaza leduri sub bord (la picioare, si in stanga si in dreapta), in buzunarele din spate, si in bordul cu luminare leduri... nu am timp sa luminez din spate.
caut de vreo luna si ceva tabla striata vreau sa folosesc in loc de presuri

poze maine, cred... sa fac rost de aparat
IeD3vil is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -